Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα.Μολις το πατησε αυτοκινητο.εχει σπασει το πισω τζαμι και στην μεση εχει λυγισει το πλαισιο.παρακαλω οποιος μπορει να κανει μια εκτιμηση κοστους επιδιορθωσης.

Το πίσω τζάμι έχει ένα κόστος περίπου 20€. Το πλαισίου αλουμινίου είναι περίπου στα 50€. Οι τιμές που σου αναφέρω είναι από το επίσημο service της Samsung στην Ευελπίδων.

Link to comment
Share on other sites

απλα να σας ενημερωσω οτι το πηγα στην smartec και παρολο που ηταν πληρως λειτουργικο μου το εβγαλαν αχρηστο γιατι ειχε στραβωσει ελαχιστα!

Το πηρα λοιπον και το πηγα στην irepair οπου οι ανθρωποι ισιωσαν το πλαισιο εβαλαν και ενα πισω τζαμακι και το κινητο ειναι τελειο.κοστος 40€!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηγα στην smartec ξαι ενω γταν πληρως λειτουργικο μου το εβγαλαν αχρηστο επειδη ειχε στραβωσει ελαχιστα.Μου ειπαν μαλιστα οτι πρεπει να τα αλλαξουν ολα και ηθελαν 520€.

Το πηρα λοιπον και το πηγα στην irepair οπου μου ισιωσαν το πλαισιο αλλαξαν το πισω τζαμι και τωρα το κινητο ειναι απλα τελειο.κοστος40€!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα να σας ενημερωσω οτι το πηγα στην smartec και παρολο που ηταν πληρως λειτουργικο μου το εβγαλαν αχρηστο γιατι ειχε στραβωσει ελαχιστα!

Το πηρα λοιπον και το πηγα στην irepair οπου οι ανθρωποι ισιωσαν το πλαισιο εβαλαν και ενα πισω τζαμακι και το κινητο ειναι τελειο.κοστος 40€!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηγα στην smartec ξαι ενω γταν πληρως λειτουργικο μου το εβγαλαν αχρηστο επειδη ειχε στραβωσει ελαχιστα.Μου ειπαν μαλιστα οτι πρεπει να τα αλλαξουν ολα και ηθελαν 520€.

Το πηρα λοιπον και το πηγα στην irepair οπου μου ισιωσαν το πλαισιο αλλαξαν το πισω τζαμι και τωρα το κινητο ειναι απλα τελειο.κοστος40€!!!

 

Mπορεις να ανεβάσεις φωτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειτε να καταλαβεις τιποτα απο την φωτο.Το κινητο ειναι καινουργιο το κοιταξαν δεκα ατονα και δεν ωρηκαν το παραμικρο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειτε να καταλαβεις τιποτα απο την φωτο.Το κινητο ειναι καινουργιο το κοιταξαν δεκα ατονα και δεν ωρηκαν το παραμικρο.

Σε ποια irepair το πήγες?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ I repair είναι οκ;; όσο είχα iPhone το I repair τα έσπαγε.. Καλή εξυπηρέτηση και τα παιδιά το είχαν.. Πολύ καλοί.. Στο Μαρούσι και Γλυφάδα πολύ καλές εντυπώσεις.. Ασχολούνται και με Samsung;; είναι εξουσιοδότημενοι;;; ισχύει εγγύηση κανονικά;;
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο περιστερι.Δεν γνωριζω εαν ισχυει η εγγυηση γιατι στην smartec μου ειπαν οτι απο την στιγμη που το πατησε αυτοκινητο δεν ισχυει για τιποτα η εγγυηση.Οποτε δεν με ενοιαξε.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΟΘΟΝΗ EDGE - ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΗ ΟΘΟΝΗΣ.........[

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

δεν υπαρχει αυτη η επιλογη,δεν μου βγαζει αναβαθμιση μεσα εκει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,θα ηθελα να ρωτησω,το φλατ ειχε καποια θεματακια με το home button που ψιλοετρεμε...ισχυει και το edge?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να μην εχει.......πανε εκει που λεει οθονη edge...και κατεβα τερμα κατω λεει για ενημερωση ...

 

οχι δεν εχει ενημερωση τερμα κατω......αρχιζω να ανησυχω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,θα ηθελα να ρωτησω,το φλατ ειχε καποια θεματακια με το home button που ψιλοετρεμε...ισχυει και το edge?

Σε εμένα άψογο Ιουλίου παρτίδα που το πήρα τέλη Αυγούστου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απ οτι καταλαβαινω τα ελληνικα με eur συνηθως τελευταια μενουν στις αναβαθμισεις.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

απ οτι καταλαβαινω τα ελληνικα με eur συνηθως τελευταια μενουν στις αναβαθμισεις.

