Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στη παρεα...πήρα και εγώ το κινητο..αλλά έχω ένα θεμα..στον dialer όταν πάω να γράψω ένα τηλ έχω λαγκ να το πω...καθυστερεί πολύ από το πάτημα του κουμπιού μέχρι να εμφανίσει τον αριθμο...υπάρχει καμία ρύθμιση λυση?

 

Το κάνει και σε μένα. Να αφήνεις τον dialer ανοιχτούς τους αριθμούς. Διαφορετικά έχι λαγκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Εκανες hard reset η την περασες με OTA;

Όχι δεν έκανα Hard reset. Κατευθείαν από τις ρυθμίσεις πάτησα ενημέρωση λογισμικού και έκανε λήψη 70 MB update και μετά πάτησα εγκατάσταση. Το update είναι για όσους εχουν την XEU.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Κάτοχος κι εγώ του s6 edge εδώ κι ένα μήνα (ελληνικό και μαμά εντελώς), πολύ ικανοποιημένη από το κινητό, ιδιαίτερα μετά την τελευταία αναβάθμιση (καλύτερη διαχείριση μπαταρίας).... Ώσπου.... απόψε τη νύχτα και ενώ ήταν συνδεδεμένο στο φορτιστή με ξύπνησε με την οθόνη του να αναβοσβήνει ρυθμικά από ένα ακαθόριστο ασπρογκρί μοτίβο σε μαύρο ...! Το αποσύνδεσα και μετά από πολλές προσπάθειες soft reset ( δυστυχώς δεν αποκρίνεται στο πάτημα των πλήκτρων), επικοινωνία με τη Σάμμυ και μετά με το κατάστημα που μου πρότειναν στην περιοχή μου για σέρβις .... θα το πάω τη Δευτέρα να πάρει σειρά για διάγνωση. Μητρική μου μοιάζει αφού το τηλ ζεσταίνεται αρκετά όταν το συνδέω με φορτιστή και αναβοσβήνει :O και δεν δέχεται καμία εντολή με συνδυασμό πλήκτρων. Απαράδεκτο φάουλ για μένα για μια τόσο ακριβή συσκευή.

Τι γνώμη έχετε για το πρόβλημα εσείς?

(Σόρυ για το μακρυνάρι κείμενο)

Link to comment
Share on other sites

Μια ελλατωματική συσκευή στις τόσες συμβαίνει. Αλλά ότι και να είναι θα στο καλύψει η εγγύηση και θα έχεις κανούργιο τηλέφωνο στην τελική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum!

Κάτοχος κι εγώ του s6 edge εδώ κι ένα μήνα (ελληνικό και μαμά εντελώς), πολύ ικανοποιημένη από το κινητό, ιδιαίτερα μετά την τελευταία αναβάθμιση (καλύτερη διαχείριση μπαταρίας).... Ώσπου.... απόψε τη νύχτα και ενώ ήταν συνδεδεμένο στο φορτιστή με ξύπνησε με την οθόνη του να αναβοσβήνει ρυθμικά από ένα ακαθόριστο ασπρογκρί μοτίβο σε μαύρο ...! Το αποσύνδεσα και μετά από πολλές προσπάθειες soft reset ( δυστυχώς δεν αποκρίνεται στο πάτημα των πλήκτρων), επικοινωνία με τη Σάμμυ και μετά με το κατάστημα που μου πρότειναν στην περιοχή μου για σέρβις .... θα το πάω τη Δευτέρα να πάρει σειρά για διάγνωση. Μητρική μου μοιάζει αφού το τηλ ζεσταίνεται αρκετά όταν το συνδέω με φορτιστή και αναβοσβήνει :O και δεν δέχεται καμία εντολή με συνδυασμό πλήκτρων. Απαράδεκτο φάουλ για μένα για μια τόσο ακριβή συσκευή.

Τι γνώμη έχετε για το πρόβλημα εσείς?

(Σόρυ για το μακρυνάρι κείμενο)

Σου έκατσε ελαττωματικό δυστυχώς.

Απλά είσαι διπλα άτυχος διοτι αν στο εμφάνιζε τις πρώτες 7-14 ημέρες είχες την δυνατότητα για αντικατάσταση με καινούργιο σφραγισμένο στα πλαίσιο του DOA.

 

Εύχομαι να σου κάνουν καλή δουλεια στο service και ξανά να χαρεις την συσκευή.

 

Παθών και εγω σε αρκετές συσκευες,το μονο θετικό μέσα στην άτυχια μου οτι μου συνέβαινε σε DOA περίοδο και ετσι δεν έμπλεξα με service αλλα με το κατάστημα αγοράς για πλήρη αντικατάσταση.

 

Χτυπά ξύλο ετσι να συνεχιστεί :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Να αφήνεις τον dialer ανοιχτούς τους αριθμούς. Διαφορετικά έχι λαγκ

τελικα βρηκα τι ειναι... απενεργοποιησα το magnification gestures που με διπλο ταπ κανει ζουμ και τωρα παει μπαλα

Link to comment
Share on other sites

Σου έκατσε ελαττωματικό δυστυχώς.

Απλά είσαι διπλα άτυχος διοτι αν στο εμφάνιζε τις πρώτες 7-14 ημέρες είχες την δυνατότητα για αντικατάσταση με καινούργιο σφραγισμένο στα πλαίσιο του DOA.

 

Εύχομαι να σου κάνουν καλή δουλεια στο service και ξανά να χαρεις την συσκευή.

