Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ένας γνωστός αντιμετωπίζει το εξής μετά το update σε mm : Δεν μπορεί να ανοίξει σελίδα σε οποιόνδήποτε browser από wifi, ενώ έχει internet και μπορεί να στείλει insant messages ας πούμε. Με data δουλέυουν όλοι οι browsers κανονικά. Το πρόβλημα εντοπίζετε μόνο στο wifi... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες ένας γνωστός αντιμετωπίζει το εξής μετά το update σε mm : Δεν μπορεί να ανοίξει σελίδα σε οποιόνδήποτε browser από wifi, ενώ έχει internet και μπορεί να στείλει insant messages ας πούμε. Με data δουλέυουν όλοι οι browsers κανονικά. Το πρόβλημα εντοπίζετε μόνο στο wifi... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Έκανε factory reset μετά την αναβάθμιση? Αν δεν έχει κάνει καλό είναι να κάνει γιατί μάλλον κάτι δεν του έχει κάτσει σωστά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανε factory reset μετά την αναβάθμιση? Αν δεν έχει κάνει καλό είναι να κάνει γιατί μάλλον κάτι δεν του έχει κάτσει σωστά

 

Μπα δεν ψήθηκε... Είναι μέσα στη γκρίνια μόνο! Λύθηκε με σβήσιμο του αποθηκευμένου wifi και ξανά πέρασμα. Μόνο να με αγχώσει κατάφερε...:rolleyes:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ενα μικρό update. BTU συσκευή https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/414c303e9194c8dfd9b684c60e916b93.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/98b27fa32ca9ad1b07f95100e3fa7fe8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις εκανα το update..

Παιδιά αν και ποτέ δεν ήμουν fan στο να κάνεις επαναφορά μετά από OTA update, έχοντας χάλια διάρκεια μπαταρίας από την 5.1.1 έως τώρα με την MM, έκανα επαναφορά και το κινητό άλλαξε εντελώς, ειδικά στην μπαταρία κοιτάζω στο ποσοστό καθώς χρησιμοποιώ το κινητό και δεν λέει να πέσει! Καμία σχέση με πριν.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται όμως και πόσες εφαρμογές σηκώνεις.. εγώ έχω 100 εφαρμογές εγκατεστημένες και 10 από αυτές τρέχουν συνεχώς. Μια μέρα (με νορμάλ έως χαλαρή χρήση) η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα βελτιωση στην διαχειριση/αυτονομια της μπαταρίας

 

Τι ειδους επαναφορά εργοστασιακη

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα βελτιωση στην διαχειριση/αυτονομια της μπαταρίας

Εγώ αντίθετα είδα αρκετά βελτιωμένη τη μπαταρία ( κάνω σχεδόν την ίδια χρήση τις καθημερινές)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λάθος. Ήθελα να γράψω στο thread του edge+. Παρακαλώ να σβηστεί.

 

Καλημερα τωρα τελευταια οταν κλεισω το τηλεφωνο μετα απο συνομιλια για λιγο χανεται το σημα δε το κανει συνεχεια και διαρκει περιπου 2-3δευτερα.ξερει κανεις γιατι? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα πριν 5 μέρες το τελευταίο μικρό update, αλλά τώρα το κινητό δεν μπαίνει σε sleep mode ποτέ. Πρώτο με διαφορά το Android System σταθερά. Δεν θέλω κάνω hard reset, καθώς πιστεύω ότι δεν θα διορθώσει κάτι. Ανέφερε το ίδιο και ένας χρήστης στο τόπικ του S6. Μετά την αναβάθμιση σε MM είχα κάποια θέματα (κυρίως με τα Google Play services), τα οποία με hard reset, λύθηκαν εντελώς. Το κινητό ήταν καλύτερο από ποτέ. Τώρα με το μικρό αυτό update είναι πάλι χάλια, από το πουθενά. Πριν απλά κατάλαβα ότι σε Samsung κινητό, όταν αλλάζεις έκδοση λογισμικού το χρειάζεται το ρισέτ του. Τώρα δεν υπάρχει δικαιολογία :down: .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι πλέον και εγώ κάτοχος του S6 Edge :D

 

Διάβασα αρκετά από τα θέματα στο φορουμ σχετικά με την μπαταρία του κινητού. Με το που το πήρα το έβαλα να φορτίσει στο 100%, το άνοιξα μετά και κάνοντας μόνο τα βασικά (μία αναβάθμιση στο android που ζήτησε, είσοδος gmail & wifi) συν ένα update 19mb περίπου, το κινητό έπεσε στο 87%! Δεν έβαλα καν εφαρμογές γιατι διάβασα πως θα χρειαστεί reset μετά την αναβάθμιση.

