Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο χθες το πηρα απο public μετα απο αρκετα android.του περασα 10αρια και φυσαει. Ολα καλα χρειαζεται τον χρονο να συνηθησεις τη χρηση του. Εκει που ειναι χαλια ειναι οι εφαρμογες. Το Facebook τρισαθλιο. Το tapatalk που χρησιμοποιουσα στο αndroid για να μπαινω στο forum αχρηστο. Πρεπει να συνηθισω την ανεπαρκεια του store.

 

Στα 10 μια χαρά είναι η εφαρμογή του fb,και ειδοποιήσεις και απ'όλα έχει..Που να έβλεπες στα 8.1 πως ήταν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να βλεπω τις πληροφορίες των φωτογραφιών π.χ. ημερομηνία λήψης, συσκευή λήψης, ανάλυση κ.α.;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να βλεπω τις πληροφορίες των φωτογραφιών π.χ. ημερομηνία λήψης, συσκευή λήψης, ανάλυση κ.α.;

 

Στην φωτογραφία κάτω δεξιά στις τελείες πατάς πληροφορίες αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Στην φωτογραφία κάτω δεξιά στις τελείες πατάς πληροφορίες αρχείου.
Σ' ευχαριστώ! Όμως δεν βλέπω πουθενά τις πληροφορίες αρχείου. Ξέχασα να πω ότι έχω τα 8.1... αν αυτό λέει κάτι. Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εσάς υπάρχει η επιλογή στις Ρυθμίσεις/Σύστημα/Τηλέφωνο για την απάντηση με δόνηση;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ! Όμως δεν βλέπω πουθενά τις πληροφορίες αρχείου. Ξέχασα να πω ότι έχω τα 8.1... αν αυτό λέει κάτι.

A έχω τα 10 πλέον,δεν θυμάμαι αν στα 8.1 υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 640XL LTE από το Γαλλικό MS Store (δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα). Και όπως φαίνεται και από τα screenshots του κινητού μου, η συγκεκριμένη επιλογή δεν υπάρχει. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να το αλλάξω γιατί το bing είναι τελείως χάλια.

 

Για να βρεις το google στις σύνθετες ρυθμίσεις θα πρέπει πρώτα να το αποθηκεύσεις στα αγαπημένα του edge.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα επειδι είχα και το 640 σου λέω ότι έχουν διαφορα οι κάμερες,με το xl να υπερτερεί.

 

Αλλα γενικά σαν κάμερα 13mp δεν αξίζει μιας και το νότε 2 που είχα με τα 8mp είχε 100 φορες καλητερη κάμερα(δεν μιλάω για το g2, g3,note 4,z3, z ultra που και αυτά έχουν περάσει από τα χέρια μου,απλα δεν υπάρχει σύγκριση).

 

 

 

 

 

Δεν ειναι και δικαιο να συγκρινεις μεταξυ mid-range 13αρας καμερας του Lumia 640 XL και high-end 8αρας Note 2. Για τα χρηματα που ζηταει το 640 XL ειναι καλη η καμερα αλλα δεν συγκρινεται με καμερες των high-end. Λογικο τα high-end εχουν καλυτερες καμερες.

 

Sent from mTalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού είναι closed beta πως την πήρε ο duc ;; Έκτος και αν εννοείς ότι είναι μόνο για τους fast insider, βασικά δεν ξέρω, αυτοί μπορούν να πάρουν διαφορετικές εκδόσεις των ιδίων εφαρμογών με εμάς ;;; Π.χ. να έχω εγώ την 5.4.5 και ένας σε insider fast να έχει την 5.5.5 ας πούμε για παράδειγμα.....

 

 

 

Edit: Πως γίνεσαι insider στο Viber ;; Έχει καμιά σχέση με το windows insider ή λέω μπούρδες ;;

 

 

 

 

 

Δεν εχει σημασια να εισαι μελος insider ή οχι για να εχεις την closed beta εκδοση 6.0 της Viber. Οσοι ηθέλαν να δοκιμασουν την beta εκδοση επρεπε να κανουν εγγραφη για την beta και μετα οταν βγει (εδω και 2 εβδομαδες ειχε ηδη βγει) ερχεται σαν κανονικο update η νεα beta εκδοση στους εγγεγραμενους.

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

:!: Τα μηνύματα που αφορούσαν insider διαγράφηκαν :!:

 

@ hatzisnik[/member]

Εφόσον έχεις insider όταν απαντάς για θέματα λειτουργικού ενδέχεται να μπερδέψεις τους υπόλοιπους χρήστες. Καθώς έχετε διαφορετικά χαρακτηριστικά ή προβλήματα η συζήτηση γίνεται αποκλειστικά στο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οπότε ρωτάω ξανά, έχουμε επιλογή στο τηλέφωνο όταν απαντάται η κλήση μας να δονείται το κινητό; Γιατί σε εμένα δεν υπάρχει αύτη η δυνατότητα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ρωτάω ξανά, έχουμε επιλογή στο τηλέφωνο όταν απαντάται η κλήση μας να δονείται το κινητό; Γιατί σε εμένα δεν υπάρχει αύτη η δυνατότητα.

