Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλεον με την αναβαθμιση σε marshmallow ολη η σειρα s6 δεν ακουγεται ο ηχος στο λογοτυπο samsung!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και γω προχτες το τελευταίο update 18mb. Πόσο χειρότερα να τα κάνουν πια; Από εκείνη τη στιγμή, η μπαταρία είναι ΑΙΣΧΡΗ. ΠΡΏΤΟ στην κατανάλωση με πάνω από 50% είναι το σύστημα Android με stay awake χρόνους της τάξης των 12+ωρών! Το κινητό με άλλα λόγια δε κοιμάται ποτέ. Σε λειτουργία πτήσης όταν είμαι στη δουλειά και από κει που όταν σχολουσα ήμουν στο 80% τώρα το βρίσκω στο 40%. 1μιση ώρα οθόνη με το ζόρι.

 

Αυτή την ώρα είμαι στη 1ωρα και 20 λεπτά οθόνη, με 8 ώρες σε λειτουργία πτήσης και είμαι στο 35%. Δεν έχω αλλάξει το παραμικρό στο κινητο πριν και μετά για να πεις ότι φταίει κάποια νέα εφαρμογή.

 

Αναπολω τις μέρες που το wakelock detector δούλευε σε non rooted κινητά και ήξερες αμέσως τι ακριβώς σου ρουφάει τη μπαταρία. Τώρα αντε να μαντεψεις τι απολα είναι. Ημαρτον

 

μια από τα ίδια...

δε μπορώ να καταλάβω προς τι το σκοτσέζικο ντουζ

και δε μιλάμε για μικρες διαφορές...

θα περιμένω λίγες μέρες να δω μήπως στρώσει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια...

δε μπορώ να καταλάβω προς τι το σκοτσέζικο ντουζ

και δε μιλάμε για μικρες διαφορές...

θα περιμένω λίγες μέρες να δω μήπως στρώσει

Κι εγώ αναγκάστηκα να κάνω format το κινητό μήπως και στρώσει αλλά χωρίς τύχη. Ακόμα και τώρα που γράφω το σύστημα Android είναι στο 42%.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτή η κατάσταση που μετά από κάθε 2-3 μήνες θέλει η συσκευή factory reset είναι για γέλια... ενώ δεν έχω apps του τύπου facebook/clean master/360 και αλλες χαζομάρες που έχουνε κάποια άτομα...

 

η συσκευή αρχίζει και γίνετε πιο αργή σε επίδοσης... δεν σώνεται ούτε με εκκαθάριση cache

 

είναι στιγμές που μου έρχεται να το πετάξω... πίστευα πως με την 6.0.1 θα ήτανε μια χαρά όλα.. μέχρι που συμβαίνουνε τα ίδια... :mad:

Link to comment
Share on other sites

αυτή η κατάσταση που μετά από κάθε 2-3 μήνες θέλει η συσκευή factory reset είναι για γέλια... ενώ δεν έχω apps του τύπου facebook/clean master/360 και αλλες χαζομάρες που έχουνε κάποια άτομα...

 

η συσκευή αρχίζει και γίνετε πιο αργή σε επίδοσης... δεν σώνεται ούτε με εκκαθάριση cache

 

είναι στιγμές που μου έρχεται να το πετάξω... πίστευα πως με την 6.0.1 θα ήτανε μια χαρά όλα.. μέχρι που συμβαίνουνε τα ίδια... :mad:

 

Αργη δεν ειναι, καθε αλλο...

Με την ελευση της 6, το κινητο πηγαινει σφαιρα απο καθε αποψη

Με τη μπαταρια εχουμε θεμα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αργη δεν ειναι, καθε αλλο...

Με την ελευση της 6, το κινητο πηγαινει σφαιρα απο καθε αποψη

Με τη μπαταρια εχουμε θεμα

 

εμενα ρε φιλε πάντως έχει αρχίσει και κολλάει... βαρέθηκα να ασχολούμαι πλέον... :shifty:

 

ειδικά στην εκκίνηση θέλει έως και 5λεπτά για να στρώσει... και δεν το έχω φορτώσει καν...

