Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, το glass tempered πως το βάζετε? Θέλει προσοχή για να μην κάνει "φουσκαλες"?

 

"Φουσκάλες" δε νομίζω ότι μπορεί να κάνει, λόγω του ότι είναι πιο σταθερό από τις μεμβράνες. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι η σκόνη. Γιατί, αν κατάλαβα καλά, πρέπει να αφαιρείται δύσκολα το tempered glass. Όσον αφορά την τοποθέτηση, όπως βάζεις και τις μεμβράνες. Το ευθυγραμμίζεις με τις εγκοπές για μικρόφωνο, ακουστικό, αισθητήρες, κάμερα και με την οθόνη και το τοποθετείς. Στο δικό μου "κόλλησε" μόνο του. Και η αίσθηση που έχει δεν έχει καμία σχέση με τη μεμβράνη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

"Φουσκάλες" δε νομίζω ότι μπορεί να κάνει, λόγω του ότι είναι πιο σταθερό από τις μεμβράνες. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις είναι η σκόνη. Γιατί, αν κατάλαβα καλά, πρέπει να αφαιρείται δύσκολα το tempered glass. Όσον αφορά την τοποθέτηση, όπως βάζεις και τις μεμβράνες. Το ευθυγραμμίζεις με τις εγκοπές για μικρόφωνο, ακουστικό, αισθητήρες, κάμερα και με την οθόνη και το τοποθετείς. Στο δικό μου "κόλλησε" μόνο του. Και η αίσθηση που έχει δεν έχει καμία σχέση με τη μεμβράνη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα μου είναι, πως φεύγει η σκόνη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα μου είναι, πως φεύγει η σκόνη?

 

Νομίζω το Πλαίσιο, στις μεμβράνες που εμπορεύεται, περιλαμβάνει 2 αυτοκόλλητα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Επίσης, στο tempered glass που πήρα, είχε 2 μαντηλάκια, ένα υγρό με οινόπνευμα και ένα στεγνό ηλεκτροστατικό. Οπότε, έκανα πρώτα με τα αυτοκόλλητα, μετά με το υγρό μαντηλάκι και τέλος με το στεγνό. Και δεν έχω ούτε κόκκο σκόνης.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φήμες λένε οτι καλύτερα η τοποθέτηση να γίνεται στο μπάνιο και αυτό γιατί στο μπάνιο έχει περισσότερη υγρασία με αποτέλεσμα να μην υπάρχει πολύ σκόνη στον αέρα σε σχέση με το υπολοιπο σπίτι...
Link to comment
Share on other sites

Στην πριζα ζεματάει η συσκευή κατά την φόρτιση .

Ολα ετσι ειναι παιδια?

Παιζει να βαραει και 50 βαθμους!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ζεστένεται μόνο όταν φορτίζω με φορτιστή πολλών Amper για την ακρίβεια 2 Amper.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Στην πριζα ζεματάει η συσκευή κατά την φόρτιση .

Ολα ετσι ειναι παιδια?

Παιζει να βαραει και 50 βαθμους!

 

Να ζεματάει, όχι. Να ζεσταίνεται, περισσότερο από όποια άλλη χρήση κάνεις (χωρίς να είναι συνδεδεμένο στο φορτιστή, ναι. Δοκίμασε σε άλλη πρίζα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Πλαίσιο, στις μεμβράνες που εμπορεύεται, περιλαμβάνει 2 αυτοκόλλητα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Επίσης, στο tempered glass που πήρα, είχε 2 μαντηλάκια, ένα υγρό με οινόπνευμα και ένα στεγνό ηλεκτροστατικό. Οπότε, έκανα πρώτα με τα αυτοκόλλητα, μετά με το υγρό μαντηλάκι και τέλος με το στεγνό. Και δεν έχω ούτε κόκκο σκόνης.

Και αυτή που πήρα ετσι ακριβώς ήταν. Την εβαλα τελικά χωρις κανενα θέμα. Αλήθεια γιατι πρέπει κανεις να βάλει tempered glass?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτή που πήρα ετσι ακριβώς ήταν. Την εβαλα τελικά χωρις κανενα θέμα. Αλήθεια γιατι πρέπει κανεις να βάλει tempered glass?

