Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ με Nova Prime χωρίς κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία. Αντίθετα, πολύ καλό deep sleep μπορώ να πω. Από χτες που έπεσα για ύπνο μέχρι αυτή τη στιγμή, έχω πάει από το 79% στο 78% όσο κοιμόμουν ( 1% σε 7 ώρες με σήμα 2G και κλειστό φυσικά Wifi ) και από το 78% στο 73% από τις 12:20 ως τώρα 20:10 ( 5% σε 8 ώρες με κλήσεις και sms με σήμα 2G χωρίς χρήση internet). Βαθιά κοιμάται το αγγελούδι :) Του έχω βάλει και μαύρο wallpaper και μαύρο θέμα παντού και μου φαίνεται πως βοηθά αρκετά αυτή η αλλαγή όταν έχω ανοιχτή οθόνη. Μακάρι να μπορούσαμε να σερφάρουμε και σε black web. Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από περίπου 2 μέρες και την αναβάθμιση Android system Webview, η μπαταρία έχει στρώσει. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά ούτε Nova χρησιμοποιώ, ούτε disable τους χάρτες έχω κάνει!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύει. Κι εμένα μετά την αναβάθμιση του Webview απο χθες σα να πάει καλύτερα. Έπεσε δραματικά το Android System, ανέβηκε το OS όμως! Όχι τόσο πολύ όσο ήταν τις προηγούμενες μέρες το System βέβαια...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Είχα το θέμα με την μπαταρία χθες του έκανα wipe cashe από recovery, το android system δεν έχει περάσει το 10% από τότε, ακόμα είναι νωρίς όμως περιμένω να το φορτίσω 2-3 φορές για να δω ότι όντως έφτιαξε. Θα ενημερώσω σε κάνα δυο μέρες πάλι..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έπεσα για ύπνο γύρω στις 03:00 με 98% και ξυπνάω στις 06:50 και είχε φτάσει στο 85%.. Το λειτουργικό σύστημα Android στη δεύτερη θέση... Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε και το δικό μου. Έγιναν κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών χθες. Gmail, messenger, youtube, nova μια μικρή και g+ αν δεν κάνω λάθος. Αλλά παίζει να μην φταίνε και αυτές. Λίγο που το σκαλισα πριν είδα ότι είχα αυτόματα τις ενημερώσεις πολιτικής ασφαλείας. Και τέτοια χαζά έχει και η Samsung δικά της. Ίσως κάνα server να κολλάει και να τρώει μπαταρία. Χάσιμο αυτές οι ρυθμίσεις. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξαναγίνει. Το βράδυ με όλα ανοιχτά όπως πάντα έχασε 1-2%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άσχετο. Τελευταία κατά διαστήματα και ενώ το έχω να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα μου ζητάει τον κωδικό. Η πολιτική ασφαλείας λέει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααα και κάτι ευχάριστο!!!! Η Πειραιώς έβγαλε εφαρμογή για πληρωμές με κινητό. Winbank wallet για οποιους ενδιαφέρονται!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάλι σήμερα το andrοid system στα ύψη άρα δεν έγινε κάτι. Η μοναδική λύση το hard reset η να αξιωθεί η samsung να βγάλει update για να διορθώσει το προηγούμενο της update. Δηλαδή να έχεις μια χαρά κινητό και να σου δίνουν ενημέρωση που να το κάνει χειρότερο ότι ναναι..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάλι σήμερα το andrοid system στα ύψη άρα δεν έγινε κάτι. Η μοναδική λύση το hard reset η να αξιωθεί η samsung να βγάλει update για να διορθώσει το προηγούμενο της update. Δηλαδή να έχεις μια χαρά κινητό και να σου δίνουν ενημέρωση που να το κάνει χειρότερο ότι ναναι..

