Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο κόλλημα μου είναι να μην απελπιστώ από τα λαγκαρισματα που συνάντησα στην μετάβαση από iphone 5s σε s5 . εκεί ήταν πραγματικά απελπισια !
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νιώθω έτοιμος λοιπόν να φύγω από το iphone 6 plus και να πάω στο s6 .... μέχρι και την τελευταία στιγμή υπάρχει το δίλημμα της αλλαγης αυτής...

Και εγώ το ίδιο διλημα έχω αλλά με αντίθετη πορεία. ........:D Πάντως το s6 είναι πραγματικά πολύ γρήγορο και πολύ smooth........ Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει λίγο είναι η μπαταρία πάντα σε σχέση με το plus ......έχω ακούσει ότι η μπαταρία του είναι από άλλο πλανήτη. ......

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο διλημα έχω αλλά με αντίθετη πορεία. ........:D Πάντως το s6 είναι πραγματικά πολύ γρήγορο και πολύ smooth........ Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει λίγο είναι η μπαταρία πάντα σε σχέση με το plus ......έχω ακούσει ότι η μπαταρία του είναι από άλλο πλανήτη. ......

 

η μπαταρία στο iphone 6 plus είναι όπως και στο G2...

 

και για το s6 κατά την γνώμη μου η μπαταρία του σε βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση και 3G ανοιχτό..

 

τώρα επειδή έχω και τα 3 κινητά που αναφέρω.. μπορώ να σου πω πως δεν είναι τόσο smooth το galaxy s6 όπως το iPhone... πιο γρήγορο όμως ναι είναι..!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ πήρα σήμερα ένα update περίπου 150MB το έκανα αλλα δεν κατάλαβα τι ακριβώς διαφορα έχει... :/

 

από ιούνιο άκουσα πως περιμένουμε την 5.1.1 ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο διλημα έχω αλλά με αντίθετη πορεία. ........:D Πάντως το s6 είναι πραγματικά πολύ γρήγορο και πολύ smooth........ Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει λίγο είναι η μπαταρία πάντα σε σχέση με το plus ......έχω ακούσει ότι η μπαταρία του είναι από άλλο πλανήτη. ......

 

Μακάρι να είναι μονο αυτό , πάντως ναι όντως είναι από άλλο πλανήτη η μπαταρια του.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Νιώθω έτοιμος λοιπόν να φύγω από το iphone 6 plus και να πάω στο s6 .... μέχρι και την τελευταία στιγμή υπάρχει το δίλημμα της αλλαγης αυτής...

 

H Μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα με lg g2....Μιλαω για το S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εκανα την προηγουμενη βδομαδα update το s6 στο lollipop 5.0.2 και οταν ανοιξε δεν μου εντοπιζε δικτυο.Το πηγα σε ενα εξουσιοδοτημενο service της samsung και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το διορθωσουν επειδη το κινητο ειναι αγορασμενο εκτος Ε.Ε(δεν το εχω κανει root).Που αλλου μπορω να το παω?

Edited by mans123
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω ξανά, αλλά έχω σκάσει να ψάχνω την σύνδεση paypal με fingerprint. Δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις. Μήπως χρειάζεται καμία έξτρα εφαρμογή?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εκανα την προηγουμενη βδομαδα update το s6 στο lollipop 5.0.2 και οταν ανοιξε δεν μου εντοπιζε δικτυο.Το πηγα σε ενα εξουσιοδοτημενο service της samsung και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το διορθωσουν επειδη το κινητο ειναι αγορασμενο εκτος Ε.Ε(δεν το εχω κανει root).Που αλλου μπορω να το παω?

Μίλα αύριο το πρωί με smartec.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry που ρωτάω ξανά, αλλά έχω σκάσει να ψάχνω την σύνδεση paypal με fingerprint. Δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις. Μήπως χρειάζεται καμία έξτρα εφαρμογή?

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω μονο μεσω του default browser της Samsung μπορεις να εχεις συνδεσεις σε sites με fingerprint.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αυριο παραλαμβανω κι εγω απο i-buy σε μαυρο unbranded και θα σας πω εντυπωσεις. :)
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Εκανα την προηγουμενη βδομαδα update το s6 στο lollipop 5.0.2 και οταν ανοιξε δεν μου εντοπιζε δικτυο.Το πηγα σε ενα εξουσιοδοτημενο service της samsung και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το διορθωσουν επειδη το κινητο ειναι αγορασμενο εκτος Ε.Ε(δεν το εχω κανει root).Που αλλου μπορω να το παω?

