Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

<<Ηρθε το τέλος.>>

αααα..... θα την σπάσω την τηλεόραση στο τέλος!

 

Θεική είναι αυτή κατ εμέ.Μακράν από τις καλύτερες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κάτσει "στραβά" στο μάτι, όλες οι διαφημίσεις της "SEAT" και του "11880"! Δεν ξέρω γιατί ακριβώς (ίσως τα μουσικά χαλιά, ο τρόπος παρουσίασης, οι άχαρες ατάκες κ.λ.π.), αλλά από την στιγμή που με "ενοχλεί" κάτι όταν τις βλέπω... δεν :!:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Το 11880 θα ειναι η αιτια που θα σπασω καμια μερα την τηλεοραση!!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εξίσου αντιπαθητική.

Είναι δυο τύπου που κάθονται σ' ενα μπαρ και αναρωτιούνται αν αυτα που πινουν είναι οκ. Συμφωνούν ότι ειναι καλα και παραγγέλνουν κι άλλα. Και μιλάμε για πατατάκια. Οταν έρχονται τα μπολ με τα πατατάκια, τσουγκριζουν και λένε στην υγειά μας ή κατι παρεμφερές :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Naι γι' αυτά. Θα θελα να ξερα σε ποιους απευθύνονται? Σαν μια άλλη παλιότερη για το μίλκο ήταν, ή για ένα παρεμφερές σοκολατοειδες ρόφημα, που θυμωνε ο τύπος με κάτι και ολοφάνερα τσατισμένος έβγαζε κι έπινε ένα μπουκάλο μιλκο!! Πως πίνει ο άλλος ένα ουίσκι, μια βότκα, κάτι τετοιο, ε, αυτός όταν τα παιρνε, έπινε γάλα!

Αυτή η αντικατάσταση τοσο στα tsakiris όσο και στα milko τη θεωρουν έξυπνη ιδέα, ευφυια ή τι άλλο?:wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το 11880 θα ειναι η αιτια που θα σπασω καμια μερα την τηλεοραση!!!!!!

ΠΑΡΟΜΟΙΩΣ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΓΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΦΩΝΗ

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση με τα οπίσθια των αυτοκινήτων ήταν του Renault Megane, και είχε και αντίστοιχη μουσική υπόκρουση. Σιχαίνομαι τις διαφημίσεις του Jumbo, τηλεοπτικές ή ραδιοφωνικές δεν έχει σημασία, και τη διαφήμιση του Slimwaist, με τις κυριούλες που παρουσιάζουν και τη διαφήμιση του Capilarine, διότι έχει και το έξτρα μειονέκτημα της Μαρίας Ιωαννίδου και το χαζοχαρούμενο στυλ της!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με τη γιαγιά του 11880 με εκνευρίζει τώρα. Στην αρχή ήταν καλύτερη. Τώρα την έχουνε κάνει λατέρνα τη γυναίκα! Άσε που σου κολλάει και το 11880 και πληρώνεις χρυσή τη γιαγιά άμα πάρεις σε αυτό το νούμερο αντί του 11888 του ΟΤΕ. Αυτό με εκνευρίζει περισσότερο στις διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

giati tin plironeis xrisi se sxesi me ton OTE? tou OTE to 11888 nomizeis tzampe einai?!?!?! ;)
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όταν πληρώνεις στάνταρ 0,79 Ευρώ σε κάθε κλήση για τα πρώτα 60'' και 0,01 Ευρώ για κάθε δευτερόλεπτο από εκεί και έπειτα, χρυσή την πληρώνεις την καλόκαρδη γιαγιούλα. Την στιγμή που ο ΟΤΕ κοστίζει 0,34 Ευρώ/κλήση ανεξαρτήτως διάρκειας. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και δεν ανήκει σε αυτό το topic.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα ''λέμε'' εμείς εδώ αλλά έστω και αυτή η διαφημιστική εκστρατεία της NewsPhone Hellas έχει αποδώσει καρπούς,

 

αφού πολλοί με ρωτάνε : ''ρε ΄συ για να μάθω έναν αριθμό πέρνω 11 8 80 ; ''

Μιλάμε για πλύση εγκεφάλου΄

 

Και όπως έχω ξαναγράψει για την συγκεκριμένη διαφήμηση αν ήταν πιο νορμαλ κανείς δεν θα συζητουσε τώρα γι ' αυτήν.

και η αρνητική διαφήμηση ,είναι η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ εκνευριστικη(κατα τη γνωμη μου) ειναι και η διαφημιση των οικογενειακων προγραμματων της Cosmote...

Το στιλ του κυριου με τα μουσια μου την δινει πολυ και το αποκορυφωμα στο τελος που λεει:"Ενταξει???":mad:

 

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!ΤΕΛΕΙΩΝΕ!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ εκνευριστικη(κατα τη γνωμη μου) ειναι και η διαφημιση των οικογενειακων προγραμματων της Cosmote...

Το στιλ του κυριου με τα μουσια μου την δινει πολυ και το αποκορυφωμα στο τελος που λεει:"Ενταξει???":mad:

 

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!ΤΕΛΕΙΩΝΕ!!!:X

 

Στάνταρ όμως, ο κυριούλης αυτός μου τη δίνει στα νεύρα! Με εκνευρίζει και η φωνή του, και το στυλ του!

