Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι διαφημίσεις της "Βλάχας" - OMG!! τι γελοίοι! είπε ήδη κάποιος το "Γιο μαν, γιο μάμα", ή το άλλο με τη θείτσα που ακούει ξένα ενώ κάνει μουσακά..Τι απίστευτο φασιστοεθνικιστικό παραλήρημα..Κάνει μουσακά με τουρκικές μελιτζάνες, σκοπιανά κολοκυθάκια, πατάτες Αιγύπτου, κιμά Γαλλίας αλλά το γάλα..εεε..το γάλα είναι Βλάχας...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η διαφημιση της greenpeace με το παιδακι που μιλαει για το περιβαλλον και το μελλον . Που το βρηκαν??? σαν να ειναι απο τον εξορκιστη. Παντως η διαφημιση πιανει , ηδη φοβαμαι...:blink: :blink: :blink: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση της greenpeace με το παιδακι που μιλαει για το περιβαλλον και το μελλον . Που το βρηκαν??? σαν να ειναι απο τον εξορκιστη. Παντως η διαφημιση πιανει , ηδη φοβαμαι...:blink: :blink: :blink: :blink:

 

Ναι όντως, παραείναι τσαντίλας ο μικρός. Μου τη δίνει το υφάκι του αλλά αυτά που λέει πραγματικά σε τρομοκρατούν...

 

 

Εμένα μου τη σπάει η διαφήμιση του Λουμίδη. Με τον τύπο που τραγουδά τραγικά παράφωνα "αν μ' ααααγαπααααααααααααας". Αλλάζω κανάλι εν ριπή οφθαλμού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση της greenpeace με το παιδακι που μιλαει για το περιβαλλον και το μελλον . Που το βρηκαν??? σαν να ειναι απο τον εξορκιστη. Παντως η διαφημιση πιανει , ηδη φοβαμαι...:blink: :blink: :blink: :blink:

τι σιχαμένο σατανικό παιδάκι!:lol: σ εμένα η διαφήμιση έχει τα αντίθετα αποτελέσματα: να προστατεύσω τον πλανήτη για να τον χαίρονται τέτοια μοχθηρά παιδάκια? δε μου δίνει κίνητρο!:p

πραγματικά τη θεωρώ αποτυχημένη ως διαφήμιση, εντάξει το καταλαβαίνω οτι θέλει να μας "ταρακουνήσει" αλλά και πάλι, όταν θέλεις να πείσεις κάποιον για κάτι δεν πρέπει να του βγάζεις τόσο αρνητικά συναισθήματα! θα έπρεπε να μας κάνει να νοιώσουμε κάτι θετικό, να μας δώσει ένα αισιόδοξο ή έστω όμορφο κίνητρο, όχι να μας κοιτάει σα να μαστε δολοφόνοι μ αυτό το απαίσιο υφος! όχι να το προστατέψω δε μου ρχεται αλλά να το πλακώσω με μια βρεμμένη σανίδα να στρώσει!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μια από τις χειρώτερες διαφημίσεις που υπάρχουν στην Ελληνική τηλεόραση ειναι μια διαφήμιση του καναλιού star , όπου δείχνει μία μελαχρινή κοπέλα να δικαιώνει τα ανέκδοτα για τις ξανθιές (καθώς είναι βαμένη ξανθιά) ,διαφημίζει ένα διαγωνισμό του star, κουνιέται σαν νευρόσπαστο όση ωρα μιλάει και εχει πολύ ενοχλητικη φωνή , όλοι θα την έχετε δει ,ξεκινάει λέγοντας : "Γεια σας είμαι η Βιβή". Είναι τόσο απαράδεκτη διαφήμιση που κάθε φορα που την βλέπω με πιάνουν νευρικά γέλια.:lol::lol::lol::lol::lol:
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

οντως...εχει εκνευριστικη φωνη...και απο μουρη δε λεει πολλα..απορω με τι κριτηρια την βαλαν στο σποτακι.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:angry::angry::ρ

οντως...εχει εκνευριστικη φωνη...και απο μουρη δε λεει πολλα..απορω με τι κριτηρια την βαλαν στο σποτακι.