Από πού το αγόρασες φίλε?

Link to comment
Share on other sites

απο dubai

 

Καλησπερα.Εφεσον ειναι αγορασμενο απο Dubai δεν το καλυπτει η εγγυηση.Επρεπε να ειναι αγορασμενο απο καποια χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εφεσον ειναι αγορασμενο απο Dubai δεν το καλυπτει η εγγυηση.Επρεπε να ειναι αγορασμενο απο καποια χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης.

 

το ξερω..αυτο που ρωτησα ηταν αν ξερετε καποιο μαγαζι στη Αθηνα που να μπορει να το επιδιορθωσει.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω..αυτο που ρωτησα ηταν αν ξερετε καποιο μαγαζι στη Αθηνα που να μπορει να το επιδιορθωσει.

 

δοκιμασες να περασεις αυτη που ειχες πριν ?αν οχι δοκιμασε το.και μετα κοιτα για servise

Link to comment
Share on other sites

κατοχος galaxy alpha σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγη σε s6,διαβασα για τις αποδοσεις της μπαταριας και νομιζω οτι με καλυπτει αρκετα.Το ερωτημα μου ειναι αν η συσκευη υπερθεμαινεται η οχι
Link to comment
Share on other sites

κατοχος galaxy alpha σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγη σε s6,διαβασα για τις αποδοσεις της μπαταριας και νομιζω οτι με καλυπτει αρκετα.Το ερωτημα μου ειναι αν η συσκευη υπερθεμαινεται η οχι

Όχι (δέκα γράμματα)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος galaxy alpha σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγη σε s6,διαβασα για τις αποδοσεις της μπαταριας και νομιζω οτι με καλυπτει αρκετα.Το ερωτημα μου ειναι αν η συσκευη υπερθεμαινεται η οχι

Δεν θα καταλάβεις ιδιαίτερες διαφορές σε σχέση με το alpha όσο αφορά την θερμοκρασία .

Νομίζω αξίζει η μετάβαση.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο διλημα έχω αλλά με αντίθετη πορεία. ........:D Πάντως το s6 είναι πραγματικά πολύ γρήγορο και πολύ smooth........ Το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει λίγο είναι η μπαταρία πάντα σε σχέση με το plus ......έχω ακούσει ότι η μπαταρία του είναι από άλλο πλανήτη. ......

Εχω στην κατοχή μου.

Galaxy s6,m9,m8,και μέχρι πριν λίγες μέρες και iphone 6 plus πού δόθηκε λόγω του ότι δεν με βόλευε καθόλου.

Μπορώ λοιπόν,από πρώτο χέρι,να απαντήσω σε αρκετά ερωτήματά.

Καταρχήν.

G2,plus παίζουν μόνα τους,παρέα με το z3 στο θέμα αυτονομίας.

 

Το s6,αρκετά εύστροφο με ελάχιστο lag,αλλά η μπαταρία δεν....δεν τραβάει ρε παιδί μου,μεγάλη δύναμή,μικρό ντεπόζιτο καύσιμων.

Με wifi θα ξεπεράσει το 5ωρο στο άνετο.εκεί τα πάει πολύ καλά.

 

Με 3g στο τρίωρο πέφτει κάτω από 30% η ένδειξη της υπολειπόμενης μπαταρίας.

 

Αν δε,υπάρξουν και κλήσεις αρκετές?ξεχνα την 1 μέρα με μία μόλις φόρτιση.

Με gaming επίσης καταπίνει.

 

Φυσικά δεν ξέρω τι χρήση κάνει ο καθένας στην συσκευή του,ετσι δε μπορώ να κρίνω.σύμφωνα πάντως με την δική μου χρήση πού σίγουρα δεν είναι,το βλέπω και λέω αχ τι ωραίο κινητό πού εχω,δεν με βγάζει εύκολα την μέρα.και καταρχήν οταν λέω μέρα δεν εννοώ 24ωρο,αυτά είναι όνειρα.

13-14 ώρες εκτός φορτιστή,ελάχιστο 3g,κλήσεις πότε 1 ώρα συν,πότε λιγότερο,γύρω στα 5 μηνύματα,πολύ browsing,9 email στην εφαρμογή mymail,κλειστοί συγχρονισμοι,ενεργά μόνο viber,mymail.

