Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μ'αρέσει αυτή η διαφήμιση που έβγαλε η Cosmote με το "μπες μπες μπες" και πάει λέγοντας...Εκνευριστική!!

 

Και συμφωνώ με προλαλήσαντες για κάποιες ατάκες που χρησιμοποιούνται μαζικά,αλόγιστα και χωρίς κανένα νόημα...Η μαζικοποίηση του πλήθους σε όλο της το μεγαλείο!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μ'αρέσει αυτή η διαφήμιση που έβγαλε η Cosmote με το "μπες μπες μπες" και πάει λέγοντας...Εκνευριστική!!

 

Και συμφωνώ με προλαλήσαντες για κάποιες ατάκες που χρησιμοποιούνται μαζικά,αλόγιστα και χωρίς κανένα νόημα...Η μαζικοποίηση του πλήθους σε όλο της το μεγαλείο!!

 

οντως αλλη μια ηλιθια διαφημιση απο την cote..και η καινουρια που διαφημιζει το f2go της wind με την υστερικια που εισβαλλει στο παντοπωλειο μου τη δινει στα νευρα

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Η Cosmote μόνο διαφημίσεις ξέρει να κάνει.

ontopic: Νευριάζω αφάνταστα με αυτό το μπαμπουίνο που λέει "Τυχαίο; Δε νομίζω!".

Link to comment
Share on other sites

Μου σπάει τα νεύρα η διαφήμιση της Mythos. Κολλάει το φορτηγό στη στροφή, βγαίνει όλος ο κόσμος έξω, κι αντί να βάλουν ένα χεράκι και να σηκώσουν το αυτοκίνητο που εμποδίζει, κάθονται και κουβαλάνε τις μπύρες. Και μάλιστα μία-μία!

Τι στο καλό, τόσο μικρή ζήτηση έχει η μπύρα που το κατάστημα παρήγγειλε 10 μπουκάλια; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η διαφήμιση της Γιώτης Γκαρνί, που δείχνει έναν ευτραφή μάγειρα να γαρνίρει με σαντιγί χορεύοντας ενώ ακούγεται το παλιό γνωστό τραγουδάκι με την φράση «όπου σαντιγί, γιώτης γκαρνί» να επαναλαμβάνεται συνεχώς.

Ευτυχώς δεν προβάλλεται συχνά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευριζουν αφανταστα οι διαφημισεις του 11888 ..τυχαιο?δεν νομιζω? ελεος πια ...:mad: ειδικα ο τυπος που παιζει μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι:angry:
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευριζουν αφανταστα οι διαφημισεις του 11888 ..τυχαιο?δεν νομιζω? ελεος πια ...:mad: ειδικα ο τυπος που παιζει μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι:angry:

Διαφωνώ! Ο τύπος είναι όλα τα λεφτά!:lol:

Σε εκνευρίζει, ε; Τυχαίο; Δεν νομίζω!:p

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ! Ο τύπος είναι όλα τα λεφτά!:lol:

Σε εκνευρίζει, ε; Τυχαίο; Δεν νομίζω!:p

 

+1!

Μ'αρέσει κι' εμένα. Τυχαίο, δε νομίζω?! :p

 

δεν μου αρέσει η διαφήμιση που δείχνει κάτι παιδάκια μέσα σε μία τάξη που προσπαθούν να μας δείξουν ότι όλοι οι μαθητές βοηθάμε στη δεντροφύτευση. δεν είναι ότι είμαι κατά του περιβάλλοντος, αλλά με χαλάει που δεν μπορώ να ακούσω τι λένε τα παιδιά και το πουλί. το μόνο που ακούω είναι μια όχι και τόσο καλή μουσική και ένα "πάμε ψηλά" στο τέλος. τι έγινε, στο movie maker την έφτιαξαν? :p

Edited by VeCo
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία της wind με την κυρία που φωνάζει στο ψιλικατζίδικο είναι από τις χειρότερες που έχω δει...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία της wind με την κυρία που φωνάζει στο ψιλικατζίδικο είναι από τις χειρότερες που έχω δει...