 

Γεια.Είμαι η Βιβή...:angry::angry::ρ Απίστευτα σπαστική και την αλλάζω πάντα

Link to comment
Share on other sites

"Γεια είμαι η Βιβή και θα σας δείξω πώς πήρα αυτή τη δουλειά με άλλα προσόντα και όχι με την υποκριτική μου ικανότητα, την άρθρωσή μου ή την ομορφιά μου".

Παρατηρήσατε ότι όταν απαριθμεί τα δώρα, κάνει σαν αυτοματοποιημένο μήνυμα; Όπως στα καρτοκινητά "έχετε ένα, ευρώ, και, τριάντα, δύο, λεπτά"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια που ειπατε για αρθρωση.,,

ευτυχως εχω μερες να δω την διαφημιση του κνορ βιε με την κοπελιτσα που δεν μπορουσε να πει το ρ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

:angry::angry::ρ

 

Γεια.Είμαι η Βιβή...:angry::angry::ρ Απίστευτα σπαστική και την αλλάζω πάντα

 

Και που να σε λενε και Βιβή να δεις νευρα που σε πιανουν! :kill::rocket::shoot::hunter:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Και που να σε λενε και Βιβή να δεις νευρα που σε πιανουν! :kill::rocket::shoot::hunter:

 

Δεν εννοούσα κάτι για όλες τις Βιβές!:O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από χθες δείχνουν άλλη διαφήμηση στο star, η Βιβή μας τελείωσε (:cry: και τι θα κάνουμε τώρα χωρίς Βιβή :p) :lol::lol::lol:
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Prwta ap'ola symfwnw gia ti diafimisi me to satanopaido!alla emena auti pou mou ti dinei einai i kainouria tis wind pou vriskontai kapoioi se mia taverna kai dinoun paraggelia se mia giagia.episis mia akomi einai auti mias trapezas(mou diafeugei to onoma)stin opoia milaei stin camera enas antras.exw kairo na ti dw,eutuxws!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Prwta ap'ola symfwnw gia ti diafimisi me to satanopaido!alla emena auti pou mou ti dinei einai i kainouria tis wind pou vriskontai kapoioi se mia taverna kai dinoun paraggelia se mia giagia.episis mia akomi einai auti mias trapezas(mou diafeugei to onoma)stin opoia milaei stin camera enas antras.exw kairo na ti dw,eutuxws!!!

 

Ποια απ' όλες να εννοείς....

Μήπως αυτή που λέει "κάπου έβαλα 3.000 ευρώ και δεν τα βρίσκω" και εννοεί το τηλέφωνο;

Μήπως ο άλλος που λέει "Θέλετε μετρητά; 701 701 701 701 (σαν το ΑΜΑΝ τηλεμάρκετινγκ ένα πράγμα...)" και μετά γυρνάει στο τηλέφωνο και λέει "ναι, για εσάς μιλούσα τώρα".

Ή μήπως τον ίδιο τύπο που ενώ πήγε διακοπές συνεχίζει να μονολογεί ακόμα και στην παραλία "701 701 701 701";

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κι όμως αληθινό. Προχθές τα ξημερώματα (4 το χάραμα, αϋπνίες είχα) πέτυχα στο Star, εκτός από την περιβόητη και σπαζ****δω Βιβή (είναι πράγματι εκνευριστική, γιατί σπάνια βρίζω) και κάμποσες 901 και δε συμαζεύεται, διαφήμιση του αντικαρκινικού εράνου που έλεγε "10 κάτι ΑΠΡΙΛΙΟΥ έως 8 ΜΑΪΟΥ" Αν είναι δυνατόν δηλαδή, έχουν περάσει τρεις μήνες και τους ήρθε να τη δείξουν;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κι όμως αληθινό. Προχθές τα ξημερώματα (4 το χάραμα, αϋπνίες είχα) πέτυχα στο Star, εκτός από την περιβόητη και σπαζ****δω Βιβή (είναι πράγματι εκνευριστική, γιατί σπάνια βρίζω) και κάμποσες 901 και δε συμαζεύεται, διαφήμιση του αντικαρκινικού εράνου που έλεγε "10 κάτι ΑΠΡΙΛΙΟΥ έως 8 ΜΑΪΟΥ" Αν είναι δυνατόν δηλαδή, έχουν περάσει τρεις μήνες και τους ήρθε να τη δείξουν;

