Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καινούρια της Voda με την πεταλούδα που ζει μονο μιά μέρα.

Μπορεί σαν σύλληψη να είναι καλή, το ζουζούνι συμπαθητικό, κλπ, κλπ, αλλά είναι απίστευτα ΜΕΓΑΛΗ! Πόσο κρατάει βρε παιδιά? Τον ατέλειωτο έχει!

 

Μπα... το ενοχλητικο σε αυτή τη διαφήμιση είναι αυτός ο τύπος που μιλάει... κατα τα άλλα είναι πολύ ωραία διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια της Voda με την πεταλούδα που ζει μονο μιά μέρα.

Μπορεί σαν σύλληψη να είναι καλή, το ζουζούνι συμπαθητικό, κλπ, κλπ, αλλά είναι απίστευτα ΜΕΓΑΛΗ! Πόσο κρατάει βρε παιδιά? Τον ατέλειωτο έχει!

 

THEIKI DIAFIMISI.-

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την garfield σαν σύλληψη είναι πολύ καλή αλλά είναι μεγάλη οπότε γίνεται βαρετή. (Αργότερα που λόγικά θα την κόψουν λίγο όπως κάνουν στις περισσότερες διαφημίσεις ίσως μου αρέσει περισσότερο)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ με το "capilarine" ή όπως αλλιώς το λένε. Είναι πολύ απλά ..... ατελείωτη. Πρέπει να διαρκεί κανένα 5λεπτο. Συγνώμη κιόλας αλλά με τέτοια διάρκεια εγώ αλλάζω κανάλι :p
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ με το "capilarine" ή όπως αλλιώς το λένε. Είναι πολύ απλά ..... ατελείωτη. Πρέπει να διαρκεί κανένα 5λεπτο. Συγνώμη κιόλας αλλά με τέτοια διάρκεια εγώ αλλάζω κανάλι :p

 

Αυτές δεν είναι διαφημίσεις είναι μικρα ντοκιμαντερ :lol: :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γελάω πολύ με μια που βγαίνει και ήταν 180 κιλά, και με τις κρέμες έφτασε 160 κιλά, έχασε 18 πόντους (ψάξε καλύτερα, πάνω σου είναι) και λέει 'Συνεχίζω' .

 

ΛΟΛ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν διακρίνω κάποια απώλεια βάρους. Ίδια μου φαίνεται η γυναίκα. Πραγματικά κάπου επάνω της θα είναι, δεν γίνεται.........πρέπει να κοιταξει καλύτερα. Ίσως αν χρησιμοποιήσει μαζί και το capilarine να πιάσει η αγωγή !!!
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Λοιπόν νευρίασα πάρα μα πάρα πολύ χθες όταν είδα για πρώτη φορά την διαφήμιση ενός καινούριου περιοδικού εν ονόματει "Hello" η οποία πάει ως εξής:

-Τώρα πια κανείς δεν θα λέει "Γεια" (κάπως έτσι)

Kαι βγαίνουν κάποιοι "διάσημοι" και λένε ο ένας μετά τον άλλον "Hello" (νομίζω ήταν και η Γαρμπή ανάμεσά τους) Μα καλά είναι με τα καλά τους :mad: Πάνε να μας περάσουν στο υποσυνείδητο ότι είναι καλύτερο να λέει κανείς "Hello" αντί να λέει "Γεια";:down: Η ξενομανία σε όλο της το μεγαλείο ξεδιπλώνεται σε μια προκλητικότατη,κατά την άποψή μου,διαφήμιση. :mad: Ελπίζω να μην με θεωρήσετε υπερβολική. :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νευρίασα πάρα μα πάρα πολύ χθες όταν είδα για πρώτη φορά την διαφήμιση ενός καινούριου περιοδικού εν ονόματει "Hello" η οποία πάει ως εξής:

-Τώρα πια κανείς δεν θα λέει "Γεια" (κάπως έτσι)

Kαι βγαίνουν κάποιοι "διάσημοι" και λένε ο ένας μετά τον άλλον "Hello" (νομίζω ήταν και η Γαρμπή ανάμεσά τους) Μα καλά είναι με τα καλά τους :mad: Πάνε να μας περάσουν στο υποσυνείδητο ότι είναι καλύτερο να λέει κανείς "Hello" αντί να λέει "Γεια";:down: Η ξενομανία σε όλο της το μεγαλείο ξεδιπλώνεται σε μια προκλητικότατη,κατά την άποψή μου,διαφήμιση. :mad: Ελπίζω να μην με θεωρήσετε υπερβολική. :O

 

Eχεις απολυτο δίκιο. Το ακομα χειροτερο ειναι που σε όλες τις χωρες οπου έχει κυκλοφορησει ο τιτλος προσαρμοζεται στη γλωσσα πχ. Ισπανια-Ηοla!, Πορτογαλια-Ola! κτλ αλλα μονο στην Ελλαδα ηρθε με τον αγγλικο τιτλο.

