Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ακόμα. Γιατί δεν έχουμε ακόμα guest Mode και γενικότερα την δυνατότητα να φτιάχνουμε users? Ήλπιζα πως στο 6.0 θα το προσθετε η Samsung

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω γράψει :lol::lol: έκανα downgrade στην BTU 5.1.1 .
χαχαχαχα καλό...τότε τι φοβάσαι?
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή η αναβάθμιση αλλά τρόπος για root υπάρχει στην 6άρα? (Και κατά προτίμηση KNOX free!)

 

Το ρούταρες τελικά;

 

Εγώ έχω ρουμάνικο undranded κι έχει μείνει με την 5.1.1 ακόμη. Μόνο βόντα ρουμάνικο έχει 6.0.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που περνάω Ιταλική rom και το csc ότι και να κάνω είναι SIM/Slovenia, είμαι στα όρια να το πετάξω απο το παράθυρο του διαμερίσματος μου.

 

http://i68.tinypic.com/ddhr1t.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις κάποια "άσχετη" ρομ (πχ ρώσικη...), να αλλάξει το csc και μετά πέρνα την ιταλική

το ξέρω το εικονίδιο απλά προφανώς το κινητό επειδή είναι vodafone γερμανικό μάλλον δεν θα το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε μενα ακομα να ερθη η 6.0.1 εσεις ειδατε καμια διαφορα σε εικονιδεια κυριος ; Το phone info samsung λεει οτι εμενα ειναι made in vietnam εκει δεν την πειρανε ακομη ή η ota ερχεται μεσω wifi σε συγχονισμο με τους σερβερσ του παροχεα μου και της samsung στο βιετναμ ; csc country λεει: UAE /AE και τα στατιστικα του ειναι: XSG CS

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε μενα ακομα να ερθη η 6.0.1 εσεις ειδατε καμια διαφορα σε εικονιδεια κυριος ; Το phone info samsung λεει οτι εμενα ειναι made in vietnam εκει δεν την πειρανε ακομη ή η ota ερχεται μεσω wifi σε συγχονισμο με τους σερβερσ του παροχεα μου και της samsung στο βιετναμ ; csc country λεει: UAE /AE και τα στατιστικα του ειναι: XSG CS

 

Ρίξε μια ματιά στο sammobile ποιάς χώρας είναι το uae μπορεί να μην έχει βγει Ακόμα εκεί η αναβάθμιση.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο sammobile ποιάς χώρας είναι το uae μπορεί να μην έχει βγει Ακόμα εκεί η αναβάθμιση.

Δεν το βρησκω :(

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρησκω :(

 

Κατέβασε το phone info και βαλε ενα print screen το csc code

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με csc country Hungary/HU και csc code XEH ακόμα τίποτα:(

Λέω να περάσω την γαλλική για να τελειώνουμε! Για να σιγουρευτώ ότι θα κάνω όλα τα βήματα σωστά παραθέτω τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω: α) wipe cache + wipe data από recovery (όχι μέσα απο το μενού του κινητού),

β) φλασάρισμα της γαλλικής 6.0.1, γ) πάλι wipe cache + wipe data από recovery και τέλος δ) restore από smart switch.

Εχω παραλείψει κάποια ενέργεια?:)

edit: ή μήπως να κατεβάσω την ουγγρική Hungary (VDH) 6.0.1? Το VDH τί είναι? Κάποιος πάροχος στην Ουγγαρία? Vodafone?

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και το csc δεν αλλάζει, κι ας περνάω την Ιταλική παραμένει SIM/Slovenia και έτσι απλά έχω χάσει την εγγύηση κι ας μην έχει γράψει ο KNOX γι αυτο παιδιά μην κάνετε βιαστηκές κινήσεις, λάθος η επιλογή να περάσω άλλη rom.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το phone info και βαλε ενα print screen το csc code

 

http://s9.postimg.org/ia54esl9b/12743581_905607029561054_2316644866553383458_n.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αραβικά Εμιράτα βγαίνει αυτο το csc η κάνεις υπομονή η φλασαρεις αλλη ρομ

 

 

 

Το δικό μου με csc country Hungary/HU και csc code XEH ακόμα τίποτα:(

Λέω να περάσω την γαλλική για να τελειώνουμε! Για να σιγουρευτώ ότι θα κάνω όλα τα βήματα σωστά παραθέτω τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω: α) wipe cache + wipe data από recovery (όχι μέσα απο το μενού του κινητού),

β) φλασάρισμα της γαλλικής 6.0.1, γ) πάλι wipe cache + wipe data από recovery και τέλος δ) restore από smart switch.

