Jump to content

2 GB 4ιντσο με μεγάλη μπαταρία


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς πιθανόν να μην υπάρχει. Ότι πιο κοντά σε αυτό. Ψάχνω κάτι με 2 γιγα μνήμη. Πιο είναι το πιο μικρό; Αν είναι δυνατόν να έχει 2000 μπαταρία. ΔΕΝ με ενδιαφέρει το λειτουργικό σε πρώτη φάση. Πιθανόν μόνο το BB Classic να υπαρχει. Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε Android αυτο που ζητας.Στις 4.7 υπαρχει το Iuni U2 με 2 και 3GB ram.

http://www.pandawill.com/iuni-u2-smartphone-3gb-32gb-47-inch-sharp-fhd-screen-quad-core-22ghz-160mp-green-p94945.html

 

Επισης αναμενεται να κυκλοφορησει το Xiaomi Redmi 2 με 2GB ram,επισης στις 4.7 ιντσες.

Πιο κατω τιποτα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ανεξαρτητου λειτουργικου.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι 4αρι με 2g ram και να αξίζει η αγορά δεν θα βρεις . Σε μικρές διαστάσεις με καλή μπαταρία και πολύ ωραίο κινητό τόσο εμφανισιακά όσο και σε απόδοση και χαρακτηριστικά νομίζω πρέπει να δεις από κοντά το Sony Xperia Z3 Compact. Μπορεί να είναι 4,6 inches αλλά είναι αρκετά μαζεμένο σε διαστάσεις (127.3 x 64.9 x 8.6 mm) . Link

 

Άλλες προτάσεις είναι το παλιότερο αδελφάκι του Sony Xperia Z1 Compact που είναι πιο οικονομικό , είναι 4,3 inches αλλά το μέγεθος του είναι ίδιο με το z3 compact . Link

 

Το Xiaomi Mi 2S(μονο από κίνα και ακριβούτσικο).

 

Το Motorola DROID Mini δεν νομίζω να υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα .

Edited by pitolis
Link to comment
Share on other sites

να το πω ποιο απλά.. αυτά που θέλεις δεν χωράνε σε τόσο μικρό κινητό

μπόλικη ram θα πρέπει να συνοδεύεται από μεγάλο cpu που σημαίνει ότι χρειάζεται μεγάλη μπαταρία, και κάθος τεχνολογία στης μπαταρίες είναι μια δεκαετία και πίσω, για να έχεις αυτονομία καλή με αυτά τα χαρακτηριστικά θα πρέπει να πας γύρο στης 5.5 ίντσες η σε μια πολύ χοντρή συσκευή στης 4.6 ίντσες (xperia z3 comoact)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι σε Ζ1 Κομπακτ αλλά σε 4 ίντσες θα ήταν το τέλειο. Με ενδιαφέρουν μικρές διαστάσεις. Αν πούμε αρχικά 2000 μπαταρία με 4 ίντσες και 1 γιγα μνήμη υπάρχει κάτι; Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι σε Ζ1 Κομπακτ αλλά σε 4 ίντσες θα ήταν το τέλειο. Με ενδιαφέρουν μικρές διαστάσεις. Αν πούμε αρχικά 2000 μπαταρία με 4 ίντσες και 1 γιγα μνήμη υπάρχει κάτι;

 

δεν υπάρχει........... γιατί το πάχος με την μπαταρία που ζητας σε αυτές της ίντσες θα ήταν όσο δύο κινιτα.........

Link to comment
Share on other sites

δες τα sony γιατι απο καποια αλλη εταιρεια δε νομιζω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και το δικό μου το Xaomi Mi2S (4,3") αλλά πλέον μόνο σε μεταχειρισμένο.

Είναι κινητάρα όμως!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Από διαστάσεις θέλω μήκος ως 125 χιλιοστά πάχος ως 10 βία 11 και πλάτος ως 62 περίπου. Σε αυτές τις διαστάσεις μπαίνει 2000 μπαταρία με 1 μνήμη; απίστευτο το DROID Mini τα καταφέρνει Edited by nikosxeng3

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μια υποχωρηση στις ιντσες και πας στο 4.5αρι Ulefone Be X,κερδιζεις πολλα.8πυρηνο επεξεργαστη,δυνατα wifi,gps,ηχειο.Και εξοικονομεις πολλα λεφτα αφου κοστιζει μονο 81$ με κουπονι GBCHF η GBNEWY απο Gearbest.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι το μέγεθος της συσκευής. Πάντως το DROID Mini με καλύπτει είναι και ψιλόαδιάβροχο. Που το βρίσκουμε;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχα ειναι τα sony z1-z3 compact

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι το μέγεθος της συσκευής. Πάντως το DROID Mini με καλύπτει είναι και ψιλόαδιάβροχο. Που το βρίσκουμε;

 

απο ebay κατι θα βρεις!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Από διαστάσεις θέλω μήκος ως 125 χιλιοστά πάχος ως 10 βία 11 και πλάτος ως 62 περίπου

 

Σε αυτές τις διαστάσεις που θέλεις κοίτα και το Samsung I9190 Galaxy S4 mini . Link.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις διαστάσεις που θέλεις κοίτα και το Samsung I9190 Galaxy S4 mini . Link.

 

με αυτονομία σαν την μνήμη του χρυσόψαρου...........

 

απλός ετσι όπως είναι μπαταρίες (σκοπίμως σταματημένη ανάπτυξη) δεν μπορείς να εχεις και τα δυο (δλδ μικρή και δυνατή συσκευή με καλή αυτονομία)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πιθανόν να μην υπάρχει. Ότι πιο κοντά σε αυτό. Ψάχνω κάτι με 2 γιγα μνήμη. Πιο είναι το πιο μικρό; Αν είναι δυνατόν να έχει 2000 μπαταρία. ΔΕΝ με ενδιαφέρει το λειτουργικό σε πρώτη φάση. Πιθανόν μόνο το BB Classic να υπαρχει.

Αν δεν σε ενδιαφέρει το λειτουργικό τότε στις 4 ίντσες υπάρχει το 5S. Σφαίρα, δεν κολλάει πουθενά και σου βγάζει άνετα 2.5-3 χρόνια από τώρα. Αν πας σε Android παίζει μεγάλο ρόλο η Ram, όχι όμως και στο ios

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το λειτουργικό τότε στις 4 ίντσες υπάρχει το 5S. Σφαίρα, δεν κολλάει πουθενά και σου βγάζει άνετα 2.5-3 χρόνια από τώρα. Αν πας σε Android παίζει μεγάλο ρόλο η Ram, όχι όμως και στο ios

 

και πάλι αυτονομία του χρυσόψαρου.......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πιθανόν να μην υπάρχει. Ότι πιο κοντά σε αυτό. Ψάχνω κάτι με 2 γιγα μνήμη. Πιο είναι το πιο μικρό; Αν είναι δυνατόν να έχει 2000 μπαταρία. ΔΕΝ με ενδιαφέρει το λειτουργικό σε πρώτη φάση. Πιθανόν μόνο το BB Classic να υπαρχει.

 

τα bb q10,q5?

ειχα το ζ10 υπεροχο απλα το χα με θηκη-μπαταρια και αντεχε η μπαταρια

αλλα αυξημενο παχος..

 

οποτε q10,q5 απο μενα που ναι φτηνα κιολας.

απλετοτατη ραμ και αερινα στην χρηση

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...