Εγώ πραγματικά τις τελευταίες μέρες δεν βλέπω κανένα battery brain. Μετά το update του Android Webview όλα κυλούν όπως και πριν. Δεν είναι θέμα firmware, αλλά εφαρμογής. Είχα κάνει κι εγώ format αλλά δεν είχε λυθεί το πρόβλημα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/f8e8bd1da7e7c92a36fd542c9ce30ad7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε και το δικό μου. Έγιναν κάποιες αναβαθμίσεις εφαρμογών χθες. Gmail, messenger, youtube, nova μια μικρή και g+ αν δεν κάνω λάθος. Αλλά παίζει να μην φταίνε και αυτές. Λίγο που το σκαλισα πριν είδα ότι είχα αυτόματα τις ενημερώσεις πολιτικής ασφαλείας. Και τέτοια χαζά έχει και η Samsung δικά της. Ίσως κάνα server να κολλάει και να τρώει μπαταρία. Χάσιμο αυτές οι ρυθμίσεις. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξαναγίνει. Το βράδυ με όλα ανοιχτά όπως πάντα έχασε 1-2%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άσχετο. Τελευταία κατά διαστήματα και ενώ το έχω να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα μου ζητάει τον κωδικό. Η πολιτική ασφαλείας λέει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην το κάνει αυτό;[COLOR="#bbc"]

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Αααα και κάτι ευχάριστο!!!! Η Πειραιώς έβγαλε εφαρμογή για πληρωμές με κινητό. Winbank wallet για οποιους ενδιαφέρονται!

 

μόνο αν το έχεις κάνει root ή το κλειδώνεις με το power button και όχι με double tap

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα για ύπνο γύρω στις 03:00 με 98% και ξυπνάω στις 06:50 και είχε φτάσει στο 85%.. Το λειτουργικό σύστημα Android στη δεύτερη θέση...

 

Όταν κοιμάσαι αφήνεις ανοιχτό το wifi ή τα 4G data ή το NFC ή τον συγχρονισμό ? Αν ναι για δοκίμασε σήμερα το βράδυ να τα κλείσεις όταν πέσεις για ύπνο ( δεν τα χρειάζεσαι όταν κοιμάσαι) και επίσης θέσε σήμα 2G. Αν και σε αυτές τις συνθήκες αντιμετωπίσεις τέτοιο battery drain τότε το πρόβλημα στο προκαλεί κάποια εφαρμογή. Το λέω με σιγουριά γιατί εγώ με σήμα 2G και κλειστά αυτά που ανέφερα έχω πτώση 1% κατά τη διάρκεια του ύπνου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοιμάσαι αφήνεις ανοιχτό το wifi ή τα 4G data ή το NFC ή τον συγχρονισμό ? Αν ναι για δοκίμασε σήμερα το βράδυ να τα κλείσεις όταν πέσεις για ύπνο ( δεν τα χρειάζεσαι όταν κοιμάσαι) και επίσης θέσε σήμα 2G. Αν και σε αυτές τις συνθήκες αντιμετωπίσεις τέτοιο battery drain τότε το πρόβλημα στο προκαλεί κάποια εφαρμογή. Το λέω με σιγουριά γιατί εγώ με σήμα 2G και κλειστά αυτά που ανέφερα έχω πτώση 1% κατά τη διάρκεια του ύπνου.

Όλα κλειστά τα είχα. Δε μέσα στη μέρα στάνταρ κάνω φόρτιση ενώ πριν όχι. Μετά την αναβάθμιση έχει γίνει χάλι η κατάσταση

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μόνο αν το έχεις κάνει root ή το κλειδώνεις με το power button και όχι με double tap

 

Εγώ με double tap κλειδώνω από τον Nova αλλά μια χαρά λειτουργεί το δαχτυλικό αποτύπωμα, δε μου ζητάει κωδικό. Εκτός αν λέτε για μετά το restart. Εκεί πάντα ζητάει κωδικό.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όλα κλειστά τα είχα. Δε μέσα στη μέρα στάνταρ κάνω φόρτιση ενώ πριν όχι. Μετά την αναβάθμιση έχει γίνει χάλι η κατάσταση

 

Δλδ πριν τη μικρή αναβάθμιση είχες πολύ καλό deep sleep ( πχ 1%) και μετά την αναβάθμιση δημιουργήθηκε το πρόβλημα χωρίς να έχεις εγκαταστήσει καμία νέα εφαρμογή ; Αν ναι τότε στη θέση σου θα έκανα επαναφορά εργοστασιακών. Μάλλον σε κάποιους το update κάθεται καλά και σε άλλους όχι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το πες ακριβώς .. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δε ξαναμπαινω στη διαδικασία.

Θα ελπίζω σε αναβάθμιση μπας και στρώσει

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με double tap κλειδώνω από τον Nova αλλά μια χαρά λειτουργεί το δαχτυλικό αποτύπωμα, δε μου ζητάει κωδικό. Εκτός αν λέτε για μετά το restart. Εκεί πάντα ζητάει κωδικό.

