Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα εχω ενα θεματακι ανοιγω την φωτογραφικη αλλα δε μπορω να τραβηξω φωτο γραφει αποθηκευση με 3 τελιτσες, βλεπω το καδρο αλλα δε μπορω να τραβηξω καμμια ιδεα;

Γεμάτη η μνήμη της συσκευής μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας και καλη χρονια...

μετα τις τελευταιες "αναβαθμίσεις" (για 10ρια μιλαω) , καπου εχασα τη ρυθμιση του χρονου που μενει αναμενη η οθονη (30-60--κλπ δευτερολρπτα).

Καταργηθηκε η κρυβεται καπου?...

 

αν την εντοπισετε αυτή τη ρυθμιση, πειτε μου και μενα, να προσαρμοσω το κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεμάτη η μνήμη της συσκευής μήπως;

 

Λεει οτι εχει 1,3 γκιγκα ελεύθερα ομως. Εξαλου εβαλα να αποθηκευονται ολα στην καρτα. Αλλα δεν. :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλη χρονια...

μετα τις τελευταιες "αναβαθμίσεις" (για 10ρια μιλαω) , καπου εχασα τη ρυθμιση του χρονου που μενει αναμενη η οθονη (30-60--κλπ δευτερολρπτα).

Καταργηθηκε η κρυβεται καπου?...

 

αν την εντοπισετε αυτή τη ρυθμιση, πειτε μου και μενα, να προσαρμοσω το κινητο μου.

 

καλη χρονια

ρυθμισεις εξατομικευση οθονη κλειδωματος το χρονικο οριο οθονης ....... απο 30 sec ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Γνωρίζετε μήπως κάποιο τρόπο να μεταφέρω ή να αποθηκεύσω κάπου αλλού, SD card, cloud, οτιδήποτε τα SMS από τη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Paris μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια.

ξαφνικα το τηλ δεν λειτουργει η αφη των πληκτρων , μετα απο ρεσετ δεν ακουρι κανενα πατημα.

μετα απο βγαλσιμο μπαταριας το τηλ συνεχως ανοιγω κλεινει μενει 1 λεπτο στην κατασταση πληκτρολογησης του pin και μετα ξανα boot .

ετσι η μπταρια εξαντληθηκε και με το που το βαζω για φορτιση κανει συνεχως reboot .

καμια ιδεα η μπαταρια ειναι 2 χρονων εχει συμβει σε κανεναν ?

Link to comment
Share on other sites

Ότι μου έκανε το καλοκαίρι το κάνει και τώρα.

Χωρίς να αποθηκευονται οι φώτο στη μνήμη αλλά στην κάρτα ο ελεύθερος χώρος στη μνήμη μυστηριωδώς μειώνεται και πάλι μου βγάζει μήνυμα για ανεπαρκή χώρο αποθήκευσης.

 

Οι εφαρμογές και παιχνίδια έχουν 2.90 GB ...πολύ κουφό αυτό...

 

Πάω να κάνω μετακίνηση από το τηλέφωνο στην κάρτα αλλά τίποτα ..μου βγάζει το μήνυμα της δεύτερης φωτογραφίας.

 

Δώστε καμιά ιδέα πριν το ξαποστείλω...

 

wp_ss_20180108_0001.png

 

wp_ss_20180108_0002.png

Link to comment
Share on other sites

Άκου φίλε τι θα κάνεις. Πάτα εκεί που γράφει Προσωρινά αρχεία, τσέκαρε τα κουτάκια, πάτα Κατάργηση αρχείων και θα φύγουν 120μβ.

Μετά πας Εφαρμογές και σβήσε ότι δεν θέλεις.

Πιστεύω γύρω στο 1γβ θα μείνει άδειο, και μετά μετέφερε στην κάρτα μερικές μεγάλες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς συχνά.

Και αν είσαι από Κόρινθο έλα για καφέ :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια.

ξαφνικα το τηλ δεν λειτουργει η αφη των πληκτρων , μετα απο ρεσετ δεν ακουρι κανενα πατημα.

μετα απο βγαλσιμο μπαταριας το τηλ συνεχως ανοιγω κλεινει μενει 1 λεπτο στην κατασταση πληκτρολογησης του pin και μετα ξανα boot .

