Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εξαιρεσεις οτι σαν διαφημιση, ειναι αδιαφορη... δεν νομιζω πως προσβαλει ή ειναι χυδαια!!

 

Πλάκα μας κάνεις;! Δηλαδή δεν φαίνεται σαν να εκσπερματώνει ή μόνο εγώ έχω πονηρό μυαλό... Μακάρι να είναι το δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

ειδα πριν λιγο διαφημιση για το παστελι τζανης. wtf ειναι τουτο παλι?

 

Το "εισαι σαν παστελι"οντως τραγικη διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις;! Δηλαδή δεν φαίνεται σαν να εκσπερματώνει ή μόνο εγώ έχω πονηρό μυαλό... Μακάρι να είναι το δεύτερο

 

Ουτε που πηγε το μυαλο μου και πιστεψε με εχω πολυ προστυχο!! :p

 

Τωρα αμα ενα μικρο παιδι το εκλαβει ετσι μαλλον ειναι ψιλιασμενο και εχει και εκεινο πονηρο μυαλο!! :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχει ανεβασμένη. Και δυστυχώς έχει και σλόγκαν το οποίο είχα ξεχάσει. Τι σου είναι ο ανθρώπινος εγκέφαλος, διαγράφει ό,τι μπορεί να του κάνει κακό...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dGrcgZfWd6s

 

Δείτε το με δική σας ευθύνη.

 

υπαρχει αυτη η διαφημηση στην ελληνικη τηλεοραση?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα καταλάβει το πιτσιρίκι τι είδε ή πόσα θα πιάσει. Το θέμα είναι ότι καταλαβαίνουν οι μεγάλοι τι βλέπουν. Το λέει ξεκάθαρα "και μαμώ" και για να σιγουρευτούν ότι θα το καταλάβουν, μας το δείχνουν κιόλας. Γιατί πώς αλλιώς να το πεις... η κίτρινη τελίτσα μαμάει την ροζ και μάλιστα σε διάφορες στάσεις (τι αναγκάζομαι να πω Θεέ μου!).

 

Ακόμα και οι διαφημίσεις προφυλακτικών, που όπως και να το κάνουμε, το θέμα τους είναι το σεξ και δεν το δείχνουν τόσο ξεδιάντροπα. Αφήνουν και κάτι στη φαντασία...

 

 

Ναι giothesuper, το πέτυχα τουλάχιστον 2 φορές στην τηλεόραση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα και οι διαφημίσεις προφυλακτικών, που όπως και να το κάνουμε, το θέμα τους είναι το σεξ και δεν το δείχνουν τόσο ξεδιάντροπα. Αφήνουν και κάτι στη φαντασία...

 

 

 

σε πληροφορω οτι οι δεν θυμαμαι ουτε μια διαφημιση προφυλακτικων που να ειναι προστυχη :ninja: ποσο μαλλον σαν αυτην που μ@μιουνται και μετα εκσπερματωνει κιολας...:wacko::wacko::wacko:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε πληροφορω οτι οι δεν θυμαμαι ουτε μια διαφημιση προφυλακτικων που να ειναι προστυχη :ninja: ποσο μαλλον σαν αυτην που μ@μιουνται και μετα εκσπερματωνει κιολας...:wacko::wacko::wacko:

Τελικά παίζει στην τν αυτή η διαφήμιση? Γιατί δεν την εχω πετύχει καθόλου...

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίζει στην τν αυτή η διαφήμιση? Γιατί δεν την εχω πετύχει καθόλου...

 

 

 

την ειδα πριν λιγο :wacko:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

την ειδα πριν λιγο :wacko:

 

ελεος...πρεπει να υπαρχει λιγο ντροπη για αυτο...βλεπουνε και παιδια τηλεοραση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις οτι σαν διαφημιση, ειναι αδιαφορη... δεν νομιζω πως προσβαλει ή ειναι χυδαια!! :rolleyes: Ασε που ειναι τελειως μεσα στο θεμα, η ΧE εχει και αυτα και πολυς κοσμος ψαχνει!!

 

Δηλαδη και εμεις που μεγαλωσαμε με τις διαφημισεις του Lux δεν παθαμε και τιποτα!! Ισα ισα στηνομασταν μπροστα απο την τηλεοραση να παρουμε ματι!! :lol:

 

Lux?

Τι εστί αυτό το λουξ? Και τι σόι διαφημίσει ςήταν;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Lux?

Τι εστί αυτό το λουξ? Και τι σόι διαφημίσει ςήταν;

 

Το Lux και το Camay ήταν κορυφαία αφρόλουτρα της δεκαετίας του '80. Οι διαφημίσεις τους ήταν πολύ προχωρημένες δείχνοντας αιθέριες υπάρξεις (για τα πρότυπα της εποχής) να μπανιαρίζονται τίγκα στον αφρό. Τα αγοράκια ξεροστάλιαζαν στην τηλεόραση γιατί εκτός από ώμο έδειχναν και γάμπα!

 

Παρωδία του Χάρρυ Κλυνν πολύ κοντά στο κλίμα της αρχικής:

http://www.youtube.com/watch?v=SsHq2h0VTeo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειδα χτες μια διαφημηση νομιζω του αγνο ηταν μια πολυ χαζη...συγνωμη για την εκφραση...αμα υπαρχει λινκ να μου δωσετε να θυμηθω...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ειδα χτες μια διαφημηση νομιζω του αγνο ηταν μια πολυ χαζη...συγνωμη για την εκφραση...αμα υπαρχει λινκ να μου δωσετε να θυμηθω...

