Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλεος... Δυο χρόνια με το note 3, ούτε μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη.

Ένα μήνα και λίγο με το S6 και μόλις είδα μια μικρή πάνω αριστερά.... Και να πω δεν το προσέχω; είναι δυνατόν; σπάστηκα, αν και ευτυχώς δεν φαίνεται ,μόνο με μαύρη οθόνη και πολύ προσοχή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλεος... Δυο χρόνια με το note 3, ούτε μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη.

Ένα μήνα και λίγο με το S6 και μόλις είδα μια μικρή πάνω αριστερά.... Και να πω δεν το προσέχω; είναι δυνατόν; σπάστηκα, αν και ευτυχώς δεν φαίνεται ,μόνο με μαύρη οθόνη και πολύ προσοχή

 

Εμενα μου εχει πεσει 2 φορες κατω με την οθονη απο το υψος του χεριου και δεν εχει παθει τιποτα... μαλλον τυχερος!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα σήμερα το antutu να κάνω μια δοκιμή με τη νέα ρομ και έπαθα σοκ απίστευτο σκορ.πριν έβγαζε το πολύ 68500 [ATTACH]63670[/ATTACH][ATTACH]63671[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις αν το προστατευτικο τζαμακι στον αισθητηρα καρδιακων παλμων-φλας κανει ευκολα γρατζουνιες?

Σημερα ειδα καποιες ελαφριες και πιστευω πως ειναι απο ενα πινελακι που εχω για να καθαριζω το κινητο απτις σκονες!

Μου εκανε πραγματικα εντυπωση γιατι το κινητο ειναι δυσκολο να γρατζουνιστει εκει λογο θηκης

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.Αγορασα σήμερα αυτό το υπέροχο smartphone ομώς απογοητεύτικα απο την προώθηση του καταστήματος(media markt).Το κινητό με το που το ανοίγω με...καλωσορίζει η cosmote ενώ έχω vodafone.Τι σημαίνει αυτό θα έχω μπεσκέσι την διαφήμιση και τις εφαρμογές της cosmote ενώ έχω vodafone;Επίσης απουσιάζουν απο τις εικόνες οι εγκατεστημένες φώτο της συσκευής και τα υπέροχα 4k video.Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;Σκέφτομαι να το επιστρέψω κυρίως λόγω cosmote.Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό ενώ πήρα την συσκευή μόνο χωρίς επιδότηση και πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μυπος μπορει καποιος να με βοηθηση εχω εδω και ενα μηνα το s6 gold χτες μοθ εβγαλε αναβαθμηση την εκανα και το τηλ ανηγοκληνη σηνεχος

sos

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μυπος μπορει καποιος να με βοηθηση εχω εδω και ενα μηνα το s6 gold χτες μοθ εβγαλε αναβαθμηση την εκανα και το τηλ ανηγοκληνη σηνεχος

sos

Μπες στο recovery menu και κανε wipe data, googlare το θα βρεις πως γινεται ειναι πανευκολο.

 

Θα χασεις τα παντα αλλα δεν βλεπω αλλη λυση αν δεν αναβει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα εκτός απο τις ενοχλητικές διαφημίσεις έχει κάποιους άλλους περιορισμούς;

 

Στις ενημερωσης της συσκευης. Θα παιρνεις ενημερωση οποτε και οταν η cosmote την εχει ετοιμη και οχι απο την χωρα εισαγωγης του κινητου. Επισης, εχεις και ολη την σαβουρα απο εφαρμογες της cosmote. Τελος, δεν θα επρεπε να εχει λογισμικο εταιριας σε καμια περιπτωση απο τετοιο μαγαζι. Δεν εκπλησσομαι ομως, μιας και η cosmote και media mark, ειναι Γερμανικες εταιριες και κανουν οτι θελουν. Καλυτερα απο public να γινοταν η αγορα.

 

+Μπορεις να περασεις οποιαδηποτε rom θελεις καποιας χωρας, αλλα χανεις εγγυηση.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα εκτός απο τις ενοχλητικές διαφημίσεις έχει κάποιους άλλους περιορισμούς;

Εκτός απ' το ψυχολογικό κυρίως θέμα..... δεν έχεις άλλους περιορισμούς έχοντας μια branded συσκευή!

Μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση όσες εφαρμογές δε θέλεις (και σ' αφήνει) της εταιρίας που είναι branded. Αν σε κάποιες δε σ' αφήνει θέλεις root για να τις "διώξεις", αλλιώς τις κάνεις απενεργοποίηση!