 

@plati: το ότι σου μένει, είναι σίγουρο! Όμως αυτές οι πρακτικές διαφήμισης με βρίσκουν όχι μόνο αντίθετο, αλλά και με εκνευρίζουν. Με εκνευρίζει που βασίζονται στην δεκτικότητα του ανθρώπινου εγκεφάλου, και σε θεωρούν απόλυτα ηλίθιο, χωρίς ίχνος προσωπικότητας!

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολυ εκνευριστικη(κατα τη γνωμη μου) ειναι και η διαφημιση των οικογενειακων προγραμματων της Cosmote...

Το στιλ του κυριου με τα μουσια μου την δινει πολυ και το αποκορυφωμα στο τελος που λεει:"Ενταξει???":mad:

 

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!ΤΕΛΕΙΩΝΕ!!!:X

 

Στάνταρ όμως, ο κυριούλης αυτός μου τη δίνει στα νεύρα! Με εκνευρίζει και η φωνή του, και το στυλ του!

 

@plati: το ότι σου μένει, είναι σίγουρο! Όμως αυτές οι πρακτικές διαφήμισης με βρίσκουν όχι μόνο αντίθετο, αλλά και με εκνευρίζουν. Με εκνευρίζει που βασίζονται στην δεκτικότητα του ανθρώπινου εγκεφάλου, και σε θεωρούν απόλυτα ηλίθιο, χωρίς ίχνος προσωπικότητας! Υπάρχουν πολλά δείγματα διαφημίσεων που βασίζονται σε έξυπνο στυλ, και όχι σε υπνωτισμό, όπως η συγκεκριμένη.

Link to comment
Share on other sites

re paidia emena moy ti spai i diafimisi ayti toy germanoy...i kainoyria diafimisi me ena skilo poy thavi to kinito enos...kai meta prospathi o skylos na dikeologithi...

ELEOS...:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αμάν πια με αυτές τις διαφημήσεις του 11-8-80. :mad:

Έλεος, δεν έχουν βαρεθεί να τις δείχνουν; :angry:

Λυπηθείτε μας τους άμοιρους τηλεθεατές.

Μήπως τους έχουν βάλει οι κατασκευαστές TV για να πουλήσουν περισσότερες τηλεοράσεις; Γιατί με τόσες φορές που θα την δείξει δεν μπορεί κάποια στιγμή θα την σπάσεις και θα πρέπει να πάρεις καινούργια. :devil:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα ''λέμε'' εμείς εδώ αλλά έστω και αυτή η διαφημιστική εκστρατεία της NewsPhone Hellas έχει αποδώσει καρπούς,

 

αφού πολλοί με ρωτάνε : ''ρε ΄συ για να μάθω έναν αριθμό πέρνω 11 8 80 ; ''

Μιλάμε για πλύση εγκεφάλου΄

 

Και όπως έχω ξαναγράψει για την συγκεκριμένη διαφήμηση αν ήταν πιο νορμαλ κανείς δεν θα συζητουσε τώρα γι ' αυτήν.

και η αρνητική διαφήμηση ,είναι η καλύτερη...

 

Ετσι ειναι, ναι μεν μας σπαν τα νευρα με τις αθλιες διαφημισεις τους, ομως οταν πας να σηκωσεις το τηλ. να μαθεις εναν αριθμο, δεν θυμασε και πολλα 11-8-xx αλλα το 80 :lol:, ελεος. Α! ειναι και το "μουσικο" 11-8-88.

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές το μουσικό 11888, που είναι και διακριτικό, όπως αρμόζει σε διαφήμιση αυτού του τύπου (ενημέρωση για αριθμό τηλεφ. καταλόγου) παρά η - πλέον, ως και κιτς μπορώ να χαρακτηρίσω -, γιαγιά!
Link to comment
Share on other sites

οχι ξεφτιλα...καραξεφτιλα...η γιαγια αυτη θελει:rocket:

αυτη η διαφημιση φτιαχτηκε αποκλειστικα για να σπαει νευρα:mad:

η οπως ειπε καποιος ποιο πανω για να σπαμε τις τηλεορασεις+να παιρνουμε καινουριες:lol:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι διαφημήσεις γίνωνται βαρετές λόγο επαναλήψεων. Τιε βαριώμαστε.

Μια όμως διαφήμιση που εξ'αρχής δεν μου αρέσει ειναι η νέα της cosmote με την νύφη γκαστρωμένη και όλο το σόι να φεύγει απ'την εκκλησία και να πηγαίνει στο shop για αγορά κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι διαφημήσεις γίνωνται βαρετές λόγο επαναλήψεων. Τιε βαριώμαστε.

Μια όμως διαφήμιση που εξ'αρχής δεν μου αρέσει ειναι η νέα της cosmote με την νύφη γκαστρωμένη και όλο το σόι να φεύγει απ'την εκκλησία και να πηγαίνει στο shop για αγορά κινητών.

 

Του ΟΤΕ είναι αυτή!! Πραγματικά πολύ ηλίθια!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...