Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς αλλιώς; ;)
Δεν είμαι σίγουρος για αυτό ρωτάω. Να αποφύγω τα δυσάρεστα. Έχω καιρό να ασχοληθώ με το s3 μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό ρωτάω. Να αποφύγω τα δυσάρεστα. Έχω καιρό να ασχοληθώ με το s3 μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αν δεν κάνεις wipes. Αυτή είναι η επαναφορά. Wipe user Data & Wipe cache.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Έχω να κανω μια ερώτηση γτ μου έχουν σηκωθεί τα μαλλιά στον αέρα!!! Είχα περάσει στο jiayu μου την rc5 ( step by step by sokolataki) φουλ ευχαριστημένος δεν το συζητώ καν!!! Τεσπά άλλαξα κινητό και το "χάρισα" στον ανιψιό μου που είχε την τρομερή την μοναδική ιδέα να κάνει hard reset και τώρα που το ανοίγει ενώ βάζεις pin κανονικά μετά ζητάει ένα κωδικό ασφαλείας!!!!! Κοινώς δεν δουλεύει το τηλ και εγώ δεν θυμάμαι να έβαλα κάνα κωδικό!!!! Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ αν μπορεί κάποιος γτ ειναι κρίμα το τηλ. Αν ξανά περάσω την rc5??? Να τονίσω ότι το τηλ ενώ βάζω pin δεν θα ανοίγει γτ θελει τον κωδικό αυτό.

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

οριστε την λυση που ψαχνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7044062#post7044062

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα

δοκιμασα να κανω επαναφορα του τηλεφωνου και εχασα το ρουτ και τα gapps.

με ποιον τροπο θα τα κανω εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την 7.1 με τα gapps και το root.Υπαρχει ομως ενα θεμα και δεν ξερω για ποιο λογο το κανει.Δεν μπορω να κανω live στο fb.Δοκιμασα με το αλλο μου τηλ μηπως ειμαι μπλοκαρισμενος αλλα δεν παιζει τετοιο θεμα.Αν δεν κανω λαθος ειπωθηκε και απο αλλον εδω μεσα αλλα δεν μπορω να βρω την απαντηση.Αν μπορει ακποιος να βοηθησει παρακαλω γιατι θελω να το δωσω σημερα αυριο το τηλεφωνο.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μηπως να εκανες απεγκατασταση της εφαρμογης και ξανα εγκαταστση;;;
Να είχα κάνει εργοστασιακές και την πέρασα ξανά από την αρχή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...

Έχει βρει κανένας κάποιο τρόπο να έχει Magisk 16 στην 7.1.1 (ή σε οποιαδήποτε άλλη έκδοση, δεν έχει σημασία), και να του δουλεύει το root;

Και να είναι και certified στο Play Store μετά τα τελευταία τερτίπια της Google;

Είμαι πολύ απογοητευμένος με τις τελευταίες εξελίξεις (ή μάλλον μη-εξελίξεις) που δε μπορώ καν να έχω το τελευταίο Magisk πια.

Να παρατήσω κάθε ελπίδα του να γίνει αυτό και να πάω να πάρω το Redmi Note 5; :p

Edited by yoshinatsu
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.εχω το s3 αλλα ως 2ο τηλεφωνο ειχα καιρο να ασχοληθω.μολισ σημερα περασα την mad o.s με την μεθοδο του sokolataki.(να'ναι καλα).διαβασα μερικες σελιδες στο foroum και ειδα πως καποιοι εχετε 7.1.2.πως τη βαλατε?απ'οτι ειδα δεν εχει στο μενου αναβαθμιση.μπορει να μου πει καποιος?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.εχω το s3 αλλα ως 2ο τηλεφωνο ειχα καιρο να ασχοληθω.μολισ σημερα περασα την mad o.s με την μεθοδο του sokolataki.(να'ναι καλα).διαβασα μερικες σελιδες στο foroum και ειδα πως καποιοι εχετε 7.1.2.πως τη βαλατε?απ'οτι ειδα δεν εχει στο μενου αναβαθμιση.μπορει να μου πει καποιος?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/

δλδ, ποια madOS περασες;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψακσιμο εβαλα την τελευταια 7.1.1 M A Dos(20170311).προσπαθησα να περασω ολεσ τις 7.1.2 απο xda μεσω recovery αλλα τζιφος.μου βγαζει ενα μηνυμα error 11 και κατι αλλα με κοκκινο φοντο.εκανα και full wipes αλλα τιποτα.μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τη 7.1.2 πανω απο τη 7.1.1 με φαλαρισμα της ρομ απο το ρεκοβερυ. δε ειχα καποιο θεμα. δοκιμασες να κανεις factory reset kai να δοκιμασεις φλασαρισμα ξανα;;

