Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ενεργοποιήσει κανείς την κρυπτογράφιση δεδομένων στο κινητό; Τι διαφορές έχει το πριν και το μετά; Εννοώ πέραν του ότι τα δεδομένα του κινητού θα είναι κρυπτογραφημένα και θα πρέπει κάθε φορά που ανοίγω την οθόνη της συσκευής να ξεκλειδώνω την οθόνη. Πχ όταν το συνδέω στο PC είναι όλα όπως πριν; Βλέπω κανονικά τα δεδομένα (αρχεία, εικόνες κτλ), όπως πριν;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καινουργιος χρηστης ενος s6 egde απο s5 πολυ ικανοποιημενος !!!

 

Ερωτηση ποια ειναι η τελευταια rom απο το sammobile που αξιζει το κοπο να αναβαθμιστω ?

 

Ευχαριστω !:):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το s6 sm-g920f. Δοκιμάζω κάθε μέρα μήπως πάρει την αναβάθμιση σε android 6 αλλά τίποτα. Το δοκίμασα και smart switch και πάλι τίποτα. Ξέρεις κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα είδα το εξής περίεργο στο κινητό, το είδα το πρωί με ραγισμένη οθόνη.

Έχει μαι ρωγμή ψιλή από το πληκτρο της επιστροφής κάτω δεξιά μέχρι διαγώνια αριστερά στην μέση της οθόνης.

Το κινητό φοράει θήκη και ζελατίνη από την πρώτη ημέρα και δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, δουλειά γραφείου και γενικά το προσέχω.

Τι μπορέι να έχει γίνει?

θα το πάω smartec να δω τι θα μου πουν και αν το καλύπτει η εγηγύηση.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα είδα το εξής περίεργο στο κινητό, το είδα το πρωί με ραγισμένη οθόνη.

Έχει μαι ρωγμή ψιλή από το πληκτρο της επιστροφής κάτω δεξιά μέχρι διαγώνια αριστερά στην μέση της οθόνης.

Το κινητό φοράει θήκη και ζελατίνη από την πρώτη ημέρα και δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, δουλειά γραφείου και γενικά το προσέχω.

Τι μπορέι να έχει γίνει?

θα το πάω smartec να δω τι θα μου πουν και αν το καλύπτει η εγηγύηση.

 

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s6-edge/557363-galaxy-s6-edge-screen-spontaneously-cracked.html

 

Ιδιο θεματακι σε αυτο το site. Ριξε μια ματια μηπως σε βοηθησει,οπως και να χει ειναι περιεργο ποσο μαλλον οταν δεν εχει πτωση.. Πολλοι αναφερουν υπερθερμανση μπαταριας και οτι ανοιγει προς τα εξω δημιουργοντας θεμα στην οθονη.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

what the @#!@E$W

 

Ναι όντως λίγο άκυρο φίλε μου να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ενώ εγώ που το έχω εντελώς γυμνό μου έσκασε σε πλακάκι με τη φάτσα από 1,5 μέτρο και η οθόνη άθικτη. Μόνο κάτι αμυδρά σημάδια στις πάνω-κάτω δεξιά γωνίες του ασημί frame. To παρήγγειλα από ebay και περιμένω να ρθει να το αλλάξω. Οθόνη που ρώτησα είναι στο 200αρικο.

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως λίγο άκυρο φίλε μου να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ενώ εγώ που το έχω εντελώς γυμνό μου έσκασε σε πλακάκι με τη φάτσα από 1,5 μέτρο και η οθόνη άθικτη. Μόνο κάτι αμυδρά σημάδια στις πάνω-κάτω δεξιά γωνίες του ασημί frame. To παρήγγειλα από ebay και περιμένω να ρθει να το αλλάξω. Οθόνη που ρώτησα είναι στο 200αρικο.

 

και πως θα βαλεις το frame..δε το βρισκω και τοσο καλη ιδεα...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

και πως θα βαλεις το frame..δε το βρισκω και τοσο καλη ιδεα...

 

Θα το πάω σε τεχνικό! Μόνος δεν κάνω τίποτα! Πάντως απ'όσα βίντεο είδα στο tube, το πιο ζόρικο είναι να βγει το πίσω τζάμι. Θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω σε τεχνικό! Μόνος δεν κάνω τίποτα! Πάντως απ'όσα βίντεο είδα στο tube, το πιο ζόρικο είναι να βγει το πίσω τζάμι. Θα δείξει..

 

το πισω τζαμι ειναι ευκολο...θερμανση σε preheater και βεντουζα θα ξεκολλήσει, βεβαια μετα θελει ταινια διπλης καλης ποιοτητας πχ 3Μ.

το metal frame/bezel αλλαζει μονο του οχι μαζι με LCD/touch? (ok το ειδα απο εδω

) Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

το πισω τζαμι ειναι ευκολο...θερμανση σε preheater και βεντουζα θα ξεκολλήσει, βεβαια μετα θελει ταινια διπλης καλης ποιοτητας πχ 3Μ.