Εχω παραλείψει κάποια ενέργεια?:)

edit: ή μήπως να κατεβάσω την ουγγρική Hungary (VDH) 6.0.1? Το VDH τί είναι? Κάποιος πάροχος στην Ουγγαρία? Vodafone?

 

Σωστός αν και τα πρώτα wipe δεν είναι απαραίτητα.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Όταν ειδοποιηθούμε από το τηλέφωνο ότι η νέα έκδοση είναι έτοιμη, πρέπει να κάνουμε κάποια άλλη ενέργεια εκτός από κατέβασμα και εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Αραβικά Εμιράτα βγαίνει αυτο το scs η κάνεις υπομονή η φλασαρεις αλλη ρομ

 

Μερα παρα μερα βγαινει η εκδοση 6.0.1 σε διαφορες χωρες ετσι δεν θα αργησει να ερθη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μερα παρα μερα βγαινει η εκδοση 6.0.1 σε διαφορες χωρες ετσι δεν θα αργησει να ερθη.

 

Το ελπίζω φιλε . ΥΠΟΜΟΝΉ ΛΟΙΠΌΝ .

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω,πιο το πρόβλημα να περάσει κάποιος την γαλλική.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αν και τα πρώτα wipe δεν είναι απαραίτητα.

 

Όχι είναι απαραίτητα. Καλό είναι να φορμάρουμε αυτό που υπάρχει πάνω πριν φλασάρουμε. Και 2 και 3 φορές. Δεν είναι κόπος ούτε τρώει χρόνο

 

Με τη BTU έχω ένα μόνιμο πρόβλημα. Όταν το κινητό είναι στη φόρτιση, το πληκτρολόγιο γίνεται υπερευαίσθητο με αποτέλεσμα να γράφω με μεγάλη δυσκολία. Το έχει παρατηρήσει κανείς;

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και το csc δεν αλλάζει, κι ας περνάω την Ιταλική παραμένει SIM/Slovenia και έτσι απλά έχω χάσει την εγγύηση κι ας μην έχει γράψει ο KNOX γι αυτο παιδιά μην κάνετε βιαστηκές κινήσεις, λάθος η επιλογή να περάσω άλλη rom.

 

Για ποιο λογο εχεις χασει εγγυηση;Θα ξαναβαλεις την δικη σου ρομ αν χρειαστει κι εχεις και παλι εγγυηση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ειναι vodafone γερμανιας και ακομα δεν εχει ερθει η αναβαθμιση? ξερει κανεις τιποτα?

 

Έχεις πάει στις ρυθμίσεις (πληροφορίες συσκευής) να κάνεις χειροκίνητα λήψη ενημερώσεων ;

 

Εγώ έτσι έκανα χθες και μου κατέβασε την 6.0.1 :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει στις ρυθμίσεις (πληροφορίες συσκευής) να κάνεις χειροκίνητα λήψη ενημερώσεων ;

 

Εγώ έτσι έκανα χθες και μου κατέβασε την 6.0.1 :happy:

 

Το κάνω συνέχεια αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο εχεις χασει εγγυηση;Θα ξαναβαλεις την δικη σου ρομ αν χρειαστει κι εχεις και παλι εγγυηση.

Μα αυτό είναι το πρόβλημα μου ότι ενώ βάζω την δική του ρομ την ιταλικη αυτό παίρνει ρομ Σλοβενίας.

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω φιλε . ΥΠΟΜΟΝΉ ΛΟΙΠΌΝ .

 

Αυτο θα κανω ή αν εχετε κανενα οδηγο στα ελληνικα βημα με βημα να περασω την κυπριακη rom 6.0.1 να τελιωνει και αυτο το θεματακι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω ή αν εχετε κανενα οδηγο στα ελληνικα βημα με βημα να περασω την κυπριακη rom 6.0.1 να τελιωνει και αυτο το θεματακι.

 

Κι εγώ την Κυπριακή σκεφτόμουν να βάλω μιας που είναι και η πιο κοντινή στην Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι ακριβώς είναι το smart switch? Και που το βρίσκω? ?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...