Jump to content

KingZone Z1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 176
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείτε ενα βιντεακι με σφυρι!

Άραγε αυτά τα screen protector είναι τόσο καλά,παρεμπιπτοντως ο τύπος χρησιμοποιει screen protector απο one+one,λέτε να ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ενα βιντεακι με σφυρι!

Άραγε αυτά τα screen protector είναι τόσο καλά,παρεμπιπτοντως ο τύπος χρησιμοποιει screen protector απο one+one,λέτε να ταιριάζει?

 

δυνατοοοο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να βρω πλήρες εγχειρίδιο χρήσης για το Ζ1; Νομίζω ότι το quick start guide που περιέχεται στη συσκευασία είναι ανεπαρκές...

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανέβει στο needrom το τελευταιο update(βασικά όλη η rom)για αυτους που δεν δουλεύει το ota update.

Το έχω κανει και το τηλέφωνο δουλεύει άψογα πλεον,εγώ το κατέβασα απο αλλου(htcmania),αλλά είναι το ίδιο,θέλει root,πέρασμα twrp recovery και μετα restore την rom που είναι prerooted!

Είναι αρκετά εύκολη η διαδικασία.

Η μπαταρία πλεον έχει ανέβει αισθητά,και το θέματακι με τον proximity στις κλήσεις που δεν ξυπνούσε διορθώθηκε!

http://www.needrom.com/download/kinzone-z1/

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια τι λεει το ζ1 εσεις που το εχετε ? Κανω μια ερευνα για αγορα και ειδα πολυ καλα χαρακτιριστικα σε πολυ καλη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι λεει το ζ1 εσεις που το εχετε ? Κανω μια ερευνα για αγορα και ειδα πολυ καλα χαρακτιριστικα σε πολυ καλη τιμη

Το κινητό είναι μια χαρά από άποψη λειτουργικότητας,κάποια θεματακια που έχει είναι ή κάμερα σε σκοτεινά σημεία δεν βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες(όπως σχεδόν όλα τα κινέζικα στην κατηγορία του),μερικές παρτίδες δεν παίρνουν ota updates και το gps αργεί λίγο να κλειδώσει!

Κατά τ'αλλα το Z1 είναι το πιο ομορφο (για μένα :p γιατί γούστα είναι αυτα),πάει σφαίρα και δεν κολαει πουθενά!

Θα ήθελα και ή μπαταρία του να άντεχε λίγο παραπάνω (5 ώρες sot).

Ρουταρετε εύκολα παίρνει xposed και gravity box κανονικα και λέγεται ότι θα πάρει lolipop!

Ένα ακόμα αρνητικό είναι ότι ή kingzone είναι λίγο στο κόσμο της και δεν δείνει updates και την rom γιαυτους που έχουν θέματα με τις αναβαθμίσεις κτλ.

 

Από σήμα κινητής είναι καλο, 4G ποιανει κανονικά(έχει και την 800αρα μπάντα που λίγα την έχουν),wifi καλο και ή οθόνη του παρόλο που δεν είναι fhd είναι καταπληκτική!

Αν έχεις κάποια άλλη απορία πες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά μπορεί κάποιος κάτοχος να μετρήσει διαστασεις μπαταρίας και απόσταση ακροδεκτών απο την άκρη της; Επίσης πόσα γραμμάρια είναι;
Link to comment
Share on other sites

Υ=84mm - Π=59,5mm (σχεδόν 60) και Πάχος =4mm. Για το βάρος κάνε λίγο υπομονή, θα ξέρω το βράδυ:oops:

 

Οι ακροδέκτες έχουν πλάτος 8mm και η απόσταση από την άκρη είναι 14mm. Για το βάρος ακόμη λίγη υπομονή!