 

Το βασικότερο; Θέμα γούστου, τελείως. Τώρα, από το tempered glass που έχω τοποθετήσει, βλέπω ότι έχει πολύ καλύτερη αίσθηση (αφού είναι γυαλί) από τη μεμβράνη. Επίσης, πάλι επειδή είναι γυαλί, πιστεύω θα έχει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια από κάθε μεμβράνη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπέρα,

Το live images πως "δουλευει" ? Δηλαδή πως κρατάς όποιο καρε σε βολεύει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Tις τελευταίες μέρες άρχισα να τραβάω βίντεο και βλέπω οτι πολλά κολλάνε όπως αναφέρουν πολλοί για το 640XL. Στα πολύ μικρής διάρκειας δεν έχω πρόβλημα αλλά όταν ξεπερνάει τα 2 λεπτά εκεί κολλάει και λείπουν κάποια καρέ. Επίσης έχω παρατηρήσει οτι σε όλα τα βιντεο του κινητού, την ώρα της αναπαραγωγής βλέπεις ένα ελαφρύ τρέμουλο κατά διαστήματα. Σε θέματα θερμοκρασίας δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα όπως αναφέρουν πιο πάνω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Tις τελευταίες μέρες άρχισα να τραβάω βίντεο και βλέπω οτι πολλά κολλάνε όπως αναφέρουν πολλοί για το 640XL. Στα πολύ μικρής διάρκειας δεν έχω πρόβλημα αλλά όταν ξεπερνάει τα 2 λεπτά εκεί κολλάει και λείπουν κάποια καρέ. Επίσης έχω παρατηρήσει οτι σε όλα τα βιντεο του κινητού, την ώρα της αναπαραγωγής βλέπεις ένα ελαφρύ τρέμουλο κατά διαστήματα. Σε θέματα θερμοκρασίας δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα όπως αναφέρουν πιο πάνω.
ελεγξε αν εχεις κανει το τελευταιο update της lumia camera
Link to comment
Share on other sites

ελεγξε αν εχεις κανει το τελευταιο update της lumia camera

 

Μόλις έκανα την αναβάθμιση. Έχω την έκδοση 5.0.2.54.Θα δοκιμάσωτην κάμερα πάλι αύριο. Επίσης ήρθε και update και στο τηλέφωνο. Ξέρουμε τι είναι;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, το σκέφτομαι το κινητό για την γυναίκα μου. Θέλω όμως και εγώ να δω και να δουλέψω ένα κινητό Windows.

Οι απαιτήσεις είναι απλές (internet browsing, email, απλή φωτογραφία και video, viber) αφού κάνει τα βασικά πράγματα και ουσιαστικά η βασική απαίτηση είναι να είναι γρήγορο και με απρόσκοπτη και χωρίς κολλήματα λειτουργία.

Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι που δεν κατάφερα να το δω πουθενά.

Στο android χρησιμοποιώ τον exDialer ο οποίος μου δίνει ελληνικό dial πληκτρολόγιο στο οποίο πατώντας γράμματα ελληνικά ή αγγλικά μου κάνει εύρεση στις επαφές ακόμα και στο πεδίο σημειώσεις.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα Windows?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, το σκέφτομαι το κινητό για την γυναίκα μου. Θέλω όμως και εγώ να δω και να δουλέψω ένα κινητό Windows.

Οι απαιτήσεις είναι απλές (internet browsing, email, απλή φωτογραφία και video, viber) αφού κάνει τα βασικά πράγματα και ουσιαστικά η βασική απαίτηση είναι να είναι γρήγορο και με απρόσκοπτη και χωρίς κολλήματα λειτουργία.

Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι που δεν κατάφερα να το δω πουθενά.

Στο android χρησιμοποιώ τον exDialer ο οποίος μου δίνει ελληνικό dial πληκτρολόγιο στο οποίο πατώντας γράμματα ελληνικά ή αγγλικά μου κάνει εύρεση στις επαφές ακόμα και στο πεδίο σημειώσεις.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα Windows?

Στην αρχική οθόνη κάτω δεξιά έχει τον μεγεθυντικό φακό. Γράφοντας εκεί κάνει αναζήτηση στο web και στο τηλέφωνο και σου εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη κάτω δεξιά έχει τον μεγεθυντικό φακό. Γράφοντας εκεί κάνει αναζήτηση στο web και στο τηλέφωνο και σου εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό.

