Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι μ****α αυτη η διαφημιση της LG με την scarlet.Στην αρχη νομιζα πως θα ειναι καθημερινη σειρα,οταν ειδα τη διαφημιση σε αλλα καναλια λεω θα ειναι ταινια στον κινηματογραφο και σημερα τελικα ειδα οτι η scarlet ειναι μοντελο τηλεoρασης της LG.

χαχαχαχαχαχα.σοβαρα?

εγω νομισα οτι ειναι σειρα με θεμα καποια διασημη ηθοποιο που παιζει σε ταινιες τυπου λαρα κροφτ.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που δεν έγραψε κανεις ως τώρα τη νέα της Tellas, για τη συγχώνευση με Wind. "Να μου λέει Τέλη μου, να της λέω Tellas μου" ? WTF? :wacko:

 

 

http://www.alanismorissette.info/images/smiles/repuke.gif

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα.σοβαρα?

εγω νομισα οτι ειναι σειρα με θεμα καποια διασημη ηθοποιο που παιζει σε ταινιες τυπου λαρα κροφτ.

 

Αυτο ηταν το δευτερο μερος της.

http://www.youtube.com/watch?v=_w2ElY0nKR0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορώ που δεν έγραψε κανεις ως τώρα τη νέα της Tellas, για τη συγχώνευση με Wind. "Να μου λέει Τέλη μου, να της λέω Tellas μου" ? WTF? :wacko:

 

 

http://www.alanismorissette.info/images/smiles/repuke.gif

 

Έλα ντε;

Φοβερά κουραστική διαφήμιση. "Γεια σας, είμαι ο Τέλης και έχω μπλέξει με τα καλώδια." "Και τώρα που λέω Ελλάς, για την TELLAS ήθελα να σας πω".

 

Απαπαπαπα! Στο ανηψάκι μου να έλεγα να βρει μια δικαιολογία για να μιλήσει για κάτι, πιο έξυπνη ιδέα θα κατέβαζε :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπα! Στο ανηψάκι μου να έλεγα να βρει μια δικαιολογία για να μιλήσει για κάτι, πιο έξυπνη ιδέα θα κατέβαζε :mad:

 

Ειλικρινά πιστεύω οι διαφημιστές τη σήμερον ημέρα πάνε από το κακό στο χειρότερο... :rolleyes: Εκτός από μερικές ευτυχείς εξαιρέσεις βεβαίως.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημιστές δεν είναι βλάκες για να φτιάχνουν χαζές διαφημίσεις, αλλά αρκετά έξυπνοι ώστε να προσαρμόζουν αυτές στο κοινό που απευθύνονται (στον μέσο Έλληνα κοιμισμένο τηλεθεατή δηλαδή). Ειδικά σε θέματα τεχνολογίας που οι περισσότεροι είναι σκράπες, ο μόνος τρόπος να τους πείσεις πως η Tellas αξίζει, είναι ξυπνώντας τους τα φιλοπάτρια αίσθηματα. Οτιδήποτε άλλο να τους πεις δεν πρόκειται να καταλάβουν...

 

Χαμηλού επιπέδου διαφημίσεις με ηλίθιες ατάκες για χαμηλού επιπέδου, ηλίθιους τηλεθεατές. Αυτοί είμαστε δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε;

Φοβερά κουραστική διαφήμιση. "Γεια σας, είμαι ο Τέλης και έχω μπλέξει με τα καλώδια." "Και τώρα που λέω Ελλάς, για την TELLAS ήθελα να σας πω".

 

Απαπαπαπα! Στο ανηψάκι μου να έλεγα να βρει μια δικαιολογία για να μιλήσει για κάτι, πιο έξυπνη ιδέα θα κατέβαζε :mad:

 

Eκτος απο αθλια διαφημιση, εβαλαν και ενα αλληθωρο. Εχουν ξεφυγει στη Wind, μετα το νανο μας εβαλαν αλλο καραγκιοζη. Λογικα στις διαφημισεις βαζουμε το μεσο ελληνα ας πουμε, τι εννοουν? Οτι ο μεσος Ελληνας ειναι κοντος, αλληθωρος, βλακας, γλοιωδης και ασχημος?