 

με την τελευταία αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι κάνετε λάθος που ρίχνετε την ευθύνη στο τελευταίο update της samsung. Εγώ ακόμα έχω την έκδοση 5.1.1, λόγο Ελβετικής έκδοσης AUT (να δούμε αυτοί οι π@π@ρες πότε θα ξυπνήσουν και θα κάνουν την αναβάθμιση), και ενώ και εμένα κρατούσε 3 μέρες με ανοιχτό wifi, εδώ και λίγες μέρες η μπαταρία τα έχει παίξει. Μου κρατάει σχεδόν 1,5 μέρα. Άρα πιστεύω ότι κάτι άλλο φταίει, όχι το update.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύω ότι κάνετε λάθος που ρίχνετε την ευθύνη στο τελευταίο update της samsung. Εγώ ακόμα έχω την έκδοση 5.1.1, λόγο Ελβετικής έκδοσης AUT (να δούμε αυτοί οι π@π@ρες πότε θα ξυπνήσουν και θα κάνουν την αναβάθμιση), και ενώ και εμένα κρατούσε 3 μέρες με ανοιχτό wifi, εδώ και λίγες μέρες η μπαταρία τα έχει παίξει. Μου κρατάει σχεδόν 1,5 μέρα. Άρα πιστεύω ότι κάτι άλλο φταίει, όχι το update.

 

3 μέρες;;!! Εμένα σήμερα μου κράτησε 1 ημέρα και 4 ώρες περίπου και έκανα πάρτυ (μόλις ανέβασα σχετικό screenshot στο θέμα "Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Galaxy S6 / S6 Edge / S6 Edge+). Μακάρι να μου κράταγε κι εμένα τόσο.

 

Άλλο όμως θέλω να ρωτήσω.. Δεν έχω κάνει την τελευταία μικρή αναβάθμιση και ούτε θα την κάνω αν δεν ακούσω λίγο πιο καλά πράγματα. Κάποια φορά ίσως χρειαστώ wipe catch partition. Aν το κάνω, θα μου κάνει και την τελευταία μικρή αναβάθμιση ή δεν παίζει ρόλο;

Ρωτάω γιατί όταν πατάς τα 3 κουμπιά για να μπεις στο μενού αυτό, έχω την εντύπωση πως ψάχνει για αναβάθμιση.. Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία αναβάθμιση?

 

Ναι. Περίεργο που σου το κάνει αυτό, δεν το εχω ξανακούσει

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει παρατηρήσει κάνεις στο galery app, όταν πατάς να ανοίξει η φωτογραφία, κάτι στο animation; δεν είναι καθόλου smooth..το κάνει μετά από αυτή την μικρη ενημερωση :p

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τι παρατήρησα. Κάθε φορά που φορτίζει το κινητό στο 100% και βγάλω το φορτιστη βλέπω ότι το κινητό δεν μπαίνει ποτέ σε deep sleep και το Android system κάνει τα γνωστά. Με ένα restart πλέον το κινητό μπαίνει σε deep sleep και όλα νορμάλ. Αν συνδεθεί ο φορτιστής ο κύκλος ξεκινά από την αρχή και θέλει ξανά restart.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τι παρατήρησα. Κάθε φορά που φορτίζει το κινητό στο 100% και βγάλω το φορτιστη βλέπω ότι το κινητό δεν μπαίνει ποτέ σε deep sleep και το Android system κάνει τα γνωστά. Με ένα restart πλέον το κινητό μπαίνει σε deep sleep και όλα νορμάλ. Αν συνδεθεί ο φορτιστής ο κύκλος ξεκινά από την αρχή και θέλει ξανά restart.

 

Έτσι είναι. Το δοκίμασα και εγώ και από την στιγμή που έκανα το restart το system android είναι στο 4%.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναγοράσω σημερα και θα είναι (μάλλον) vodafone branded. Λέω να του περάσω, πριν το στήσω, unbranded rom. Να του βάλω την ελληνική ή κάποια άλλη?:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναγοράσω σημερα και θα είναι (μάλλον) vodafone branded. Λέω να του περάσω, πριν το στήσω, unbranded rom. Να του βάλω την ελληνική ή κάποια άλλη?:)

 

Ότι σε φωτίσει ο θεός. Άναψε και μια λαμπάδα καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Ότι σε φωτίσει ο θεός. Άναψε και μια λαμπάδα καλού κακού.

Γιατί το λες αυτό! Δεν κατάλαβα?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...