 

Εσύ μάλλον εννοείς την γενική εύρεση . Εγώ λέω την εύρεση στις επαφές που κάνεις όταν ανοίγεις το dialpad για να πληκτρολογήσεις ένα νούμερο και να τηλεφωνήσεις.

Δεν ξέρω αν το λέω και καλά γιατί έχω στο μυαλό μου την λογική του exdialer και μπορεί η λογική των Windows να είναι εντελώς διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, το σκέφτομαι το κινητό για την γυναίκα μου. Θέλω όμως και εγώ να δω και να δουλέψω ένα κινητό Windows.

Οι απαιτήσεις είναι απλές (internet browsing, email, απλή φωτογραφία και video, viber) αφού κάνει τα βασικά πράγματα και ουσιαστικά η βασική απαίτηση είναι να είναι γρήγορο και με απρόσκοπτη και χωρίς κολλήματα λειτουργία.

Θέλω όμως να ρωτήσω κάτι που δεν κατάφερα να το δω πουθενά.

Στο android χρησιμοποιώ τον exDialer ο οποίος μου δίνει ελληνικό dial πληκτρολόγιο στο οποίο πατώντας γράμματα ελληνικά ή αγγλικά μου κάνει εύρεση στις επαφές ακόμα και στο πεδίο σημειώσεις.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα Windows?

 

Όλα αυτά που γράφεις, τα κάνει άψογα το 640 και μερικά παραπάνω. Επίσης, έχει πολύ καλή μπαταρία. Παρά πολύ καλή θα έλεγα. Όσο για τον exDialer, υπάρχει ο RapDialer.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει εφαρμογη ηχογραφησεις κλησεων και ενα αλλο που θελω πως μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης οποις ξερει ας μου απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει εφαρμογη ηχογραφησεις κλησεων και ενα αλλο που θελω πως μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης οποις ξερει ας μου απαντησει?

 

Για ηχογραφήσεις υπάρχουν αρκετές εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν κάνουν πλήρη καταγραφή κλήσεων, δηλαδή και των δύο προσώπων, που συμμετέχουν στην κλήση.

 

Το ίδιο το λειτουργικό παρέχει τη δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην κάρτα. Αλλά, για να λειτουργούν χωρίς πρόβλημα, χρειάζεται κάρτα class 10 και πάνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks

 

:)

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/rapdialer/9wzdncrfhwwb

 

Ορίστε και το link. Πριν, δε μπορούσα να το ανεβάσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη here city lens και οταν μπαινω μεσα μου βγαζει συνεχεια να κανω βαθμονομιση της πυξίδας σχηματίζοντας το 8 αλλα δεν γινεται τίποτα. Που το κανε πολλες φορες και οταν ειμαι στο here maps.ξερει κανεις τι παιζει;μου εχει φυγει το χερι να σχηματιζω το 8 αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμογη here city lens και οταν μπαινω μεσα μου βγαζει συνεχεια να κανω βαθμονομιση της πυξίδας σχηματίζοντας το 8 αλλα δεν γινεται τίποτα. Που το κανε πολλες φορες και οταν ειμαι στο here maps.ξερει κανεις τι παιζει;μου εχει φυγει το χερι να σχηματιζω το 8 αλλα τίποτα.

Θα έλεγα να την βάλεις και να την ξανα εγκαταστήσεις, εμένα όταν έκανα την βαθμονόμηση της πυξίδας μετά ήταν οκ και είμαι με windows 10 (10166).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να την βάλεις και να την ξανα εγκαταστήσεις, εμένα όταν έκανα την βαθμονόμηση της πυξίδας μετά ήταν οκ και είμαι με windows 10 (10166).

 

Επιτέλους μου έκανε βαθμονόμηση,Βεβαι έκανα κανα εικοσάλεπτο οκταρια με το χέρι αλλά έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου έκανε βαθμονόμηση,Βεβαι έκανα κανα εικοσάλεπτο οκταρια με το χέρι αλλά έγινε.

 

επίσης αν γίνεται μην χρησιμοποιεις θήκες τύπου book με μαγνήτη γιατι την ξε-ρυθμιζει το μαγνητακη...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...