 

Και βάρος μπαταρίας: 50 γραμμάρια. Σόρρυ για την απάντηση σε 3 δόσεις αλλά βλέπω ότι ακόμη δεν έχεις ανοίξει οπότε μάλλον δεν πειράζει! Με την ευκαιρία να ξαναρωτήσω μήπως υπάρχει η δυνατότητα να βρω πλήρες εγχειρίδιο χρήσης εκτός απο το quick start guide που περιέχεται στη συσκευασία. Αν έχει κανείς κάτι τέτοιο ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm. Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Έχω την εξής ερώτηση: Περνάω στο κινητό ένα άλμπουμ τραγουδιών (10 τραγούδια) και στη μουσική εμφανίζονται 3 άλμπουμ με 5, 4 και 1 τραγούδι αντίστοιχα. Προσπαθώ με διάφορους τρόπους να το αλλάξω αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα για λύση πριν σπάσουν εντελώς τα νεύρα μου;:mad: Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα σε όλους. Έχω στο τηλ. το μαμίσιο cover. Εκτός από το ρολόι δείχνει και το τελευταίο κομμάτι μουσικής που έχει παιχτεί. Όταν έχω το τηλ. στην τσέπη κάποια στιγμή ανοίγει μόνο του και παίζει. Ποιος τρόπος υπάρχει να βγάλω τη μουσική τελείως από το παράθυρο αυτό και να δείχνει μόνο το ρολόι; Στις ρυθμίσεις μπορείς μόνο να αλλάξεις το χρώμα. Παιδιά sos! Ευχαριστώ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σε όλους. Έχω στο τηλ. το μαμίσιο cover. Εκτός από το ρολόι δείχνει και το τελευταίο κομμάτι μουσικής που έχει παιχτεί. Όταν έχω το τηλ. στην τσέπη κάποια στιγμή ανοίγει μόνο του και παίζει. Ποιος τρόπος υπάρχει να βγάλω τη μουσική τελείως από το παράθυρο αυτό και να δείχνει μόνο το ρολόι; Στις ρυθμίσεις μπορείς μόνο να αλλάξεις το χρώμα. Παιδιά sos! Ευχαριστώ.

 

Το έχω πάθει κι εγω,και μάλιστα παίζει και μουσική μόνο του και τρώει την μπαταρία(δεν το ακούω γιατί έχει θόρυβο στη δουλειά)!

Όταν χρησιμοποιώ την θήκη με το κινητό παγώνω τη εφαρμογή "μουσική"

κι έτσι δεν βρίσκει εφαρμογή για να ανοίξει,τώρα άλλο τρόπο να φύγει εντελώς από εκεί δεν έχω βρει!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "παγώνεις" την εφαρμογή τι εννοείς ακριβώς;

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "παγώνεις" την εφαρμογή τι εννοείς ακριβώς;

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή app quarantine και την βαζω-βγαζω(μουσική)οπότε θελω,αλλά χρειάζεται root!

Link to comment
Share on other sites

Αχ φίλε μου καλέ, δυστυχώς δεν έχω τέτοια εμπειρία, αν και "πιάνουν τα χέρια μου" γενικά, οπότε δεν βλέπω να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο. Ας μείνει με το πρόβλημα...Με την ευκαιρία και επειδή βλέπω ότι είσαι "δυνατός", μπορείς να μου πεις, το κινητό αυτό σε ποιο επώνυμο έρχεται πιο κοντά; πχ. sony xperia, htc, κάτι άλλο;

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου, την υπομονή και τη διάθεση!

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ φίλε μου καλέ, δυστυχώς δεν έχω τέτοια εμπειρία, αν και "πιάνουν τα χέρια μου" γενικά, οπότε δεν βλέπω να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο. Ας μείνει με το πρόβλημα...Με την ευκαιρία και επειδή βλέπω ότι είσαι "δυνατός", μπορείς να μου πεις, το κινητό αυτό σε ποιο επώνυμο έρχεται πιο κοντά; πχ. sony xperia, htc, κάτι άλλο;

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου, την υπομονή και τη διάθεση!

 

Το root είναι εύκολο να γίνει με υπολογιστη, συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή και τρέχεις το κατάλληλο πρόγραμμα πχ kingoroot και το κάνει σε δύο λεπτα.

Αν πάλι φοβάσαι να προχωρησεις ψαξε να βρεις κάποιο app που να μη χρειάζεται root.

Τωρα για το κινητό σε πιο μοιάζει,νομίζω δεν μοιάζει σε κανένα από τις γνωστές μάρκες εξάλλου δεν είναι κλώνος.

Το κινητό είναι πολύ καλό σε τιμή μέχρι 150-160 ευρω!