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε φιλε πάντως έχει αρχίσει και κολλάει... βαρέθηκα να ασχολούμαι πλέον... :shifty:

 

ειδικά στην εκκίνηση θέλει έως και 5λεπτά για να στρώσει... και δεν το έχω φορτώσει καν...

Εντάξει αμα το διαβασει κάποιος τώρα αυτό θα καταλαβει στο δευτερόλεπτο οτι μιλαμε για τρολια.

5 λεπτα δεν κανει ούτε κινητο του 2000 φιλε τωρα ας σοβαρευτουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει η οθόνη του κάτω από τον ήλιο;

 

Αρκετά καλά.. Είναι από τα καλύτερα σε αυτό τον τομέα..

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει η οθόνη του κάτω από τον ήλιο;

 

Πολύ καλά. Σήμερα το μεσημέρι οδήγησα με πλοήγηση στη μηχανή και ο χάρτης φαινόταν μια χαρά.

 

Σε εμένα το μικρό update δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα στη μπαταρία. Επίσης ρολάρει άψογα, απροβλημάτιστα χωρίς ίχνος lag.

Όσο για το πόσο χρόνο χρειάζεται από απενεργοποιημένο σε ενεργοποιημένο με φορτωμένα όλα τα widgets :

Σε 20 δευτερόλεπτα μπαίνει στην αρχική οθόνη ( μπορώ κανονικά να δουλέψω) , τα 4 από τα 5 widgets φορτώνουν μετά από 5 δευτερόλεπτα ( άρα 25 δευτερόλεπτα) και ένα στα 15 δευτερόλεπτα. Ως launcher χρησιμοποιώ τον Nova Prime.

 

Πραγματικά θα είναι η 1η φορά που θα κρατήσω τη συσκευή 2 χρόνια ( κάθε χρόνο άλλαζα ).

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αμα το διαβασει κάποιος τώρα αυτό θα καταλαβει στο δευτερόλεπτο οτι μιλαμε για τρολια.

5 λεπτα δεν κανει ούτε κινητο του 2000 φιλε τωρα ας σοβαρευτουμε λιγο.

 

σοβαρά τώρα? θες να με βγάλεις και troll? είμαι μέλος εδώ από το 2007 δεν έχω λόγο να τρολλαρο φιλε μου απλά ότι βλέπω λέω......

Link to comment
Share on other sites

σοβαρά τώρα? θες να με βγάλεις και troll? είμαι μέλος εδώ από το 2007 δεν έχω λόγο να τρολλαρο φιλε μου απλά ότι βλέπω λέω......

 

Φιλε μου, τα εχουμε ξανα πει

Αν μπορεις τραβα ενα βιντεο με το nexus που φαινεται οτι εχεις, τη τραγικοτητα του s6 σου να καταλαβουμε και εμεις

Προσωπικα, οσο μα οσο και αν φορτωσω το s6, δε κολαει ρε παιδι μου, πως να το κανουμε και να θελω δε μπορω να το κανω να κολλήσει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτή η κατάσταση που μετά από κάθε 2-3 μήνες θέλει η συσκευή factory reset είναι για γέλια... ενώ δεν έχω apps του τύπου facebook/clean master/360 και αλλες χαζομάρες που έχουνε κάποια άτομα...

 

η συσκευή αρχίζει και γίνετε πιο αργή σε επίδοσης... δεν σώνεται ούτε με εκκαθάριση cache

 

είναι στιγμές που μου έρχεται να το πετάξω... πίστευα πως με την 6.0.1 θα ήτανε μια χαρά όλα.. μέχρι που συμβαίνουνε τα ίδια... :mad:

 

Είσαι γνωστός κομπλεξικός κι απορώ τι κάνεις ακόμα στο thread του S6. Ασχολήσου με τη χαβάη σου κι άσε μας να κλαιγόμαστε για κάθε update. Που θα μας πεις οτι κολλάει το κινητό. Το κεφάλι σου έχει κολλήσει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

οντως κολλαει το κινητο.σε σημειο που ταυτοχρονα κατεβαζω τορρεντ,παιζει το tune in,γραφω viber,σερφαρω με το μαμα browser και απανταω και καμια κληση χωρις προβλημα.