 

Να προσθεσω και αλλη μια σπαστικη διαφημιση αυτη του Τοi-Moi που παιζει καθε τρεις λιγο κυριολεκτικα με αποτελεσμα να εχω παραισθησεις ολη μερα οτι ακουω το σφυριγμα της Νταριλ Χανα απο το Kill Bill :wacko: :blink: :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Emena n diafnsmisn pou me andiazei, mou snkwnei tnn trixa kagkelo einai autn me kati tsirwta kai tsixles kata tou kapnismatos!!De mou erxetai autn tn stigmn to onoma tou proiontos alla einai pragmatika aisxrn.. Ena terastio,teratwdes tsigaro pou kunmgaei mia kakomoira prospa8wntas na tnn deleasei na to kapnisei!!Yiiiiiiioux :wacko: :blink: :wacko:

aplws anatrixiastikn!!

"Δεν υπάρχει ποτέ ο χρόνος για να κάνεις κάτι σωστά,

αλλά πάντα υπάρχει ο χρόνος για να προσπαθήσεις ξανά..!!"

:baby:

Link to comment
Share on other sites

...Ena terastio,teratwdes tsigaro pou kunmgaei mia kakomoira prospa8wntas na tnn deleasei na to kapnisei!!Yiiiiiiioux :wacko: :blink: :wacko:aplws anatrixiastikn!!

Axxx τι μου θύμισες.... Βέβαια σε μένα λειτουργούσε ανάποδα. Εγώ ήμουν η κακομοίρα :p που έτρεχα πίσω απο το τερατώδες τσιγάρο για να το καπνίσω. Το κοψα και τι κατάλαβα? Τα πέντε κιλά που πήρα και τα νεύρα των άλλων που μ 'εβλεπαν για τους επόμενους μήνες να μασουλάω οποιοδήποτε είδος σοκολάτας κυκλοφορούσε στην αγορά :rolleyes:

Η διαφήμιση που βρίσκω εντελώς γελοία, είναι αυτή που προσπαθεί να μας ψήσει ότι ντε και καλά το εβαπορέ που διαφημίζει (μάλλον για το ΝΟΥΝΟΥ πρόκειται) είναι τόσο πολύτιμο, που το βάζουν σε ..θησαυροφυλάκειο (τσίγγινο κουτί). :alien:

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση που βρίσκω εντελώς γελοία, είναι αυτή που προσπαθεί να μας ψήσει ότι ντε και καλά το εβαπορέ που διαφημίζει (μάλλον για το ΝΟΥΝΟΥ πρόκειται) είναι τόσο πολύτιμο, που το βάζουν σε ..θησαυροφυλάκειο (τσίγγινο κουτί). :alien:

 

 

Εμένα με εκνευρίζει η καλή κυρία που λέει την ιστορία της ζωής της για το πως μεγάλωσαν στην οικογένειά της τα τελευταία 100 χρόνια με το ΝΟΥΝΟΥ. Μεταξύ μας, εμένα το ΝΟΥΝΟΥ πάντα μου την έσπαγε και πιο πολύ η μάνα μου που μ'έβαζε να το πίνω με το ζόρι. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί.

Τέλος πάντων, σχετικά με τη διαφήμιση. Το κλασσικό "μεγαλώνει, μεγαλώνει μεγαλώνει γερά παιδιά" ή το "τρέξε τρέξε μικρούλη" θα ήταν καλύτερο από αυτή τη καλή κυρία.

 

 

Μιλώντας για γάλατα, πόσο ηλίθια είναι αυτή η καινούργια διαφήμιση με ένα βλαμμένο που ρωτάει αν "η θεία Ευτέρπη είναι παστεριωμένη". Δεν καταλαβαίνω γιατί η μαμά της την διορθώνει και λέει ότι η θεία είναι "αποστειρωμένη". Πως μπορεί ένας άνθρωπος να είναι αποστειρωμένος;;; Έχω προβληματιστεί...