το metal frame/bezel αλλαζει μονο του οχι μαζι με LCD/touch?

 

Στο ebay υπάρχει και μόνο το frame με το wireless charger και nfc chip κομπλέ. Σε επίσημο service λογικά θα σου πουν ότι πάει με lcd. 200+ ευρώ. Το metal frame αλλάζει μόνο του ναι.

Link to comment
Share on other sites

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s6-edge/557363-galaxy-s6-edge-screen-spontaneously-cracked.html

 

Ιδιο θεματακι σε αυτο το site. Ριξε μια ματια μηπως σε βοηθησει,οπως και να χει ειναι περιεργο ποσο μαλλον οταν δεν εχει πτωση.. Πολλοι αναφερουν υπερθερμανση μπαταριας και οτι ανοιγει προς τα εξω δημιουργοντας θεμα στην οθονη.

 

Λοιπόν επέστρεψα από smartec και η απάντηση ήταν η εξης, καταρχήν δεν το καλύπτει η εγγύηση από εκέι και πέρα μου είπαν ότι όντως δεν φαίνεται γαι σπάσιμο ενδεχομένως να έχει ζοριστεί η οθόνη σε κάποια απότομη κίνηση ή να πιέστηκε παραπάνω το οποίο οφείλεται στον χρήστη. Όσο για το κόστος επισκευής είναι στα 220 € ....

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επέστρεψα από smartec και η απάντηση ήταν η εξης, καταρχήν δεν το καλύπτει η εγγύηση από εκέι και πέρα μου είπαν ότι όντως δεν φαίνεται γαι σπάσιμο ενδεχομένως να έχει ζοριστεί η οθόνη σε κάποια απότομη κίνηση ή να πιέστηκε παραπάνω το οποίο οφείλεται στον χρήστη. Όσο για το κόστος επισκευής είναι στα 220 € ....

 

ποσο καιρο το εχεις το κινητο?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο το εχεις το κινητο?

 

Από οκτ. 2015

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το s6 edge από όσα βίντεο είδα στο YouTube σπάει δύσκολα λόγο της προσμιξης υαλου με πλαστικού λόγο της curved οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν υποψήφιος αγοραστής της συγκεκριμένης συσκευής και τελικα κατέληξα σε άλλη είχα δει το συγκεκριμένο thread στους xda. Η απάντηση της samsung σε διαφορετικες χώρες ήταν ενιαία...δεν καλύπτεται από εγγύηση. Αν θυμαμαι καλά μόνο ένας κάτοχος κατάφερε δωρεάν επισκευή οθόνης. Και όλα αυτά σε διαφορετικες χωρες. Διαβάζοντας εδώ μεσα δεν το ειδα να αναφέρεται οπότε και δεν ρώτησα μήπως νομίζετε ότι είμαι εχθρός της συγκεκριμένης συσκευής.

Μου έκανε πάντως εντύπωση ότι δεν είχε κρούσμα στην Ελλάδα. Δεν χαρακτηρίζει πάντως την ποιότητα της συσκευής αλλά άμα σου τύχει είναι όντως κοροϊδία να πληρώσεις και 200 ευρω ενώ δεν φταις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επέστρεψα από smartec και η απάντηση ήταν η εξης, καταρχήν δεν το καλύπτει η εγγύηση από εκέι και πέρα μου είπαν ότι όντως δεν φαίνεται γαι σπάσιμο ενδεχομένως να έχει ζοριστεί η οθόνη σε κάποια απότομη κίνηση ή να πιέστηκε παραπάνω το οποίο οφείλεται στον χρήστη. Όσο για το κόστος επισκευής είναι στα 220 € ....

 

Παντα ο χρηστης φταιει ! Δεν περιμενα να ακουσω κατι διαφορετικο.. να το αφησεις ετσι παντως ειναι κριμα καινουριο κινητο

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου ή με την 6 ο fingerprint scanner ειναι πιο γρηγορος και ακριβης;

 

Ειναι πολυ πιο γρηγορος. Οχι απλα γρηγορος.

 

Παντως για την σπασμενη οθονη αν ειναι οντως σκασιμο μπαταριας καλο θα ηταν να τους ζητησεις οταν αλλαχτει να την δεις την μπαταρια. Κριμας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν σήμερα είδα το εξής περίεργο στο κινητό, το είδα το πρωί με ραγισμένη οθόνη.

Έχει μαι ρωγμή ψιλή από το πληκτρο της επιστροφής κάτω δεξιά μέχρι διαγώνια αριστερά στην μέση της οθόνης.

Το κινητό φοράει θήκη και ζελατίνη από την πρώτη ημέρα και δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, δουλειά γραφείου και γενικά το προσέχω.

Τι μπορέι να έχει γίνει?

θα το πάω smartec να δω τι θα μου πουν και αν το

 

 

Εντελως ενημερωτικα χρωμα ειναι gold? Γιατι μεσα στο xda αυτο λενε. Σε αρκετους παντως το φτιαξανε σε αλλους οχι. Κριμας και παλι κριμας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...