Με ποια Ρομ το έχεις?Εγώ έχω βάλει την 09-05-2015

[ATTACH]64435[/ATTACH]

ΥΓ.βρήκα ένα app αν θες δοκίμασε το

 

"app freezer(no root)"!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το root είναι εύκολο να γίνει με υπολογιστη, συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή και τρέχεις το κατάλληλο πρόγραμμα πχ kingoroot και το κάνει σε δύο λεπτα.

Αν πάλι φοβάσαι να προχωρησεις ψαξε να βρεις κάποιο app που να μη χρειάζεται root.

Τωρα για το κινητό σε πιο μοιάζει,νομίζω δεν μοιάζει σε κανένα από τις γνωστές μάρκες εξάλλου δεν είναι κλώνος.

Το κινητό είναι πολύ καλό σε τιμή μέχρι 150-160 ευρω!

Με ποια Ρομ το έχεις?Εγώ έχω βάλει την 09-05-2015

[ATTACH]64435[/ATTACH]

ΥΓ.βρήκα ένα app αν θες δοκίμασε το

 

"app freezer(no root)"!

 

Ναι κι εγώ με αυτή τη Ρομ το έχω. Θα δοκιμάσω το app που βρήκες κι αν δουλέψει μ' έσωσες. Αλλοιώς θα επιχειρήσω το rooting κι...ο Θεός βοηθός! Θα σε ενημερώσω any way. Και πάλι πολλά ευχαριστώ!

 

Ναι κι εγώ με αυτή τη Ρομ το έχω. Θα δοκιμάσω το app που βρήκες κι αν δουλέψει μ' έσωσες. Αλλοιώς θα επιχειρήσω το rooting κι...ο Θεός βοηθός! Θα σε ενημερώσω any way. Και πάλι πολλά ευχαριστώ!

Τελικά φίλε μου δοκίμασα το app και δουλεύει τόσο πολύ καλά ώστε εκτός από τη μουσική πάγωσε και...όλο το τηλέφωνο:lol: Μόνο με restart ξεπάγωσε! Οπότε το απεγκατέστησα και το άφησα ως έχει:( Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά μπορεί κανείς να μου πει πώς γίνεται hard reset στη συσκευή αυτή; Ευχαριστώ πολύ.

 

ΑΚΥΡΟ!

Edited by ouCB49aou

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή app quarantine και την βαζω-βγαζω(μουσική)οπότε θελω,αλλά χρειάζεται root!

 

Τελικά φίλε μου και επειδή έχω και διάφορα άλλα προβλήματα, με κυριότερο αυτό της αναξιοπιστίας του gps, αποφάσισα να προχωρήσω σε root παρ' όλο που δεν έχω γνώσεις πάνω σ' αυτό και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω. Έχω διαβάσει το post σου σχετικά με τη διαδικασία που εσύ ακολούθησες και μόλις βρω λίγο χρόνο θα ξεκινήσω. Το κακό είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς να αφαιρέσω μετά και τι (και πώς) να προσθέσω, αν εξαιρέσουμε τα δικά σου. Κάθε βοήθεια και υποδείξεις, με οποιοδήποτε τρόπο, θα μου ήταν υπερπολύτιμες, χωρίς να θέλω καθόλου να καταχρασθώ το χρόνο το δικό σου ή άλλων φίλων από εδώ μέσα. Ευχαριστώ πολύ!

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια

 

Εχω βαλει καρτα cu vodafone αλλα δεν εχω καταφερει ακομα να εχω ιντερνετ μεσω data.Η καρτα πρεπει να μπει στο πρωτο slot η δεν εχει σημασια? Στην site της vodafone ποιο μοντελο τηλ επιλεγουμε για να μας στειλουν τα settings? Kαι ποια παραμετρο ζηταμε? Vodafone Mobile Internet? GPRS? KARTOINTERNET? etc.

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Tα καταφερα παιδια, σας ευχαριστω!!!

Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου "το είπε το ποίημα",

το είχε ο μικρός στο στόμα για λίγη ώρα χωρίς να το καταλάβουμε και πήρε υγρασία απ τα σαλακια του μικρού και άρχησε να τρελαίνεται το touch.

Το εσβησα το καθάρισα και το άφησα να στεγνώσει καλά αλλά τζιφος συνέχιζε να κάνει τα δικα του.