 

Παθών και εγω σε αρκετές συσκευες,το μονο θετικό μέσα στην άτυχια μου οτι μου συνέβαινε σε DOA περίοδο και ετσι δεν έμπλεξα με service αλλα με το κατάστημα αγοράς για πλήρη αντικατάσταση.

 

Χτυπά ξύλο ετσι να συνεχιστεί :p

 

Το θέμα είναι πως άσχετα με το DOA σε μια τέτοια συσκευή που ΔΕΝ επισκευάζεται αλλά αντικαθιστώνται τα πάντα, περιμένω την αντικατάστασή της ως ορθή αντιμετώπιση στον καταναλωτή.

Ελπίζω η Samsung να το αντιμετωπίσει σωστά....

Την ατυχία μου μέσα....

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Η συσκευή επισκευάζεται κανονικά αντικαθιστώντας τα πάντα αν χρειαστεί και στην κάνουν καινούρια...
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Η συσκευή επισκευάζεται κανονικά αντικαθιστώντας τα πάντα αν χρειαστεί και στην κάνουν καινούρια...

 

Όπως και ναχει ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη ελπίζω σύντομα

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα τι ειναι... απενεργοποιησα το magnification gestures που με διπλο ταπ κανει ζουμ και τωρα παει μπαλα

 

Από που γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-accessibility-vision-magnification gestures και το βαζεις off

 

Μα ούτως ή άλλως off είναι από την αρχή. Τον ενεργοποίησα να δω τι κάνει και το κινητό κολλούσε πιο πολύ και από galaxy s3.:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα ούτως ή άλλως off είναι από την αρχή. Τον ενεργοποίησα να δω τι κάνει και το κινητό κολλούσε πιο πολύ και από galaxy s3.:rolleyes::lol:

 

Και σε εμένα off είναι εξ αρχής

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με τη βέλτιστοποίηση των εφαρμογών από την έξυπνη διαχείριση; Έχω εγκαταστήσει το greenify και τις αδρανοποιω από εκεί αλλά δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς λειτουργεί η έξυπνη διαχείριση (βέλτιστοποίηση).
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν βαζω την εξυπνη διαχείριση στην αρχική οθόνη κανει επανεκκίνησης συνεχεια.τοεχει κανει σε κανεναν άλλον?ξέρει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εχει ερθει η αναβαθμηση στα 78mb ενο ειμαι 5.1.1 δεν μοθ εχει ερθει η τελευταια ενημερωση με τησ ερφαμογεσ edge

 

Βάλε το phone info εφαρμογή και τσέκαρε να δεις ποια χώρας ειναι η συσκευή σου και σύγκρινε εδω να δεις τι παιζει.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G925F/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εχει ερθει η αναβαθμηση στα 78mb ενο ειμαι 5.1.1 δεν μοθ εχει ερθει η τελευταια ενημερωση με τησ ερφαμογεσ edge

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ UPDATE ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΟΘΟΝΗ EDGE - ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΗ ΟΘΟΝΗΣ.........

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Μολις το πατησε αυτοκινητο.εχει σπασει το πισω τζαμι και στην μεση εχει λυγισει το πλαισιο.παρακαλω οποιος μπορει να κανει μια εκτιμηση κοστους επιδιορθωσης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Μολις το πατησε αυτοκινητο.εχει σπασει το πισω τζαμι και στην μεση εχει λυγισει το πλαισιο.παρακαλω οποιος μπορει να κανει μια εκτιμηση κοστους επιδιορθωσης.

 

Αν υποθέσουμε ότι έχει πειραχτεί και η μητρική τότε δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα να μπεις στη διαδικασία. Πας για καινούριο...

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι έχει πειραχτεί και η μητρική τότε δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα να μπεις στη διαδικασία. Πας για καινούριο...

 

το κινητο δουλευει κανονικα.τα παντα δουλευουν.απλα εχει στραβωσει λιγο το μεταλικο πλαισιο και εσπασε το πισω τζαμι

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δουλευει κανονικα.τα παντα δουλευουν.απλα εχει στραβωσει λιγο το μεταλικο πλαισιο και εσπασε το πισω τζαμι

Λογικα θα σου γίνει αντικατασταση όλο το σασί συν οθονη-digitazer διοτι πάνε μαζί τα 2 τελευταία.

Λιγότερο απο 250-300 δεν το κόβω.

Τωρα δεν ξέρω πως θα το πάρουν στο άκουσμα οτι το πάτησε αυτοκίνητο αν τους το πεις.

 

Έχετε κι εσείς πρόβλημα αδύναμου σήματος όπως έχουν οι κάτοχοι του s6 edge plus?

Όχι δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

Καμπάνα σήμα και μαλιστα wind που εχω που θεωρείται οτι χειρότερη κάλυψη εχεις απο τους άλλους 2.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω βαλει τον nova και οταν βαζω την έξυπνη Διαχείριση στην αρχικη οθονη μου κανει συνεχεια επανεκκίνησης το εχει κανει σε κάποιον άλλον? Ξέρει καποιος γιατι μπορει να το κανει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω βαλει τον nova και οταν βαζω την έξυπνη Διαχείριση στην αρχικη οθονη μου κανει συνεχεια επανεκκίνησης το εχει κανει σε κάποιον άλλον? Ξέρει καποιος γιατι μπορει να το κανει?

Και εγώ με Nova είμαι αλλά δεν το κάνει αυτό που λες

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...