Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα. Ενω χθες δεν ειχα κανενα προβλημα με τις κλησεις και με ακουγαν ολοι, σημερα πηγα να μιλησω και δεν με ακουγαν. Ξερει κανενας πως μπορει να λυθει; Λετε να επαθε κατι το μικροφωνο και να εχω προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβλημα. Ενω χθες δεν ειχα κανενα προβλημα με τις κλησεις και με ακουγαν ολοι, σημερα πηγα να μιλησω και δεν με ακουγαν. Ξερει κανενας πως μπορει να λυθει; Λετε να επαθε κατι το μικροφωνο και να εχω προβλημα;

Αν χρησιμοποιήσεις hands free (ενσύρματο ή bluetooth), σε ακούνε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει. Ειμαι σε διακοπες και μου προεκυψε αυτο το θεμα. Χθες ηταν ολα καλα και σημερα δεν λειτουργει το μικροφωνο. Δοκιμασα και στην φωνητικη εντολη στο google και δεν λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις hands free (ενσύρματο ή bluetooth), σε ακούνε;

 

Θα το δοκιμασω. Παντως το μικροφωνο ακουγεται μονο αμα φωναξω δυνατα αλλα και παλι ακουγεται σαν χαλασμενη η φωνη. Την χειροτερη στιγμη βρηκε να χαλασει και δεν μου επεσε για να πεις οτι χαλασε γι'αυτον τον λογο. Εχει τυχει σε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα μια δεύτερη σιμ της frog στην δεύτερη υποδοχή και διαπίστωσα ότι χρεώθηκα γύρο στο 1€ μάλλον από sms(έχω χρόνο και mb απο πακετο)επανέλαβα με μια wind σιμ και πάλι το ίδιο χρεώθηκα χωρίς να στελνω τίποτα. Στη cu ότι και να κάνω δεν χρεώνει κάτι παράλογο. Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών wind και με είπαν ότι έστειλα sms στον αριθμό της συζύγου ενώ δεν είχε λάβει τίποτα, πήρα και τη COSMOTE και αυτοί λένε για sms και ότι φταίει ή συσκευή.

 

Τα ερωτήματα είναι:

1) Σας έχει τύχει κάτι παρομοιο;

2) Υπάρχει λύση;

3)Υπάρχει κάποια εφαρμογή παρακολούθησης sms;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο.ειχα την prepaid στην paypal και εδω και λιγες μερες δεν ειναι πλεον μεσα.εχει αλλαξει κατι;διαβασα οτι θελει χρεωστικη η πιστωτικη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι ασχετο.ειχα την prepaid στην paypal και εδω και λιγες μερες δεν ειναι πλεον μεσα.εχει αλλαξει κατι;διαβασα οτι θελει χρεωστικη η πιστωτικη.

Παει η PayPal εχει απκλεισει την ελλαδα..capital control file

Link to comment
Share on other sites

Παει η PayPal εχει απκλεισει την ελλαδα..capital control file

 

Ξερουμε αν θα υπαρξει επαναφορα δυνατοτητας συναλλαγων και ποτε? ηθελα να παρω ενα για δωρο και δεν προλαβα ρε γμτ...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλοι εμείς σου περιμένουμε τα 5.1 θα βγουν σε ΟΤΑ ή τσάμπα περιμένουμε?

 

Εγώ έχω λολλιποπ τουλάχιστον 2 μήνες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από ΚΚ σε Λολι αλλάζει η χαρτογράφηση της μνήμης, οπότε κατά τη γνώμη μου, ΟΤΑ αναβάθμιση είναι σχεδόν απίθανο να βγει.
Link to comment
Share on other sites

Από ΚΚ σε Λολι αλλάζει η χαρτογράφηση της μνήμης, οπότε κατά τη γνώμη μου, ΟΤΑ αναβάθμιση είναι σχεδόν απίθανο να βγει.

 

Αν την βάλω από pc την official 5.1 μετά θα έχω ΟΤΑ πχ την 5.1.1 ?

 

Και κατι ακομα... Για να την περασω απο flashtools θα πρεπει να κατεβασω και usb drivers? Και αν ναι ας δωθει ενα λινκ παρακαλω :/

Edited by Gamion
Link to comment
Share on other sites

Αν την βάλω από pc την official 5.1 μετά θα έχω ΟΤΑ πχ την 5.1.1 ?

