Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε Ελληνικό από Κοτσόβολο έχει έρθει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται τα edge και active να εχουν καλυτερα benchmarks απ'οτι το κανονικο S6, απο τη στιγμη που εχουν τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα.

 

Επισης, γιατι το edge κοστιζει 80 ευρω παραπανω; Λογω γωνιων;

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται τα edge και active να εχουν καλυτερα benchmarks απ'οτι το κανονικο S6, απο τη στιγμη που εχουν τα ιδια ακριβως χαρακτηριστικα.

 

Επισης, γιατι το edge κοστιζει 80 ευρω παραπανω; Λογω γωνιων;

 

Η κατασκευή της οθόνης του Edge έχει σίγουρα μεγαλύτερο κόστος. Είναι αυτό τόσο μεγάλο ώστε να δικαιολογεί τα χρήματα της διαφοράς? Προφανώς και όχι, αλλά το καλόγουστο πάντα πληρώνεται παραπάνω.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εχω το edge με firmware 5.1.1 . Λετε εδω πως σας ηρθε καινουριο με τα εικονίδια το edge+ . Η έκδοση το firmware μενει ιδια και απλα σας ηρθε μια μικρή αναβάθμιση; sorry που γραφω εδω απλα ειδα που το αναφέρατε για καινουριο update

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

γιατί στον crome έχει ως αρχική σελίδα το vodafone.gr ενώ είναι αγορασμένο από media;είμαι σε 5.0.2 και έχει έρθει ενημέρωση αξίζει ή να μείνω;
Link to comment
Share on other sites

γιατί στον crome έχει ως αρχική σελίδα το vodafone.gr ενώ είναι αγορασμένο από media;είμαι σε 5.0.2 και έχει έρθει ενημέρωση αξίζει ή να μείνω;

 

Γιατι 99% εχεις vodafone sim μεσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η πανάκριβη ναυαρχίδα μου με το εξαιρετικά ραφιναρισμενο "λογισμικό" της Samsung δε μπορεί να βρει σωστά την τοποθεσία μου και με δείχνει κάπου στην Ταϊλάνδη. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Μόνο αν βάλω GPS με βρίσκει σωστά. Είναι καινούργιο bug αυτο στην νεότερη έκδοση; Το έχει κανένας άλλος;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

γιατί στον crome έχει ως αρχική σελίδα το vodafone.gr ενώ είναι αγορασμένο από media;είμαι σε 5.0.2 και έχει έρθει ενημέρωση αξίζει ή να μείνω;

 

Είχα cosmote. Μόλις έβαλα vodafone sim μου άλλαξε η αρχική σελίδα, και πήγα και την άλλαξα ξανά εγώ. Πέρασε όλες τις ενημερώσεις. Όχι απλά αξίζει, αλλά διορθώνει κάθε προβληματάκι της 5.0.2.

Link to comment
Share on other sites

Μια διαφορά στην μπαταρία με την καινούργια έκδοση την είδα αλλά δεν είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα . Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες το απογευμα μου εβγαλε το κινητο ενημερωση λογισμικου 275 mb την εκανα στης πληροφοριες ελεγε πως περιεχει αλλαγες στε γραφικα στοιχεια και στο λογισμικο android για καλυτερη χρηση της συσκευης την εκανα και ξαφνικα η η χρηση ραμ βελτιωθεικε κατα πολυ απο 75 εως 80+% που δουλευε στο 58 εως 68. εκανε καποιος αλλος αυτην την ενημερωση? εχω εκδοση 5.1.1
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χθες το απογευμα μου εβγαλε το κινητο ενημερωση λογισμικου 275 mb την εκανα στης πληροφοριες ελεγε πως περιεχει αλλαγες στε γραφικα στοιχεια και στο λογισμικο android για καλυτερη χρηση της συσκευης την εκανα και ξαφνικα η η χρηση ραμ βελτιωθεικε κατα πολυ απο 75 εως 80+% που δουλευε στο 58 εως 68. εκανε καποιος αλλος αυτην την ενημερωση? εχω εκδοση 5.1.1

Φίλε μου από ποια χώρα είναι το κινητό σου? Και το update είναι το τελευταίο? Σε τι λήγει το firm?