 

Διαχρονικά...

 

Ακόμα και στο Κρόνο πιο γρήγορα τις παίρνουν τις αναβαθμίσεις από μας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

Επειδη βαρεθηκα λιγακι με τα sony τα τελευταια 2-3 χρονια, ειπα να δοκιμασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο ετσι για αλλαγη, καθως χρειαστηκε η μανα μου κινητο και θα της δωσω το Ζ3c Μου.

Θα ηθελα την γνωμη σας για τη συνολικη εμπειρια καθως βλεπω λιγη γκρινια για lag, για τις αναβαθμισεις, κτλ.

Γενικα πιστευετε οτι αξιζει το κινητο τα λεφτα του?οταν το ειχα δει στην παρουσιαση μου αρεσε πολυ, αλλα απο κοντα που το ειδα για λιγο στο πλαισιο, δεν τρελαθηκα καθως οι πλαινες πλευρες ειναι πολυ μικρες και στην ουσια δεν λες οτι ειναι καμια τρομερη οθονη, παρα μονο οτι ειναι κατι το διαφορετικο και ψαρωτικο..

Περα απο αυτο, ειναι ευχρηστο?

Υπαρχουν θεματα στο s/w, οπως λαγκ (δεν κανω βαρια χρηση αλλα τα κλασσικα -viber,fb Κτλ τα εχω), η μπαταρια την παλευει με μια ημερα χρηση ολων αυτων και νορμαλ φωτεινοτητα?

Στο θεμα της φωτογραφιας φανταζομαι ειναι οκ, τουλαχιστον την ημερα.

 

Χρωμα, τι θα λεγατε? βλεπω παιζει πολυ μαυρο και λευκο, αλλα μου εχει κατσει το χρυσο ως πιο premium, αξιζει ή ειναι για γκομενες οποτε να μην το παρω? (ειμαι επαρχια και δεν το εχω δει παρα μονο σε μαυρο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

Επειδη βαρεθηκα λιγακι με τα sony τα τελευταια 2-3 χρονια, ειπα να δοκιμασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο ετσι για αλλαγη, καθως χρειαστηκε η μανα μου κινητο και θα της δωσω το Ζ3c Μου.

Θα ηθελα την γνωμη σας για τη συνολικη εμπειρια καθως βλεπω λιγη γκρινια για lag, για τις αναβαθμισεις, κτλ.

Γενικα πιστευετε οτι αξιζει το κινητο τα λεφτα του?οταν το ειχα δει στην παρουσιαση μου αρεσε πολυ, αλλα απο κοντα που το ειδα για λιγο στο πλαισιο, δεν τρελαθηκα καθως οι πλαινες πλευρες ειναι πολυ μικρες και στην ουσια δεν λες οτι ειναι καμια τρομερη οθονη, παρα μονο οτι ειναι κατι το διαφορετικο και ψαρωτικο..

Περα απο αυτο, ειναι ευχρηστο?

Υπαρχουν θεματα στο s/w, οπως λαγκ (δεν κανω βαρια χρηση αλλα τα κλασσικα -viber,fb Κτλ τα εχω), η μπαταρια την παλευει με μια ημερα χρηση ολων αυτων και νορμαλ φωτεινοτητα?

Στο θεμα της φωτογραφιας φανταζομαι ειναι οκ, τουλαχιστον την ημερα.

 

Χρωμα, τι θα λεγατε? βλεπω παιζει πολυ μαυρο και λευκο, αλλα μου εχει κατσει το χρυσο ως πιο premium, αξιζει ή ειναι για γκομενες οποτε να μην το παρω? (ειμαι επαρχια και δεν το εχω δει παρα μονο σε μαυρο)

Εγώ 5 ημέρες που το έχω είμαι ικανοποιημενος. Δεν το έχω φόρτωση όμως ακόμα για να ξέρω.

Πάντως σε σχέση με το 4 που είχα φαίνεται πολύ πιο γρηγορο.

Η οθόνη είναι άψογη ωστόσο.

Όσο για το χρώμα εγώ το έχω σε μαύρο αλλά πριν λίγο ένας φίλος εμφανίστηκε με πράσινο και έπαθα πλάκα από το πως ξεχωρίζει.

Είναι πράσινο πολύ πολυ σκούρο και το χρώμα του πέζει ανάλογα με τον φωτισμο. Άψογο. ... για να είμαι ειλικρινής αν το δικό μου δεν ήταν 128 και το δικό του 32 θα έκανα τα πάντα για να το ανταλλάξω. .

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..

