Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διάρκεια της μπαταρίας έχει μειωθεί παρά πολύ μετά την τελευταία αναβάθμιση το φορτίζω 2 φορές την ημέρα πως τα καταφέρανε πάλι!!!

 

Ισχύει, το έγραψα κι εγώ στο νήμα της μπαταρίας. Τα χάλια της έχει η μπαταρία, μάλλον ξεκίνησε η "πίεση" για αγορά νέων μοντέλων. Οι κλασικές μ@λ@κίες....

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, μπορεί κάποιο παιδί να μου προτείνει μια μαμά rom που να έχει βιντεοκλήση και να παίρνει update σε λογικό χρόνο? TO τηλέφωνο είναι Vodafone de αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορεί κάποιο παιδί να μου προτείνει μια μαμά rom που να έχει βιντεοκλήση και να παίρνει update σε λογικό χρόνο? TO τηλέφωνο είναι Vodafone de αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ

 

Γαλλική XEF

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, δευτέρα θα παραλαβω ένα s6 από courier, θα κάνω έλεγχο στο κατάστημα, πως θα καταλάβω αν είναι γνήσιο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μου βγηκε η αναβάθμιση και δεν θελω να την κανω.. πως γίνεται να την ακυρωσω και να μην φαίνεται; βγαινει πανω στην μπαρα και στο εικονιδιο των ρυθμίσεων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μου βγηκε η αναβάθμιση και δεν θελω να την κανω.. πως γίνεται να την ακυρωσω και να μην φαίνεται; βγαινει πανω στην μπαρα και στο εικονιδιο των ρυθμίσεων..

 

Παιδες κανενας καμια αποψη? Δε φεύγουν με τιποτα οι ειδοποιησεις και τα εικονιδια.... ειναι πολυ σπαστικο... δεν θελω να κανω αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανενας καμια αποψη? Δε φεύγουν με τιποτα οι ειδοποιησεις και τα εικονιδια.... ειναι πολυ σπαστικο... δεν θελω να κανω αναβάθμιση...

 

Κατεβασε μια εφαρμογη τυπου package disabler και κανε disable τα 2 apps που εχουν σχεση με τα update.δεν θελει ρουτ.αυτα με το πρασινο εικονιδιο που λενε αναβαθμιση λογισμικου

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν με την mm εχει shutter speed στην καμερα στη ρυθμιση pro;; Αν οχι με καποια ρομ αλλη ξερει κανεις αν γινεται?

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν με την mm εχει shutter speed στην καμερα στη ρυθμιση pro;; Αν οχι με καποια ρομ αλλη ξερει κανεις αν γινεται?

Εχει ρυθμιση shutter speed η mm.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, κατοχος και εγω ενος μεταχειρισμενου s6, εχω καποιες αποριες ,αν εχει καποιος λιγο χρονο ας μου πει

1.κατεβασα την εφαρμογη phone info και βλεπω οτι εχει κανει μονο 10 φορτισεις ,το κινητο ειναι 5 μηνων ,υπαρχει περιπτωση να εχει γινει αλλαγη μπαταριας; οχι οτι με πειραζει αλλα λεω

2.μπορω να δω αν εχει γινει καποια επισκευη στο κινητο; το γραφει καπου;

3. εχει ακομη την 5.1.1 ,το κινητο ειναι χωρα προελευσης Ελβετιας , θα την παρει την 6; αν ναι μπορω να περιμενω, αν οχι τι πρεπει να κανω χωρις ομως να χασω την εγγυηση; τωρα knox ειναι 0x0

4.υπαρχει επιλογη να παταω 2 φορες την οθονη και να ανοιγει η να κλεινει; η τελος παντων καποια επιλογη χωρις να παταω καποιο κουμπι;

 

Αυτα προς το παρων :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ιταλικό (ΟΜΝ) μετά το τελευταίο update λύθηκε το πρόβλημα με την μπαταρία και το android system. θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να προχωρήσω ξανά σε update.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, κατοχος και εγω ενος μεταχειρισμενου s6, εχω καποιες αποριες ,αν εχει καποιος λιγο χρονο ας μου πει