COH?

Link to comment
Share on other sites

ναι G920FXXU2COH2 5.1.1 την οποια την ειχε κανει ενημερωση πριν 10 μερες απο 5.0.1 που ειχα αρχικα οταν το αγορα.αλλα χθες το απογευμα μου εβγαλε μια ενημερωση αλλη λογισμικου και ειδα διαφορα στην μνημη ραμ και ρωταω ξερει κανεις τη ενημερωση ειναι αυτη βγεικε σε καποιον αλλο και αν ναι ειδε την ιδια αλλαγη που ειδα εγω???

 

υγ ειναι απο βιετναμ και ναι ληγει σε coh2

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή στα γραφικά των εικονιδίων είδες τώρα ή πριν 10 μέρες που πήρες το update?

 

το κινητο αγοραστεικε πριν περιπου 2 βδομαδες απο την samsung και εκανε ενημερωση λογισμικου απο 5.0.1 σε 5.1.1 συν καποιες αλλες ενημερωσεις ... δεν υπηρχε αλλη ενημερωση κ χθες το απογευμα μου εβγαλε update ξανα για μια ενημερωση λογισμικου 275mb και στης πληροφοριες ελεγε αλλαγη σε γραφικα στοιχεια και και τροποποιησεις λογισμικου για βελτιωση αποδοσης της συσκευης. αυτα τα 2 αναφερε στο τελος πριν πατησω εγκατασταση στις πληροφοριες. την εκανα στα γραφικα δεν ειδα καποια αλλαγη ειδα ομως στην ραμ μειωση 10 εως 15%.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αγοραστεικε πριν περιπου 2 βδομαδες απο την samsung και εκανε ενημερωση λογισμικου απο 5.0.1 σε 5.1.1 συν καποιες αλλες ενημερωσεις ... δεν υπηρχε αλλη ενημερωση κ χθες το απογευμα μου εβγαλε update ξανα για μια ενημερωση λογισμικου 275mb και στης πληροφοριες ελεγε αλλαγη σε γραφικα στοιχεια και και τροποποιησεις λογισμικου για βελτιωση αποδοσης της συσκευης. αυτα τα 2 αναφερε στο τελος πριν πατησω εγκατασταση στις πληροφοριες. την εκανα στα γραφικα δεν ειδα καποια αλλαγη ειδα ομως στην ραμ μειωση 10 εως 15%.

Άρα είναι ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

Guys το lag σε apps οπως το fb, instagram είναι θέμα λογισμικού ή θέμα του developer?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guys το lag σε apps οπως το fb, instagram είναι θέμα λογισμικού ή θέμα του developer?

 

Είναι θέμα εφαρμογής και μόνο. Άλλοτε είναι smooth κι άλλοτε έχει λαγκ και άθλιο stuttering. Τώρα να είναι θέμα μνήμης ram δεν νομίζω !!

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι ελληνικό?

 

Ναι Ελληνικο ειναι και εχει κατασκευαστει απο το εργοστασιο του βιετναμ για την samsung Hellas... παρολα αυτα εμενα αλλο ειναι το ερωτημα μου. αν εγινε σε καποιον αλλο αυτη η ενημερωση και τι "βελτιωσε στο λογισμικο"

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

failed to recognize software update mode. Το βγαζει συνεχεια ακομα και μετα απο wipe cache. Τι κανω ρε παιδες? Αυτο γινεται στο Update.. υπαρχει καποιος τροπος να το περασω με το 0din? εχει κατεβει το .tmp αρχειο απο σαμσουνγκ... Μπορω με οντιν να βαλω αυτο η πρεπει μονο sammobile? Edited by Madness
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...