ετσι η μπταρια εξαντληθηκε και με το που το βαζω για φορτιση κανει συνεχως reboot .

καμια ιδεα η μπαταρια ειναι 2 χρονων εχει συμβει σε κανεναν ?

 

Δεν αποκλειεται η μπαταρια να σου κανει κόλπα θελει αλλαγή πιθανολογω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα μηνύματα στους 70 χαρακτήρες έχουμε 2ο SMS ;;;;

Γιατί πρέπει να το ρυθμίσεις στους 160 χαρακτήρες για να έχεις ένα κανονικό μήνυμα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλειεται η μπαταρια να σου κανει κόλπα θελει αλλαγή πιθανολογω.

 

eβαλα αλλη απλα σταματησε το reboot αλλα η αφη προβλημα ξανα στο σρβισ , νοεμβριο αλλαγη μητρικης και 5 εβδομαδεσ αναμονη ...

να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να το ρυθμίσεις στους 160 χαρακτήρες για να έχεις ένα κανονικό μήνυμα.

 

 

Kαι πως το ρυθμίζουμε αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως το ρυθμίζουμε αυτό ;;

Πας στις ρυθμίσεις > πρόσθετα > υπηρεσίες δικτύου > χαρακτήρες SMS, βάζεις μειωμένο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest Bernadi7

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του Lumia 640 XL το έχω σχέδον δύο χρόνια και του πίνω καθημερινά το αίμα :lol::lol: ( 4g ανοιχτο facebook/messenger/μουσική κλπ για πάνω απο 6-7 ώρες) σίγα σίγα η μπαταρία αντέχει όλο και λιγότερο ( σχεδόν 16-18 ώρες) θα αγοράζατε μπαταρία απο ebay η είναι ριψοκίνδυνο ?? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί σε Άθηνα/Πειραιά για αγορά original μπαταρίας σε λογική τιμή??

 

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δοκίμασε με το κλείδωμα περιστροφής[/

 

Καλημέρα....χρειάζομαι την βοήθεια σας...Lumia 640 xl dual...μετά από επαναφορά εργοστασιακών δεν μου διαβάζει τα pdf και βγάζει error...στα σχόλια του Adobe Acrobat sto Store αναφέρουν ότι το έλυσαν απενεργοποιώντας τα notifications από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου...ψάχνω δύο μέρες αλλά τίποτε...το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ επαγγελματικά και έχω σαλτάρει...help επειγόντως !!!

Link to comment
Share on other sites

Δε διαβάζει ο edge τα pdf στην τελευταία αναβάθμιση.

Δες εδώ για εναλλακτικές εφαρμογές.

Καμία εφαρμογή δεν μπορεί να διαβάσει τα pdf;

Link to comment
Share on other sites

pdf δεν δουλεύει ούτε σε έκδοση .249 φαστ, και κατέβασα το

PDF viewer plus που δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Pdf Viewer Plus.

Ta pdf μου τα ανοίγει με Edge και όχι αυτόματα και γιά να τα διαβάσω πρέπει να τα αποθηκεύσω ,να ανοίξω το PDF Viewer Plus και να τα διαβάσω από εκεί.

Τρόπος να ανοίγουν κατευθείαν τα pdf υπάρχει ;;;

Link to comment
Share on other sites

Δε διαβάζει ο edge τα pdf στην τελευταία αναβάθμιση.

Δες εδώ για εναλλακτικές εφαρμογές.

Καμία εφαρμογή δεν μπορεί να διαβάσει τα pdf;

 

Κατέβασα το Pdf Viewer Plus. Ta pdf μου τα ανοίγει με Edge και όχι αυτόματα και γιά να τα διαβάσω πρέπει να τα αποθηκεύσω ,να ανοίξω το PDF Viewer Plus και να τα διαβάσω από εκεί.

Τρόπος να ανοίγουν κατευθείαν τα pdf υπάρχει ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να ανοίγουν κατευθείαν τα pdf υπάρχει ;;;

Υπάρχει, αλλά είναι διαδικασία. Κατά τη γνώμη μου δεν έχει νόημα. Κάνε τη δουλειά σου τώρα και αναμένεις για διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

αν πωλείται lumia 640xl σε καλή κατάσταση στείλτε μήνυμα

ευχαριστώ

Με ενδιαφέρει μια μπαταρία για εφεδρική, αν είναι πες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...