1.κατεβασα την εφαρμογη phone info και βλεπω οτι εχει κανει μονο 10 φορτισεις ,το κινητο ειναι 5 μηνων ,υπαρχει περιπτωση να εχει γινει αλλαγη μπαταριας; οχι οτι με πειραζει αλλα λεω

2.μπορω να δω αν εχει γινει καποια επισκευη στο κινητο; το γραφει καπου;

3. εχει ακομη την 5.1.1 ,το κινητο ειναι χωρα προελευσης Ελβετιας , θα την παρει την 6; αν ναι μπορω να περιμενω, αν οχι τι πρεπει να κανω χωρις ομως να χασω την εγγυηση; τωρα knox ειναι 0x0

4.υπαρχει επιλογη να παταω 2 φορες την οθονη και να ανοιγει η να κλεινει; η τελος παντων καποια επιλογη χωρις να παταω καποιο κουμπι;

 

Αυτα προς το παρων :)

 

1. Μην ασχολείσαι. Όσο μου έβγαζε το πόσες φορτίσεις έχει κάνει, ό,τι να'ναι έβγαζε.

2. Ναι υπάρχει στο info, Refurbishment check

3. Αν ρολάρει καλά στο χέρι σου, αν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος μην αλλάζεις τίποτα. Αλλιώς υπάρχουν επιλογές από όλο τον κόσμο να βάλεις την 6.

4. Υπάρχει αν κατεβάσεις το Nova Launcher Pro (€0,5 πρεπει να κοστίζει ή και φθηνότερος). Αλλά στην 6 δε δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα αν το κλειδώνεις έτσι. Στην 5 μάλλον δουλεύει ακόμα.

 

αυτά προς το παρόν :P

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

1. Μην ασχολείσαι. Όσο μου έβγαζε το πόσες φορτίσεις έχει κάνει, ό,τι να'ναι έβγαζε.

2. Ναι υπάρχει στο info, Refurbishment check

3. Αν ρολάρει καλά στο χέρι σου, αν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος μην αλλάζεις τίποτα. Αλλιώς υπάρχουν επιλογές από όλο τον κόσμο να βάλεις την 6.

4. Υπάρχει αν κατεβάσεις το Nova Launcher Pro (€0,5 πρεπει να κοστίζει ή και φθηνότερος). Αλλά στην 6 δε δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα αν το κλειδώνεις έτσι. Στην 5 μάλλον δουλεύει ακόμα.

 

αυτά προς το παρόν :P

 

Επιτελους μια απαντηση , οσο αφορα την

2 ερωτηση ,δεν το βρισκω ,που ειναι; μπαινω στην εφαρμογη phone info η καπου αλλου;

3. Ειμαι ικανοποιημενος ,δεν εχω θεμα, απλα θα την παρω καποια στιγμη την 6. η οχι;

4. Τον εχω ειδη αγορασμενο , αλλα μ αρεσει να χρησιμοποιω παντα stock launcher

Τελος, σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μια απαντηση , οσο αφορα την

2 ερωτηση ,δεν το βρισκω ,που ειναι; μπαινω στην εφαρμογη phone info η καπου αλλου;

Στην εφαρμογή phone info πάνω αριστερά έχει 3 οριζόντιες παύλες.Εκεί πατάς και βρίσκεις την επιλογή Refurbishment check.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα κατεβάζω μια αναβάθμισή (1309 mb) σε Ελβετική συσκευή.Ναι είναι αυτή που κανένας δεν έχει πάρει την 6.0.1 και λογικά είναι αυτή!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή phone info πάνω αριστερά έχει 3 οριζόντιες παύλες.Εκεί πατάς και βρίσκεις την επιλογή Refurbishment check.