ειναι και αλλος ενας με χαβαη νεξους που εχει σοβαρο κομπλεξ με το s6,δε θυμαμαι ονομα τωρα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει πάντα τα γρανάζια σαν και αυτά που έχει όταν έρχεται ένα update και μου λέει κάτι για βελτιστοποίηση εφαρμογών το κάνει και σε εσάς? Να πω και εγώ ότι με το καινούργιο update χάλασε λίγο η μπαταρία και εμένα λέει σύστημα android 52% ενώ πριν έλεγε λιγότερο. Για lag όχι δεν έχω δει κάτι είναι μια χαρά..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, τα εχουμε ξανα πει

Αν μπορεις τραβα ενα βιντεο με το nexus που φαινεται οτι εχεις, τη τραγικοτητα του s6 σου να καταλαβουμε και εμεις

Προσωπικα, οσο μα οσο και αν φορτωσω το s6, δε κολαει ρε παιδι μου, πως να το κανουμε και να θελω δε μπορω να το κανω να κολλήσει

 

είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι φταίει.... η εφαρμογή oculus του gear vr από την στιγμή που θα χρησιμοποιήσω το VR μετά το κινητό κολλάει σαν διάολος.. τώρα έκανα διαγραφή όλα τα apps του gear vr που είχα και συνεχίζει το πρόβλημα... έτσι την είχα πάθει ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους :)

 

Τελικα το πηρα αποφαση και ρουταρα το κινητο, γιατι εχοντας την Ελβετικη εκδοση, δε βλεπω να παιρνω OTA συντομα... Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους πιο ψαγμενους εδω μεσα για να προλαβω τυχον γκαφα...

Ειναι ασφαλες να βαλω καποια rom της 6.0, ενω δεν εχει βγει επισημα για την συσκευη μου? Μπορει καποιος να μου πει πως θα βρω ποια ειναι η καταλληλη εκδοση για μενα?(μπηκα sammobile αλλα εχει πολλες εκδοσεις και καμια δεν ταιριαζει με PDA/CSC) Οπως επισης και αν ειναι η απλη διαδικασια που θυμαμαι, που φλασαρω απλα με το Odin τη rom ή αν θελει αλλο kernel κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους :)

Τελικα το πηρα αποφαση και ρουταρα το κινητο, γιατι εχοντας την Ελβετικη εκδοση, δε βλεπω να παιρνω OTA συντομα...

 

Γιατί ρούταρες τη συσκευή ;;; Το να περάσεις μια οποιαδήποτε stock rom δεν απαιτεί root. Κρίμα αν το ρούταρες νομίζοντας πως είναι απαραίτητο.

 

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους πιο ψαγμενους εδω μεσα για να προλαβω τυχον γκαφα...

Ειναι ασφαλες να βαλω καποια rom της 6.0, ενω δεν εχει βγει επισημα για την συσκευη μου? Μπορει καποιος να μου πει πως θα βρω ποια ειναι η καταλληλη εκδοση για μενα?(μπηκα sammobile αλλα εχει πολλες εκδοσεις και καμια δεν ταιριαζει με PDA/CSC) Οπως επισης και αν ειναι η απλη διαδικασια που θυμαμαι, που φλασαρω απλα με το Odin τη rom ή αν θελει αλλο kernel κλπ...

 

Eφόσον ακολουθήσεις προσεκτικά τα απλά βήματα φλασαρίσματος μέσω Odin δεν χρειάζεται να ψάξεις κάποια συγκεκριμένη. Το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις είναι να μη βάλεις κάποια branded ( να μην αφορά κάποια συγκεκριμένη εταιρία κινητής τηλεφωνίας). Βάλε αν θες την αγγλική ( ΒΤU) ή την γερμανική (DBT) ή τη γαλλική ( XEF) που τις έχουμε περάσει επιτυχημένα. ( εγώ είχα ελβετικό firmware και πέρασα αρχικά τη γαλλική και μετά από κάποιες εβδομάδες τη γερμανική που ήταν νεότερη).

