Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κανα κολπο να κραταει παραπανω η μπαταρια? Ουτε μερα.... με το z3 compact ηταν πολυ καλυτερα...

 

καλα τωρα συγκρινεις τελειως διαφορετικα πραγματα.. και εγω απο το compact ηρθα αλλα προσαρμοστηκα. το βαζω στην εξοικονομηση οσο δεν το χρησιμοποιω πολυ (γιατι αμα το χρησιμοποιω πολυ με ενοχλει που λαγκαρει). Εχω χαμηλη φωτεινοτητα οσο ειμαι στη δουλεια κτλ κτλ και απλα το φορτιζω καθε μερα..ελπιζοντας να μην ξεμεινω..καθως παραμονη χριστουγεννων επεσε στο 10% στις 11 το βραδυ και δε μπορουσα να βγαλω φωτο με φλας..tragic.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους. Μπορείτε να κάνετε βιντεοκληση? Γιατί εμένα δεν έχει την επιλογή.

Επίσης, έχω το SwiftKey Keyboard ως προεπιλογή και κάθε λίγο αλλάζει μόνο του με της σαμσουγκ το πληκτρολόγιο. Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μια αγγελια το εχει 345 είναι δυνατον? η παιζει κατι, μαλιστα λεει πως είναι ενός μηνων και από γερμανο!!!! http://www.xe.gr/tilefonia/kinita-tilefona,samsung,android%7Cad-216662216.html
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα συγκρινεις τελειως διαφορετικα πραγματα.. και εγω απο το compact ηρθα αλλα προσαρμοστηκα. το βαζω στην εξοικονομηση οσο δεν το χρησιμοποιω πολυ (γιατι αμα το χρησιμοποιω πολυ με ενοχλει που λαγκαρει). Εχω χαμηλη φωτεινοτητα οσο ειμαι στη δουλεια κτλ κτλ και απλα το φορτιζω καθε μερα..ελπιζοντας να μην ξεμεινω..καθως παραμονη χριστουγεννων επεσε στο 10% στις 11 το βραδυ και δε μπορουσα να βγαλω φωτο με φλας..tragic.

 

απο περιεργεια το δουλευω μονο σε εξ. ενεργειας και ειμαι 2:30 ωρες οθονη και εχω ποσοστο 35% θεωρω οτι θα βγαλει 3 ωρες οθονης.

εχω κανει serfing στο web, fb, πλοηγηση με gmaps wifi η data on, με ανοιχτη τη συσκευη το βραδυ, απλα δεν μιλαω πολυ.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργεια το δουλευω μονο σε εξ. ενεργειας και ειμαι 2:30 ωρες οθονη και εχω ποσοστο 35% θεωρω οτι θα βγαλει 3 ωρες οθονης.

εχω κανει serfing στο web, fb, πλοηγηση με gmaps wifi η data on, με ανοιχτη τη συσκευη το βραδυ, απλα δεν μιλαω πολυ.

 

εμενα με wifi κυριως (αλλα ανοιχτα τα δεδομενα) και εξοικονομηση και ομιλια πανω απο ωρα, τις 2 ωρες οθονη της περναει ανετα και φτανει ως 4 αναλογα τη χρηση. Αν εισαι μονο 2:30 παντα ειναι ψιλο λιγο. Και μενα κλεινει με 2 ωρες οθονη πολλες φορες αλλα διαφερει αναλογα τη χρηση (πχ αν βγαλω πολλες φωτο αν χαζευω μονο viber Κτλ κτλ). Φωτεινοτητα που την εχεις? εγω σχετικα χαμηλα, οχι να μη βλεπεις απλα δεν την εχω πολυ δυνατα οπως καποιοι που θελουν φως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα με wifi κυριως (αλλα ανοιχτα τα δεδομενα) και εξοικονομηση και ομιλια πανω απο ωρα, τις 2 ωρες οθονη της περναει ανετα και φτανει ως 4 αναλογα τη χρηση. Αν εισαι μονο 2:30 παντα ειναι ψιλο λιγο. Και μενα κλεινει με 2 ωρες οθονη πολλες φορες αλλα διαφερει αναλογα τη χρηση (πχ αν βγαλω πολλες φωτο αν χαζευω μονο viber Κτλ κτλ). Φωτεινοτητα που την εχεις? εγω σχετικα χαμηλα, οχι να μη βλεπεις απλα δεν την εχω πολυ δυνατα οπως καποιοι που θελουν φως.

 

η αληθεια ειναι οτι ο ελεγχος της μπαταρίας ειναι κατι που σηκωνει πολυ κουβεντα, την φωτεινοτητα την εχω πιο χαμηλα απο την μεση αλλα ποσοστο δεν βλεπω για να το αναφερω.Επίσης τοσο στον χωρο εργασιας οσο και στο σπιτι δεν εχω καλο σημα (1 γραμμη) κατι που σιγουρα επηρεαζει την αποδοση της μπαταρίας.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ο ελεγχος της μπαταρίας ειναι κατι που σηκωνει πολυ κουβεντα, την φωτεινοτητα την εχω πιο χαμηλα απο την μεση αλλα ποσοστο δεν βλεπω για να το αναφερω.Επίσης τοσο στον χωρο εργασιας οσο και στο σπιτι δεν εχω καλο σημα (1 γραμμη) κατι που σιγουρα επηρεαζει την αποδοση της μπαταρίας.