Ok original μου βγάζει, ευχαριστώ

 

 

Και το δικό μου Ελβετίας είναι, για να δούμε :D

Ήρθε και σε μένα, 1.3gb περίπου

 

Μόλις τώρα κατεβάζω μια αναβάθμισή (1309 mb) σε Ελβετική συσκευή.Ναι είναι αυτή που κανένας δεν έχει πάρει την 6.0.1 και λογικά είναι αυτή!!!:)

 

edit

κατεβασα την αναβαθμιση ,εχει μια επιλογη (προγραμματισμενες ενημερωσεις λειτουργικου) για να μαρκαρω κατα την εγκατασταση ,το επιλεγουμε η οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ok original μου βγάζει, ευχαριστώ

 

 

Και το δικό μου Ελβετίας είναι, για να δούμε :D

Ήρθε και σε μένα, 1.3gb περίπου

 

 

 

edit

κατεβασα την αναβαθμιση ,εχει μια επιλογη (προγραμματισμενες ενημερωσεις λειτουργικου) για να μαρκαρω κατα την εγκατασταση ,το επιλεγουμε η οχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά θα έχει τρελό ενδιαφέρον να δούμε πώς θα είναι τα ελβετικά με την 6άρα! Ίσως είναι η καλύτερη απ'όλες και φύγει η άχρηστη BTU που ρουφάει μπαταρία σα βαμπίρ...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την Ελβετική μέχρι πριν 15 μέρες που έβαλα την xef. Πείτε εντυπώσεις και μάλλον θα την ξανά βάλω.

Έχω το εξής θέμα... μου πετάει συνεχώς ειδοποίηση από το κέντρο ασφαλείας πως πρέπει να απεγκαταστησω το cerberus app. Το cerberus αποκλείεται να το βγάλω, υπάρχει τρόπος να σταματήσω το κέντρο ασφαλείας που μας το επιβάλλει η Samsung με το έτσι θέλω, σε συνεργασία με την McΑfee, χωρίς να κάνω ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου είναι απαραίτητο το Cerberus?
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα έχει τρελό ενδιαφέρον να δούμε πώς θα είναι τα ελβετικά με την 6άρα! Ίσως είναι η καλύτερη απ'όλες και φύγει η άχρηστη BTU που ρουφάει μπαταρία σα βαμπίρ...

 

Μακάρι φίλε, έχω μια απορία,

οταν τερματίσω μια κλήση χάνει το σήμα για 5 δευτερόλεπτα και επανέρχεται, έτσι συμβαίνει σε όλους ; δεν θυμάμαι αν το έκανε στην 5.1 μιας και το κινητό το έχω μόνο δύο μέρες

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι φίλε, έχω μια απορία,

οταν τερματίσω μια κλήση χάνει το σήμα για 5 δευτερόλεπτα και επανέρχεται, έτσι συμβαίνει σε όλους ; δεν θυμάμαι αν το έκανε στην 5.1 μιας και το κινητό το έχω μόνο δύο μέρες

Ναι το κανει. Προσωπικα το παρατηρω οταν ειναι συνδεδεμενο σε wifi. Κλεινει η κληση και για 2-3 sec χανει σημα. Αυτο απο τοτε που μπηκε η 6. Κλησεις παντως δεν χανει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει. Προσωπικα το παρατηρω οταν ειναι συνδεδεμενο σε wifi. Κλεινει η κληση και για 2-3 sec χανει σημα. Αυτο απο τοτε που μπηκε η 6. Κλησεις παντως δεν χανει.

Μάλιστα, το δοκίμασα και χωρίς WiFi πάλι το κάνει, πως και δεν διορθώθηκε με κάποιο update ; Εντάξει δεν είναι πρόβλημα αλλά δεν θα έπρεπε να το κάνει

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μιας φίλης μου ενώ φόρτιζε, σταμάτησε. Όταν έβγαλε τη σιμ είδε αυτό. Νερό λέει δεν έχει πέσει.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160803/4fb26e6395cd850d74866b3f9b5b9ef8.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε 6.0.1 παρατηρώ οτι όταν πιέζω το κουμπί για να ανοίξει η αρχική οθόνη, αυτή ανοίγει πολύ αργά όπως ένας φακός με αδύναμη μπαταρία. Αυτό δεν το έκανε πριν την αναβάθμιση. (Τρέχω Nova γνήσιο).

Με επανεκκίνηση δεν έστρωσε και το θεωρώ αρκετά ενοχλητικό.Μήπως κάποιος φίλος το έχει αντιμετωπίσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση! Είμαι κάτοχος s6 και επιχείρησα να ανοίξω τα δεδομένα και δεν ανοίγουν. Έκανα επανεκκίνηση και το πρόβλημα δε διορθώθηκε. Ξέρουμε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...