 

Τα βήματα να σου θυμίσω μπορείς να τα βρεις στο post 5363 :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6603347#post6603347

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Τωρα που εχω rootαρει παιζει καποιον ρολο? Ή ακολουθω κανονικα τα βηματα του ποστ?

 

Βρηκα και ελληνικη στο Sammobile, σχετικα προσφατη και unbranded... Να προτιμησω Αγγλο/Γερμανο/Γαλλικες?

Edited by Vag_93
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Τωρα που εχω rootαρει παιζει καποιον ρολο? Ή ακολουθω κανονικα τα βηματα του ποστ? Βρηκα και ελληνικη στο Sammobile, σχετικα προσφατη και unbranded... Να προτιμησω Αγγλο/Γερμανο/Γαλλικες?

 

Tώρα που το ρούταρες , πολύ πιθανόν καταρχάς να σου έχει γράψει ο knox = να έχασες την εγγύηση. Το άλλο μικρότερο κακό είναι ότι κάποιοι χρήστες που φλάσαραν κάποια stock rom σε ρουταρισμένο S6 αντιμετώπισαν προβλήματα κατά τη διαδικασία του φλασαρίσματος. Ας σου απαντήσει πιο συγκεκριμένα κάποιος ρουταρισμένος πριν προχωρήσεις με οποιαδήποτε rom.

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα τωρα με το "Knox Status" απο το Store και δυστυχως εκανε void... Ζωη σε μας :P

 

Παιζει δηλαδη brick αμα φλασαρω τωρα? Γιατι για unroot απ ο,τι εχω δει φλασαρισμα σε στοκ κανουν...μονοδρομος πρεπει να ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία μικρή αναβάθμιση η ταχεία φόρτιση δεν δουλεύει. Μάλιστα έχω προσέξει πως στο μενού "μπαταρία " όταν βάζω τον φορτιστή η επιλογή της ταχείας φόρτισης, απενεργοποιειται αυτόματα. Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα τωρα με το "Knox Status" απο το Store και δυστυχως εκανε void... Ζωη σε μας :P

 

Παιζει δηλαδη brick αμα φλασαρω τωρα? Γιατι για unroot απ ο,τι εχω δει φλασαρισμα σε στοκ κανουν...μονοδρομος πρεπει να ειναι...

Όχι φίλε δεν παίζει brick,απλά λογικά τώρα με stock rom και root θα έχεις deep sleep issue γιαυτό θα πρέπει να βάλεις custom recovery και μετά custom rom,custom kernel με τα fixes για το deep sleep

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν παίζει brick,απλά λογικά τώρα με stock rom και root θα έχεις deep sleep issue γιαυτό θα πρέπει να βάλεις custom recovery και μετά custom rom,custom kernel με τα fixes για το deep sleep

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν ειχα καποιο θεμα τελικα με την διαδικασια του φλασαρισματος.

Λειτουργει για την ωρα κανονικα. Το θεμα με το deep sleep ειναι σιγουρο πως θα το εχω και πως θα το καταλαβω?(αν οχι απο την αποδοση της μπαταριας που ηδη απο την 5.1.1 εβρισκα κακη...) Φαινομενικα μετα το flash το κινητο δειχνει unrooted... To root check λεει πως δεν ειναι και στο τερμιναλ δεν εχει #, αλλα $, ουτε αναγνωριζει τα "su" commands...

 

Οπως το βλεπω εγω, απλα εχασα την εγγυηση μου με το root και περασα την 6 τελικα την αγγλικια :p

Απο δω και περα, υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω? Καπου διαβασα για τα PDA/CSC πως καπως τα αλλαζεις για να παιρνεις τα OTA απο δω και περα τα αγγλικα κ.ο.κ...

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις το τηλέφωνο να είναι πάρα πολύ κακό στο stand by.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...