Aυτο λες?:down:Οντως αθλια διαφημιση

http://www.youtube.com/watch?v=b-w3JFPeAWUΜια πανασχετη διαφημιση που πετυχα χτες για 1η φορα ειναι η καινουρια ενος γιαουρτιου με τον Ρουβα που ειναι μεσα στο studio ηχογραφησης και νανουριζει το μωρο του μεσο τηλεφωνου:wacko::X.Οχι οτι εχω προβλημα με τον Σακη αλλα το σεναριο/concept ειναι παρα πολυ χαζο και ακυρο και δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση με το διαφημιζομενο προϊον δηλ.το γιαουρτι.Αλλη μια ηλιθια διαφημιση ειναι και η καινουρια της Q με τον τρυφωνα.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα? κυκλοφορει αυτο το πραγμα??

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα ελεος.

η αγνο πριν βγαλουν την διαφημηση δεν την ειδε αραγε???

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοχαλια αυτη της vodafone, οπου ο αλλος βρηκε οχι μια, αλλα δυο γκομενες επειδη πήρε chatphone και σπαταλαει ολη την μερα του ανταλλασοντας μυνηματα αντι να βγει εξω να μιλησει με κοσμο. Ναι, καλα...
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία της cosmote. Έλεος...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία της cosmote. Έλεος...

 

ελλαδα ζουμε και βγαζουν την μια διαφημιση σε αλλη γλωσσα με την αλλη ! οπως την αλλη με το ρακι και τους κρητικους

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ελλαδα ζουμε και βγαζουν την μια διαφημιση σε αλλη γλωσσα με την αλλη ! οπως την αλλη με το ρακι και τους κρητικους

 

Σε περίπτωση που σας διαφεύγει, η Κρήτη είναι μέρος της Ελλάδας :p

Όσο για την τελευταία διαφήμιση, ο τύπος χρησιμοποιεί μόνο γαλλικές λέξεις που έχουν απορροφηθεί από την Ελληνική γλώσσα (γκαζόν, σεζλόνγκ, φρικασέ, κονκασέ, πανσιόν). ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:shifty:

 

εννοω τους κρητικους που μιλανε αγγλικα και μαλιστα οχι λεξεις που εχουν απορροφηθει :cool:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:shifty:

 

εννοω τους κρητικους που μιλανε αγγλικα και μαλιστα οχι λεξεις που εχουν απορροφηθει :cool:

 

Φοβερή προφορά όμως ο πέτσακας, ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια παρένθεση για τις διαφημίσεις που μέχρι στιγμής δεν έχει αναφέρει κανείς; Αυτές των 90-11-2ευρωτολεπτο!

 

ταρώ, αστρολογία, προβλέψεις, γκει, στρειτ, η Ντούβλη (ήμαρτον), ό,τι να ναι!!

 

Με αποκορύφωμα την αγαπημένη μου χειρότερη διαφήμιση που πετυχαίνω αργά το βράδυ που είναι μια τύπισα στο μπαρ και λεει "10 λεπτά ακόμα και φεύγω.... κι όμως ήρθε! το "ταδε" είχε δίκιο" και κάνει ανασκόπηση στην συζήτηση με την τηλεμέντιουμ "απόψε θα γνωρίσεις στο μπαρ τον έρωτα της ζωής σου" :X

Δεν ξέρω αν το πιο λυπητερό είναι η διαφήμιση ή αυτοί που καλούν... :fool:

 

Α, και η ορχιστρική του ντιρόλο. Πάνω που νόμιζα ότι δεν μπορούν χειρότερα :lol:

 

(το λατρεύω αυτό το topic)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια παρένθεση για τις διαφημίσεις που μέχρι στιγμής δεν έχει αναφέρει κανείς; Αυτές των 90-11-2ευρωτολεπτο!

 

ταρώ, αστρολογία, προβλέψεις, γκει, στρειτ, η Ντούβλη (ήμαρτον), ό,τι να ναι!!

 

Με αποκορύφωμα την αγαπημένη μου χειρότερη διαφήμιση που πετυχαίνω αργά το βράδυ που είναι μια τύπισα στο μπαρ και λεει "10 λεπτά ακόμα και φεύγω.... κι όμως ήρθε! το "ταδε" είχε δίκιο" και κάνει ανασκόπηση στην συζήτηση με την τηλεμέντιουμ "απόψε θα γνωρίσεις στο μπαρ τον έρωτα της ζωής σου" :X

Δεν ξέρω αν το πιο λυπητερό είναι η διαφήμιση ή αυτοί που καλούν... :fool:

 

Α, και η ορχιστρική του ντιρόλο. Πάνω που νόμιζα ότι δεν μπορούν χειρότερα :lol:

 

(το λατρεύω αυτό το topic)

 

χαχαχα...αυτη με το τηλεμεντιουμ τραγικη!!!αλλα εχω να πω οτι στην αρχη νομιζα οτι διαφημιζε γραφειο με προξενια....:lol: ο,τι να ναι!τραγικος κι εγω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...