Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε καμια καλη εφαρμογη που να συνεργαζεται καλα με το τηλεφωνο για να το κλεινουμε απο εκει και οχι απο το power button??

 

Υπάρχει εφαρμογη και λέγεται screen off.....την βρίσκεις στο playstore,και άμα χρησιμοποιείς και nova launcher...μπορείς μέσω αυτής της εφαρμογής να το κλείνεις με doubletap στο κέντρο της οθόνης!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται ότι με το android 5.1 θα υπάρξει και αναβάθμιση στις φωτογραφικές δυνατότητες με υποστήριξη RAW και έλεγχου ταχύτητας κλείστρου :rolleyes:

 

http://www.sammobile.com/2015/05/27/samsung-is-bringing-over-a-very-useful-iphone-camera-feature-to-the-galaxy-s6/

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι με το android 5.1 θα υπάρξει και αναβάθμιση στις φωτογραφικές δυνατότητες με υποστήριξη RAW και έλεγχου ταχύτητας κλείστρου :rolleyes:

 

http://www.sammobile.com/2015/05/27/samsung-is-bringing-over-a-very-useful-iphone-camera-feature-to-the-galaxy-s6/

Πολύ καλό νεο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογη και λέγεται screen off.....την βρίσκεις στο playstore,και άμα χρησιμοποιείς και nova launcher...μπορείς μέσω αυτής της εφαρμογής να το κλείνεις με doubletap στο κέντρο της οθόνης!

Υπάρχει αραγε και το αντίθετό?να ανοίγει ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αραγε και το αντίθετό?να ανοίγει ετσι?

 

έχει η συσκευή το air wake.....το οποίο προσωπικά εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα.....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

έχει η συσκευή το air wake.....το οποίο προσωπικά εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα.....

Για δώσε φώτα.

Περνάς χέρι από πάνω για ξεκλείδωμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε φώτα.

Περνάς χέρι από πάνω για ξεκλείδωμα?

 

Ναι.....και βολεύει παρά πολύ!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι.....και βολεύει παρά πολύ!

 

Για πες για πες γιατι ενδιαφέρει πολυ κοσμο...... αν υπαρχει και λινκ της εφαρμογης ακομα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχει τοςο νόημα να το εχεις σε επίπεδη σκληρή επιφάνεια μονο πχ τραπέζι για να δουλέψει.

Το πραγματικό νόημα ειναι να δουλεύει σε οποιοδήποτε συνθήκες με αυτο τον τροπο,εκτός αν γίνεται και κατάλαβα λάθος απο το βίντεο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται στην αυτόματη φωτεινότητα να μπορείς να ορίσεις εσύ μια ελάχιστη τιμή?

Διότι σε εσωτερικό χώρο χωρίς αναμένα φώτα είναι πολύ χαμηλή

 

edit

Όταν είναι τικαρισμένο το auto και ανεβάσεις την κουκίδα στην μπάρα φωτεινότητας ανεβαίνει η ελάχιστη όσο θες

Νόμιζα οτι μπορείς να πειράζεις την μπάρα μόνο στην χειροκίνητη επιλογή

Edited by Dimitriss19
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το εδώ.

Α ναι,τίποτα το σπουδαίο.νόμιζα ότι είχαν προσθέσει κάτι πιο σοβαρό.το συγκεκριμένο δεν αξίζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχει τοςο νόημα να το εχεις σε επίπεδη σκληρή επιφάνεια μονο πχ τραπέζι για να δουλέψει.

Το πραγματικό νόημα ειναι να δουλεύει σε οποιοδήποτε συνθήκες με αυτο τον τροπο,εκτός αν γίνεται και κατάλαβα λάθος απο το βίντεο.

Εάν το είχαν να δουλεύει σε όλες της συνθήκες.....θα υπήρχε προβλημα ...θα ενεργοποιουταν η οθόνη με την παραμικρή κίνηση,και δεν δουλεύει μόνο σε τραπέζι. ...αλλά και σε καναπέ, και σε βαση ,και στο κρεβάτι.....που αλλού δηλ θα βόλευε???

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εάν το είχαν να δουλεύει σε όλες της συνθήκες.....θα υπήρχε προβλημα ...θα ενεργοποιουταν η οθόνη με την παραμικρή κίνηση,και δεν δουλεύει μόνο σε τραπέζι. ...αλλά και σε καναπέ, και σε βαση ,και στο κρεβάτι.....που αλλού δηλ θα βόλευε???

Δεν ξέρω αυτο ειναι θέμα που η Samsung έπρεπε να λύσει.

Και απο την αλλη σκέψου να ειςαι στην ουρά πχ σουπερμάρκετ,τράπεζα η καφετέρια για καφέ η μετρο μεςα και να κανεις τέτοιες κινήσεις με το χέρι πάνω απο το κινητό ακόμα και αν δούλευε με το να κρατάς το κινητό οχι μονο σε ακίνητη επιφάνεια.

Στην καλύτερη θα σε βλέπουν με περίεργο μάτι και στην χειρότερη θα σε βγαλουν χαζό η τρελό η και θα γελάνε.

 

Νομίζω ατυχείς η όλη υλοποιηςη.

