Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σε ποιες μεγαλες αλυσιδες μπορουμε να το βρουμε;Γιατι ειδα στα public ας πουμε οτι εχει εξαντληθεί..

Εγω το πηρα απο τον Γερμανο το LTE ετσι;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες βλέπω πάνω πάνω δεξιά κάτι σαν κιτρινη/μπεζ θαμπαδα (μικρή σαν κύκλο 1εκ) όταν η οθόνη είναι άσπρη , πχ στο φορτωμα του ίντερνετ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forums.windowscentral.com/microsoft-lumia-640-xl/350373-5.htm

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αντιμετωπιζω προβλημα με την μπαταρια:mad:σε 24 λεπτα απο την τελευταια φορτιση εχει πεσει στο 98% χωρις να εχω κανει κατι και με καμια εφαρμογη στο προσκηνιο....χθες εκανα soft resert οπως αναφεροταν στις προηγουμμενες σελιδες (δεν ειμαι βεβαια και πολυ σιγουρη οτι το εκανα σωστα)αλλα και παλι δεν ειδα καποια βελτιωση...τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

και το βραδυ ειναι φυσιολογικο να χανει 3-4 μοναδες χωρις να το κανω τπτ παρα μονο με το ξυπνητηρι???

 

Kαι λίγο χάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και το βραδυ ειναι φυσιολογικο να χανει 3-4 μοναδες χωρις να το κανω τπτ παρα μονο με το ξυπνητηρι???

Και εγώ το θεωρώ φυσιολογικό. Για παράδειγμα, φόρτισα το δικό μου 640XL LTE χθες (Τρίτη) το βραδάκι κατά τις 20:00 (το έβγαλα από την πρίζα) και Τετάρτη πρωί 8:00 περίπου, μου έδειχνε 91%.

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.μου εφυγε ενα αγχος :) μηπως ξερετε επισης γτ οταν παω να δω ενα βιντεο στο internet(οχι youtube)μου βγαζει το μηνυμα error loading player:no playable sources found.και επισης οι επαφες δεν γινεται να μην ειναι συγχρονισμενες ουτε με το google ουτε με το outlook ουτε με το fb παρα μονο περασμενες στην sim??? Edited by tsakmar
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει άραγε το 640XL 4G με dual sim και από πού το αγοράζει κανείς ? (σε σκρουτζ δεν βγάζει τίποτε)

 

Το έχω βρει γύρω στα 220 από amazon Γαλλίας και 240 από microsoft Γαλλίας. Τι γίνεται όμως σε περίπτωση βλάβης/ανάγκης αντικατάστασης ?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει άραγε το 640XL 4G με dual sim και από πού το αγοράζει κανείς ? (σε σκρουτζ δεν βγάζει τίποτε)

 

Το έχω βρει γύρω στα 220 από amazon Γαλλίας και 240 από microsoft Γαλλίας. Τι γίνεται όμως σε περίπτωση βλάβης/ανάγκης αντικατάστασης ?

Δεν υπάρχει εδώ σε ελληνικό μαγαζί το 640XL LTE Dual SIM. Αν είχε έρθει κάποια στιγμή, ήταν για λίγο. Όσον αφορά την εγγύηση, εάν το πάρεις από ευρωπαϊκό microsoft Store, έχεις κανονικά πλήρης κάλυψη. Φαντάζομαι ότι και από Amazon θα υπάρχει εγγύηση, απλώς σε περίπτωση βλάβης, θα πρέπει να το στείλεις με δικά σου έξοδα στην Amazon. Ενώ από microsoft store μπορείς να απευθυνθείς και εδώ στην Ελλάδα εάν χρειαστεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εδώ σε ελληνικό μαγαζί το 640XL LTE Dual SIM. Αν είχε έρθει κάποια στιγμή, ήταν για λίγο. Όσον αφορά την εγγύηση, εάν το πάρεις από ευρωπαϊκό microsoft Store, έχεις κανονικά πλήρης κάλυψη. Φαντάζομαι ότι και από Amazon θα υπάρχει εγγύηση, απλώς σε περίπτωση βλάβης, θα πρέπει να το στείλεις με δικά σου έξοδα στην Amazon. Ενώ από microsoft store μπορείς να απευθυνθείς και εδώ στην Ελλάδα εάν χρειαστεί κάτι.

 

Γιατί αυτό dual SIM LTE δεν έρχεται Ελλάδα; Το ίδιο συμβαίνει και με το μικρό 640!!! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εδώ σε ελληνικό μαγαζί το 640XL LTE Dual SIM. Αν είχε έρθει κάποια στιγμή, ήταν για λίγο. Όσον αφορά την εγγύηση, εάν το πάρεις από ευρωπαϊκό microsoft Store, έχεις κανονικά πλήρης κάλυψη. Φαντάζομαι ότι και από Amazon θα υπάρχει εγγύηση, απλώς σε περίπτωση βλάβης, θα πρέπει να το στείλεις με δικά σου έξοδα στην Amazon. Ενώ από microsoft store μπορείς να απευθυνθείς και εδώ στην Ελλάδα εάν χρειαστεί κάτι.

