Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση τα βρηκο το ιμει (ειναι το ιδιο και για τισ 2 sim) το θεμα ειναι πωσ το βαζω?

 

αν ειναι ιδια τοτε δεν υπαρχει κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση τα βρηκο το ιμει (ειναι το ιδιο και για τισ 2 sim) το θεμα ειναι πωσ το βαζω?

Δεν μας λές που βρήκες το ΙΜΕΙ . Γραμμένο στην πλάτη του τηλεφώνου πίσω απο την μπαταρία , ή στις ρυθμίσεις τηλεφώνου - πληροφορίες ιμει . Αν είναι το πρώτο , οδηγό σχετικά με την επαναφορά του θα βρείς στην πρώτη σελίδα .

Αν υπάρχει στις πληροφορίες τηλεφώνου , τότε δεν χρειάζεσαι επαναφορά και το πρόβλημά σου είναι αλλού

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο δικό μου στις 9/10 φορές που θα κάνω απενεργοποίηση ,μετά όταν ανοίγει περιμένω ώρα για να κάνει τη βελτιστοποίηση εφαρμογών ; Τι άλλαξε και το κάνει συνέχεια ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση τα βρηκο το ιμει (ειναι το ιδιο και για τισ 2 sim) το θεμα ειναι πωσ το βαζω?

 

Φιλε ειχα κι εγω το ιδιο θεμα. Κατεβασε το tool hero και κανε επαναφορα των IMEI απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για αυτή τη μπαταρία ; https://www.aliexpress.com/item/konpson-3400mAh-High-capacity-JY-S3-JY-S3-battery-for-JIAYU-S3-battery-free-shipping-Tracking/32360303710.html?spm=2114.01010208.3.32.L2Hzb4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10065_10151_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10177_10110_10136_10137_519_10111_10060_10138_10112_10113_10155_10062_10114_437_10154_10056_10055_10054_10182_10059_303_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10096_10123_10189_10052_10053_10142_10107_142_10050_10051-10052_10112,searchweb201603_9,ppcSwitch_5&btsid=50994495-c19a-4385-94ab-006f278c1bad&algo_expid=4e116208-b6ab-40c9-aeae-75aea8ceb171-7&algo_pvid=4e116208-b6ab-40c9-aeae-75aea8ceb171

 

Βλέπω πολλές παραγγελίες και δεν βλέπω πλέον την Konpson. Στο λίνκ που είχα αγοράσει πριν ένα χρόνο τη konpson μου βγάζει αυτή τώρα. Τι λέτε αξίζει ;

 

Σε καμία περίπτωση δεν είναι 4250mAh! Τώρα αν είναι καλή ή όχι, δεν το γνωρίζω. Πάντως η Konpson που έχω πάρει κι εγώ, έχει βγει διαμάντι!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες, δε πιστεύω κι εγώ ότι είναι 4250mah αλλά και λιγότερα να είναι το θέμα ειναι να συμπεριφέρεται αξιοπρεπώς. Τη konpson πλέον δε μπορώ να τη βρώ διαθέσιμη στο aliexpress απο αξιόπιστο πωλητή.

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήμουν cosmote και είχα κανονικά 4g. Πήγα Wind και βλέπω μόνο H στην ένδειξη. Παίζει κάτι με το τηλέφωνο; ή να το ψάξω με τη Wind Sim κλπ;

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Όλα κομπλέ, μετά από τηλέφωνο Wind, έφτιαξε

Edited by airbaran
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήμουν cosmote και είχα κανονικά 4g. Πήγα Wind και βλέπω μόνο H στην ένδειξη. Παίζει κάτι με το τηλέφωνο; ή να το ψάξω με τη Wind Sim κλπ;

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Όλα κομπλέ, μετά από τηλέφωνο Wind, έφτιαξε

 

Με την wind δες τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Με την 7.1.2 πως μπαίνουμε σε mediatek engineering menu? Για να αλλάξω το band Mode θέλω. Αν μπορώ και από αλλού, μου λέτε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Με την 7.1.2 πως μπαίνουμε σε mediatek engineering menu? Για να αλλάξω το band Mode θέλω. Αν μπορώ και από αλλού, μου λέτε.