Ενεργοποιημένες εφαρμογές greenify,samsung green power.

Εν ολίγης ανάμικτα συναισθήματα,εχω δει βέβαια και 6ωρο αλλά οχι με πολλές κλήσεις.

G2,z3,plus ούτε καν τα αγγίζει.καταρχήν τα παραπάνω τηλεφωνά έχουν τρομερή διαχείριση στο θέμα μπαταρίας,είτε με δεδομένα είτε με wifi,είτε με κλήσεις είτε οπως θέλει ο καθένας.

Και πού να τραβούσα και πολλές φωτογραφίες,ζήτημά αν βγάζω 2-3 ανά 2 ημέρες.

Και τέλος,η εξοικονόμηση ενεργείας γι αλλη μία φορά,νομίζω περισσότερο σαν διακόσμηση παρά σαν αποτέλεσμά.

 

Το m9 πάντως,θα το γράψω κι εδώ.ελάχιστα πιο εύστροφο από το galaxy και με λίγο καλύτερή διάρκεια μπαταρίας.κι ευτυχώς πού το εχω πάντα μαζί μου με τον δεύτερό μου αριθμό κι ετσι δεν μένω από συσκευή πουθενά.

Αν είχα μία συσκευή,θα είχα πρόβλημα,αν αυτό ηταν το galaxy η οτιδήποτε αλλη συσκευή εκτός g2,z3,iphone plus.

Και τέλος θα γράψω κι αυτό.την ποιότητα του m9,iphone,οι υπόλοιποι απλά την βλέπουν ακόμα από απόστασή,ξεκάθαρο.αν δηλαδή δεν είναι κάποιος κολλημένος με εταιρείες,σίγουρα μπορεί να το διακρίνει αυτό ανάμεσα σε αυτές τις συσκευές.

 

Και γιατί το κρατάς ρε άνθρωπε?

1ο,γιατί μπορώ,εχω και τις εναλλακτικές των άλλων συσκευών.

 

2ο,γιατί δεν με χει χαλάσει κάπου το galaxy,πέρα της μπαταρίας,οταν όμως είμαι με δεδομένα.

πιστεύω ότι θα πάρει κι αλλο τα πάνω της με κάποια αναβάθμιση,αν και η samsung εχει καταντήσει αργή κάπως στις αναβαθμίσεις.

 

3ο,κάθε τηλέφωνο εχει προτερήματα κι ελαττώματά σαφώς.

Το galaxy στα περισσότερα θέματα με αφήνει ικανοποιημένο.οθόνη,κάμερα,ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών,αρκετά γρήγορο,εστω και με λίγο lag πού όμως θα εξαλειφθεί σύντομα με αναβαθμίσεις.οχι τελείως βέβαια,καθώς android χωρίς lag εγώ δεν εχω δει ποτέ μου.

Μου αρέσει σαν εμφάνιση,κι ας μην το θεωρώ ποιοτικά αντίστοιχό ενός iphone 6 η m9.το δεύτερό βέβαια είναι ότι καλύτερό εχω πιάσει σαν κατασκευή και το sense δίνει αλλο αέρα στην συσκευή,δουλεύει πιο σβέλτα λες κι εχει pure android,όμως το galaxy με κερδίζει περισσότερο καθώς εχει κάποια αλλά συν πού ανέφερα,η κάποια άλλα πού ξέχασα να προσθέσω.επίσης νομίζω ότι στο άνοιγμα κάποιας βαριάς εφαρμογής,το s6 είναι λίγο πιο γρήγορο,χωρίς όμως να τα εχω δοκιμάσει μαζί ταυτόχρονα.

 

Κατά την γνώμη μου η samsung έκανε φέτος καλή δουλειά,δεν ξέρω τι ισχύει και τι οχι στο θέμα πωλήσεων και τι πραγματικά νούμερα χτυπάει.

όμως δεν γίνεται εγώ προσωπικά, να ξαναπηγαινα σε samsung ναυαρχίδα,μετά από 1 χρόνο και κάτι,απουσίας μου από αυτή την εταιρεία,πού με την παρουσίασή του s5 με έχασε και την σιχαθηκα κιόλας,αν δεν άξιζε το φετινό s6.

 

Το μόνο πού θα ηθελα ακόμα,είναι βελτίωσή στην μπαταρία.αυτό μόνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...