 

Άπειρος καλύτερα,πρακτικότερα και διακριτότητας ο κλασικός τρόπος.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αυτο ειναι θέμα που η Samsung έπρεπε να λύσει.

Και απο την αλλη σκέψου να ειςαι στην ουρά πχ σουπερμάρκετ,τράπεζα η καφετέρια για καφέ η μετρο μεςα και να κανεις τέτοιες κινήσεις με το χέρι πάνω απο το κινητό.

Στην καλύτερη θα σε βλέπουν με περίεργο μάτι και στην χειρότερη θα σε βγαλουν χαζό η τρελό η και θα γελάνε.

 

Νομίζω ατυχείς η όλη υλοποιηςη.

 

Άπειρος καλύτερα,πρακτικότερα και διακριτότητας ο κλασικός τρόπος.

 

Με τον κλασικό τρόπο συμφωνώ.....αλλά άμα σε δουν να χτυπας και την οθόνη του κινητού πάλι με περίεργο τρόπο θα σε δουν. ..:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μιας και τα samsung έχουν το κλασσικό κεντρικό κουμπί, η πιο βολική λύση για μένα είναι να ενεργοποιείς τη συσκευή με το κεντρικό κουμπί & να την απενεργοποιείς με παρατεταμένο πάτημα του(το ορίζεις μέσω της εφαρμογής screen off/lock) ή αλλιώς μέσω gesture κάποιου custom launcher.(με την ίδια εφαρμογή)
Link to comment
Share on other sites

Με τον κλασικό τρόπο συμφωνώ.....αλλά άμα σε δουν να χτυπας και την οθόνη του κινητού πάλι με περίεργο τρόπο θα σε δουν. ..:)

 

Καθολου θα έλεγα το double tap(η και αλλα gestures πχ swype up or down κ.α)ειναι πολυ πιο οικείο η γνώριμο και διακριτικό απο το να κανεις τον τροχονομο:)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καθολου θα έλεγα το double tap ειναι πολυ πιο οικείο η γνώριμο και διακριτικό απο το να κανεις τον τροχονομο:)

 

Παιδιά δεν είναι ανάγκη να κάνει αυτήν την κίνηση που δείχνει σαν παράδειγμα. ...αρκεί μόνο και το δακτυλο να φέρεις κοντά στον αισθητήρα...τέλος πάντων....όπως του αρέσει του καθενός!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εάν το είχαν να δουλεύει σε όλες της συνθήκες.....θα υπήρχε προβλημα ...θα ενεργοποιουταν η οθόνη με την παραμικρή κίνηση,και δεν δουλεύει μόνο σε τραπέζι. ...αλλά και σε καναπέ, και σε βαση ,και στο κρεβάτι.....που αλλού δηλ θα βόλευε???

 

Μάλλον δεν έχουν πέσει στα χέρια σου κάποιο εκ των moto x 13/14, moto maxx..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχουν πέσει στα χέρια σου κάποιο εκ των moto x 13/14, moto maxx..:lol:

 

Σωστός :lol: ...Είχα το X 2nd και ήταν πολύ βολικό!

Βέβαια από το τίποτα καλό είναι και του S6 :)

 

 

(Sent from Galaxy S6)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχουν πέσει στα χέρια σου κάποιο εκ των moto x 13/14, moto maxx..:lol:

 

Έχω στα χέρια μου το nexus 6 το οποίο έχει ακριβως αυτό που έχει και το moto x 13/14.....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το nexus 6 το οποίο έχει ακριβως αυτό που έχει και το moto x 13/14.....

 

Καμία σχέση. Το Nexus 6 δεν έχει το moto display στο οποίο αναφέρεται ο Shuffle.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμισεις οθονης χρησιμοποιειτε;

 

Εγω ημουν με adaptive display και το γυρισα στο basic επειδη διαβασα οτι ειναι το "καλυτερο" αλλα ρε σεις μου κακοφαινεται πολυ. Ολα φαινονται καπως νωθρα και ξεθωριασμενα. Ισως να συνηθισα απλα τα χρωματα στο adaptive αλλα εχω την εντυπωση οτι η οθονη καπως...χαραμιζεται στο basic και ας ειναι θεωρητικα το πιο ρεαλιστικο mode.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Το Nexus 6 δεν έχει το moto display στο οποίο αναφέρεται ο Shuffle.

 

Φιλέ μου έχω nexus.......και έχω custom η οποία έχει σε βελτιωμένη εκδοση το moto display!!!!!

Live display & ambient display μαζί

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το nexus 6 το οποίο έχει ακριβως αυτό που έχει και το moto x 13/14.....

Nope, το Ν6 δεν έχει το moto-active display.

 

Φιλέ μου έχω nexus.......και έχω custom η οποία έχει σε βελτιωμένη εκδοση το moto display!!!!!

Live display & ambient display μαζί

Τα Motorola που προανεφερα, έχουν σενσορες που ανιχνεύουν την κινηση, το moto maxx μάλιστα έχει 4 απο δαυτους. Apps, και Roms φυσικά, υπαρχουν, το μονο που καταφέρνουν όμως είναι να εξομοιωσουν την εμπειρία που προσφέρει το moto display.

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...