Ρυθμίσεις - κάρτες σιμ - λειτουργία band

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - κάρτες σιμ - λειτουργία band
σωωωωωραιος

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε που μπορω να βρω την πισω καμερα για να την αλλαξω;; Επεσε και εσπασε το τζαμακι της..Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε που μπορω να βρω την πισω καμερα για να την αλλαξω;; Επεσε και εσπασε το τζαμακι της..Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα.. :mad:

 

Στο AliExpress την βρήκα....

Look what I found on AliExpress

http://s.aliexpress.com/Z7bENrMZ

Link to comment
Share on other sites

Στο AliExpress την βρήκα....

Look what I found on AliExpress http://s.aliexpress.com/Z7bENrMZ

 

δεν ξέρω αν είναι το ίδιο μαγαζί, αλλά και εγώ που χρειάστηκα κάμερα το χειμώνα , από AliXpress παράγγειλα κανονικά και δουλεύει

Άσε που είναι πανεύκολη η αλλαγή, ουσιαστικά μόνο το καπάκι χρειάζεται ξεβίδωμα, και προσοχή γιατί στο σημείο της ΣΙΜ1 έχει ένα δοντάκι που χρειάζεται λίγο να το απεμπλέξεις για να βγει, εγώ έψαχνα για βίδα ότι έχω ξεχάσει και δεν έβγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε που μπορω να βρω την πισω καμερα για να την αλλαξω;; Επεσε και εσπασε το τζαμακι της..Ψαχνω αλλα δεν βρισκω πουθενα.. :mad:

 

Αλλαζει μονο το τζαμακι, δε χρειαζεται να αλλαξεις την καμερα. Τo ειχα βρει στο aliexpres απο αυτον εδω τον πωλητη https://www.aliexpress.com/store/group/Others/509020_257699216.html

Αν θες ρωτα τον μηπως το εχει.

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα..Μαλλον εψαχνα με λαθος ορολογιες..:ninja:

Θα ψαξω για τζαμακι καλυτερα που ειπε ο φιλος..Και αμα δεν βρω παμε για καμερα..

Link to comment
Share on other sites

Για να μπει η madOS_7.1.2_s3_h560_20170605.zip πάνω από την madOS_7.1.2_s3_h560_20170527.zip, πρέπει να γίνουν Wipes ?

 

Αν όχι, μετά θέλει και Gapps ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν χρειάζεται wipe

ναι μετά οπωσδήποτε gapps

πρόσεχε μόνο μην σου κάνει επανεκκίνηση πριν βάλεις gapps

αν θες μπορείς και ταυτόχρονα να τα περάσεις μαζί με την ROM

Link to comment
Share on other sites

Η Xtreme rom βλέπω να μένει σε 5.1. Η δική σας 7.1.2 είναι smooth ή ακόμα έχει προβληματάκια ;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Xtreme rom βλέπω να μένει σε 5.1. Η δική σας 7.1.2 είναι smooth ή ακόμα έχει προβληματάκια ;

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία έκδοση της 7.1.2 είναι απροβλημάτιστη και smoothότατη ( όπως το εννοείς ) , εφ όσον δεν την πειράξεις με δικαιώματα root . :):)

Απλώς κάποια πράγματα πρέπει να τα κάνεις απο μόνος σου . Όπως π.χ. να ενεργοποιήσεις το LTE (4G) που με την εγκατάσταση είναι σε 3G

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα root ; Στο δικό μου έχω one click root με xtreme rom 2.54

Είναι αρκετά χρήσιμο πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει δικαίωμα root ; Στο δικό μου έχω one click root με xtreme rom 2.54

Είναι αρκετά χρήσιμο πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά και μπορείς να έχεις δικαιώματα root . Αλλά εδώ είναι διαφορετική η διαδικασία απόκτησής τους . Σχετικές οδηγίες θα βρεις στην πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...