Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμ δεν ακούς όταν λέμε ότι ξαναγυρίσαμε πίσω. Για το Odin δεν χρειάζεται να σου πω κάτι γιατί δεν θα τα καταφέρεις. Για το smart switch θα σου πω μόνο αν μου πεις τι χώρας προέλευσης ήταν η συσκευή σου όταν την αγόρασες.

 

Switzerland!

Πες μου Κ με Odin αν μπορείς please!

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμ δεν ακούς όταν λέμε ότι ξαναγυρίσαμε πίσω. Για το Odin δεν χρειάζεται να σου πω κάτι γιατί δεν θα τα καταφέρεις. Για το smart switch θα σου πω μόνο αν μου πεις τι χώρας προέλευσης ήταν η συσκευή σου όταν την αγόρασες.

 

Switzerland!

Πες μου Κ με Odin αν μπορείς please!

 

Δεν υπάρχει λόγος γιατί θα σου βγάλει fail ο Odin λόγω αλλαγμένου bootloader. Επίσης το ότι έχεις ελβετικό σημαίνει ότι δεν προλαβαίνεις να γυρίσεις πίσω μιας και η τελευταία επίσημη έκδοση πλέον είναι η 7.0 οπότε το smart swicth θα σου εγκαταστήσει αυτήν. Πριν λίγες μέρες θα μπορούσες να γυρίσεις πίσω. Με άλλα λόγια δυστυχώς θα μείνεις στην Μ ελπίζοντας ότι θα πάρεις ένα μικρό μελλοντικό update που θα διορθώσει τα όποια bugs.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν υπάρχει λόγος γιατί θα σου βγάλει fail ο Odin λόγω αλλαγμένου bootloader. Επίσης το ότι έχεις ελβετικό σημαίνει ότι δεν προλαβαίνεις να γυρίσεις πίσω μιας και η τελευταία επίσημη έκδοση πλέον είναι η 7.0 οπότε το smart swicth θα σου εγκαταστήσει αυτήν. Πριν λίγες μέρες θα μπορούσες να γυρίσεις πίσω. Με άλλα λόγια δυστυχώς θα μείνεις στην Μ ελπίζοντας ότι θα πάρεις ένα μικρό μελλοντικό update που θα διορθώσει τα όποια bugs.

 

Εννοείς θα μείνω στην Ν.... ☹️

Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry στην N

 

Εκανα hard reset στην M για να φυγει το εικονιδιο στα settings για την nougat!

Δυστηχως όταν επανέρχεται το συστημα το upgrade είναι πιο γρηγορο και ενώ κανω freeze το S/W Upgrade η επιλογή στο settings δεν φευγει μενει!!!καμια λυση?????

Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset στην M για να φυγει το εικονιδιο στα settings για την nougat!

Δυστηχως όταν επανέρχεται το συστημα το upgrade είναι πιο γρηγορο και ενώ κανω freeze το S/W Upgrade η επιλογή στο settings δεν φευγει μενει!!!καμια λυση?????

Δεν νομίζω ότι θέλει στα settings εκκαθάριση δεδομένων και cache... Πρέπει να κάνεις εμφάνιση εφαρμογών συστηματος και να κάνεις εκκαθάριση στην ενημέρωση λογισμικού.....αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν 2 εφαρμογές!! Μετά τρέχα και βγάλε την αυτόματη λήψη ενημερωσεων!! Να ξέρεις ειδοποιήσεις θα σου έρχονται κανονικά ότι υπάρχει διαθέσιμη αλλά αν πατάς αργότερα εξαφανίζεται το εικονιδιο!! Εύχομαι καλή τύχη γιατί είναι όντως πολύ σπαστικό αυτό!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το Package Disabler Pro φεύγει πανεύκολα και για πάντα η ειδοποίηση για upgrade. Mόνο μέσα στις ρυθμίσεις θα εμφανίζεται ένα μήνυμα. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει nougat άλλης χώρας με καλύτερη διάρκεια μπαταρίας να περάσω στο κινητό; η για όλες τις χώρες τα ίδια χαλια Είναι; (έτσι μου ρχεται να το πετάξω απ το παράθυρο!)
Link to comment
Share on other sites

Από το να το πετάξεις καλύτερα να το ρουτάρεις... Παίζει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας με τις custom roms.
www.guessthescore.gr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα περιμένω με ανυπομονησία την Nougat... :O
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Από το να το πετάξεις καλύτερα να το ρουτάρεις... Παίζει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας με τις custom roms.

 

Θα γράψει ο Knox? Θα μπορούσες να μου στείλεις ένα link σε παρακαλώ? Κ ποια έκδοση να βάλω κλπ αν δεν σου είναι κόπος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το Package Disabler Pro φεύγει πανεύκολα και για πάντα η ειδοποίηση για upgrade. Mόνο μέσα στις ρυθμίσεις θα εμφανίζεται ένα μήνυμα.

 

Δεν πληρώνουν όλοι εφαρμογές ξέρεις!!! Όσο και λίγα λεφτά να έχει... Και εννοείται δεν μιλάω να την κατεβάσεις από αλλου...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα γράψει ο Knox? Θα μπορούσες να μου στείλεις ένα link σε παρακαλώ? Κ ποια έκδοση να βάλω κλπ αν δεν σου είναι κόπος;

Ο knox δεν θα γράψει αλλά μπορείς να κατεβάσεις το κινητό σου σε MM!! Θα βγάλει fail αν δεις το συγκεκριμένο βίντεο θα το καταφέρεις

!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνουν όλοι εφαρμογές ξέρεις!!! Όσο και λίγα λεφτά να έχει... Και εννοείται δεν μιλάω να την κατεβάσεις από αλλου...

