Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρία και πλέον χρόνια μετά την κυκλοφορία του S6, στους περισσότερους κατόχους εδώ, η εγγυηση είτε έχει παρέλθει είτε κοντεύει να παρέλθει....

Όσοι θέλετε καλύτερη μπαταρία, Έχουν βγει τόσο καλές ρομ που απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα με την στοκ ρομ.... ΕΔΩ είναι μια πολύ κοντα στην στοκ και μπορείτε να βάλετε εσείς μέσω του πακέτου που δίνει όσες εφαρμογές σας χρειάζονται

Αν προτιμάτε να μένετε με την μαμά ρομ. το ελάχιστο που είναι αναγκαίο, είναι να κάνετε root και να ξεφορτωθείτε την σαβούρα. οτιδήποτε άλλο απλά είναι πλασέμπο.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τρία και πλέον χρόνια μετά την κυκλοφορία του S6, στους περισσότερους κατόχους εδώ, η εγγυηση είτε έχει παρέλθει είτε κοντεύει να παρέλθει....

Όσοι θέλετε καλύτερη μπαταρία, Έχουν βγει τόσο καλές ρομ που απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα με την στοκ ρομ.... ΕΔΩ είναι μια πολύ κοντα στην στοκ και μπορείτε να βάλετε εσείς μέσω του πακέτου που δίνει όσες εφαρμογές σας χρειάζονται

Αν προτιμάτε να μένετε με την μαμά ρομ. το ελάχιστο που είναι αναγκαίο, είναι να κάνετε root και να ξεφορτωθείτε την σαβούρα. οτιδήποτε άλλο απλά είναι πλασέμπο.....

 

Φιλε πριν απο 2,5 χρονια βγηκε το S6. Οποτε με εξαιρεση τους day one, παρα πολλοι εχουμε εγγυηση ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πριν απο 2,5 χρονια βγηκε το S6. Οποτε με εξαιρεση τους day one, παρα πολλοι εχουμε εγγυηση ακομα...
Ακριβώς αυτό... Εγώ έχω ακόμα μέχρι το Απρίλιο εγγύηση...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Τρία και πλέον χρόνια μετά την κυκλοφορία του S6, στους περισσότερους κατόχους εδώ, η εγγυηση είτε έχει παρέλθει είτε κοντεύει να παρέλθει....

Όσοι θέλετε καλύτερη μπαταρία, Έχουν βγει τόσο καλές ρομ που απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα με την στοκ ρομ.... ΕΔΩ είναι μια πολύ κοντα στην στοκ και μπορείτε να βάλετε εσείς μέσω του πακέτου που δίνει όσες εφαρμογές σας χρειάζονται

Αν προτιμάτε να μένετε με την μαμά ρομ. το ελάχιστο που είναι αναγκαίο, είναι να κάνετε root και να ξεφορτωθείτε την σαβούρα. οτιδήποτε άλλο απλά είναι πλασέμπο.....

 

Εγώ το αγόρασα Νοέμβριο του 15 και ψάχνομαι για custom ROM. Το μόνο θέμα μου είναι αν θα δουλεύει το Android Pay με ρουταρισμένο κινητό.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα Νοέμβριο του 15 και ψάχνομαι για custom ROM. Το μόνο θέμα μου είναι αν θα δουλεύει το Android Pay με ρουταρισμένο κινητό.
Από όσο ξέρω οτιδήποτε έχει να κάνει με πληρωμές και root δεν δουλεύει!! Έχουν φτιάξει έτσι τις περισσότερες εφαρμογές ώστε να είσαι καλυμμένος!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το να περάσεις μια άλλη Rom σημαίνει ότι το rooταρεις; η άλλο το ένα άλλο το άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω οτιδήποτε έχει να κάνει με πληρωμές και root δεν δουλεύει!! Έχουν φτιάξει έτσι τις περισσότερες εφαρμογές ώστε να είσαι καλυμμένος!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι και οτιδήποτε.... μια χαρά αγορές από το play store και με το NFC έχω κάνει

Εξάλλου, το πιο απλό είναι να rootαρεις, να ξηλώσεις την σαβούρα και να ξεrootαρεις μετά, τόσο απλά

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Το να περάσεις μια άλλη Rom σημαίνει ότι το rooταρεις; η άλλο το ένα άλλο το άλλο;

 

Όλες οι custom rom προϋποθέτουν custom recovery & root, οπότε.....

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου, το πιο απλό είναι να rootαρεις, να ξηλώσεις την σαβούρα και να ξεrootαρεις μετά, τόσο απλά

 

Βασικά αυτό θέλουν οι περισσότεροι :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Άρα Με το να περάσεις άλλη Rom δεν γλιτώνεις το root αν κατάλαβα καλά..

Και χάνεις κ την εγγύηση... Βασικά εμένα με ενδιαφέρει να αυξήσω λίγο την αυτονομία της μπαταρίας αν γινόταν με κάποιο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Άρα Με το να περάσεις άλλη Rom δεν γλιτώνεις το root αν κατάλαβα καλά..

Και χάνεις κ την εγγύηση... Βασικά εμένα με ενδιαφέρει να αυξήσω λίγο την αυτονομία της μπαταρίας αν γινόταν με κάποιο τρόπο

 

Δυστυχώς τα μαγικά ραβδιά έχουν προ πολλού απωλεσθεί...:lol:

Χωρίς root το πολύ πολύ να απενεργοποιήσεις κάποιες εφαρμογές αλλά και πάλι δεν κερδίζεις και πολλά πράγματα, κυρίως δεδομένα παρασκηνίου

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Άρα Με το να περάσεις άλλη Rom δεν γλιτώνεις το root αν κατάλαβα καλά..