Επίσης θα έχεις και μια διαφοροποίηση στη λήψη των ενημερώσεων, είτε νωρίτερα θα τις παίρνεις, είτε αργότερα......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Στις ενημερωσης της συσκευης. Θα παιρνεις ενημερωση οποτε και οταν η cosmote την εχει ετοιμη και οχι απο την χωρα εισαγωγης του κινητου. Επισης, εχεις και ολη την σαβουρα απο εφαρμογες της cosmote. Τελος, δεν θα επρεπε να εχει λογισμικο εταιριας σε καμια περιπτωση απο τετοιο μαγαζι. Δεν εκπλησσομαι ομως, μιας και η cosmote και media mark, ειναι Γερμανικες εταιριες και κανουν οτι θελουν. Καλυτερα απο public να γινοταν η αγορα.

 

+Μπορεις να περασεις οποιαδηποτε rom θελεις καποιας χωρας, αλλα χανεις εγγυηση.

Αυτό που λες για την άλλη ROM και να εγγύηση δεν ισχύει. Άμα φλασάρεις official ROM μέσω odin δεν χάνεις την εγγύηση γιατί απλά δεν γράφει ο Knox.

 

EDIT: Το παραπάνω αφορά την προσωπική μου γνώμη και μόνο. Το έχω κάνει απειρές φορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Διάβασε και εδώ.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για την άλλη ROM και να εγγύηση δεν ισχύει. Άμα φλασάρεις official ROM μέσω odin δεν χάνεις την εγγύηση γιατί απλά δεν γράφει ο Knox.

 

EDIT: Το παραπάνω αφορά την προσωπική μου γνώμη και μόνο. Το έχω κάνει απειρές φορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Διάβασε και εδώ.

 

Παω πασσο, τοτε. Οσοι εχουν samsung, ξερουν καλυτερα. Μετα το s2 που ειχα δεν εχω ασχοληθει και πολυ με τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω σύντομα να έρχεται στο xda οδηγός πως να επαναφέρεται το knox αν έχει γράψει...!!!

 

είναι πολύ αστείο από 0x1 να έρθει ξανά στο 0x0 περνώντας απλά μια firmware..!!!!!!!

 

νόμιζες samsung πως θα ήτανε τόσο δύσκολο ε???

 

άχρηστα android.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το knox είναι hw δεν επανέρχεται σε 0χ0 η πέφτει η δε πέφτει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πέρασα απο το κατάστημα και τελικά μετά απο σφοδρές παρατηρήσεις και παράπονα θα μου αλλάξουν το κινητό με ένα άλλο.Μου ανέφεραν ότι όλα στο μαύρο χρώμα ήταν αγορασμένα απο cosmote,ενώ στα άλλα χρώματα όχι.Τελικά βρήκαν κάποιο μαύρο unbranded.Δεν θέλω προς το παρόν να πειράξω το κινητό με φλασάρισμα oπότε αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές που έκανα μία γύρα στα μαγαζιά είδα ότι και στα 3 που πήγα Κωτσόβολος, Πλαισιο, Public, τα S6 που ήταν στα stand είχαν ξεκολημένη την πλάτη τους κυρίως προς το μέσον. Τι να υποθέσω; ότι αυτό γίνεται λόγω χρήσης-ζέστης; βέβαια αν πίεζες την πλάτη ερχόταν στα ίσα αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο θα κράταγε. Στα κανονικά μοντέλα έχει εντοπίσει κανείς το συγκεκριμένο θέμα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχθές που έκανα μία γύρα στα μαγαζιά είδα ότι και στα 3 που πήγα Κωτσόβολος, Πλαισιο, Public, τα S6 που ήταν στα stand είχαν ξεκολημένη την πλάτη τους κυρίως προς το μέσον. Τι να υποθέσω; ότι αυτό γίνεται λόγω χρήσης-ζέστης; βέβαια αν πίεζες την πλάτη ερχόταν στα ίσα αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο θα κράταγε. Στα κανονικά μοντέλα έχει εντοπίσει κανείς το συγκεκριμένο θέμα;

Οτι τα τραβανε απο το stand καμια 200 ατομα την μερα ισως? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι πιο απλά πράγμα να αποθηκεύσεις μια φωτογραφία από γουγλη. Ε, με το s6 δε μπορώ. Πολύ μου τη δίνει που άλλαξαν το αριστερό κουμπί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι πιο απλά πράγμα να αποθηκεύσεις μια φωτογραφία από γουγλη. Ε, με το s6 δε μπορώ. Πολύ μου τη δίνει που άλλαξαν το αριστερό κουμπί.

