Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς από recovery? εννοείς να πάρεις back up και να το πάρεις μετά από το recovery?

όχι δεν θα γίνει δουλειά έτσι, έτσι το έκανα κι εγώ και πάλι δεν έπαιζε η κάμερα

 

δεν χρειάζεται όμως κάθε φορά να το κάνεις

θέλει μόνο για να περάσεις 1 φορά σε κάποια πάνω από την stable 7

από εκεί και πέρα δεν χρειάζεται στις επόμενες full wipe

 

επίσης δεν θέλει πολύ δουλειά αφού τις εφαρμογές στις κατεβάζει αυτόματα αν επιλέξεις

 

για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω δεν τα χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nintendo.zara&rdid=com.nintendo.zara

 

Σας αφήνει να το εγκαταστήσετε στο S3 σας; Εμένα μου το βγάζει incompatible. Είμαι με MAD stable 4 7.1.1.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος απο τους κατεχοντες να μας πει συνοπτικα αν εχει βγαλει bugs η ρομ απο mad και αν αξιζει τελικα το περασμα σε αυτην απο την rc5? που πλεονεκτει και που υστερει?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα αν και δεν ξεκίνησε τόσο καλά για μένα.

Ξαφνικά εκεί που ήμουν στο fb σήμερα το πρωί το κινητό κολλάει...δεν μπορούσασ ούτε restart να κάνω... βγάζω την μπαταρία και προσπαθώ να το ανοίξω αλλά μάταια...άλλαξα μπαταρία (είχα την konpson και έβαλα τη μαμίσια)...πάλι τπτ...το κινητό το πρωί ήταν φουλ φορτισμένο...το βάζω για φόρτιση και δεν ανάβει καν το κόκκινο λαμπάκι...συνδέω τον ΗΥ και προσπαθω να δω αν μέσω spflash μπορώ έστω να δω το κινητό...ΤΙΠΟΤΑ...επομενως ουτε σε recovery mode μπορω να μπω...έβγαλα μπαταρία για κανά 10λέπτο την ξαναέβαλα πατάω το power άνοιξε για λίγο είδα το λόγο και μετά γιοκ!!!!!!

Έχω rom την nougat stable 9!!!!

Βοήθεια παίδες...ακούω ιδέες...τα έπαιξε οριστικά και πάω για νέο κινητό ή μπορώ να το σώσω?

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

βαλτο να φορτισει κανενα 10λεπτο και πες μας μετα τι εγινε.

συνέδεσα το κινητο με το pc...το κόκκινο led της φόρτισης δεν αναψε...κάτω αριστερα έβγαλε "fastboot mode"...εμεινε εκει...

Μετά έβαλα το φορτιστη και μέχρι στιγμής τιποτα...ουτε led αναβει...την μπαταρία την μέτρησα με πολύμετρο ...είναι φορτισμένη

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις προσπαθήσει να του περάσεις κάποια άλλη rom με SPFlashTool.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις προσπαθήσει να του περάσεις κάποια άλλη rom με SPFlashTool.

όσο και να προσπάθησα με spflash να περάσω το οτιδήποτε καμία ανταπόκριση...κανονικά με το κουμπωνω το κινητό στον ΗΥ θα έπρεπε κατ'ελάχιστον να ακουστεί ο ήχος που κάνει ο ΗΥ όταν βλέπει καινούργια συσκευή...ούτε καν αυτό...τώρα έκανα μια προσπάθει να το ανοίξω και έχει βγάλει πάλι κάτω αριστερα με μικρά γραμματάκια.."fastboot mode" και έχει μέινει εκεί...μάλλον κάποιος λίαν συντόμως θα το χαρεί ως ανταλλάκτικα...:(

 

Καινούργια εξέλιξη...άμα πατήσω volume up+power μου δίνει τις επιλογές για recovery, fastboot αλλα μόλις αφήσω το volume σβήνει η οθόνη και δεν κάνει τπτ...να φταίνε τα button???

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την δυνατότητα να το δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο, σε άλλη USB θύρα ή/και σε άλλον Η/Υ ?

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την δυνατότητα να το δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο, σε άλλη USB θύρα ή/και σε άλλον Η/Υ ?

τα έκανα και σε άλλη usb θύρα, και με άλλο καλώδιο

το ότι με volumeup+power μου δίνει τις επιλογές σημαίνει ότι δεν είναι νεκρό...κάτι άλλο συμβαίνει ...ίσως τα buttons...εχω ανταλλακτικό στο σπίτι...μπορεί να έχει πάρει και το πλακετάκι με την usb φόρτισης...τι να πω..

