Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To capilarine επεστρεψε δριμιτερο.Σημερα ειδα στον ant1 το πρωι καινουρια διαφημιση στην οποια παιζει ο τυπος που επαιζε τον Βλαχο στο "της Ελλαδος τα παιδια".
Link to comment
Share on other sites

Παίζει εδώ και λίγο καιρό μία της Alpha Bank American Express, με τον τύπο στο ταμείο του σουπερμάρκετ, που προσπαθεί να πείσει τον ταμία με ένα σωρό γελοία επιχειρήματα γιατί χρησιμοποιεί την εν λόγω κάρτα και όχι μετρητά. Έλεος παιδιά, μας έχετε ζαλίσει με την έλλειψη φαντασίας σας και την προχειροδουλειά σας. Συνέλθετε επιτέλους. :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου την σπαει αυτη η ραδιοφωνικη που λεει ο αλεξης συνεχεια...ποο:mad:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι μου τη δινει αυτη του axe anarchy. Μεσα στο χαμο 'κολλαει' ο ενας με τον αλλον (ειδικα η γκομενα-cheerleader που βρισκει τον τυπο ο οποιος εχει κανονικοτατα τα χαλια του με νευριαζει πραγματικα:p). Ελεος. Εξαιτιας του axe δηλαδη γινεται ολο αυτο. Ποσο υπερβολη πια;;;
Link to comment
Share on other sites

του public την καινουρια την ειδατε..ολο και το ιδιο συνεχεια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οντως η καινουρια του public. Λες και ο καθενας πεταει την μια χαρα συσκευη του μολις βγει μια καινουρια 2 μηνες μετα. Ας εδειχνε κατι παλιες κουμουτσες παμπαλαιες και θα ελεγα οκ.
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Η νεα με τον "θα σου βαλω και σως να γλυστραει".Καθε αντιγραφη κατανταει μπουρδα,κατι χαζογκομενες,παλι για διαιτα, πολυ υποδεεστερες ατακες που δεν θυμασαι ακομα και μαγνητοφωνημενες.....:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επανήλθε η πασχαλινή σαχλαμάρα των Jumbo, με το νονό που αποφεύγει να απαντήσει στο βαφτιστήρι του.

Το πιο εκνευριστικό είναι ότι παρουσιάζει τους μουστακαλήδες κρεοπώλες σαν πιπίτσες, με χορευτικά κλπ. Αν μη τι άλλο, στα όρια της προσβολής. Χώρια η κακογουστιά, αλλά αυτή τη συνηθίσαμε πια... :wacko:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε μου άρεσε η καινούργια της Wind με το γιατρό. Αυτή είναι κακόγουστη..

 

Επιβεβαιωνει τον κανονα που θελει τα περισσοτερα σηκουελς πετυχημενων διαφημισεων ψιλοαπαραδεκτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χτες το βραδυ ειδα μια διαφημιση σε στυλ τρεϊλερ ταινιας που εδειχνε κατι μανταλακια και απλυτα ρουχα και ελεγε "η αναμονη εφτασε στο τελος" η κατι τετοιο και υστερα αποκαλυφτηκε οτι διαφημιζε ενα απορρυπαντικο.Ελεος...Η διαφημιση σε προετοιμαζει για κατι μεγαλο και φοβερο για να διαφημισει τι? Ενα απορρυπαντικο! Και κραταει και αρκετη ωρα μεχρι να το αποκαλυψουν.Εγω μεχρι να το αποκαλυψουν νομιζα οτι διαφημιζαν καποιο καινουριο εξυπνο συστημα σιδερωματος ή καποιο καινουριο πλυντηριο με πρωτοποριακες λειτουργειες.Στο τελος μαλιστα εγραφε οτι ερχεται τον Απριλιο του 2012 στα σουπερ μαρκετ(στο στυλ"απο την ταδε ημερομηνια στους κινηματογραφους"που βαζουν στα trailers). Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν οι διαφημισεις με τα σουπερ μαρκετ που φωναζουν οτι ειναι ελληνικα... Ελεος.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέα από Wind στο δικαστήριο. Ούτε αυτή μου άρεσε....

 

Το μόνο θετικό πως συνεχίζει τα πικάντικα σχόλια (VIP κελί κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Mακράν ότι πιο κακόγουστο έχω δει ειναι η διάφημιση του pedigree.Δεν φτάνει που μας ενημερώνει για την αφόδευση του σκύλου :lol: πρέπει να τα μαζεύει με το σκουπάκι και να τα πιάνει χαρούμενη στο χέρι; :down:
Link to comment
Share on other sites

Νέα από Wind στο δικαστήριο. Ούτε αυτή μου άρεσε....

 

Δεν ειναι τοσο αθλια οπως η προηγουμενη με τους γιατρους αλλα η επαναληψη του ιδιου concept δεν παυει να κουραζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο αθλια οπως η προηγουμενη με τους γιατρους αλλα η επαναληψη του ιδιου concept δεν παυει να κουραζει.

 

Ναι, τόσο άθλια όσο του γιατρού δεν είναι αλλά είναι και αυτή πολύ χειρότερη από τη πρώτη. Εντάξει ωραίο στην αρχή αλλά μετά κουράζει όπως λες!

