Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειχα φλασαρει εξ αρχης. Και μου εβγαζε μηνυμα οτι δεν υποστηριζεται ακομη η android sdk 22 ή οτι δεν υποστηριζεται η αρχιτεκτονικη του επεξεργαστη μου. Μηπως παιζει ρολο που ειμαι στην rc2 κι οχι στην rc4??
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδιά εγώ αυτήν πέρασα και όλα καλά.

Xantzi ενδεχομένως να φταίει το μοντέλο της cpu σου ή η version της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το Jiayu λειτουργεί με VR 3D Glasses ?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει με φορεμένα VR γυαλιά (θα το δοκιμάσω εντός ολίγων ημερών), πάντως το γυροσκόπιό του έχει πολύ "drift". Δηλαδή συνεχώς στρίβει από μόνο του. Τουλάχιστον στη δική μου συσκευή, αλλά το έχω δει και σε άλλους κατόχους S3 στο internet:

 

Αν μπεις δοκιμαστικά σε ένα οποιοδήποτε βιντεάκι YouTube και πας στις επιλογές πάνω δεξιά και ενεργοποιήσεις το Cardboard, μπορείς να τεστάρεις και το δικό σου. Ενώ η συσκευή υποτίθεται πως πληρεί τις προϋποθέσεις για VR, δε μας κάνει για τέτοια χρήση, δυστυχώς. Δε γνωρίζω αν είναι θέμα hardware ή θέμα software, πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα σε μένα δεν έχει λυθεί ακόμα με την RC4. Κάποιοι γράφανε ότι άμα κάνεις re-calibrate το γυροσκόπιο φτιάχνει. Για μένα δεν έφτιαξε.

 

Παρ'όλα αυτά, έχω παραγγείλει VR γυαλιά μόνο και μόνο για να δοκιμάσω να δω πως θα φαίνονται τα video σε ένα VR player που δεν ακολουθεί την κίνηση του κεφαλιού (και επομένως δεν επιρρεάζεται από την συνεχή κύλιση του γυροσκοπίου).

Edited by yoshinatsu
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει με φορεμένα VR γυαλιά (θα το δοκιμάσω εντός ολίγων ημερών), πάντως το γυροσκόπιό του έχει πολύ "drift". Δηλαδή συνεχώς στρίβει από μόνο του. Τουλάχιστον στη δική μου συσκευή, αλλά το έχω δει και σε άλλους κατόχους S3 στο internet:

 

Αν μπεις δοκιμαστικά σε ένα οποιοδήποτε βιντεάκι YouTube και πας στις επιλογές πάνω δεξιά και ενεργοποιήσεις το Cardboard, μπορείς να τεστάρεις και το δικό σου. Ενώ η συσκευή υποτίθεται πως πληρεί τις προϋποθέσεις για VR, δε μας κάνει για τέτοια χρήση, δυστυχώς. Δε γνωρίζω αν είναι θέμα hardware ή θέμα software, πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα σε μένα δεν έχει λυθεί ακόμα με την RC4. Κάποιοι γράφανε ότι άμα κάνεις re-calibrate το γυροσκόπιο φτιάχνει. Για μένα δεν έφτιαξε.

 

Παρ'όλα αυτά, έχω παραγγείλει VR γυαλιά μόνο και μόνο για να δοκιμάσω να δω πως θα φαίνονται τα video σε ένα VR player που δεν ακολουθεί την κίνηση του κεφαλιού (και επομένως δεν επιρρεάζεται από την συνεχή κύλιση του γυροσκοπίου).

 

 

Ok το τεσταρα...πες μας τις εντυπωσεις σου μετα την δοκιμή...thanks!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο να ενημερώσω 2 εφαρμογές και μου έγραφε μήνυμα πως δεν επαρκεί ο χώρος στη συσκευή.

Είναι 374 MΒ αυτή τη στιγμή. Τι μπορώ να κάνω ; Είτε μέσω κινητού είτε μέσω υπολογιστή ..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καθαρίσεις τα άχρηστα που παραμένουν στο κινητό και σ' αυτό βοηθάει πολύ το SDMaid και το CCleaner.

Επίσης, μπορείς να καταργήσεις ή να απενεργοποιήσεις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το CCleaner γίνεται ενοχλητικό με τις συνεχείς προτάσεις του για τις υπόλοιπες εφαρμογές του ενώ το SDMaid σε συνδυασμό με το Pro είναι το καλλίτερο.
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο CCleaner για notifications και έβαλα never. Ελπίζω να μην πετάει κάθε τρείς και λίγο άλλη ειδοποίηση..

Πάντως απ'οτι είδα ο μεγάλος φάκελος που ήταν 5.64 GB ήταν Apps και συγκεκριμένα όλες οι εγκατεστημένες εφαρμογές αλλά και τα updates όλων αυτών των εφαρμογών !

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε update, κάνω σάρωση με το SDMaid για να πετάξει τόσα αντικαταστάθηκαν.

Το CCleaner έχει το μειονέκτημα ότι πολύ συχνά σου προτείνει μια άλλη δική του εφαρμογή για να σου φέρει καλλίτερα αποτελέσματα στο Α ή στο Β.

Αυτό εννοώ και όχι διαφημίσεις τρίτων.

Link to comment
Share on other sites

Η Pro λειτουργεί μαζί με την SDMaid και καθαρίζει αυτά που δεν πιάνει μόνη η 2η.
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του S3 Plus έγραψα ένα post σχετικά με την ενημέρωση για αναβάθμιση του λογισμικού του και τις περιπέτειες που έχουν ξεκινήσει από τη στιγμή που την εγκατέστησα. Δεν ξέρω αν αφορά και το S3 αλλά καλό είναι να ενημερωθούν όσοι ενδιαφέρονται.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο με περασμενη τη rc4 τελευταια κανει διαφορους ηχους οταν ειναι σε κληση. δε ακουγεται καλα ο αλλος δηλαδη. δε ξερω αν ειναι θεμα λειτουργικου η ηχειου και εχοντας δοκιμασει ολες τις ρομ με διαφορα προβληματα εμεινα σε αυτη που ως τωρα δε ειχε προβληματα.

η μονη που δε δοκιμασα ηταν η miui. ειδα τελευταια ειχε και αναβαθμισεις αλλα και προβληματακια. τη εχει βαλει κανεις προσφατα μετα τις αναβαθμισεις να πει εντυπωσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα καλα καθουμενα αργει εξαιρετικα να φορτισει εχω δοκιμασει 3 φορτιστες στην μπαταρια το δειχνει σαν φορτιση ac.Tα παιξε η μπαταρια?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το κινητο ετσι ξαφνικα δεν φορτιζει οταν ειναι ανοικτο παρα μονο οταν το χω τελειως κλειστο.

Εχω δοκιμασει με διαφορους φορτιστες αλλα κανει το ιδιο ακριβως.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει επανεκκίνηση και μετά έλεγχο ; Πόσες μέρες στο κάνει ; Σκέψου ποιές εφαρμογές έχεις κατεβάσει αυτές τις μέρες μήπως είναι από εκεί το πρόβλημα αλλιώς είναι θέμα rom και software.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το κινητό με την έκδοση 4.4.4 όπως το πήρα από το Vickmall. Υπάρχει η δυνατότητα όταν έχω εισερχόμενο μήνυμα από viber σε κλειδωμένη και σβηστή οθόνη, να μην εμφανίζει το μήνυμα ή προεπισκόπηση αυτού, αλλά να ανάβει μόνο το led λαμπάκι;

 

ΟΚ. Το βρήκα

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...