Τί φαντάζεσαι,έτσι είναι...Μη το ψάχνεις,κασσέτα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κι όμως αληθινό. Προχθές τα ξημερώματα (4 το χάραμα, αϋπνίες είχα) πέτυχα στο Star, εκτός από την περιβόητη και σπαζ****δω Βιβή (είναι πράγματι εκνευριστική, γιατί σπάνια βρίζω) και κάμποσες 901 και δε συμαζεύεται, διαφήμιση του αντικαρκινικού εράνου που έλεγε "10 κάτι ΑΠΡΙΛΙΟΥ έως 8 ΜΑΪΟΥ" Αν είναι δυνατόν δηλαδή, έχουν περάσει τρεις μήνες και τους ήρθε να τη δείξουν;

 

Μπα... δε φταίει (παραδόξως) το κανάλι. Ο οργανισμός φταίει, σου λέει τόσα σκάσαμε για τη διαφήμιση, μόνο 20 μέρες το χρόνο να τη δείχνουμε;

Το κανάλι δε μπορεί να κάνει τέτοιο λάθος γιατί δε θα πληρωθεί για τα 20" που έπαιξε η διαφήμιση :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Όμως ο αντικαρκινικός έρανος όπως και να το κάνουμε γίνεται μια φορά το χρόνο. Η εταιρεία αυτή μπορεί κάλλιστα να βγάλει άλλο σπότ για τον καρκίνο. Δεν είναι ανάγκη να κάνει ανακύκλωση σε τέτοιο βαθμό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

βρισκω λιγο τραβηγμενη την τελευταια διαφημηση της green peace

 

αυτο το παιδακι μοιαζει περισσοτερο με αραβα τρομοκρατη που εξαπολυει απειλες εναντιων των ΗΠΑ.:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρισκω λιγο τραβηγμενη την τελευταια διαφημηση της green peace

 

αυτο το παιδακι μοιαζει περισσοτερο με αραβα τρομοκρατη που εξαπολυει απειλες εναντιων των ΗΠΑ.:lol::lol:

 

Όντως πλήρης αποτυχία. Σωστή ιδέα αλλά χάλια υλοποίηση...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Όντως πλήρης αποτυχία. Σωστή ιδέα αλλά χάλια υλοποίηση...

Κι έχει κι ένα υφάκι...Με προκελεί για ξύλο...Θα πάρω την οχλαού(πλάστη) της γιαγιάς μου και θα του δείξω εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Και που να σε λενε και Βιβή να δεις νευρα που σε πιανουν! :kill::rocket::shoot::hunter:
λολ.

συνοναματη κι εσυ;:D

 

Δεν εννοούσα κάτι για όλες τις Βιβές!:O
αυτο ελειπε!!!!:p

 

 

οσο για το παιδι της γκριν πις,την σωστη ιδεα που την ειδατε;σκοπος ειναι η διαφημιση να ειναι λιγο ρεαλιστικη

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οσο για το παιδι της γκριν πις,την σωστη ιδεα που την ειδατε;σκοπος ειναι η διαφημιση να ειναι λιγο ρεαλιστικη

 

Σαν ιδέα ήταν όντως καλό. Ένα πιτσιρίκι που τα παίρνει κρανίο γιατί οι μεγάλοι δε σκέφτονται ότι δεν θα αφήσουν τίποτα όρθιο για να ζήσει κι αυτό. Τώρα το αν είναι ρεαλιστικό να βγαίνει ο μικρός με κουκούλα σαν άλλος τρομοκράτης (το καρώ τσεμπέρι του έλειπε) και να απειλεί ότι δε θα είναι πια γλυκούλης πραγματικά σηκώνει συζήτηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...