Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok Ευχαριστώ.Όλα καλά

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο titanium γιατί δε μου δέχεται εγγραφή στην κάρτα μου παρά μόνο στη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok Ευχαριστώ.Όλα καλά

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο titanium γιατί δε μου δέχεται εγγραφή στην κάρτα μου παρά μόνο στη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι εξαφανισμένοι ρε παιδιά;;;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το LineageOS 13 του Borizzz λέει τίποτα από stability, ή θα χω τίποτα bootloops και κρασαρίσματα και θέματα με το 4G;

Θέλω ένα stable ROM που να μπορώ να χω Magisk, Xposed, και φυσιολογικό frame rate στην κάμερα, και είμαι λίγο απογοητευμένος από τα ROM που έχουμε... :(

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο αποθηκεύεται το titanium. Δε μπορεί στη κάρτα.
στην rc5 μπορούσες να το αποθηκεύσεις και στην κάρτα.Στην 7.1.2 γιατί όχι;

Και Εκτός αυτού αν γίνει κάτι και κολλήσει το τηλ και πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών πω θα κάνω και επαναφορά του backup του titanium που θα τα έχει σβήσει όλα απ' την μνήμη του τηλεφώνου;

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το LineageOS 13 του Borizzz λέει τίποτα από stability, ή θα χω τίποτα bootloops και κρασαρίσματα και θέματα με το 4G;

Θέλω ένα stable ROM που να μπορώ να χω Magisk, Xposed, και φυσιολογικό frame rate στην κάμερα, και είμαι λίγο απογοητευμένος από τα ROM που έχουμε... :(

Απο ποια εισαι απογοητευμενος;

βγηκε LineageOS 14.1, δοκιμασε και πες και σε μας τι λεει απο αταθεροτητα και αυτα που ζητας.

Προσωπκα παντα πρωτη η rc5 και μετα η 7,1,1

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια εισαι απογοητευμενος;

βγηκε LineageOS 14.1, δοκιμασε και πες και σε μας τι λεει απο αταθεροτητα και αυτα που ζητας.

Προσωπκα παντα πρωτη η rc5 και μετα η 7,1,1

 

Προς το παρόν δε με ενδιαφέρουν τα Nougat ROMs γιατί δεν έχουν Xposed.

 

Από όλα τα custom ROMs για το S3 έχω μείνει απογοητευμένος, εκτός του Xtreme ROM που όμως είναι ακόμα Lollipop.

Όλα έχουν τα προβλήματα τους. Είτε έχουν echo στις κλήσεις, είτε έχουν το "media bug" και ξαφνικά δε μπορείς να κάνεις τίποτα και πρέπει να κάνεις reboot, άλλα είχανε πρόβλημα με το ραδιόφωνο, άλλα ηχογραφούσανε με το μικρόφωνο των κλήσεων αντί για το μικρόφωνο το πάνω, άλλα είχανε πρόβλημα με το frame rate της κάμερας, κλπ, κλπ.

 

Έχω δοκιμάσει πολλά και είναι ένα χαλί μαύρο η κατάσταση, και έχω μείνει πάρα πολύ καιρό στην Xtreme ROM των Ισπανών, που όμως δεν παίρνει Magisk με τίποτα, οπότε έχω μείνει έξω από αρκετά καινούργια πράγματα που δεν τρέχουν αν δουν ότι έχεις root.

Edited by yoshinatsu
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δε με ενδιαφέρουν τα Nougat ROMs γιατί δεν έχουν Xposed.
Συγγνώμη, αλλά γιατί είναι τόσο σημαντικό του xposed ? Τί έχει που είναι τόσο απαραίτητο; Όχι για σένα, μην παρεξηγηθώ. Γενικά μιλάω. Δεν ξέρω καν περί τίνως πρόκειται.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά γιατί είναι τόσο σημαντικό του xposed ? Τί έχει που είναι τόσο απαραίτητο; Όχι για σένα, μην παρεξηγηθώ. Γενικά μιλάω. Δεν ξέρω καν περί τίνως πρόκειται.