 

Πωωωω ναι εκνευριστικη ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μου αρέσει η διαφήμιση ενός σαμπουάν που λέει "Σούπερ μυρωδιά και λαμπερά μαλλιά, πιτυρίδα γεια χαρά!".

 

Πες τα, πες τα. Σπαστική διαφήμιση.

 

Παλαιότερα μου την έσπαγε μια διαφήμιση που έδειχνε έναν νεαρό που τον παράτησε η κοπελιά του και αυτός μετά έγινε (και καλά) πετυχημένος συγγραφέας. Με ένα βιβλίο με το τσιτάτο 1000 τρόποι να την κερδίσεις...ή κάτι τέτοιο.

Ούτε το προϊόν που διαφήμιζε δεν θυμάμαι. Τραγικό! Αποτυχημένη διαφήμιση εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί , η άλλη η χαζή με τον τροχονόμο - διαιτητή - σεφ και δεν ξέρω τι άλλο , Μποτρίνι?

Από τις πιο σπαστικές... :(

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Οι γελοιοι φανταροι της cosmote απολυθηκαν και μας τα πρηζουν τωρα απο ενα εξωτικο νησι..χιμπατζηδες εντελως!
Link to comment
Share on other sites

με εκνευριζει το 11888 γιατι ολοι αυτο λενε τωρα το σλογκαν.. Τυχαιο? δν νομιζω... λες και ειανι τπτ σπουδαιο.. οπου και να πας, οτι και να διαβασεις θα το δεις.. δηλαδη ημαρτον...
Link to comment
Share on other sites

Οι γελοιοι φανταροι της cosmote απολυθηκαν και μας τα πρηζουν τωρα απο ενα εξωτικο νησι..χιμπατζηδες εντελως!

 

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με εκνευρίζει!Και παίζει συχνά-πυκνά και στο ραδιόφωνο...

Η ανιψιά μου βέβαια (1μιση χρονών) έχει αντίθετη άποψη καθώς όποτε την ακούει...ξετρελαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο το κουτσουμπιλο με κανει και γελαω παντως..

 

χαζη διαφημιση αλλα οποτε ακουω το κουτσου μπιλοοοοοοοοο:lol::clap::lol::lol::lol::lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ε το κουτσουμπιλα(με ΛΑ ειναι το σωστο αχρηστοι βλακες της κοσμοτε!) ειναι παλιο αστειο οποτε δεν. Γενικα η διαφημιση ειναι ΑΗΔΙΑ, οπως επισης και της ΓΟΥΙΙΙΙΙΙΙΝΤ με τους Ραδιο Αρβυλα...Οκ ειστε κρυοι, φτανει, δεν θα βαλω κοσμοτε ουτε γουιντ ποτε μετα απο αυτες τις διαφημισεις.:ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα επιλεγεις δαγκωτο vodafone? xixi... ενταξει αυτο της ραδιο αρβυλα ειναι κλασσικη εκπομπη τους... οποτε δεν λεει πολλα σαν διαφημιση απλα πιο πολυ χρησημοποιουν τους πρωταγωνιστες για να προωθησουν την καρτοκινητη...
Link to comment
Share on other sites

Ε το κουτσουμπιλα(με ΛΑ ειναι το σωστο αχρηστοι βλακες της κοσμοτε!) ειναι παλιο αστειο οποτε δεν. Γενικα η διαφημιση ειναι ΑΗΔΙΑ, οπως επισης και της ΓΟΥΙΙΙΙΙΙΙΝΤ με τους Ραδιο Αρβυλα...Οκ ειστε κρυοι, φτανει, δεν θα βαλω κοσμοτε ουτε γουιντ ποτε μετα απο αυτες τις διαφημισεις.:ninja:

Πολυ απλά, ξεπουλημα στις εταιριες κινητης. Καλα το να γινεται απο τους γνωστους μπαμπουϊνους των ριαλιτι τυπου Φερεντινος και Μποτρινι, αλλα αυτοι του Ραδιο Αρβυλα μας το παιζανε αναρχο-επαναστατικοι δεν-χαριζομαι-σε-κανεναν και τα-λεω-ολα-χυμα, αλλα μολις επεσε το ζεστο χρημα, να σου και αυτοι να φωναζουν "γουιιιιντττ" σαν ηλιθιοι.