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές. Ένας απλός φυσιολογικός άνθρωπος είναι ο συγκεκριμένος.
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημιστές δεν είναι βλάκες για να φτιάχνουν χαζές διαφημίσεις, αλλά αρκετά έξυπνοι ώστε να προσαρμόζουν αυτές στο κοινό που απευθύνονται (στον μέσο Έλληνα κοιμισμένο τηλεθεατή δηλαδή). Ειδικά σε θέματα τεχνολογίας που οι περισσότεροι είναι σκράπες, ο μόνος τρόπος να τους πείσεις πως η Tellas αξίζει, είναι ξυπνώντας τους τα φιλοπάτρια αίσθηματα. Οτιδήποτε άλλο να τους πεις δεν πρόκειται να καταλάβουν...

 

Χαμηλού επιπέδου διαφημίσεις με ηλίθιες ατάκες για χαμηλού επιπέδου, ηλίθιους τηλεθεατές. Αυτοί είμαστε δυστυχώς.

+1

Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότερες βλακώδεις διαφημίσεις αφορούν κατά τεράστιο ποσοστό συγκεκριμένη γκάμα προϊόντων, ούτε ότι προβάλλονται σε συγκεκριμένες ώρες, στα διαλείμματα συγκεκριμένων προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

+1

Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότερες βλακώδεις διαφημίσεις αφορούν κατά τεράστιο ποσοστό συγκεκριμένη γκάμα προϊόντων, ούτε ότι προβάλλονται σε συγκεκριμένες ώρες, στα διαλείμματα συγκεκριμένων προγραμμάτων.

 

Δεν αντιλέγω. Γι' αυτό και οι πιο "βαρετές" διαφημίσεις είναι αυτές των απορρυπαντικών. Απευθύνονται σε νοικοκυρές που δεν ενδιαφέρονται για έξυπνα λογοπαίγνια ή σχόλια. Αρκεί να δείχνει την έκπληκτη μάνα και το κατάλευκο μπλουζάκι του γιου της και όλο και κάποια θα τσιμπήσει.

Η συγκεκριμένη όμως (Tellas) σε ποιον απευθύνεται; Σε βαριεστημένες νοικοκυρές ή σε νεαρά άτομα που ενδιαφέρονται να σερφάρουν/παίζουν/κατεβάζουν στο Internet, που θέλουν μεγάλες ταχύτητες και μετά θα ζαλίσουν τους γονείς τους για να το αγοράσουν;

 

Και η πρώτη διαφήμιση της Forthnet για το Double Play (με το παιδάκι και την πλαστελίνη), ούτε έξυπνη ήταν, ούτε έμεινε στην ιστορία. Αλλά το μήνυμά της το πέρασε και σε νέους και σε άσχετους χωρίς να μας σπάσει τα νεύρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω. Γι' αυτό και οι πιο "βαρετές" διαφημίσεις είναι αυτές των απορρυπαντικών. Απευθύνονται σε νοικοκυρές που δεν ενδιαφέρονται για έξυπνα λογοπαίγνια ή σχόλια. Αρκεί να δείχνει την έκπληκτη μάνα και το κατάλευκο μπλουζάκι του γιου της και όλο και κάποια θα τσιμπήσει.

Η συγκεκριμένη όμως (Tellas) σε ποιον απευθύνεται; Σε βαριεστημένες νοικοκυρές ή σε νεαρά άτομα που ενδιαφέρονται να σερφάρουν/παίζουν/κατεβάζουν στο Internet, που θέλουν μεγάλες ταχύτητες και μετά θα ζαλίσουν τους γονείς τους για να το αγοράσουν;

 

Και η πρώτη διαφήμιση της Forthnet για το Double Play (με το παιδάκι και την πλαστελίνη), ούτε έξυπνη ήταν, ούτε έμεινε στην ιστορία. Αλλά το μήνυμά της το πέρασε και σε νέους και σε άσχετους χωρίς να μας σπάσει τα νεύρα...