Link to comment
Share on other sites

gia aposteirosh exei kamposes me8odous...gia aposteirosh an8ropou de gnorizo..

mhpos leei :einai steiromenh? pio logiko mou akougete

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

gia aposteirosh exei kamposes me8odous...gia aposteirosh an8ropou de gnorizo..

mhpos leei :einai steiromenh? pio logiko mou akougete

 

:lol: :lol: :lol:

όχι αποστειρωμένη λέει :p

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για γάλατα, πόσο ηλίθια είναι αυτή η καινούργια διαφήμιση με ένα βλαμμένο που ρωτάει αν "η θεία Ευτέρπη είναι παστεριωμένη". Δεν καταλαβαίνω γιατί η μαμά της την διορθώνει και λέει ότι η θεία είναι "αποστειρωμένη". Πως μπορεί ένας άνθρωπος να είναι αποστειρωμένος;;; Έχω προβληματιστεί...

 

"Αποστειρωμένη; Δηλαδή μπορώ να τη γλύψω :p άφοβα, τη θεία Ευτέρπη!!!

Έ, μανούλα";

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντεχω τη διαφημιση της τριντεντ με το ροναλντινιο...αυτος ταχα ο κακομοιρης καθεται και κλοτσαει με τεχνη την μπαλα,αλλα οι γυναικες δε συγκινουνται απο αυτο,αλλα ελκονται απο καποιον ο οποιος μασαει τσιχλα τριντεντ :rolleyes: ημαρτον... :w00t:

(ελπιζω να καταλαβα σωστα το νοημα της διαφημισης,μπορει και να ειναι αλλο το στορυ :cry: )

Link to comment
Share on other sites

H αηδία της αηδίας: στέκονται στη σειρά μια μεγάλη ουρά από άντρες και γυναίκες σε κατάσταση εγκυμοσύνης στο τελευταίο στάδιο, και η διαφήμιση αφορά φυσικά τον Κωτσόβολο, "αν δεν θέλετε να σας δε-θυμαμαι-τι, μην ερχόσαστε στον Κωτσόβολο". Μπλιαααχχχχχχχχχχχχ :knife:
Link to comment
Share on other sites

H αηδία της αηδίας: στέκονται στη σειρά μια μεγάλη ουρά από άντρες και γυναίκες σε κατάσταση εγκυμοσύνης στο τελευταίο στάδιο, και η διαφήμιση αφορά φυσικά τον Κωτσόβολο, "αν δεν θέλετε να σας δε-θυμαμαι-τι, μην ερχόσαστε στον Κωτσόβολο". Μπλιαααχχχχχχχχχχχχ :knife:

 

Συμφωνώ :down:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άκουσα και μια άλλη. Είναι η (υποθέτω) καινούρια του Τζάμπο και μια τσιγγάνα λεει κατά έναν απωθητικό τρόπο τον καφέ.

Μπλιαχ και χάλια και αηδία!!!!!!!!!!!!!! :X

Link to comment
Share on other sites

H αηδία της αηδίας: στέκονται στη σειρά μια μεγάλη ουρά από άντρες και γυναίκες σε κατάσταση εγκυμοσύνης στο τελευταίο στάδιο, και η διαφήμιση αφορά φυσικά τον Κωτσόβολο, "αν δεν θέλετε να σας δε-θυμαμαι-τι, μην ερχόσαστε στον Κωτσόβολο". Μπλιαααχχχχχχχχχχχχ :knife:

 

 

ΡΕ ΚΟΤΣΟΒΟΛΕ , ΜΑΣ ΓΚΑΣΤΡΩΣΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ!!!

 

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

 

Η ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ;

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩΩΩ! ΝΤΟΝΤ ΓΟΥΟΡΙ ! ΙΤ ΙΖ ΦΡΙ ΝΤΕΪ ΤΟΥΝΤΕΪ.

;)

Λοιπόν ο τρόπος που μιλά αυτός τύπος θυμίζει έναν δημοσιογράφο στο CNN ο οποίος κάνει την εκπομπή Business Travel (ή κάπως έτσι) :p

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩΩΩ! ΝΤΟΝΤ ΓΟΥΟΡΙ ! ΙΤ ΙΖ ΦΡΙ ΝΤΕΪ ΤΟΥΝΤΕΪ.

;)

 

 

It is free day (FRIDAY) today

 

ξενομανία σε όλο της το μεγαλείω,

δηλαδή για να καταλάβω τι λέι ο τύπος στην διαφήμηση θα πρέπει να έχω πάρει το lower.

Link to comment
Share on other sites

H διαφήμηση με το Ντιρεν (αν κατάλαβα καλά) είναι σπαστικός ο τρόπος που μιλάει ο άλλος στο γραφείο :down:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...