Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή του Herbal Essences. Είναι μια "φωτογράφος" και μιλάει με μια ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ φωνή λέγοντας για crazy summer photos και τα λοιπά. Κάψιμο εγκεφαλικών κυττάρων.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το παιδάκι που κάνει το αυτοκίνητο και κοντεύει να σκάσει στο τέλος αλλά δυστυχώς για μας δεν σκάει. Όποτε τη βλέπω αλλάζω κανάλι, καιρό είχα να μισήσω τόσο διαφήμιση!
KCB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το παιδάκι που κάνει το αυτοκίνητο και κοντεύει να σκάσει στο τέλος αλλά δυστυχώς για μας δεν σκάει. Όποτε τη βλέπω αλλάζω κανάλι, καιρό είχα να μισήσω τόσο διαφήμιση!

Παναγία μου!!! Δεν υπάρχει πιο εκνευριστική διαφήμιση! Όταν την πρωτοείδα, δεν άντεξα, σηκώθηκα από τον καναπέ και φώναξα δυνατά ''ΣΚΑΣΕΕεεεε''! :lol:

 

Τι βλαμμένο παιδάκι...τελείως καθυστερημένο!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνικές

 

Εμένα πάλι με εκνευρίζουν αυτές του jumbo πολύ κλάψα ... οκ πολύ άνθρωποι τα καταφέρνουν δύσκολα αλλά πρέπει να μιζεριάζω επειδή είναι Χριστούγεννα, Πάσχα κλπ και πρέπει να πάρω δώρα??

 

Τηλεοπτικές

 

Είναι μία που κάποιος διαφημίζει μία μάρκα παπουτσιών αλλά όλη ιδέα είναι ότι έμεινε απο βενζίνη το κάμπριο αμάξι του και περπάτησε πολύ και η κοπελιά που ήταν μαζί του του λέει την ατάκα "Καλό τα περπάτημα με τα .Β...... αλλά βάλε και βενζίνη" (ή κάπως έτσι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν;Μμμ..Πολύ δύσκολο!:lol:

Οι πολιτικές διαφημίσεις φυσικά που το ένα κόμμα θάβει το άλλο..:mad:Μια εβδομάδα έμεινε σχεδόν(ευτυχώς!!!!)και μετά θα σταματήσουν..:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το παιδάκι που κάνει το αυτοκίνητο και κοντεύει να σκάσει στο τέλος αλλά δυστυχώς για μας δεν σκάει. Όποτε τη βλέπω αλλάζω κανάλι, καιρό είχα να μισήσω τόσο διαφήμιση!

 

Εμένα πάλι μου αρέσει τρελά. Πέραν του ότι γελάω με την έκφραση που έχει στο τέλος, το πατζαροκόκκινο σε συνδυασμό με την ετοιμη σκασίλα, μου τσιτώνει γλυκά τα νεύρα. Βέβαια αν ήμουν δίπλα του θα το πλάκωνα στο ξύλο, αλλά άλλο αυτό.:p

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αχ να πετύχω αυτόν που είχε την ιδέα για την διαφήμιση των pita bakes….
http://l2s.gr Μεγάλα url σε μικρά απλά!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή με το παιδάκι που κάνει το αυτοκίνητο και κοντεύει να σκάσει στο τέλος αλλά δυστυχώς για μας δεν σκάει. Όποτε τη βλέπω αλλάζω κανάλι, καιρό είχα να μισήσω τόσο διαφήμιση!

 

Και εγώ μια από τα ίδια και του jumbo μου σηκώνονται οι τρίχες, αμάν πια !!!! Και όσο με τρελαίνουν τόσο πια τις βάζουν πιο συχνά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και η παράδοση της Vodafone (ιδίως του ελληνικού branch) στις κακόγουστες διαφημίσεις συνεχίζεται. Μετά από την διαφήμιση με πρωταγωνιστή τον ομοσπονδιακό προπονητή της εθνικής μπάσκετ, Παναγιώτη Γιαννάκη, με το "κλασσικό" πια concept της "κατάθεσης της προσωπικής αλήθειας" (phrase copyrighted by Andreas Mikroutsikos :p), πρόσφατα ακολούθησε αντίστοιχη version με πρωταγωνιστή τον γνωστό και μη εξαιρετέο τραγουδιστή Αντώνη Ρέμο.

 

Όσοι έχετε δει τη διαφήμιση καταλαβαίνετε για τι πράγμα μιλάω.