Και μια που είχε ραγίσει και ή οθόνη του πριν κάνα μηνα(το είχα στην μπροστά την τσέπη και εσκυψα να κάνω κάτι στη δουλειά),πήρα την απόφαση να το ανοιξω!

Τελικά το μόνο που κατάφερα είναι να το κάνω 50 κομάτια.

Μου έμεινε αμανατι μια καινούργια 2η μπαταρία και οι θηκες (μια σιλικόνης και αυτή με το πορτακι).

Α! Ή κάμερα του τελικά δεν είναι η sony imx 214 αλλά ή OV 8865 :mad: !!!

Οποίος είναι κοντά και θέλει την μπαταρία(και την καινούργια και την μεταχειρισμένη)και τις θηκες ας μου στείλει πμ και να'ρθει να τα πάρει(και όλη τη συσκευή δηλαδή για ανταλλακτικά)!

Φυσικά τζάμπα,άλλωστε αυτό πρέπει να γινεται σε τέτοια φορουμ για τέτοιες καταστάσεις!

Περιοχή Δράμας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

 

Λυπαμαι πολυ που ακουω την περιπετεια σου αλλα θα πεις κινητα ειναι , υγεια πανω απο ολα.Να ζητησω δικαιωμα αν δεν τα θελει καποιος αλλος φιλος εδω μεσα.Σκοπευω να ερθω στην ομορφη πολη σας για να επισκεφτω την Ονειροπολη μεχρι τα Χριστουγεννα αλλα δεν εχω καταληξει σε ημερομηνια ακομα.Αν καποιος φιλος με προλαβει εχει καλως...Συνχαρητηρια και για την κινηση!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

 

Λυπαμαι πολυ που ακουω την περιπετεια σου αλλα θα πεις κινητα ειναι , υγεια πανω απο ολα.Να ζητησω δικαιωμα αν δεν τα θελει καποιος αλλος φιλος εδω μεσα.Σκοπευω να ερθω στην ομορφη πολη σας για να επισκεφτω την Ονειροπολη μεχρι τα Χριστουγεννα αλλα δεν εχω καταληξει σε ημερομηνια ακομα.Αν καποιος φιλος με προλαβει εχει καλως...Συνχαρητηρια και για την κινηση!!!:)

 

Θα σου στείλω με πμ το τηλέφωνο μου να με πάρεις όταν είναι να'ρθεις.

Ονείρουπόλη ε!Φετος πιστεύω είναι ή πιο όμορφη που έχει γίνει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει: Έχω βάλει fingerprint για ασφάλεια οθόνης. Το χρησιμοποιώ και ανοίγω την οθόνη. Τώρα, θέλω να αλλάξω την ασφάλεια οθόνης και να βάλω "κανένα". Μου ζητάει τον εναλλακτικό κωδικό, τον οποίο όμως δεν θυμάμαι, οπότε δεν με αφήνει να προχωρήσω. Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω χωρίς να υποχρεωθώ να πάω σε επαναφορά εργοστ. ρυθμίσεων; Σας είμαι υποχρεωμένος για την όποια απάντηση. Ευχαριστώ!

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω.

 

Settings>>> Finger scanner>>>Fingerprint manager>>> μπαινεις μεσα στο μενου και διαγραφεις το δαχτυλικο αποτυπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω.

Settings>>> Finger scanner>>>Fingerprint manager>>> μπαινεις μεσα στο μενου και διαγραφεις το δαχτυλικο αποτυπωμα.

 

Φίλε specguard να 'σαι καλά! Για μια στιγμή απογοητεύτηκα γιατί, και σ' αυτή την περίπτωση, για να μπω στο μενού, ζητούσε alternate password. Οπότε μου ήρθε η φαεινή ιδέα να επιχειρήσω scanning στο αποτύπωμα και το δέχτηκε. Τα άλλα εύκολα πια! Σ' ευχαριστώ πάάάρα πολύ! Γλύτωσα επαναφορά, λίγο το 'χεις;:yahoo:

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,με συγχωρεις που δεν ημουνα σαφης στις οδηγιες μου αλλα φανταστηκα αφου δεν θυμωσουνα το password η επομενη κινηση ηταν να σκαναρεις το αποτυπωμα σου.Ολα καλα λοιπον καλες γιορτες να εχουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...