Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη τη νεα διαφημιση με τη κοπελα που τρωει το γιαουρτι κατα της δυσκοιλιοτητας!

πολυ ακυρο concept...

 

Ε όχι, ταιριάζει. Το υφάκι της στο "πριν" (προ του γιαουρτιού εποχή) είναι αρκετά σφιγμένο, σαν να λέει "θέλω να ξεφορτωθώ ένα βάρος αλλά δεν μπορώ".

 

:lol:

 

Όλες της ΤΙΜ... Αυτός ο τυπάς με το ηλίθιο υφάκι μου δίνει στα νεύρα. Λες και τον βάρεσε κάποιος με τηγάνι και βλέπει αστεράκια είναι. Ειδικά εκεί με το "χρησιμοποιημένο μαστίγιο" που λέει και καλά με νόημα "αααααα"... Ο εμετός ο ίδιος.

 

Και δεν ξέρω αν πιάνεται για διαφήμιση, αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα η χοντρή που λέει MEGALICIOUS. :mad: Όχι άλλο κάρβουνο.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

...εμένα μου την σπάει απίστευτα:mad: η διαφήμιση των ΜcDonalds , που δείχνει κάτι μπουγελόφατσες να λένε άκρως ηλίθια , ΄""σωστήηηη"""Kαρασoστήηηη"" - με έχει χαλάσει τόσο που από τότε που την είδα (την ίδια είχαν και πέρσυ- τους τελειώσαν οι ιδέες μάλλον) ΔΕΝ ξαναπάτησα στα Mc!

Αν θέλετε ν' απολαύσετε αυτό το έργο τέχνης , μπείτε ΕΔΩ, μετά στις "νέες καμπάνιες" - και μετά "πατήστε" την εικόνα με τα 2 καμάρια που σας κοιτάνε, έτοιμα για να σας τα κάνουν τσουρέκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, άθλια η διαφήμιση των ΜακΝτοναλτς

 

+1

πιο ανοητες φατσες και ηλιθιους διαλογους, δυσκολα μπορεις να βρεις.:mad:

Link to comment
Share on other sites

η διαφημιση της τραπεζας μιλενιουμ που η Πρωτοψαλτη τραγουδαει σε ενα μπαλκονι....

 

επισης η διαφημιση για τις γλυκοκουταλιες φαγε

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Πρωτοψάλτη, τι να πω..

Στην αρχή νομιζα πως διαφήμιζε την καινουρια της δουλειά.

Μετά κατάλαβα πως προκειται περι διαφημιστικου, αλλά πάλι νόμιζα πως είναι για κατι υπερ της κοινότητας, οπως για παράδειγμα, αυτη με την αθλήτρια και τις μπαταρίες.

Αλλά το απότελεσμα, να διαφημιζει τράπεζα, ουτε το φαντάστηκα, ουτε και μου άρεσε.

Οταν ο καλλιτέχνης σε εχει συνηθίσει αλλιως, σου κακοφαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Πρωτοψάλτη, τι να πω..

Στην αρχή νομιζα πως διαφήμιζε την καινουρια της δουλειά.

Μετά κατάλαβα πως προκειται περι διαφημιστικου, αλλά πάλι νόμιζα πως είναι για κατι υπερ της κοινότητας, οπως για παράδειγμα, αυτη με την αθλήτρια και τις μπαταρίες.

Αλλά το απότελεσμα, να διαφημιζει τράπεζα, ουτε το φαντάστηκα, ουτε και μου άρεσε.

Οταν ο καλλιτέχνης σε εχει συνηθίσει αλλιως, σου κακοφαίνεται.

 

...συμφωνώ! Και γω δεν περίμενα τέτοια κίνηση από μια τέτοια τραγουδίστρια - αλλά μάλλον για το παραδάκι το έκανε * δύσκολοι καιροί....και για τραγουδιστές!

Link to comment
Share on other sites

η διαφημιση της τραπεζας μιλενιουμ που η Πρωτοψαλτη τραγουδαει σε ενα μπαλκονι....

οντως, ανοησια απο τη μερια της πρωτοψαλτη...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω τραγικη αυτη της Tim με την μανα "Δεν μπορω να σταυρωσω φυλλο".:chair:

Πραγματικα αθλια, μαζι με ολες του "φιλου μας" πλεον.

Μονο αυτη με τον Τζακ που πηδηξε αξιζε, και απο κει και περα ειναι διαφημισεις με κρυα αστεια...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η διαφημιση της τραπεζας μιλενιουμ που η Πρωτοψαλτη τραγουδαει σε ενα μπαλκονι....

 

Τελειως χαζη διαφημηση...Ασε που με τη Πρωτοψαλτη δυσφημηση ειναι.