Link to comment
Share on other sites

H καινουρια διαφημιση του ΟΤΕ που δειχνει κατι ασχετους ανθρωπους να λενε τι τους ερχεται στο μυαλο οταν σκεφτονται τις νεες μειωμενες τιμες του ΟΤΕ .Και τους ερχονται στο μυαλο κατι πανασχετα με τον ΟΤΕ πραγματα οπως χαμπουργκερ,παραλια,ποδοσφαιρο.Iδιαιτερα το χαμπουργκερ ειναι πανακυρο,τι θελει να μας πει?Οτι πειναει οταν σκευτεται τις μειωμενες τιμες του ΟΤΕ?Στον ΟΤΕ μειωηκαν οι τιμες,οχι στα Mcdonald's.Ελεος,ερχεται και καλοκαιρι,ποσο πιο θεοκουφες διαφημισεις θα δουμε πια? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Αυτη του Καπουτζιδη που γλειφει τον πυραυλο.

 

Τραγικες ολες της ΚΡΙ-ΚΡΙ, θυμιζουν αρχες 90's, ασε τους αποτυχημενους διαλογους. Πιο χαζοι πεθαινεις. Μετα τον Σακη το χαος.... :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

H καινουρια διαφημιση του ΟΤΕ που δειχνει κατι ασχετους ανθρωπους να λενε τι τους ερχεται στο μυαλο οταν σκεφτονται τις νεες μειωμενες τιμες του ΟΤΕ .Και τους ερχονται στο μυαλο κατι πανασχετα με τον ΟΤΕ πραγματα οπως χαμπουργκερ,παραλια,ποδοσφαιρο.Iδιαιτερα το χαμπουργκερ ειναι πανακυρο,τι θελει να μας πει?Οτι πειναει οταν σκευτεται τις μειωμενες τιμες του ΟΤΕ?Στον ΟΤΕ μειωηκαν οι τιμες,οχι στα Mcdonald's.Ελεος,ερχεται και καλοκαιρι,ποσο πιο θεοκουφες διαφημισεις θα δουμε πια?

 

Η νέα του ΟΤΕ, ΜΑΚΡΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ!!

 

συμφωνω μαζι σας..

 

Να προσθεσω το τρειλερ για την εκπομπη της Τατιανας Κατινιδου, συγγνωμη εννοω Στεφανιδου, για την εκπομπη της στο σταρ, "Αχλαδια", ή "Μηλα"...; Τελος παντων.. Ειναι τοσο σπαστικη που δεν μπορω να τη σχολιασω..

 

μακαρι εγω -> :kill: :* <- μακαρι αυτη

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέτυχα 2-3 φορές αυτή με τους ποδοσφαιριστές (Σιφάκης, Χριστοδουλόπουλος κλπ) της Nivea. Τραγικοί. Είδαμε ότι κάνατε νέα tatoo και ότι είστε γυμνασμένοι... Συν ότι αγχώνομαι κάθε φορά που τη βλέπω αν θα καταφέρει να βγάλει τις 2 λέξεις που λέει ο Χριστοδουλόπουλος......
Link to comment
Share on other sites

σιχαίνομαι την αποτυχημένη αντιγραφή του παντρεμένοι με παιδιά

 

φυσικά μιλάω για τη νέα τραγική διαφήμιση της κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

σιχαίνομαι την αποτυχημένη αντιγραφή του παντρεμένοι με παιδιά

 

φυσικά μιλάω για τη νέα τραγική διαφήμιση της κοσμοτε

 

Σε βρίσκω πολύ επιεική. :X

Όσο έπαιζε η διαφήμιση, την κοίταζα με τρόμο μην τυχόν είναι trailer καινούριας τηλεοπτικής σειράς. Όταν όμως κατάλαβα ότι είναι της Cosmote, αποφάσισα να αλλάξω εταιρία! Είμαι χρόνια πελάτισσά τους, απόλυτα ικανοποιημένη, τους διαφημίζω και τους παινεύω όπου μπορώ αλλά δε μπορώ να γίνω συνένοχος σε αυτό το νοητικό έγκλημα!

Κάποιος είχε γράψει "πιο χαζό και πεθαίνεις". Ε, κάτι πέθανε μέσα μου όταν το είδα... :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πέτυχα στο "mega" μία ελεεινή διαφήμιση που θύμιζε πρόγραμμα του "τηλε τώρα".

Κύριος κουστουμάτος με επαρχιακή προφορά (ειδικά των Αγγλικών) διαφημίζει μία μπάλα καθαρισμού για το πλυντήριο, μοιάζει σαν να λέει ποίημα παιδί του δημοτικού, το προϊόν είναι το Lara xl wash ball με κεραμικά σφαιρίδια, τον πλαισιώνουν για παραγέμισμα και ξετρελαμένες δήθεν νοικοκυρές με την μαγική μπάλα. Είπαμε είμαστε σε εποχή κρίσης δεν μπορούν να είναι πολύ ακριβές οι διαφημίσεις, αλλά όχι όμως και σε εποχή κακογουστιάς. Έλεος με τις αηδίες πια.:down: :angry:

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...