Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έχετε γράψει πολλοί αυτό, και εγώ το μαμήσιο έχω εγκαταστήσει και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

στο λέω γιατί και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα...μόλις το έβγαλα όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως διορθώνεται το φαινόμενο με τις επαφές να μην εμφανίζεται το όνομα επειδή μετατρέπει τον αριθμό με διαστήματα δηλαδή 693 χχχ χχχχ?

Εννοώ κάποιο πρόγραμμα γιατί βαριέμαι να τα κάνω ένα ένα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εβγαζα ακρη...του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες κ το μονο προβλημα που εχει πλεον ειναι οτι 3 φορες την μερα κανει reboot...αυτο τωρα δεν ξερω που οφειλετε...
Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εβγαζα ακρη...του εκανα επαναφορα σε εργοστασιακες κ το μονο προβλημα που εχει πλεον ειναι οτι 3 φορες την μερα κανει reboot...αυτο τωρα δεν ξερω που οφειλετε...

 

Δοκιμασες να αλλαξεις ρομ;

 

Να ρωτήσω πως διορθώνεται το φαινόμενο με τις επαφές να μην εμφανίζεται το όνομα επειδή μετατρέπει τον αριθμό με διαστήματα δηλαδή 693 χχχ χχχχ?

Εννοώ κάποιο πρόγραμμα γιατί βαριέμαι να τα κάνω ένα ένα?

Δεν νομιζω να υπαρχει απο την ΚΚ και μετα τα διαμορφωνει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την beta rc1 τελικα αλλα η μνημα ραμ μου ειναι συστημα 1.2 gb και ελευθερη 1.4 ειναι φυσιολογικο αυτο;;

παλια με την official ειχα γυρω στα 2gb ελευθερα!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την beta rc1 τελικα αλλα η μνημα ραμ μου ειναι συστημα 1.2 gb και ελευθερη 1.4 ειναι φυσιολογικο αυτο;;

παλια με την official ειχα γυρω στα 2gb ελευθερα!

 

Κανείς να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς να βοηθησει;

 

Πάει καλά με την rc1; Αν ναι μη νοιάζεσαι με απλά νούμερα...είναι αρκετά αυτά που περισσεύουν..

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την beta rc1 τελικα αλλα η μνημα ραμ μου ειναι συστημα 1.2 gb και ελευθερη 1.4 ειναι φυσιολογικο αυτο;;

παλια με την official ειχα γυρω στα 2gb ελευθερα!

 

βασικά δεν μας ξεκαθαρίζεις ή δεν το πρόσεξα εγώ; ποιά έκδοση του τηλεφώνου έχεις , με 2GB ή 3GB ?

εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί ποτέ δεν κοίταξα τέτοια λεπτομέρεια, πριν ξεκινήσω να περνάω εφαρμογές.

εμένα όπως είναι τώρα μου δίνει system storage: 1,83 (free 840mb), memory: 2,83 (free 402mb).

με Xtreme1.3

Link to comment
Share on other sites

το Jiayu S3 S3 + Plus τι διαφορες εχει παιδια απο το Jiayu S3 ειναι καλητερο η χειροτερο ευχαριστω

Το βρήκες κάπου να πωλείται ; Μόνο σε pre-sale το είδα κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σε όλους. Να ζητήσω βοήθεια και γω με τη σειρά μου, αλλά όχι για μένα, για τον ξάδερφό μου. Καταρχάς να ενημερώσω (ξέρω ότι θα με κράξετε αλλά προσωπικά είμαι από το μήλο-στρατόπεδο) οπότε κατανοητό ότι δεν το πολυκατέχω με το android στο να περνάω ρομ και να φλασάρω και την γερμανική και την ισπανική και λίγο έχω χαθεί γιατι, διαβάζω, διαβάζω και άκρη δεν βγάζω (η μόνη σχετική δουλειά που έχω κανει ειναι στο Lenovo A850+ του πατέρα μου που ακολούθησα τις οδηγίες του αντίστοιχου φόρουμ και του πέρασα την ρομ που πρότειναν οι εκεί συμφορουμίτες με οδηγό βήμα βήμα - κλικ by κλικ!!!!)