Και χάνεις κ την εγγύηση... Βασικά εμένα με ενδιαφέρει να αυξήσω λίγο την αυτονομία της μπαταρίας αν γινόταν με κάποιο τρόπο

 

Με κάποιο τρόπο γίνεται, το θέμα είναι αν σου αρέσει...

- Κλείσε τα notifications απο εφαρμογές ποτ δεν σου είναι απαραίτητες

- Χαμήλωσε την φωτεινότητα της οθόνης

- Μείωσε το screen timeout

- Πέτα facebook + fb messenger και βάλε τις lite εκδόσεις

- Κράτα μόνο τα απαραίτητα widgets στην homescreen

- Βάλε το δικτυο 2G

- Κλείνε τα data όταν δεν τα χρειάζεσαι

- Βάλε το location στο battery saving

- Κάνε disable εφαρμογές της Samsung που δεν χρειάζεσαι...

 

κτλ κτλ κτλ.....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο γίνεται, το θέμα είναι αν σου αρέσει...

- Κλείσε τα notifications απο εφαρμογές ποτ δεν σου είναι απαραίτητες

- Χαμήλωσε την φωτεινότητα της οθόνης

- Μείωσε το screen timeout

- Πέτα facebook + fb messenger και βάλε τις lite εκδόσεις

- Κράτα μόνο τα απαραίτητα widgets στην homescreen

- Βάλε το δικτυο 2G

- Κλείνε τα data όταν δεν τα χρειάζεσαι

- Βάλε το location στο battery saving

- Κάνε disable εφαρμογές της Samsung που δεν χρειάζεσαι...

 

κτλ κτλ κτλ.....

 

ΤΑ έχω κάνει. location στο baterry saving?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ έχω κάνει. location στο baterry saving?

 

https://imgur.com/a/YMhgi

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω. Έχω ελληνικό μενού :(

 

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-θέση-μέθοδος εντοπισμού, το βάζεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας....σε βοήθησα; :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-συνδέσεις-θέση-μέθοδος εντοπισμού, το βάζεις στην εξοικονόμηση μπαταρίας....σε βοήθησα; :)

 

Ναι! Να ρωτήσω δεν είναι καλύτερα να έχουμε στο off την θέση; Τι ακριβώς κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Να ρωτήσω δεν είναι καλύτερα να έχουμε στο off την θέση; Τι ακριβώς κάνει;

 

Με αυτό η συσκευή εντοπίζει την τοποθεσία σου

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν τρώει μπαταρία;

 

Τρώει, αλλά οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν (είτε για τον καιρό, είτε για τους χάρτες κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια απορια ,,,οταν ειχα marshmallow μπορουσα να απενεργοποιησω τα αναδυομενα μηνυματα απο εφαρμογες πχ viber messenger whatsapp με την nougat δεν μπορω να το κανω αυτο και οποτε εχω ανοιχτη την οθονη και ερχεται μνμ φαινεται στο πανω μερος της οθονης για λιγα δευτερολεπτα υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια απορια ,,,οταν ειχα marshmallow μπορουσα να απενεργοποιησω τα αναδυομενα μηνυματα απο εφαρμογες πχ viber messenger whatsapp με την nougat δεν μπορω να το κανω αυτο και οποτε εχω ανοιχτη την οθονη και ερχεται μνμ φαινεται στο πανω μερος της οθονης για λιγα δευτερολεπτα υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω αυτο?

 

 

Ρυθμίσεις-ειδοποιήσεις και εκει ξετικάρεις τις εφαρμογές που δεν θέλεις να έχεις ειδοποιήσεις......

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το samsung s7 το οποιο ειχε ενα θεματακι με την οθονη... το πηγα για επισκευη γυρισε και ολα ηταν μια χαρα εκτος απο το home button το οποιο παρατηρησα οτι ηταν πιο χαλαρο και εκανε "κλικι κλικι".... να αγχωθω? Πρεπει να το ξαναπαω και να μεινω παλι χωρις κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Τελικά είναι εφικτό απο 7.0.1 να επιστρέψουμε σε 6αρι φλασάροντας rom απο το Sammobile μέσω Odin ή θα κολλήσει η όλη φάση στο Bootloader?

Μου έχουν σπάσει τα bugs / restrictions της 7!!! :( :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα προβλημα. Μου ζητησε το Samsung Galaxy S6 να εγκαταστησω καποιες ενημερωσεις νομιζω ειναι γυρω στα 240 ΜΒ αν προσεξα καλα.

Τις εκανε ληψη αλλα εδω και 1μιση ωρα προσπαθει να κανει την ''εγκατασταση ενημερωσης συστηματος'' και δεν μπορει.

Φτανει στο 25% και κανει μια γρηγορη επανεκκινηση (βγαζει το λογοτυπο) και παλι φτανει στο 25% και παλι επανεκκινηση.

Αυτο εχει γινει αμετρητες φορες αφου απ την επανεκκινηση μεχρι το 25% ο χρονος ειναι στα 10 δευτερολεπτα.

Μια βοηθεια παιδια δεν μπορω ουτε να κλεισω την συσκευη.

 

EDIT:

Καταφερα με το δεξι πληκτρο και το πανω αριστερο να το κανω επανεκκινηση τελικα και μου λεει η ενημερωση απετυχε επισκεφτειτε την εξυπηρετηση πελατων της Samsung.

Το κολλημα ειναι ηταν αυτο; H Μπαταρια εξαντληθηκε σχεδον, και τωρα δεν μου βγαζει την ενημερωση.

Βλεπω εχω το Android 7.0 αυτο που ειχα αν θυμαμε καλα.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Ποιο messenger για fb χρησιμοποιείτε; ελαφρύ χωρίς να καταναλώνει πολύ μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...