 

Και κατι ακομα... Για να την περασω απο flashtools θα πρεπει να κατεβασω και usb drivers? Και αν ναι ας δωθει ενα λινκ παρακαλω :/

 

Μάλλον ήρθες και έγραψες κατευθείαν χωρίς να κοιτάξεις το πρώτο ποστ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήρθες και έγραψες κατευθείαν χωρίς να κοιτάξεις το πρώτο ποστ.

 

Κοίταξα και ρώτησα για ΟΤΑ... Ξέρω ότι έχει βγει η official για πέρασμα μέσω flashtools

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσεις hands free (ενσύρματο ή bluetooth), σε ακούνε;

 

Με hands free όλα καλά. Θα το κρατήσω μέχρι τον Σεπτέμβρη και μετά θα δω τι θα κάνω για να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

Με hands free όλα καλά. Θα το κρατήσω μέχρι τον Σεπτέμβρη και μετά θα δω τι θα κάνω για να το φτιάξω.

Τουλάχιστον η συσκευή έτσι είναι χρησιμοποιήσιμη και κάνεις τη δουλειά σου.

Θα σου έλεγα πάντως να μη... ζορίσεις πολύ την τύχη σου με τις (συζητήσιμες συνήθως) εγγυήσεις των κινέζικων μαγαζιών.

Οι πιο πολλοί π.χ. λένε ότι δίνουν ένα χρόνο, αλλά θα βρεις αρκετές αναφορές σε διπλανά topics εδώ -και μάλιστα για σχετικά "γνωστά" μαγαζιά, όπως minideal, to2c κλπ- που σε κόσμο που έστειλε τα τηλέφωνά του για επισκευή μετά τους πρώτους 6 μήνες τους έκαναν... νούμερα, ζητούσαν λεφτά κλπ.

Τουλάχιστον άνοιξε από τώρα μια αλληλογραφία με το "μαγαζί" που το πήρες, περιγράφοντάς τους το πρόβλημα, ώστε να έχεις κάποια κατοχύρωση (δε θα βοηθήσει μάλλον, σε περίπτωση που όντως θελήσουν να σου κάνουν... νερά, αλλά απ' το τίποτα...).

Εναλλακτικά βέβαια υπάρχουν και μαγαζιά εδώ που αναλαμβάνουν τέτοιες επισκευές και (για κάποιο ποσό που ελπίζουμε ότι δε θα είναι μεγάλο...) γλυτώνεις την αναμονή 2-3 μηνών για να πάει και να 'ρθει Κίνα - και τα ρίσκα που συνεπάγεται...

Link to comment
Share on other sites

:help: Καποιος με LP που να εχει βαλει xposed μπορει να μου δωσει ενα link με το zip γιατι δεν βγαζω ακρη :(

Κατι που προσπαθησα χθες επεσα σε bootloop και μετα απο 40' επανεκκινησεων του εβγαλα την μπαταρια για να σταματησει, αλλα και σε recovery που μπηκα ηταν στα Κινεζικα :shock: και ξαναφλασαρα rom

Link to comment
Share on other sites

Η Jiayu είναι εταιρία που δεν επιτρέπει το άνοιγμα των κινητών της για τοπικές επισκευές. Που σημαίνει ότι αν είναι να βάλει χέρι έλληνας, σε τυχόν μελλοντική χοντρή βλάβη, που θα πρέπει να αναλάβει το εργοστάσιο, δεν θα δεχτεί κάλυψη και θα πρέπει να πληρώσεις. Αν βέβαια το μαγαζί από όπου το πήρες, στέλνει τα κινητά απευθείας στο service center της Jiayu, γιατί κάποιοι μάλλον τα επισκευάζουν σε τρίτους. Πχ το Minideal μου κράτησε κινητό 1.5 μήνα για αλλαγή earphone jack, όταν το Vickmall σε 4 μέρες μου έδωσε tracking number επιστροφής στο S3 μου που είχε θέμα με την κεραία wifi (και έχει και σφραγιδάκι εργοστασίου σε άλλη βίδα από την αρχική).
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν θα υπαρξει επαναφορα δυνατοτητας συναλλαγων και ποτε? ηθελα να παρω ενα για δωρο και δεν προλαβα ρε γμτ...
το ιδιο προβλημα ειχα και εγω φιλε μου ,ωσπου εβγαλα μια moneysafe mastercard και κανω τα ψωνια μου κανονικα. μπες στην σελιδα τους http://www.moneysafecard.com/el/ και δες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση όπου νάνε θα βάλω τα 5.1 μέσω flashtools το θέμα είναι ότι αφού θα μπουν μέσω flashtools μαζί με την recovery δεν θα μπορώ να κάνω ένα backup την rom που έχω τώρα... Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...