 

εννοειται οτι το σημα παιζει πολυ ρολο..αλλα το ποσοστο γιατι δεν το βλεπεις? υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις να το εμφανιζει..(δε θυμαμαι απεξω αλλα ψαχτο λιγο εκει στην εμφανιση ή στη μπαταρια,καπου το εχω δει)

 

PS. (εκανα ενα συγκριτικο με το iphone 6s Οποιος θελει να δει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428699)

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά. ..

Σήμερα μου έβγαλε μια αναβάθμιση 99MB στα στοιχεία δεν έγραφε για τι είναι συγκεκριμένα. ..έλεγε stability improvements κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, αύριο επιτέλους παραλαμβάνω το s6 edge από Αυστραλία είναι ολοκαίνουριο αλλά δεν έχω εγγύηση, το καλύτερο είναι να του περάσω την Αγγλική ρομ από ότι έχω καταλάβει μέσα εδώ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να καταλαβω χωρις να το δω απο κοντα ή και να το δω αν ενα galaxy s6 edge ειναι κλωνος και οχι αυθεντικο..!!

βοηθηστε με!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,νέος κάτοχος του S6 Edge και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στο πίσω μέρος,στον χώρο που φιλοξενεί το LED και τον αισθητήρα,έχει κάποια μεμβράνη προστασίας που βγαίνει; Γιατί αυτή την εντύπωση έχω,αλλά μην προσπαθήσω άδικα και κάνω κανένα σημάδι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,νέος κάτοχος του S6 Edge και θέλω να κάνω μια ερώτηση. Στο πίσω μέρος,στον χώρο που φιλοξενεί το LED και τον αισθητήρα,έχει κάποια μεμβράνη προστασίας που βγαίνει; Γιατί αυτή την εντύπωση έχω,αλλά μην προσπαθήσω άδικα και κάνω κανένα σημάδι.

Έχει, όπως και στην κάμερα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από εμένα, αύριο επιτέλους παραλαμβάνω το s6 edge από Αυστραλία είναι ολοκαίνουριο αλλά δεν έχω εγγύηση, το καλύτερο είναι να του περάσω την Αγγλική ρομ από ότι έχω καταλάβει μέσα εδώ?

Για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίρνει γρήγορα τις ενημερώσεις.., αλλά από ότι είδα το μοντέλο του κινητού είναι SM-G925I οπότε δεν πρέπει να γίνεται να του βάλω την Αγγλική???
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίρνει γρήγορα τις ενημερώσεις.., αλλά από ότι είδα το μοντέλο του κινητού είναι SM-G925I οπότε δεν πρέπει να γίνεται να του βάλω την Αγγλική???

 

Οχι δυστυχως.Ψαχνεις roms για το δικο σου μοντελο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δεν μου έρχονται τα notifications όταν έρχεται mail στο inbox από το Gmail.έχω κάνει enable notification από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής και clear data από την διαχείριση εφαρμογών. σκέφτομαι να κάνω delete remove τον λογαριασμό από το κινητό και ξανά add.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίρνει γρήγορα τις ενημερώσεις.., αλλά από ότι είδα το μοντέλο του κινητού είναι SM-G925I οπότε δεν πρέπει να γίνεται να του βάλω την Αγγλική???

 

Χθες πρέπει να βγηκε καινούργιο update για το δικό σου . Για κανε έλεγχο ενημερωσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μου ζηταει ενα φιλος να δωσω το note 4 c .

Αξιζει η μεταβαση σε s6 edge ή να κατσω στα αυγα μου;

 

Αν δεν σε ενοχλεί η μικρότερη μπαταρία και ο extra χώρος της SD η διαφορά είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Καμία είδηση για την αναβάθμιση στην 6 υπάρχει;

 

Μέσα στο μήνα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!

Συγγενικό μου πρόσωπο εχει αγοράσει το S6 (οχι το edge) και οι εντυπώσεις ειναι καλές προς το παρόν! Το θέμα ειναι οτι οσο ψάξαμε δεν βρήκαμε τον αισθητήρα κίνησης χεριού καθώς και της κίνησης του προσώπου για την κύλιση της σελίδας, όπως ειναι στο s4. Τον έχουν αφαιρέσει ή απλά εμείς δεν τον βρίσκουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και αν υπάρχει κάποιο τοπικ αποκλειστικά για το S6 παραπέμψετε με παρακαλώ διότι δεν το βρήκα!

Καλο απόγευμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...