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο knox δεν θα γράψει αλλά μπορείς να κατεβάσεις το κινητό σου σε MM!! Θα βγάλει fail αν δεις το συγκεκριμένο βίντεο θα το καταφέρεις

!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tο Odin απο που θα το κατεβάσω;και ποιας χώρας να κατεβάσω την Μ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνουν όλοι εφαρμογές ξέρεις!!! Όσο και λίγα λεφτά να έχει...

 

Προτείνω μια λύση με 1,69€ για κάτι που ενοχλεί πολλούς και εσύ μου απαντάς ότι δεν μπορούν να πληρώσουν όλοι εφαρμογές ; Τι να σου απαντήσω τώρα ;

 

Επιτέλους το έφτιαξα thanks

 

Τίποτα φίλε μου, να σαι καλά και να απολαμβάνεις τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω μια λύση με 1,69€ για κάτι που ενοχλεί πολλούς και εσύ μου απαντάς ότι δεν μπορούν να πληρώσουν όλοι εφαρμογές ; Τι να σου απαντήσω τώρα ;

 

 

 

Τίποτα φίλε μου, να σαι καλά και να απολαμβάνεις τη συσκευή.

 

εμένα μου έβγαλε 2 επιλογές για ενημέρωση λογισμικού και τα τσέκαρα και τα 2, ελπίζω να μην μου το βγάλει το μήνυμα για την αναβάθμιση.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πέρασα χειροκίνητα τν Ν με τον καινούργιο οντιν και αφηνοντας το συνδεδεμενο στο λαπτοπ μεχρι να ανοιηει το κινητο γιατι οταν το εβγαζα νωριτερα μου κολαγε στο λογότυπο , εχω btu αλλα θελω να περασω την ελληνική κοσμοτε και δεν με αφηνει, τι γίνεται?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Tο Odin απο που θα το κατεβάσω;και ποιας χώρας να κατεβάσω την Μ;

http://www.sammobile.com μπες εδώ..

Πήγαινε firmware βάλε το κινητό σου (G920) επέλεξε την χώρα που είναι το κινητό σου(αν δεν ξέρεις κατέβασε το phone info της Samsung και σου λέει από που ειναι), μετά μπες στην τελευταία έκδοση που είναι η ΜΜ βάλε να την κατεβάζεις... όσο την κατεβαζεις (κατεβαίνει πολύ αργα) αν πας ποιο κάτω σου έχει οδηγίες πως να την εγκαταστάσεις αλλά και να κατεβαζεις και την τελευταία έκδοση του odin!!! Ελπίζω να σε βοήθησα!! Αν σου βγάλει fail δοκίμασε με τον τρόπο στο βίντεο που σου έστειλα να το κάνεις!!! Αν πάλι έχεις απορία τι να βάλεις στο odin (νομιζω ένα τικ βγάζεις αν δεν κάνω λαθος) δες ένα βίντεο στο YouTube να είσαι σίγουρη!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προτείνω μια λύση με 1,69€ για κάτι που ενοχλεί πολλούς και εσύ μου απαντάς ότι δεν μπορούν να πληρώσουν όλοι εφαρμογές; Τι να σου απαντήσω τώρα;

 

Αρχικά απλά σου είπα ότι δεν δίνουν όλοι λεφτά ακόμα και αυτό το μικρό πόσο γιατί δεν έχουν κάρτα πιστωτική η οτιδήποτε αλλο!! Και ξέρω αρκετά άτομα!! Αυτό είπα... φιλικά πάντα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά απλά σου είπα ότι δεν δίνουν όλοι λεφτά ακόμα και αυτό το μικρό πόσο γιατί δεν έχουν κάρτα πιστωτική η οτιδήποτε αλλο!! Και ξέρω αρκετά άτομα!! Αυτό είπα... φιλικά πάντα!!

 

Το να αγοράσουν απλά μια κάρτα google play ;;; Eπίσης μου κάνει εντύπωση κάποιος να έχει δώσει από 200€ (μεταχειρισμένο) ως 700€ για το S6 αλλά να μην έχει 1,69€ :-p Τέλος πάντων, είμαστε ok.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια..

 

1. κάτι ατθ εκανα και εσβησα στη γραμμη καταστασης(μπαρα) το εικονιδιο οτι η συσκευη μου εινι συνδεδεμενη με Bluetooth. Εννοω οταν κατεβάζεις την μπάρα κάτω από τη φωτεινότητα. Δεν ξέρω αν έχουν επηρεαστεί οι ειδοποιήσεις. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

2. Όταν μπαίνω στο μενού του bluetooth μου γράφει πως η συσκευή μου είναι ορατή σε κοντινές συσκευές. Πώς γίνεται να μην είναι ορατή σε κοντινές συσκευές? Υπάρχει επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια..

 

1. κάτι ατθ εκανα και εσβησα στη γραμμη καταστασης(μπαρα) το εικονιδιο οτι η συσκευη μου εινι συνδεδεμενη με Bluetooth. Εννοω οταν κατεβάζεις την μπάρα κάτω από τη φωτεινότητα. Δεν ξέρω αν έχουν επηρεαστεί οι ειδοποιήσεις. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

2. Όταν μπαίνω στο μενού του bluetooth μου γράφει πως η συσκευή μου είναι ορατή σε κοντινές συσκευές. Πώς γίνεται να μην είναι ορατή σε κοντινές συσκευές? Υπάρχει επιλογή?

 

2. Η συσκευή είναι ορατή μόνο όταν είσαι μέσα στο μενού του Bluetooth. Όταν βγαίνεις από αυτό, σταματά να είναι ορατή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το κινητο δεν ανοιγει καν, ουτε με τον συνδυασμο των τριων κουμπιων, ουτε οταν το βαζω στην φορτιση, τιποτα! εχει τυχει σε καποιον;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...