 

εγώ κάνω έναν πιο χοντρό διαχωρισμό. Σε αυτούς που παρακολουθούν ελληνική τηλεόραση και σε αυτούς που δεν παρακολουθούν.;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η καινούρια του Γερμανού με τον ταξιτζή που αντί να κοιτάει τον δρόμο να μην στουκάρει πουθενά κοιτάει τι μάρκα κινητού έχει ο πελάτης και τον ταράζει στις προσβολές, και στις κρυάδες, και τι σόι καθρέπτη είχε πια που έβλεπε μέχρι και τα πόδια του πελάτη;:p γιατί σε εκείνο το ύψος κράταγε το κινητό. Τον κεντρικό καθρέπτη τον έχουμε να κοιτάει στο ύψος του κεφαλιού των πίσω, γιατί εκεί είναι και το ύψος του πίσω τζαμιού, εκτός αν τον είχε ξεχασμένο στην θέση των ποδιών για τις πελάτισες να παίρνει μάτι.:vava:

Και φυσικά η ηλιθιοδέστατη αυτή διαφήμιση έχει και δεύτερο μέρος, όπου πάει ο νεαρός να πάρει άλλο κινητό για να μην του την λένε οι ταξιτζήδες:blink::blink: και φυσικά η διαφήμιση κλείνει πάλι με το "καταπληκτικό" το "ανεπανάληπτο" το "εμπνευσμένο" χορευτικό ΣΒΟΥΡΑ του Τσαλίκη :wacko:Ουυυστ με τις βλακείες πια!!!!

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η καινούρια του Γερμανού με τον ταξιτζή που αντί να κοιτάει τον δρόμο να μην στουκάρει πουθενά κοιτάει τι μάρκα κινητού έχει ο πελάτης και τον ταράζει στις προσβολές, και στις κρυάδες, και τι σόι καθρέπτη είχε πια που έβλεπε μέχρι και τα πόδια του πελάτη;:p γιατί σε εκείνο το ύψος κράταγε το κινητό. Τον κεντρικό καθρέπτη τον έχουμε να κοιτάει στο ύψος του κεφαλιού των πίσω, γιατί εκεί είναι και το ύψος του πίσω τζαμιού, εκτός αν τον είχε ξεχασμένο στην θέση των ποδιών για τις πελάτισες να παίρνει μάτι.:vava:

Απλά είδε οτι έξυνε κάρτα για να την περάσει το κινητό. Δε χρειάζεται και πολλή προσπάθεια...

 

Θεική διαφήμιση :p

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα την προχειρη διόρθωση που εκανε το multirama στην διαφημιση του, όπου ο IT manager αγορασε 4πύρηνο με 4μεγκαμπαϊτ μνημη. Αντε, μετα από μια βδομαδα, το αλλαξανε σε gigabyte. Μπραβο τους.

 

Πολύ μ αρεσει όταν "σταρ" πανε να διαφημισουν προϊόντα τεχνολογιας και πετάνε βατράχια...

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα την προχειρη διόρθωση που εκανε το multirama στην διαφημιση του, όπου ο IT manager αγορασε 4πύρηνο με 4μεγκαμπαϊτ μνημη. Αντε, μετα από μια βδομαδα, το αλλαξανε σε gigabyte. Μπραβο τους.

 

Πολύ μ αρεσει όταν "σταρ" πανε να διαφημισουν προϊόντα τεχνολογιας και πετάνε βατράχια...

 

Σοβαρά; :lol::lol::lol:

Καλός ο ΙΤ, να μην τον χάσουμε. Τηλέφωνο έχει κανείς; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!! "Φτου σου φτου σου φτου σου φτου σου να μη σε ματιάξουμε!" και λέω τι διαφημίζει τώρα άραγε και γράφει "Καλή επιτυχία στην Καλομοίρα μας!"... ΕΛΕΟΣ! Όχι άλλο κάρβουνο! :p
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μια ραδιο-φονικη διαφημιση με ενα παιδακι που λεει οτι ο μπαμπας του ειναι κουρσαρος γιατι οδηγαει seat-cordoba! Την ακουσατε? Καλα που τα σκεφτονται ρε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι εταιρίες κινητής-σταθερής τηλεφωνίας ίσως έχουν μακράν τις χειρότερες διαφημίσεις, μετά από αυτές του Jumbo. :X

Αυτό με το Seat Cordoba το είδα/άκουσα κι εγώ και μπορώ να πω ότι μου γύρισαν τα μυαλά. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!! "Φτου σου φτου σου φτου σου φτου σου να μη σε ματιάξουμε!" και λέω τι διαφημίζει τώρα άραγε και γράφει "Καλή επιτυχία στην Καλομοίρα μας!"... ΕΛΕΟΣ! Όχι άλλο κάρβουνο! :p

 

Aυτη εχει πλακα παντως! Πετυχημένη! :D

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τον Τέλη και την Tellas. Αναγούλα μου έρχεται. Και η μ@λ@κί@ έχει όριά της... :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...