 

Έχουμε κι λέμε, το κινητό το εχει από Μάιο και όλα λειτουργούν κανονικά (πάντα μιλάμε για την χρήση του ξαδέρφου), εκτός απο το ότι του βγάζει non stop διαφημίσεις ότι ναναι και μάλλον του έσπασε πλέον τα νεύρα για να μου ζητήσει τη βοήθειά μου. Δοκίμασα με avg, avast και γενικά ότι είχε το play store σαν πιο γνωστά αλλα δεν βρήκαν κάτι.

 

Για να μη κάνω καμιά στραβή καταρχάς ενα backup των επαφών και των μηνυμάτων πως παίρνω πριν ξεκινήσω την οποιαδήποτε αναβάθμιση. Και μετά αν έχει κανείς την όρεξη να με βοηθήσει γιατί κάτι είδα ακόμα και για team viewer βοήθεια να μην κάνω καμιά μ@κ@κία... Αυτά τα ολιγα, αναμένω τη βοήθειά σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!!!! (Sorry αν κούρασα)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σε όλους. Να ζητήσω βοήθεια και γω με τη σειρά μου, αλλά όχι για μένα, για τον ξάδερφό μου. Καταρχάς να ενημερώσω (ξέρω ότι θα με κράξετε αλλά προσωπικά είμαι από το μήλο-στρατόπεδο) οπότε κατανοητό ότι δεν το πολυκατέχω με το android στο να περνάω ρομ και να φλασάρω και την γερμανική και την ισπανική και λίγο έχω χαθεί γιατι, διαβάζω, διαβάζω και άκρη δεν βγάζω (η μόνη σχετική δουλειά που έχω κανει ειναι στο Lenovo A850+ του πατέρα μου που ακολούθησα τις οδηγίες του αντίστοιχου φόρουμ και του πέρασα την ρομ που πρότειναν οι εκεί συμφορουμίτες με οδηγό βήμα βήμα - κλικ by κλικ!!!!)

 

Έχουμε κι λέμε, το κινητό το εχει από Μάιο και όλα λειτουργούν κανονικά (πάντα μιλάμε για την χρήση του ξαδέρφου), εκτός απο το ότι του βγάζει non stop διαφημίσεις ότι ναναι και μάλλον του έσπασε πλέον τα νεύρα για να μου ζητήσει τη βοήθειά μου. Δοκίμασα με avg, avast και γενικά ότι είχε το play store σαν πιο γνωστά αλλα δεν βρήκαν κάτι.

 

Για να μη κάνω καμιά στραβή καταρχάς ενα backup των επαφών και των μηνυμάτων πως παίρνω πριν ξεκινήσω την οποιαδήποτε αναβάθμιση. Και μετά αν έχει κανείς την όρεξη να με βοηθήσει γιατί κάτι είδα ακόμα και για team viewer βοήθεια να μην κάνω καμιά μ@κ@κία... Αυτά τα ολιγα, αναμένω τη βοήθειά σας και ευχαριστώ προκαταβολικά!!!! (Sorry αν κούρασα)

 

Αν είναι μόνο για τις διαφημίσεις βάλε την εφαρμογή ADAWAY. APK δεν την έχει το playstore.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

 

Εδώ είναι η εφαρμογή.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο για τις διαφημίσεις βάλε την εφαρμογή ADAWAY. APK δεν την έχει το playstore.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

 

Εδώ είναι η εφαρμογή.

 

Και πρεπει να εισαι ρουτ, αν και νομιζω αν περασεις γερμανικη ή ισπανικη θα εισαι.

το Jiayu S3 S3 + Plus τι διαφορες εχει παιδια απο το Jiayu S3 ειναι καλητερο η χειροτερο ευχαριστω

Μονο στον επεξεργαστη διαφερουν.

Εχει τον 6752, ενω εμεις 6753

Link to comment
Share on other sites

Και πρεπει να εισαι ρουτ, αν και νομιζω αν περασεις γερμανικη ή ισπανικη θα εισαι.