 

Είσαι σίγουρος ότι το το Γαλλικό αγορασμένο από amazon δεν καλύπτεται από την Ευρωπαϊκή εγγύηση στην Ελλάδα ή το υποθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάει άραγε το 640XL 4G με dual sim και από πού το αγοράζει κανείς ? (σε σκρουτζ δεν βγάζει τίποτε)

 

Το έχω βρει γύρω στα 220 από amazon Γαλλίας και 240 από microsoft Γαλλίας. Τι γίνεται όμως σε περίπτωση βλάβης/ανάγκης αντικατάστασης ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6279200#post6279200

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι το διάβασα αυτό και σκέφτομαι να απευθυνθώ στον συγκεκριμένο όταν αποφασίσω να το αγοράσω. Ακόμη καλύτερα θα ήταν να μπορούσε και το αγορασμένο από άμαζον σε περίπτωση βλάβης να το αναλάβουν στην εδώ αντιπροσωπεία χωρίς να χρειαστεί να το στείλεις με δικά σου έξοδα πίσω.

 

Anyways, το 640 XL υπάρχει πουθενά σε κατάστημα των νοτίων προαστίων (Γλυφάδα κατά προτίμηση) για να το δω από κοντά ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα στις 29-10-2015 παρήγγειλα από amazon.fr το 640 XL LTE DUAL αλλά δεν βλέπω στην παραγγελία κάποιο tracking number μόνο ότι σύμφωνα με την μετάφραση από το translate

''Δεν εντοπισμού πλοίων. Έχουμε προετοιμάσει την παραγγελία σας. Ο φορέας πληροφοριών σύντομα θα ενημερωθεί''¨και ότι Εκτιμώμενη παράδοση μεταξύ του Νοεμβρίου 6 και 12 του Νοέμβρη

Εχει κανείς εμπειρία από τον χρόνο αποστολής και αν ενημερώνετε το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Στα 199 € για το 10ήμερο εκπτώσεων στον Γερμανό (LTE, single SIM):

https://www.germanos.gr/product/microsoft-lumia-640-xl-4g/20302983/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα στις 29-10-2015 παρήγγειλα από amazon.fr το 640 XL LTE DUAL αλλά δεν βλέπω στην παραγγελία κάποιο tracking number μόνο ότι σύμφωνα με την μετάφραση από το translate

''Δεν εντοπισμού πλοίων. Έχουμε προετοιμάσει την παραγγελία σας. Ο φορέας πληροφοριών σύντομα θα ενημερωθεί''¨και ότι Εκτιμώμενη παράδοση μεταξύ του Νοεμβρίου 6 και 12 του Νοέμβρη

Εχει κανείς εμπειρία από τον χρόνο αποστολής και αν ενημερώνετε το σύστημα

 

Πόσο πήγε τελική ? Μεσολάβησε η εδώ Microsoft στην παραγγελία ή όχι ? Καλορίζικο !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα στις 29-10-2015 παρήγγειλα από amazon.fr το 640 XL LTE DUAL αλλά δεν βλέπω στην παραγγελία κάποιο tracking number μόνο ότι σύμφωνα με την μετάφραση από το translate ...

 

Εχει κανείς εμπειρία από τον χρόνο αποστολής και αν ενημερώνετε το σύστημα

 

Για amazon δεν ξέρω. Η microsoftstore Γαλλίας μου είχε δώσει UPS tracking number που ανανεωνόταν καθημερινά, εκτός από τη στιγμή που ήρθε Ελλάδα και , ενώ εγωτο είχα ήδη παραλάβει, αυτοί κοιμοντουσαν και το ανανέωσαν μετά 5 μερες. Συνολικά, πήρε μια βδομάδα, για να ρθει από Γαλλία. (απ' ό,τι θυμάμαι, πέρασε από Γερμανία, Ολλανδία και Ιταλία )

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, εάν σκέφτεται κάποιος να πάρει κάποιο από τις εκδόσεις που κυκλοφορούν για το 640 από Ευρώπη, να το πάρει από microsoft store. Όταν έψαχνα και εγώ να πάρω το 640XL LTE, το είχα βρει στο microsoft store της Ιταλίας, σε πολύ καλή τιμή και μάλιστα με απευθείας εγγύηση από την microsoft. Είχα ρωτήσει και κάποιες πληροφορίες εδώ στην Ελλάδα και μάλιστα μου είχαν προτείνει να το παραγγείλουν για λογαριασμό μου και να μου έρθει στη διεύθυνση του σπιτιού μου. Εννοείται χωρίς κάποια άλλη επιβάρυνση μεταφορικών, απλώς στην αναγραφόμενη τιμή. Τελικά το πήρα από κατάστημα μέσω skroutz, όπου το είχα βρει στην ίδια περίπου τιμή, αλλά για να πω την αλήθεια, το μετάνιωσα λίγο που δεν το πήρα από επίσημο ευρωπαϊκό microsoft store. Το επόμενο lumia που θα πάρω (ανάλογα και με τα οικονομικά μου φυσικά:)), θα το πάρω από microsoft store.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιοαφερομαι για το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

Ποια ειναι τα βασικα του μειονεκτηματα στα υστερει?

Κοιταξα και τις προηγουμενες σελιδες απλα αν μπορει καποιος να γραψει τα ουσιωδη μειονεκτηματα.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλαβα tracking number σήμερα το δέμα έφυγε με ups.H παραγγελία έγινε 29-10-2015 από amazon.fr και έφυγε σήμερα 2-11-2015.

Το 640xl lte dual sim κόστισε μαζί με τα μεταφορικά 227,26 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα πως αν έχεις handsfree και χτυπήσει το τηλέφωνο ακούγεται πολύ χαμηλά. Υπάρχει κανένας τρόπος να αυξήσουμε την ένταση?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...