Επειδη βαρεθηκα λιγακι με τα sony τα τελευταια 2-3 χρονια, ειπα να δοκιμασω το συγκεκριμενο τηλεφωνο ετσι για αλλαγη, καθως χρειαστηκε η μανα μου κινητο και θα της δωσω το Ζ3c Μου.

Θα ηθελα την γνωμη σας για τη συνολικη εμπειρια καθως βλεπω λιγη γκρινια για lag, για τις αναβαθμισεις, κτλ.

Γενικα πιστευετε οτι αξιζει το κινητο τα λεφτα του?οταν το ειχα δει στην παρουσιαση μου αρεσε πολυ, αλλα απο κοντα που το ειδα για λιγο στο πλαισιο, δεν τρελαθηκα καθως οι πλαινες πλευρες ειναι πολυ μικρες και στην ουσια δεν λες οτι ειναι καμια τρομερη οθονη, παρα μονο οτι ειναι κατι το διαφορετικο και ψαρωτικο..

Περα απο αυτο, ειναι ευχρηστο?

Υπαρχουν θεματα στο s/w, οπως λαγκ (δεν κανω βαρια χρηση αλλα τα κλασσικα -viber,fb Κτλ τα εχω), η μπαταρια την παλευει με μια ημερα χρηση ολων αυτων και νορμαλ φωτεινοτητα?

Στο θεμα της φωτογραφιας φανταζομαι ειναι οκ, τουλαχιστον την ημερα.

 

Χρωμα, τι θα λεγατε? βλεπω παιζει πολυ μαυρο και λευκο, αλλα μου εχει κατσει το χρυσο ως πιο premium, αξιζει ή ειναι για γκομενες οποτε να μην το παρω? (ειμαι επαρχια και δεν το εχω δει παρα μονο σε μαυρο)

 

Ηταν να παω απο iphone 6 σε 6s και τελικα πουλησα το 6s ετυχε να δω αυτο σε καταστημα και αμεσως το σκρουτζοπαραγγειλα. Τρομερη εντυπωση βεβαιως μου εκανε η οθονη.

 

Για τις καμερες δεν εχω να πω κατι καθοτι καταπληκτικες και οι 2. Lag δεν εχω δει παρα μονο στο scrollin up/down του Playstore αλλα οπως εχω ξανα πει δεν τα πιανεις πουθενα τα smartphones,lag σε scrolling ειχε το iphone 6 στο twitter.

 

Αν δεν ειχα παρει το χρυσο που απλα ειναι τελειο θα ειχα παρει το πρασινο που επισης πρεπει να ναι ψεμα.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία με πείσατε! Lag στο playstore είναι δεδομένο..

Θα το πάρω χρυσό, νομίζω ότι σε αυτό το κινητό του πάει το ανοιχτό χρώμα.. Θήκη και tempered τι λέτε ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραία με πείσατε! Lag στο playstore είναι δεδομένο..

Θα το πάρω χρυσό, νομίζω ότι σε αυτό το κινητό του πάει το ανοιχτό χρώμα.. Θήκη και tempered τι λέτε ??

 

Εγω το εχω γυμνό απόλυτα.

Αλλα υπόψη γλιστράει,αρα μια προσοχή παραπάνω θελει.

Σε green emerald το εχω που μου άρεσε απο όλα τα αλλα.

Το χρυσό δεν το μπορω σε κανένα κινητό,μονο σε chrome όπως z5 η το σαμπανε m8 ειναι πιο όμορφο.

Μου θυμίζει Φλωρινιωτη καταστάσεις :lol:

Μονο στο iPad το εχω σε χρυσό και αυτο επειδή τα προηγούμενα ήταν γκρι και λευκο και ήθελα αλλο χρωμα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω γυμνό απόλυτα.

Αλλα υπόψη γλιστράει,αρα μια προσοχή παραπάνω θελει.

Σε green emerald το εχω που μου άρεσε απο όλα τα αλλα.

Το χρυσό δεν το μπορω σε κανένα κινητό,μονο σε chrome όπως z5 η το σαμπανε m8 ειναι πιο όμορφο.

Μου θυμίζει Φλωρινιωτη καταστάσεις :lol:

Μονο στο iPad το εχω σε χρυσό και αυτο επειδή τα προηγούμενα ήταν γκρι και λευκο και ήθελα αλλο χρωμα:p

 

Θα παω να παρω στο Ζ5 σε πρασινακι ετσι για στη "σπασω"!!! :lol::p

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Θα παω να παρω στο Ζ5 σε πρασινακι ετσι για στη "σπασω"!!! :lol::p

 

Ειναι βασικά petrol/πράσινο που το κανει πιο όμορφο απο το green emerald του edge βλεπωντας φωτό.:p

Αλλα απο το z6 βλέπουμε :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...