Link to comment
Share on other sites

...εμένα μου την σπάει απίστευτα:mad: η διαφήμιση των ΜcDonalds , που δείχνει κάτι μπουγελόφατσες να λένε άκρως ηλίθια , ΄""σωστήηηη"""Kαρασoστήηηη"" - με έχει χαλάσει τόσο που από τότε που την είδα (την ίδια είχαν και πέρσυ- τους τελειώσαν οι ιδέες μάλλον) ΔΕΝ ξαναπάτησα στα Mc!

Αν θέλετε ν' απολαύσετε αυτό το έργο τέχνης , μπείτε ΕΔΩ, μετά στις "νέες καμπάνιες" - και μετά "πατήστε" την εικόνα με τα 2 καμάρια που σας κοιτάνε, έτοιμα για να σας τα κάνουν τσουρέκια!!!

 

Συμφωνώ.Σιχαμένη διαφήμηση!θεωρω οτι ειναι η αποθέωση της βλακείας και της κρυάδας.Συγχαρητήρια σε αυτους που σκέφτηκαν αυτη την αηδία:ρ.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι διαφημισεις της τραπεζας πειραιως..

και αυτη με τον οδοντιατρο που συνεργαζεται με τον ηλεκρολογο,και αυτη με τον βιβλιοπωλη που συνεργαζεται με τον ψαρα...

μπρρρρρρρρρρ..παγωνια στις διαφημιστικες εταιρειες οσον αφορα τις τραπεζες

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ολες οι διαφημισεις της τραπεζας πειραιως..

και αυτη με τον οδοντιατρο που συνεργαζεται με τον ηλεκρολογο,και αυτη με τον βιβλιοπωλη που συνεργαζεται με τον ψαρα...

μπρρρρρρρρρρ..παγωνια στις διαφημιστικες εταιρειες οσον αφορα τις τραπεζες

 

 

.....γιατι αυτη της Εμπορικης που ειναι μια χαμουροπιτα :geek: και λεει σε ενα μαπα για τα επιτοκια τις τραπεζας και ο μαπας μενει με ανοιχτο το στομα ?

Μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση καθε φορα που την βλεπω :knife:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση των μποντιλαιν

ειδικα στο σημειο που μια αθλητρια αφηγειται για την "φλασια" που ενιωσε....μπρρρρρρρ

 

και μια αλλη εσωρουχων.ο τυπος καθεται και διαβαζει εφημεριδα.απο την πορτα ξεπροβαλει η καλη του. "πως-σε-λενε,εσυ εισαι?"

η τυπισσα ξεκινα να τα πεταει ολα.μενει μονο με τα εσωρουχα και ναι!!!την αναγνωρισε απο το στρινκ!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η νεα διαφημιση για κατι πεινιρλι που ειναι 2-3 κυριες μαζεμενες και λενε "μα μονο τοοοοοοοσο?","εγω ειδα πως ειναι τοοοοοοσο" και λοιπες ανοησιες...

πφφφφφφφφφφ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ολες τις ανοησιες με την ατακα: "και το μπικινι τελειο κοριτσια!"

τουλαχιστον εμετικες...

 

Μπουαχαχαχαχ...Ναι όντως...:) Εμένα μου την έδιναν (κι αυτό γιατί δεν ξέρω αν παίζονται ακόμα, έχω να ανοίξω τηλεόραση ουουουου πολύ καιρό) των Jumbo με τα πιτσιρίκια που λέγανε: 'Θα σε συγχωρέσω'..Τελείως αντιπαιδαγωγικές και τα πιτσιρίκια για ξύλο...:mad:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

άρχισε και vodafone ! μερικές δεν ειναι καθόλου καλές !:(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η ΓΕΛΟΙΑ διαφήμιση με τις δύο αδελφές που ξέχασαν ποια από τις δύο είναι η Σάρα και ποια η Μάρα μόλις ήπιαν το χυμό-ψέμα "φυσικός χυμός πορτοκάλι με το φυσικό χρώμα πορτοκαλιού μετά από προσθήκη χυμού καρότου" Δέλτα.

Πραγματικά με εξοργίζει σε τέτοιο βαθμό που μόλις τις βλέπω αλλάζω κανάλι :knife:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα και Κατερίνα τις λένε τις δύο γλυκύτατες κοπελίτσες που έχουν βαλθεί να μας σπάσουν τα νεύρα με τον παιδικό καυγά τους που ούτε δίδυμα κοριτσάκια στο νηπιαγωγείο δεν στήνουν. Και όλα αυτά στην υπηρεσία του χυμού. Ζήτω.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Απο τις χειρότερες των τελευταίων χρόνων.

Μιλάμε ΕΛΕΟΣ κανονικά με αυτή τη διαφήμιση.

Χύμο διαφήμιζαν ή υπηρεσίες ψυχολόγου..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...