 

το λειτουργικό είναι στην έκδοση 6.0.1 και δεν βρίσκει άλλο update για εγκατάσταση.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο για να βελτιώσω την διάρκεια της μπαταρίας;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update των 18-19mb τελικά είναι ότι χειρότερο. Όλη η σειρά 6 θέμα με την μπαταρία έχει.

Αν και εσένα η μπαταρία μετά τις 5-6 φορτισεις θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι πλέον και εγώ κάτοχος του S6 Edge :D

 

Διάβασα αρκετά από τα θέματα στο φορουμ σχετικά με την μπαταρία του κινητού. Με το που το πήρα το έβαλα να φορτίσει στο 100%, το άνοιξα μετά και κάνοντας μόνο τα βασικά (μία αναβάθμιση στο android που ζήτησε, είσοδος gmail & wifi) συν ένα update 19mb περίπου, το κινητό έπεσε στο 87%! Δεν έβαλα καν εφαρμογές γιατι διάβασα πως θα χρειαστεί reset μετά την αναβάθμιση.

 

το λειτουργικό είναι στην έκδοση 6.0.1 και δεν βρίσκει άλλο update για εγκατάσταση.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο για να βελτιώσω την διάρκεια της μπαταρίας;

 

Ευχαριστώ

εγω το λειτουργουσα στην εξοικονομηση και ειχε μεγαλη διαφορα, ειδικα με την εκδοση 6.0.1 δεν ειχα λαγκ (η 5αρα ειχε) και το ευχαριστιομουν πολυ. Απλα πρεπει να πας στις ρυθμισεις στη μπαταρια και να φτιαξεις καποιες μικρορυθμισεις για να σου ερχονται οι ειδοποιησεις απο viber κτλ, εγω δηλαδη social Κτλ τα ειχα στις εξαιρεσεις).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα τι είναι το process 10202 και το 10303;

http://postimg.org/image/z1l0b25ht/

 

Εφαρμογή που απεγκατέστησες.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 212 MB για αγγλική έκδοση. Κάνω εγκατάσταση.

Για τα XEU είναι. Σε BTU τίποτα προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια εβδομαδα που εχω βαλει το update αποφασισε το συστημα android να ηρεμησει απο μονο του.τελευταια φορτιση ειναι στο 7%.αν ειναι σε καθε security update να ειμαστε μετα με το φορτιστη ολη μερα δε το ξανακάνω. επομενο update που θα περασω ξανα θα ειναι το αλλο πασχα που θα δωσει android N

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung galaxy s6 edge και εχει εμφανιστει ενα Μπλε pixel στην οθονη το κινητο το εχω 5 μηνες και το πηγα για servise με την εγγυηση και μου ειπαν οτι εχει πεσει μεσα νερο (ενω δεν μου εχει πεσει το κινητο σε νερο) και μου ζητανε 300 ευρο για την οθονη και δεν εχω τα χρηματα για καινουρια οθονη τι μπορω να κανω?

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/6F4fLmF.png

 

Το έχω παρει απο τον κοτσοβοτο ακομα πληρωνω τις δοσεις.Για service το πηγα σε κεντρο υποστήριξης της samsung, και μου ειπαν οτι το νερο περασε απο εδω ενω την τρυπουλα που βαζεις την βελονα για να ανοιξεις την sim ειναι κλειστο.

http://mobilehowto.co.uk/wp-content/uploads/2015/03/Samsung_Galaxy_S6_Edge_SIM_Slot.jpg

 

Το πηγα εδώ

http://img.prntscr.com/img?url=http://i.imgur.com/5a5wmSh.png

Edited by thomasi7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...