Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να σου έδιναν καινούριο μόνο πλακέτα κράτησαν ίδια!! Εμένα σε κινητό που μου άλλαξαν Micro usb συγκεκριμένα στο S3 mini μετά από 2 μηνες χάλασε η εσωτερική μνήμη του κινητού έκλεισε ξαφνικά και έκανε από μόνο του Hard reset και άνοιξε λες και ήταν καινούριο χωρίς εσωτερική μνήμη το είδα από τις ρυθμισεις (φυσικά κατακολλαγε) με το που έβγαλα μπαταρία δεν ξανανοιξε ποτέ!!! Είδα βίντεο πως αλλάζουν Micro usb στο s3 mini (ακριβως απο πανω της Micro usb η εσωτερικη μνηνη) και κατά την διάρκεια της αλλαγής είδα ότι ριχνανε κάτι υγρά τα οποία πήγαιναν και εκεί!! Κατά 99% αυτό ήταν το πρόβλημα που έγινε!! Συμβουλή μου μην αλλαζετε τίποτα πάνω στην πλακέτα καλύτερα να ζητατε άλλη πλακέτα αν θέλετε να έχετε το κεφαλι σας ήσυχο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κι απο μενα... σας εχει τυχει οταν ανοιγετε την καμερα και εστοασετε σε καποιο αντικειμενο να παραμενει θολη σαν να μην μπορει να εστιασει; και φυσικα αν τραβηξω φωτο να ειναι θολη...
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αγορασει μπαταρια απο ebay?Πεφτει fake;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Smartec στο Χαιδάρι, απλά, το καλύτερο. Όλοι εκεί τα στέλνουν

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να σου έδιναν καινούριο μόνο πλακέτα κράτησαν ίδια!! Εμένα σε κινητό που μου άλλαξαν Micro usb συγκεκριμένα στο S3 mini μετά από 2 μηνες χάλασε η εσωτερική μνήμη του κινητού έκλεισε ξαφνικά και έκανε από μόνο του Hard reset και άνοιξε λες και ήταν καινούριο χωρίς εσωτερική μνήμη το είδα από τις ρυθμισεις (φυσικά κατακολλαγε) με το που έβγαλα μπαταρία δεν ξανανοιξε ποτέ!!! Είδα βίντεο πως αλλάζουν Micro usb στο s3 mini (ακριβως απο πανω της Micro usb η εσωτερικη μνηνη) και κατά την διάρκεια της αλλαγής είδα ότι ριχνανε κάτι υγρά τα οποία πήγαιναν και εκεί!! Κατά 99% αυτό ήταν το πρόβλημα που έγινε!! Συμβουλή μου μην αλλαζετε τίποτα πάνω στην πλακέτα καλύτερα να ζητατε άλλη πλακέτα αν θέλετε να έχετε το κεφαλι σας ήσυχο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τώρα τι μπορώ να κάνω για αυτό? Να τους ζητήσω καινούριο?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι μπορώ να κάνω για αυτό? Να τους ζητήσω καινούριο?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλέον δεν γίνεται κάτι γιατι έχει γίνει η αλλαγή και συμφωνησες με αυτό που εκαναν!!

Αν όμως βγάλει κάποιο πρόβλημα τους το πας με την απόδειξη που σου έδωσαν ότι άλλαξαν όλα αυτά και τους τα κάνεις μπάχαλο ότι αυτοί ευθύνονται!! Και εννοείται ας έχει περάσει η εγγύηση της συσκευής δεν έχει καμία σημασία!!! Κάθε αλλαγή που γίνεται στην συσκευή έχει 1 χρονο ή 6 μήνες εγγύηση (αναλόγως το εξάρτημα) από την μέρα που αλλαχτηκε το εξάρτημα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν γίνεται κάτι γιατι έχει γίνει η αλλαγή και συμφωνησες με αυτό που εκαναν!!

Αν όμως βγάλει κάποιο πρόβλημα τους το πας με την απόδειξη που σου έδωσαν ότι άλλαξαν όλα αυτά και τους τα κάνεις μπάχαλο ότι αυτοί ευθύνονται!! Και εννοείται ας έχει περάσει η εγγύηση της συσκευής δεν έχει καμία σημασία!!! Κάθε αλλαγή που γίνεται στην συσκευή έχει 1 χρονο ή 6 μήνες εγγύηση (αναλόγως το εξάρτημα) από την μέρα που αλλαχτηκε το εξάρτημα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ;).

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ;).