 

Είναι πολύ απλό. Αφού έχεις ανοίξει μια φωτογραφία που βρήκες στο google, κρατάς λίγο πατημένο πάνω τις, και στο μενού που εμφανίζει, η πρώτη επιλογή είναι 'αποθήκευση εικόνας'.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,προχθες το πηρα και εγω σε χρυσο,το τελευταιο android που ειχα ηταν οταν βγηκε το note 2,το τελευταιο χρονο ειχα βολευτει με το Lumia 930 και ειπα μεχρι να βγουν νεα μοντελα να αλλαξω και αποφασισα αυτο....(αντε με το καλο να πεσει και η τιμη του watch urbane να το συνδυασω :D:D:D )

 

Ειχα χρονια απουσιας απο το android και απο αυτα που διαβαζα λεω θα εχουν φτιαξει το lag

Το κινητο ειναι πανεμορφο,παραπονα δεν εχω αλλα δε μπορω να το βλεπω με 3ραμ παλι να δεσμευεται τοσος χωρος και να παιζει το κινητο συνεχεια στο 80-88 της ραμ (εβαλα το clean master να το βλεπω),root αν και θα ηθελα να το κανω(για να βελτιωσω ραμ και μπαταρια)αλλα επειδη αλλαζω κινητα συχνα, δε ξερω μετα με γραμμενο knox αν θα πρεπει να ριξω τη τιμη αρκετα για να το πουλησω...

 

Παντως αυτα που εκανα ειναι να απενεργοποιησω τις κλιμακες απο το μενου του προγραμματιστη για ταχυτητα(ολα καλα) αλλα και τις υπηρεσιες google που δε χρησιμοποιω εξαλλου μπας και κανω τιποτα με τη ραμ,αλλα τα ιδια.

 

Την αμαρτια μου θα τη πω...με το 930 ηταν ολα τοσο απλα χωρις κανενα κολλημα,στο s6 εχει τοσα πραγματα να πειραξεις...χαχα:lol::lol:

 

Βεβαια λογο δουλειας δε το εχω πεθανει ακομη το κινητο και φανταζομαι εχω πολλα να μαθω για αυτο...

 

Ξεκιναω να διαβαζω το Θεμα του S6 να βρω χρησιμα πραγματα παντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Το clean master να το αφαιρέσεις.ότι πιο άχρηστο υπάρχει.

Αν θες κάτι να καθαρίζεις ειδικά πολλά άχρηστα αρχεία βάλε το sd maid pro,ότι καλύτερό.

Επίσης αυτό με την ram όντως σπαστικό,χωρίς όμως να δημιουργεί θέμα στην συσκευή,απλά ψυχολογικό κυρίως.

Αυτα είναι τα ωραία της Google,πού παραλαμβάνουν εταιρείες και τα κάνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματά.

Εχουν περάσει τόσες συσκευές από τα χέρια μου με 3gb ram και το περισσότερο πού έχω δει είναι 1,4 free....υπόψιν με άδειο τηλέφωνο.

Αλλά δε βαριέσαι,αυτό με βολεύει,αυτό έχω,τι να κάνουμε τώρα.

Επίσης να ξέρεις πως ότι και να κλείσεις,μετά από λίγο ανοίγει και πάλι,ακόμα και με

Greenify.

Κατά τα άλλα να ξέρεις ότι στα χέρια σού κρατάς την αφρόκρεμα του android.

το έχω βρει πολύ καλό το τηλέφωνο και σε τίποτα δε μου θυμίζει galaxy άλλων εποχών.πέρα της μπροστινής προσοψης ίσως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 Γαλλίας έβγαλε την 3ή αναβάθμιση με το μενού του note 5

Άλλαξαν τα εικονίδια έβγαλε μια ρύθμιση για καλύτερη ποιότητα ήχου στα ακούστηκα κ πρόσθεσε την λειτουργία live broadcast. Ούτε raw ούτε παραπάνω manual ρυθμίσεις στην κάμερα. Επισεις παρατηρώ ότι έπεσε η δεσμευμένη ραμ κ όλα είναι πολύ πιο βουτυρενια κ όλα ανοίγουν αστραπιαία.

Link to comment
Share on other sites

Στο s6 Γαλλίας έβγαλε την 3ή αναβάθμιση με το μενού του note 5

Άλλαξαν τα εικονίδια έβγαλε μια ρύθμιση για καλύτερη ποιότητα ήχου στα ακούστηκα κ πρόσθεσε την λειτουργία live broadcast. Ούτε raw ούτε παραπάνω manual ρυθμίσεις στην κάμερα. Επισεις παρατηρώ ότι έπεσε η δεσμευμένη ραμ κ όλα είναι πολύ πιο βουτυρενια κ όλα ανοίγουν αστραπιαία.

 

λες να περασουμε την official γαλλιας?καλα τα γαλλικα παιρνουν πρωτα τις αναβαθμίσεις?

εχεις Link για την official france?

θεμα με εγγυηση φανταζομαι δε παιζει ετσι?γιατι για να ξαναγυρναω στην μαμα official Που φοραει,δεν παιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...