 

ουτε σε εμενα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ρωτάω ξανά, έχουμε επιλογή στο τηλέφωνο όταν απαντάται η κλήση μας να δονείται το κινητό; Γιατί σε εμένα δεν υπάρχει αύτη η δυνατότητα.

 

Αυτην την δυνατότητα μόνο στα μονόκαρτα έχω δει να την βγάζει. Δεν έχω πετύχει κανένα δίκαρτο που να την έχει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!! νεος κατοχος lumia 640xl.. εχω ενα θεματακι στο viber kai facebook messenger πως μικρενουν τα γραμματα? ειναι σαν να διαβαζω ταμπελες στιν εθνικη :) κ ενα ακομα αναφορες μηνυμάτων δεν εχει? εχει τα windows 10
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!! νεος κατοχος lumia 640xl.. εχω ενα θεματακι στο viber kai facebook messenger πως μικρενουν τα γραμματα? ειναι σαν να διαβαζω ταμπελες στιν εθνικη :) κ ενα ακομα αναφορες μηνυμάτων δεν εχει? εχει τα windows 10

 

 

 

 

 

Το να μικρινεις τα γραμματα γινεται μονο απο τις ρυθμισεις του συστηματος (αν δεν απατομαι) αναφορες μηνυματων πας στην εφαρμογη των μυνηματων, ρυθμισεις και εκει εχει επιλογη για το αν θελεις να ερχονται αναφορες για αν το μηνυμα παραδοθηκε. Αν το κινητο σου διαθετει τα 8.1, κατεβασε τον Συμβουλο αναβαθμισης απο το Store (Upgrade Advisor) και ακολουθεις οδηγειες που αναφερονται μεσα στο προγραμμα. :)

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

to windows 10 εχει το τηλ.εκει πηγα κ εγω αλλα δεν εχει τιποτα απο ολα αυτα που μου αναφερεις

 

 

 

 

 

Σορρυ, νομιζα πως ειχες ακομη τα 8.1 ... Anyway, εφοσον εχεις τα 10 πας ρυθμισεις, εκει που γραφει "SIM" γραφει το ονομα του παροχου (π.χ. Q-Telcom στη δικια μου περιπτωση) και πατας "Επιβεβαιωση αποστολης SMS".

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, νομιζα πως ειχες ακομη τα 8.1 ... Anyway, εφοσον εχεις τα 10 πας ρυθμισεις, εκει που γραφει "SIM" γραφει το ονομα του παροχου (π.χ. Q-Telcom στη δικια μου περιπτωση) και πατας "Επιβεβαιωση αποστολης SMS".

 

Sent from mTalk

 

οκ σε ευχαριστω! θα το δοκιμασω μολις μου τελειωσει το update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εβαλα SIM στο τηλέφωνο αφού αναβάθμισα σε Win10 και έχω το εξής πρόβλημα: Επιλέγω την αποστολή SMS και λέει να πάω στις

ρυθμίσεις > προστασία προσωπικών δεδομένων > επαφές

και να ενεργοποιήσω τα μηνύματα. Εκεί επιλέγεις τις εφαρμογές που θα έχουν πρόσβαση στις επαφές

χωρίς όμως να μπορώ να αλλάξω την κατάσταση (είναι γκρι ο διακόπτης, απενεργοποιημένος).

Τι δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εβαλα SIM στο τηλέφωνο αφού αναβάθμισα σε Win10 και έχω το εξής πρόβλημα: Επιλέγω την αποστολή SMS και λέει να πάω στις

ρυθμίσεις > προστασία προσωπικών δεδομένων > επαφές

και να ενεργοποιήσω τα μηνύματα. Εκεί επιλέγεις τις εφαρμογές που θα έχουν πρόσβαση στις επαφές

χωρίς όμως να μπορώ να αλλάξω την κατάσταση (είναι γκρι ο διακόπτης, απενεργοποιημένος).

Τι δεν κάνω σωστά;

 

Προτείνω hard reset μετά την αναβάθμιση αν δεν έχει γίνει ήδη,ασχέτως του συγκεκριμένου προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεθεί.;)

 

 

 

 

 

Αλλα θα γινει ποιο γρηγορο το κινητο επεισης (αν δεν κανω λαθος)

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεθεί άλλη λύση...

 

Κανονικά στο setup το βιβλιαράκι συστήνει να έχει μπει από πριν η SIM. Μπορεί να έφαγε κόλλημα στο σετάρισμα επειδή δεν την βρήκε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...