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα,ξερει κανενας να μου πει να σβηνωντε οι εφαρμογες ωστε να μην το κανω συνεχεια απο το κινητο να το κανει μονο του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει κάποιος πως ρυθμίζουμε τη φωτεινότητα του led όταν το χρησιμοποιούμε σαν φακό; Ευχαριστώ

 

Edit:Τελικά στις γρήγορες ρυθμίσεις πατάς πάνω στην λέξη φακός (!!!!!!!) και από εκεί ανοίγει οθόνη που επιτρέπει τη ρύθμιση της φωτεινότητας σε 5 επίπεδα. Αυτό δεν θα το σκεφτόμουν ποτέ.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Το κανει.. απλα πρεπει να πατησεις εκει που λεει ο arisk.. δεν ειναι επικίνδυνο να μην καει απο την τόση ένταση?
Link to comment
Share on other sites

Το κανει.. απλα πρεπει να πατησεις εκει που λεει ο arisk.. δεν ειναι επικίνδυνο να μην καει απο την τόση ένταση?
Παιδιά αυτό με το φακό γίνεται μόνο στην Nougat!! Στην Marshmallow δεν υπάρχει ίσως γιαυτό να μην του το εμφανίζει!!

Και όχι δεν είναι επικίνδυνο να καεί αλλιώς δεν θα το έβαζαν στην αναβάθμιση!! ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχω ενα προβλημα με το ηχείο του κινητού..οταν βλεπω ενα βιντεο ή μου έρχεται ειδοποίηση και οτιδήποτε κανω και παράγει ήχο αυξομειώνεται η ένταση του κινητού απο μονο του..τι θέμα μπορεί να εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Εχω ενα προβλημα με το ηχείο του κινητού..οταν βλεπω ενα βιντεο ή μου έρχεται ειδοποίηση και οτιδήποτε κανω και παράγει ήχο αυξομειώνεται η ένταση του κινητού απο μονο του..τι θέμα μπορεί να εχει?

 

Δίνει προτεραιοτητα στην ειδοποίηση και στον ηχο της και χαμηλώνει.Δεν υπαρχει καποιο θεμα.Σε ολους το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το κανει.. απλα πρεπει να πατησεις εκει που λεει ο arisk.. δεν ειναι επικίνδυνο να μην καει απο την τόση ένταση?

 

Εχω την τελευταία εκδοση (7.0) κατεβαζω την "μπαρα" αναβω φακο κ παταω συνεχόμενα μετα, τιποτα. Το δοκιναζω χωρις να αναχω φακο παλι τιποτα!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την τελευταία εκδοση (7.0) κατεβαζω την "μπαρα" αναβω φακο κ παταω συνεχόμενα μετα, τιποτα. Το δοκιναζω χωρις να αναχω φακο παλι τιποτα!

Πρεπει να πατησεις πανω στην λεξη φακος και οχι στο εικονιδιο! Ενα απλο πάτημα πανω στη λέξη φακος και θα ανοιξει η ρυθμιση.Απιστευτο ε!!!

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος εάν το s6 θα πάρει τελικά android 8 γιατί σε μερικά σάιτ λέει ότι θα πάρει και σε μερικά λέει ότι δεν θα πάρει.
Link to comment
Share on other sites

δεν θα παρει το 8.

 

Καλημερα ,ξερει κανενας να μου πει να σβηνωντε οι εφαρμογες ωστε να μην το κανω συνεχεια απο το κινητο να το κανει μονο του

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος εάν το s6 θα πάρει τελικά android 8 γιατί σε μερικά σάιτ λέει ότι θα πάρει και σε μερικά λέει ότι δεν θα πάρει.

 

Αν έπαιρνε και την 8 θα πηγαινε πολυ καλα... Δυστυχώς μόνο custom για όσους είναι root. Κι αν τη βγαλουν γιατι ο exynos ειναι μυστηριος...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πατησεις πανω στην λεξη φακος και οχι στο εικονιδιο! Ενα απλο πάτημα πανω στη λέξη φακος και θα ανοιξει η ρυθμιση.Απιστευτο ε!!!

 

Αααα τωρα καταλαβα! (Πατουσα και στη λεξη αλλα συνεχομενο πατημα, οχι πατημα μια φορα!) Σ ευχαριστω πολυ!!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

○+ δεν ξέρω τι είναι ατο το σύμβολο δεν μπορώ να το βρω πουθενά τι είναι το στρογγυλό με το + στην μέση το βγάζει δίπλα από το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ξαναερωτηθεί αλλά μήπως βρέθηκε κανένας τρόπος να μη βγαίνουν εκείνες οι αηδίες στην οθόνη όταν το βάζεις και το βγάζεις από τη φόρτιση; Όχι τίποτα αλλά αν δεν κλείσεις την οθόνη μόνος δεν κλείνει από μόνη της. Είτε όταν το βάζεις είτε όταν το βγάζεις από την πρίζα! Χώρια οι διαφημίσεις...... Δηλαδή πήραμε κινητό ένα κάρο λεφτά για να μας πετάει διαφημίσεις;;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...