μηπως εχει προβλημα το αρχειο της ρομ που φλασαρεις;;

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τη 7.1.2 πανω απο τη 7.1.1 με φαλαρισμα της ρομ απο το ρεκοβερυ. δε ειχα καποιο θεμα. δοκιμασες να κανεις factory reset kai να δοκιμασεις φλασαρισμα ξανα;;

μηπως εχει προβλημα το αρχειο της ρομ που φλασαρεις;;

 

δεν ξερω φιλε μου.τισ rom τισ κατεβασα απο χδα μεσω των link που δινονται στην αρχη του νηματος.πως κανεις factory reset?απο τις ρυθμισεις του κινητου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xda-developers JiaYu S3 [ROM] [ 7.0 | 7.1 | 7.1.1 | 7.1.2 ] Official madOS - Jiayu S3 [MT6752] .απο εδω τις κατεβασα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου.τισ rom τισ κατεβασα απο χδα μεσω των link που δινονται στην αρχη του νηματος.πως κανεις factory reset?απο τις ρυθμισεις του κινητου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xda-developers JiaYu S3 [ROM] [ 7.0 | 7.1 | 7.1.1 | 7.1.2 ] Official madOS - Jiayu S3 [MT6752] .απο εδω τις κατεβασα.

καλα πως περασες τη ρομ χωρις να μπεις στο ρεκοβερυ;;;

backup πως εκανες;;;

ξερεις να μπαινεις στο ρεκοβερυ;;

ασχετα απο αυτο το τηλεφωνο δε δουλευει με τη 7.1.1;;

αν ναι μη το ψαχνεις παραπανω. δε θα δεις και καμια σημαντικη διαφορα με τη 7.1.2

Edited by granny
Link to comment
Share on other sites

καλα πως περασες τη ρομ χωρις να μπεις στο ρεκοβερυ;;;

backup πως εκανες;;;

ξερεις να μπαινεις στο ρεκοβερυ;;

ασχετα απο αυτο το τηλεφωνο δε δουλευει με τη 7.1.1;;

αν ναι μη το ψαχνεις παραπανω. δε θα δεις και καμια σημαντικη διαφορα με τη 7.1.2

 

φιλε μου ξερω να μπαινω στη recovery.εχω την twrp 3.1.1-0.οριστε το screenshot απο τη recovery.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

KB.

Screenshot_2018-04-15-23-11-32.png: Exceeds forum quota by 68,9 KB.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

KB.

Screenshot_2018-04-15-23-11-32.png: Exceeds forum quota by 68,9 KB. Screenshot_2018-04-15-23-11-32.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ξερω και πως να επισηναπτω τα screenshots για να εμφανιζονται.μπορει να μου καποιος πως γινεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλα πως περασες τη ρομ χωρις να μπεις στο ρεκοβερυ;;;

backup πως εκανες;;;

ξερεις να μπαινεις στο ρεκοβερυ;;

ασχετα απο αυτο το τηλεφωνο δε δουλευει με τη 7.1.1;;

αν ναι μη το ψαχνεις παραπανω. δε θα δεις και καμια σημαντικη διαφορα με τη 7.1.2

 

δεν εχει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας?γιατι κατι τετοιο διαβασα.τι αλλες διαφορες εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να περασω την 7.1.2.εφταιγε η ρεκαβερυ που ειχα κατεβασει και περασει απο needrom.η recovery του sokolataki ενω ειναι ακριβως η ιδια (3.1.1-0) εκανε δουλεια.σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και τις απαντησεις granny.το μονο που δεν καταφερα να πετασω ειναι το magisc και την αλλη εφαρμογη που παραθετει το sokolataki για nfc πληρωμες αλλα δεν πειραζει.
Link to comment
Share on other sites

Την βάζω εγώ σε λίγο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

κάτι μ@κακία έκανα και το brick-αρα. Θα του βάλω πάλι την RC5 το βράδυ και βλέπουμε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

κάτι μ@κακία έκανα και το brick-αρα. Θα του βάλω πάλι την RC5 το βράδυ και βλέπουμε.

 

δε νομίζω είναι θέμα λαλακίας.... σε μερικούς, μας παθαίνει bootloop σε recovery :(

Και εγώ το ψάχνω ακόμα από χτες το βραδυ :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...