Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, εγκατέστησα απο την αρχή firmware μέσω smartswitch και έδωσε λάθος csc ( SIM αντί για OMN). Πως το αλλάζω τώρα?

Υποτίθεται οτι το smartswitch το βρίσκει αυτόματα όταν βάζουμε το s/n της συσκευής

http://s16.postimg.org/52w28wdmp/Screenshot_2015_08_24_12_27_35.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, εγκατέστησα απο την αρχή firmware μέσω smartswitch και έδωσε λάθος csc ( SIM αντί για OMN). Πως το αλλάζω τώρα?

Υποτίθεται οτι το smartswitch το βρίσκει αυτόματα όταν βάζουμε το s/n της συσκευής

http://s16.postimg.org/52w28wdmp/Screenshot_2015_08_24_12_27_35.jpg

Καλημερα..πως κανεις μεσω smart εγκατασυαση ξανα λογισμικου;?;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..πως κανεις μεσω smart εγκατασυαση ξανα λογισμικου;?;

Καλημέρα φίλε, Ανοίγεις το smartswitch και πας more-> Emergency software recovery and initialization. Μετά επιλέγεις την καρτέλα device Initialization, βάζεις το Model number και Serial number της συσκευής σου για να ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, Ανοίγεις το smartswitch και πας more-> Emergency software recovery and initialization. Μετά επιλέγεις την καρτέλα device Initialization, βάζεις το Model number και Serial number της συσκευής σου για να ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης firmware

Αξίζει φίλε μου μια τέτοια διαδικασία;;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει φίλε μου μια τέτοια διαδικασία;;

Και με Odin μπορείς να περάσεις firmware απλά ήθελα να δω αν έτσι βάζει το σωστό csc..

Link to comment
Share on other sites

Και με Odin μπορείς να περάσεις firmware απλά ήθελα να δω αν έτσι βάζει το σωστό csc..

Me Odin δεν μπορώ γιατί έχω Mac. Παρόλα αυτά να το στήσω από την αρχή με smartswitch; άξιζει;;

Link to comment
Share on other sites

Me Odin δεν μπορώ γιατί έχω Mac. Παρόλα αυτά να το στήσω από την αρχή με smartswitch; άξιζει;;

Ναι δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει γιατι αλλιως δεν θα παρεις ποτε ενημερωσεις...αν δεν κανω λαθος.

Έχω ιταλικό τηλ και πότε root. Το να στήσω ξανά το τηλ από την αρχή μέσω smartswitch έχει νόημα;; Τις αναβαθμίσεις τις περνώ κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έχω ιταλικό τηλ και πότε root. Το να στήσω ξανά το τηλ από την αρχή μέσω smartswitch έχει νόημα;; Τις αναβαθμίσεις τις περνώ κανονικά

Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο και θέλεις να το επαναφέρεις?

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει την παρακάτω firmware και την πέρασα με odin.. το θέμα είναι ότι δεν μου ήρθε η αναβάθμιση τις πιο πρόσφατης 5.1.1 που έχει αλλαγές στο menu και τα σχετικά... :/

http://www.sammobile.com/firmwares/download/51274/G920FXXU2BOG8_G920FOXA2BOG8_XEF/

καμια ιδέα?

 

αυτή είναι η unbranded εκδοση france Για s6 ετσι?κατεβαζω και απλα περναω ετσι?δεν κανω τιποτα άλλο.εμενα είναι tmobile Poland.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η unbranded εκδοση france Για s6 ετσι?κατεβαζω και απλα περναω ετσι?δεν κανω τιποτα άλλο.εμενα είναι tmobile Poland.

 

ναι unbranded ειναι..! κανε επισης και wipe data πριν και μετα..! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστώ

Και μετά πως ξέρω ότι άλλαξε το csc.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η unbranded εκδοση france Για s6 ετσι?κατεβαζω και απλα περναω ετσι?δεν κανω τιποτα άλλο.εμενα είναι tmobile Poland.

 

Και γιατί δεν περνάς κατευθείαν την τελευταία που βγήκε σήμερα

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/53854/G920FXXU2COH2_G920FOXA2COH2_XEF/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το τηλέφωνο και θέλεις να το επαναφέρεις?

Όχι μια χαρά είναι.. Απλά γενικά ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση,ισως και ασχετη αλλα πρεπει να ρωτησω,εχω βαλει συγχρονισμο στο hotmail μου να ερχονται τα μηνυματα αυτοματα κατα τη ληψη,αλλα αυτο δε γινεται ποτε , μονο αν μπω μεσα στα email χειροκινητα γινεται, παιζει καποιο ρολο που εχω απο τη μπαρα επανω το συγχρονισμο απενεργοποιημενο η απλα εχει θεμα ο server του email και τα αργει? :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

παιζει καποιο ρολο που εχω απο τη μπαρα επανω το συγχρονισμο απενεργοποιημενο

 

Εχω την εντυπωση οτι φταιει αυτο γιατι κι εγω οταν το απενεργοποιω δε μου ερχονται τα email στο gmail app.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι φταιει αυτο γιατι κι εγω οταν το απενεργοποιω δε μου ερχονται τα email στο gmail app.

 

Εγω το εχω απενεργοποιησει για οικονομια μπαταριας,οτι σωσω δηλαδη,βγαζει που βγαζει με το ζορι τη μερα αντε να δουμε με αυτο τωρα αν θελει το συγχρονισμο συνεχεια ανοιχτο....

:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Mail ru και με κλειστο συγχρονισμό έρχονται ειδοποιήσεις. Τουλάχιστον εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Έχω κάνει add το gmail
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδια στα Windows 10 λειτουργεί σωστά το Odin για να περάσω την τελευταία xef?

Με το smart switch αν κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας, στην επαναφορά μετά την αλλαγή firmware θα μου τα επαναφέρει όλα έτοιμα στημένα όπως τα είχα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδια στα Windows 10 λειτουργεί σωστά το Odin για να περάσω την τελευταία xef?

Με το smart switch αν κρατήσω αντίγραφο ασφαλείας, στην επαναφορά μετά την αλλαγή firmware θα μου τα επαναφέρει όλα έτοιμα στημένα όπως τα είχα?

Ναι μόλις την πέρασα και εγώ από λαπτοπ με Windows 10 όλα μια χαρά και η ρομ φαίνεται πιο αερατη.πρωτη φορά βλέπω την ράμ 50% ελεύθερη αντε να δούμε πως θα πάει από μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...