 

Μονο στον επεξεργαστη διαφερουν.

Εχει τον 6752, ενω εμεις 6753

 

Ακόμα και η μαμά ρομ του jiayu s3 έχει επιλογή στις ρυθμίσεις που λέει superuser οπότε θες το βάζεις σε λειτουργία ροοτ και οπότε θες το κλείνεις.

 

Το Jiayu S3 έχει το Cpu 6752 και το S3 Plus έχει Cpu 6753

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες κάπου να πωλείται ; Μόνο σε pre-sale το είδα κάποια στιγμή
εδω φιλε http://www.geekbuying.com/item/Jiayu-S3-5-5--FHD-Android-4-4-Smartphone-4G-LTE-MTK6752-Octa-Core-1-7-GHz-3GB-RAM-16GB-ROM-13-0MP-NFC-Miracast-OTG-White-344046.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιδη θελω να το παρω τωρα τα Χριστούγεννα απο ποιο μαγαζι να το παρω να ειναι ασφαλες και να δίνη κανα κουπονι να μου ερθη φτηνότερα απο οτι βλεπω γενικα δεν εχει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

http://s24.postimg.org/ah01c6qnl/Screenshot_2015_12_12_10_01_49.jpg

 

Το δικό μου Jiayu s3 advanced με ρομ γερμανική RC1

Αν και δεν έχει καμία σημασία για εμένα αυτό το score.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

http://s24.postimg.org/ah01c6qnl/Screenshot_2015_12_12_10_01_49.jpg

 

Το δικό μου Jiayu s3 advanced με ρομ γερμανική RC1

Αν και δεν έχει καμία σημασία για εμένα αυτό το score.

 

πάνο μου προχτές έβαλα κι εγώ τη γερμανική γιατί αυτό με τις κλήσεις είχε παραγίνει.

antutu 51887 μου βγαλε και έχω τη μικρή έκδοση των 2gb ..

κάτι άλλαξε στο antutu γιατί δε μπορεί σε όλα τα τεστ με τη προηγούμενη έκδοση να έβγαζα 47-48

και ξαφνικά μου πήγε 52...

Πάντως επιμένω ότι αν δε κάνεις επανεκκίνηση κάθε 1-2 μέρες αρχίζει και...μασάει και κολλάει

στην xtreme δε το κανα επανεκκίνηση καθόλου και πήγαινε σφαίρα.

σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος άλλου κινητού επομένως θα με χάσετε από εδώ και θέλω να σας ευχαριστήσω όλους γιατί

η βοήθεια ήταν πολύτιμη εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ανανεωσαν ενόψει marshmallow.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν μας ξεκαθαρίζεις ή δεν το πρόσεξα εγώ; ποιά έκδοση του τηλεφώνου έχεις , με 2GB ή 3GB ?

εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί ποτέ δεν κοίταξα τέτοια λεπτομέρεια, πριν ξεκινήσω να περνάω εφαρμογές.

εμένα όπως είναι τώρα μου δίνει system storage: 1,83 (free 840mb), memory: 2,83 (free 402mb).

με Xtreme1.3

 

Από που τις βλέπεις αυτές τις πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

που βρισκω στην μαμαδικη ρομ 4,4,4 το developer options για να ανοιξω το de-bugging?

λεγεται καπως αλλιως τωρα? καταργηθηκε?

2. που βρισκω το multimedia γιατι το PC δεν βλεπει το τηλεφωνο?

3. CWM recovery απο ποιο λινκ παιρνω?

ευχαριστω

Edited by zzphone
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα έχουμε miui v7 5.1 lollipop

Για το Jiayu S3.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

που βρισκω στην μαμαδικη ρομ 4,4,4 το developer options για να ανοιξω το de-bugging?

 

Πηγαίνεις Ρυθμίσεις --> Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάς πολλές φορές πάνω στον αριθμό έκδοσης.

 

Μετά από αυτό αν γυρίσεις στο προηγούμενο μενού θα σου εμφανίσει και το "Επιλογές για προγραμματιστές"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...