Δε λέω τίποτα άλλο, τα σχόλια περιττεύουν... :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

H διαφήμιση είναι καλή. Ο Εσπερέμος δεν κολλάει :down:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και η παράδοση της Vodafone (ιδίως του ελληνικού branch) στις κακόγουστες διαφημίσεις συνεχίζεται. Μετά από την διαφήμιση με πρωταγωνιστή τον ομοσπονδιακό προπονητή της εθνικής μπάσκετ, Παναγιώτη Γιαννάκη, με το "κλασσικό" πια concept της "κατάθεσης της προσωπικής αλήθειας" (phrase copyrighted by Andreas Mikroutsikos :p), πρόσφατα ακολούθησε αντίστοιχη version με πρωταγωνιστή τον γνωστό και μη εξαιρετέο τραγουδιστή Αντώνη Ρέμο.

 

Όσοι έχετε δει τη διαφήμιση καταλαβαίνετε για τι πράγμα μιλάω.

Δε λέω τίποτα άλλο, τα σχόλια περιττεύουν... :X

 

Κωλ0διαφήμιση!Μου έρχεται να πατάξω την τηλεόραση από το μπαλκόνι!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και η παράδοση της Vodafone (ιδίως του ελληνικού branch) στις κακόγουστες διαφημίσεις συνεχίζεται. Μετά από την διαφήμιση με πρωταγωνιστή τον ομοσπονδιακό προπονητή της εθνικής μπάσκετ, Παναγιώτη Γιαννάκη, με το "κλασσικό" πια concept της "κατάθεσης της προσωπικής αλήθειας" (phrase copyrighted by Andreas Mikroutsikos :p), πρόσφατα ακολούθησε αντίστοιχη version με πρωταγωνιστή τον γνωστό και μη εξαιρετέο τραγουδιστή Αντώνη Ρέμο.

 

Όσοι έχετε δει τη διαφήμιση καταλαβαίνετε για τι πράγμα μιλάω.

Δε λέω τίποτα άλλο, τα σχόλια περιττεύουν... :X

 

Φοβερά κουραστική διαφήμιση. Μετά το 2ο δευτερόλεπτο ξεχνάω ότι τη βλέπω και σκέφτομαι σοβαρά ζητήματα όπως "τον έκλεισα το θερμοσίφωνα;", "βρε η Μαρίτσα τι να κάνει;"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά κουραστική διαφήμιση. Μετά το 2ο δευτερόλεπτο ξεχνάω ότι τη βλέπω και σκέφτομαι σοβαρά ζητήματα όπως "τον έκλεισα το θερμοσίφωνα;", "βρε η Μαρίτσα τι να κάνει;"

 

+1000! :lol::lol::lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφημηση του Γερμανου με τον Σπανουλη, ουτε να μιλησει δε μπορει ο ανθρωπος...
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση των Jumbo με τα δύο κοριτσάκια ("Μπαμπά, Jumboέλεος!"), λόγω τις απίστευτα εκνευριστικής της μουσικής.

We're walking in the air, we're floating in the moonlit sky

The people far below are sleeping as we fly

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση των Jumbo με τα δύο κοριτσάκια ("Μπαμπά, Jumboέλεος!"), λόγω τις απίστευτα εκνευριστικής της μουσικής.

Δηλαδή το υπόλοιπο concept σου αρέσει; :blink:

Μεγάλη Jumboβλα-jumboκεί-Jumboα!

Γενικά το Jumbo μου έχει σπάσει τα νεύρα (με αποκορύφωμα το "και όλα τα άλλα τα πήραμε από το Jumbo") και πρόβαλα σθεναρά αντίσταση όταν η βαφτιστήρα με ικέτευε να αγοράσουμε από εκεί τα σχολικά... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση των Jumbo με τα δύο κοριτσάκια ("Μπαμπά, Jumboέλεος!"), λόγω τις απίστευτα εκνευριστικής της μουσικής.

 

Δηλαδή το υπόλοιπο concept σου αρέσει; :blink:

Μεγάλη Jumboβλα-jumboκεί-Jumboα!