 

Αν πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να το αναστήσει και είναι Αθήνα ας μου πει...η παραγγελία πάντως για το επόμενο φεύγει εντός 24ώρου...και επειδή Jiayu δεν υπάρχει πάω για Xiaomi Redmi Note 4!!!

Edited by nliossis
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα αν και δεν ξεκίνησε τόσο καλά για μένα.

Ξαφνικά εκεί που ήμουν στο fb σήμερα το πρωί το κινητό κολλάει...δεν μπορούσασ ούτε restart να κάνω... βγάζω την μπαταρία και προσπαθώ να το ανοίξω αλλά μάταια...άλλαξα μπαταρία (είχα την konpson και έβαλα τη μαμίσια)...πάλι τπτ...το κινητό το πρωί ήταν φουλ φορτισμένο...το βάζω για φόρτιση και δεν ανάβει καν το κόκκινο λαμπάκι...συνδέω τον ΗΥ και προσπαθω να δω αν μέσω spflash μπορώ έστω να δω το κινητό...ΤΙΠΟΤΑ...επομενως ουτε σε recovery mode μπορω να μπω...έβγαλα μπαταρία για κανά 10λέπτο την ξαναέβαλα πατάω το power άνοιξε για λίγο είδα το λόγο και μετά γιοκ!!!!!!

Έχω rom την nougat stable 9!!!!

Βοήθεια παίδες...ακούω ιδέες...τα έπαιξε οριστικά και πάω για νέο κινητό ή μπορώ να το σώσω?

 

 

θα σου ελεγα να περασεις με flash tool και σε firmware update mode την γνωστη RC5

Link to comment
Share on other sites

τα έκανα και σε άλλη usb θύρα, και με άλλο καλώδιο

το ότι με volumeup+power μου δίνει τις επιλογές σημαίνει ότι δεν είναι νεκρό...κάτι άλλο συμβαίνει ...ίσως τα buttons...εχω ανταλλακτικό στο σπίτι...μπορεί να έχει πάρει και το πλακετάκι με την usb φόρτισης...τι να πω..

 

Αν πιστεύει κάποιος ότι μπορεί να το αναστήσει και είναι Αθήνα ας μου πει...η παραγγελία πάντως για το επόμενο φεύγει εντός 24ώρου...και επειδή Jiayu δεν υπάρχει πάω για Xiaomi Redmi Note 4!!!

 

θα σου ελεγα να περασεις με flash tool και σε firmware update mode την γνωστη RC5
Αν θες, πέρνα από το σπίτι (Ηλιούπολη) να το δούμε. Στείλε μου PM.

 

Αν φτιάξει, κερνάς γλυκά... ;) :lol:

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, πέρνα από το σπίτι (Ηλιούπολη) να το δούμε. Στείλε μου PM.

 

Αν φτιάξει, κερνάς γλυκά... ;) :lol:

ok thx για το ενδιαφερον...το βλεπουμε...ειμαι και σχετικα κοντα...Γουδη...να δω προγραμμα με οικογενεια και θα σε ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε με προβλημα που αντιμετοπιζω στο jiayu μου εδω και πολυ καιρο...το εχω αναφερει πολλες φορες αλλα κανεις δεν εδωσε απαντηση....παντα χρησιμοποιουσα dual sim και ειχα την ρομ με την οποια μου ηρθε..ξαφνικα μετα απο μηνες χρησης σταματησε να στελνει σιμα στην 2η σιμ...τον τελευταιο καιρο καποιες φορες δεν στελνει ουτε οταν εχω μια..δεν φταιει καποια θυρα τις εχω δοκιμασει...εχω αλλαξει αρκετες ρομ οπως και την rc5 αλλα τιποτα...ξερει κανει ςτι να δοκιμασω??
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να με βοηθησετε με προβλημα που αντιμετοπιζω στο jiayu μου εδω και πολυ καιρο...το εχω αναφερει πολλες φορες αλλα κανεις δεν εδωσε απαντηση....παντα χρησιμοποιουσα dual sim και ειχα την ρομ με την οποια μου ηρθε..ξαφνικα μετα απο μηνες χρησης σταματησε να στελνει σιμα στην 2η σιμ...τον τελευταιο καιρο καποιες φορες δεν στελνει ουτε οταν εχω μια..δεν φταιει καποια θυρα τις εχω δοκιμασει...εχω αλλαξει αρκετες ρομ οπως και την rc5 αλλα τιποτα...ξερει κανει ςτι να δοκιμασω??

Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι δοκιμασεις φορματ, μηπως και στρωσει.

Αν δεν στρωσει μπες στο μενου των ΜΤΚ και δες αν οντως ειναι ανοικτες οι συχνοτητες των σιμ

Αν δεν στρωσει, μαλλον την ακουσε ο επεξεργαστης.

Δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι δοκιμασεις φορματ, μηπως και στρωσει.

Αν δεν στρωσει μπες στο μενου των ΜΤΚ και δες αν οντως ειναι ανοικτες οι συχνοτητες των σιμ

Αν δεν στρωσει, μαλλον την ακουσε ο επεξεργαστης.

Δεν μπορω να σκεφτω αλλη λυση.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...φορματ εννοεις να κανω wipe τα παντα και internal?εχω κανει πριν βαλω την rc5 αλλα δεν...το αλλο πως το κανω ??

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση...φορματ εννοεις να κανω wipe τα παντα και internal?εχω κανει πριν βαλω την rc5 αλλα δεν...το αλλο πως το κανω ??

 

Μεσω flashtools κανεις φορματ+download περνας την ρομ που θελεις. Το φορματ εννοοειτε οτι ολα θα σβηστουν

στο αλλο μπαινεις ΜΤΚ engineer και στις ΣΙΜ βλεπεις ποιες ειναι ενεργοποιημενες και ποιες οχι

Link to comment
Share on other sites

Μεσω flashtools κανεις φορματ+download περνας την ρομ που θελεις. Το φορματ εννοοειτε οτι ολα θα σβηστουν

στο αλλο μπαινεις ΜΤΚ engineer και στις ΣΙΜ βλεπεις ποιες ειναι ενεργοποιημενες και ποιες οχι

με φορμάτ και download στο flash tool δεν σβήνονται και τα ιμει;;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με φορμάτ και download στο flash tool δεν σβήνονται και τα ιμει;;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οταν περνουσα τις Rc rom δεν μου τις εσβησε. Και ολες τις περασα με αυτο τον τροπο.

Αν οντως σβηστουν, υπαρχει τροπος να ξαναπεραστουν.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω flashtools κανεις φορματ+download περνας την ρομ που θελεις. Το φορματ εννοοειτε οτι ολα θα σβηστουν

στο αλλο μπαινεις ΜΤΚ engineer και στις ΣΙΜ βλεπεις ποιες ειναι ενεργοποιημενες και ποιες οχι

 

δεν με αφηνει να ανεβασω φωτο θα τα γραψω εδω

radio state radio on

sim state ready

signal strength -103 db 37 asu

roaming not roaming

gsm service in service

default pdp status disconnected

network type lte

σε αυτη τη σιμ δειχνει οτι εχει σιμα αλλα δεν μπορω να καλεσω ουτε να με κλαεσουν(εγινε απο οταν εκανα φορματ+download)

η 2η σιμ λεει τα ιδια με αυτες τις αλλαγες

signal strength -107 db 3 asu

gsm service out of service

network type unknown

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν περνουσα τις Rc rom δεν μου τις εσβησε. Και ολες τις περασα με αυτο τον τροπο.

Αν οντως σβηστουν, υπαρχει τροπος να ξαναπεραστουν.

 

εμενα μου ειχα σβηστει και τωρα που το ξαναεκανα παλι σβηστηκαν αλλα τα βαζεις ευκολα παλι

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει να ανεβασω φωτο θα τα γραψω εδω

radio state radio on

sim state ready

signal strength -103 db 37 asu

roaming not roaming

gsm service in service

default pdp status disconnected

network type lte

σε αυτη τη σιμ δειχνει οτι εχει σιμα αλλα δεν μπορω να καλεσω ουτε να με κλαεσουν(εγινε απο οταν εκανα φορματ+download)

η 2η σιμ λεει τα ιδια με αυτες τις αλλαγες

signal strength -107 db 3 asu

gsm service out of service

network type unknown

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εμενα μου ειχα σβηστει και τωρα που το ξαναεκανα παλι σβηστηκαν αλλα τα βαζεις ευκολα παλι

ΙΜΕΙ σε βγαζει;

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα την εξης λυση.

εγκατεστησε με φλασ τουλ την οφισιαλ 4.4.4 ρομ αν χαθουν τα ιμει περνα τα ξανα και κοιτα να δεισ αν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...