 

Το μονο που θα τους δικαιολογουσα θα ηταν εκεινη η διαφημιση οπου η wind δινει καποια λεφτα σε καποια οργανωση. Αντε, λεω, ηταν για καλο σκοπο. Ολα τα υπολοιπα, πολυ απλά ξεπουλημα.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η διαφήμιση του 11880.δεν ξερω πολυ σπαστική!!!!!!
apple store:ΜΑΝΑΒΙΚΟ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ειδα μια(καινουργια μαλλον) της Κοζμοτε με τον τυπο που επαιζε και στης Ελλαδος τα παιδια, που μου φανηκε πολυ σπαστικη...Ουσιαστικα κανει τον μπαρμαν και την λεει σε εναν τυπο οτι δεν μπορει να του βαλει ποτο γιατι ειναι ανηλικος και καλα, επειδη ο τυπος εχει καρτοκινητο. Και διαφημιζει το να κανουμε το καρτοκινητο μας συμβολαιο...Ελεος!!! Δηλαδη οσοι δεν θελουμε συμβολαιο, εχουμε καρτα και δεν χρησιμοποιουμε πολυ το κινητο ειμαστε ανηλικα?? Το σκεφτοντουσαν ωρα τα παλικαρια του μαρκετινγκ? Ουστ!:X

 

Και για να μην φανει οτι κραζω μονο διαφημισεις αλλων εταιριων απ'αυτην που εχω και πουν οτι δουλευω στην εταιρια, χαλια κι οι διαφημισεις της vodafone.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλά, ξεπουλημα στις εταιριες κινητης. Καλα το να γινεται απο τους γνωστους μπαμπουϊνους των ριαλιτι τυπου Φερεντινος και Μποτρινι, αλλα αυτοι του Ραδιο Αρβυλα μας το παιζανε αναρχο-επαναστατικοι δεν-χαριζομαι-σε-κανεναν και τα-λεω-ολα-χυμα, αλλα μολις επεσε το ζεστο χρημα, να σου και αυτοι να φωναζουν "γουιιιιντττ" σαν ηλιθιοι.

 

Το μονο που θα τους δικαιολογουσα θα ηταν εκεινη η διαφημιση οπου η wind δινει καποια λεφτα σε καποια οργανωση. Αντε, λεω, ηταν για καλο σκοπο. Ολα τα υπολοιπα, πολυ απλά ξεπουλημα.

 

+ 1000!!!

 

Και να ήταν αστεία η διαφήμιση, άντε να παραβλέψεις το ξεπούλημα. Αλλά είναι τόσο κουραστικά κακόγουστη που αλλάζω κανάλι μόλις τους δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλά, ξεπουλημα στις εταιριες κινητης. Καλα το να γινεται απο τους γνωστους μπαμπουϊνους των ριαλιτι τυπου Φερεντινος και Μποτρινι, αλλα αυτοι του Ραδιο Αρβυλα μας το παιζανε αναρχο-επαναστατικοι δεν-χαριζομαι-σε-κανεναν και τα-λεω-ολα-χυμα, αλλα μολις επεσε το ζεστο χρημα, να σου και αυτοι να φωναζουν "γουιιιιντττ" σαν ηλιθιοι.

 

Το μονο που θα τους δικαιολογουσα θα ηταν εκεινη η διαφημιση οπου η wind δινει καποια λεφτα σε καποια οργανωση. Αντε, λεω, ηταν για καλο σκοπο. Ολα τα υπολοιπα, πολυ απλά ξεπουλημα.

Απ'οτι ξερω οι ραδιο αρβυλα χαρισανε ολο το ποσο της αμειβης τους ( γυρω στα €550000)για φυλανθρωπικους σκοπους.:)Αρα δεν πηραν ουτε δραχμη στην τσεπη τους για την διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...