Γενικά το Jumbo μου έχει σπάσει τα νεύρα (με αποκορύφωμα το "και όλα τα άλλα τα πήραμε από το Jumbo") και πρόβαλα σθεναρά αντίσταση όταν η βαφτιστήρα με ικέτευε να αγοράσουμε από εκεί τα σχολικά... :cool:

 

Το πιο εκνευριστικό με τις διαφημίσεις του Jumbo είναι οι ραδιοφωνικές διαφημίσεις... :X

Δεν ξέρω αν την έχετε ακούσει αυτή με ένα βλαχο-ελληνοαμερικανό που τραγουδάει την τελευταία ...επιτυχία

"αφού το σουβλάκι σου το τρως με απ' όλα, τρέξε στα Jumbo και παρ' του τα όλα!!!..."

:wacko::wacko::wacko:

 

Με μία λέξη ...παρακμή... :blink:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το υπόλοιπο concept σου αρέσει; :blink:

 

Το υπόλοιπο concept με αφήνει παγερά αδιάφορο, όπως συμβαίνει και με τις περισσότερες διαφημίσεις. Η μουσική της συγκεκριμένης, όμως, με κάνει να μισώ τη ζωή μου για κανένα 5λεπτο. :p

We're walking in the air, we're floating in the moonlit sky

The people far below are sleeping as we fly

Link to comment
Share on other sites

(με αποκορύφωμα το "και όλα τα άλλα τα πήραμε από το Jumbo")

 

H ΜΟΝΗ jumbo-διαφήμιση που μου αρέσει, δεν ξέρω γιατί! Αλλά παίζεται πάρα πάρα πολύ.

KCB
Link to comment
Share on other sites

H ΜΟΝΗ jumbo-διαφήμιση που μου αρέσει, δεν ξέρω γιατί! Αλλά παίζεται πάρα πάρα πολύ.

Ίσως γιατί είναι και η μόνη που αντέχεται :wacko:

 

Όλες οι άλλες είναι... δεν ξέρω καν πως να τις χαρακτηρίσω!

Πάντως ο διαφημιστής του Jumbo μια χαρά το δυσφημεί!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι άλλες είναι... δεν ξέρω καν πως να τις χαρακτηρίσω!

Πάντως ο διαφημιστής του Jumbo μια χαρά το δυσφημεί!

 

Δυστυχώς, δεν το δυσφημεί, για να ησυχάζαμε. Τα μικρά παιδάκια εντυπωσιάζονται από αυτές τις διαφημίσεις, κολλάνε με τις ατάκες "jumboέλεος" και τελικά σκέφτονται τα jumbo αρκετά συχνά.

 

Κι αν το 5χρονο παιδάκι γκρινιάζει ότι θέλει jumbo, θα αντέξει ο γονέας τη γκρίνια ή θα επιλέξει την εύκολη λύση, να πάει να του αγοράσει κάτι να τελειώνουμε; :blink:

We're walking in the air, we're floating in the moonlit sky

The people far below are sleeping as we fly

Link to comment
Share on other sites

Κι αν το 5χρονο παιδάκι γκρινιάζει ότι θέλει jumbo, θα αντέξει ο γονέας τη γκρίνια ή θα επιλέξει την εύκολη λύση, να πάει να του αγοράσει κάτι να τελειώνουμε; :blink:

 

Το πρόβλημα είναι στο ότι το συγκεκριμένο κατάστημα έχει καλές τιμές (αγοράζει με φορτηγά και όχι κούτες όπως τα μικρά μαγαζιά) και ο γονιός, ακόμα κι αν μισεί τις διαφημίσεις ή θέλει να δώσει ένα μάθημα στο παιδί να μην πιστεύει ό,τι βλέπει στην τηλεόραση, αναγκάζεται να υποκύψει λόγω τσέπης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"αφού το σουβλάκι σου το τρως με απ' όλα, τρέξε στα Jumbo και παρ' του τα όλα!!!..."

Με μία λέξη...παρακμή

 

Και απορούσα τι "ψέλνει" μια συμμαθήτριά μου.:confused: Τώρα που μου λύθηκε η απορία ησύχασα.:p

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

αυτη με τα γιαουρτια που ολοι εχουν πασαλειψει τις μυτες τους...σα τα γουρουνια τρωνε πια;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αυτη με τα γιαουρτια που ολοι εχουν πασαλειψει τις μυτες τους...σα τα γουρουνια τρωνε πια;;

 

Όπως όταν έπαιζε η Πέπη με τη Σωσώ στα Εγκλήματα και η Σωσώ έχωσε τη μούρη της Πέπης στο αλεύρι.:lol:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...