 

Mε προλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά γιατί είναι τόσο σημαντικό του xposed ? Τί έχει που είναι τόσο απαραίτητο; Όχι για σένα, μην παρεξηγηθώ. Γενικά μιλάω. Δεν ξέρω καν περί τίνως πρόκειται.

 

Mε προλαβες.

 

Το Xposed είναι ένα εργαλείο για να προσθέτεις στο Android δυνατότητες που δεν σου προσφέρει το λειτουργικό από μόνο του.

Ειδικά όταν χρησιμοποιείς ένα ROM που είναι stock, ή κοντά σε stock, που δεν έχουν ιδιαίτερες επιλογές για customization.

Για να το εγκαταστήσεις χρειάζεσαι root φυσικά, και κάποιο recovery τύπου TWRP, και επειδή έχει τη δυνατότητα να παρεμβένει σε πολλά σημεία του Android (σχεδόν στα πάντα), δεν έχει βγει ακόμα Xposed ούτε για το Nougat, ούτε φυσικά για το Android O, καθώς στο λειτουργικό υπήρξαν πολλές εσωτερικές αλλάγες σε σχέση με το Lollipop. Η αλήθεια είναι πως όσο περνάνε τα χρόνια το Xposed χρειάζεται όλο και λιγότερο, μιας και η Google έχει προσθέσει στο stock Android τα περισσότερα features που έβαζε ο κόσμος μέσω Xposed (όπως το ποσοστό τοις εκατό για τη μπαταρία, το manager για τα permissions, και άλλα). Παρόλα αυτά, ακόμα υπάρχουν κάποια βολικά ψιλοπραγματάκια του Xposed που κάνουν τη ζωή ευκολότερη.

 

Κάποια από τα Xposed modules που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά είναι το Amplify και το Greenify, το ένα για καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, το άλλο για διαχείριση των background processes, το CustomShare για να εξαφανίζω από το share menu τα apps που δεν χρησιμοποιώ για κοινοποιήσεις, το Settings Editor που μπορώ να επιλέγω ποια settings θα εμφανίζομαι στις ρυθμίσεις του συστήματος, το Twitter Adfree για να μην έχω διαφημίσεις στο Twitter (το AdAway δεν κρύβει τις διαφημίσεις του Twitter), το XInsta για να μπορώ να κατεβάζω φωτογραφίες από το Instagram, καθώς και τα YouTube AdAway και YouTube Background Playback, το πρώτο για να αφαιρεί όλες τις διαφημίσεις του YouTube, το δεύτερο για να μπορώ να βάζουν να παίζουν τα βίντεο του YouTube στο background χωρίς να κλείνει η εφαρμογή.

Αυτά τα ολίγα ως παραδείγματα όσων μπορείς να κάνεις με το Xposed.

 

Τίποτα από αυτά δεν είναι "to die for", και κάποια έχουν αντικατασταθεί από άλλες εφαρμογές ή workarounds στις εκδόσεις του Android που δεν έχουν Xposed ακόμα (Nougat και O), αλλά προς το παρόν θέλω να τα έχω έτσι όπως θέλω να τα έχω, και αυτό είναι και το νόημα της ευελιξίας του Android στο κάτω κάτω. Θα ήθελα ένα Marshmallow ROM για να παίρνει και Xposed και Magisk, γι'αυτό και ρώταγα για το LineageOS 13 και όχι για το 14.

Edited by yoshinatsu
Link to comment
Share on other sites

Το Xposed είναι ένα εργαλείο για να προσθέτεις στο Android δυνατότητες που δεν σου προσφέρει το λειτουργικό από μόνο του.

Ειδικά όταν χρησιμοποιείς ένα ROM που είναι stock, ή κοντά σε stock, που δεν έχουν ιδιαίτερες επιλογές για customization.

Για να το εγκαταστήσεις χρειάζεσαι root φυσικά, και κάποιο recovery τύπου TWRP, και επειδή έχει τη δυνατότητα να παρεμβένει σε πολλά σημεία του Android (σχεδόν στα πάντα), δεν έχει βγει ακόμα Xposed ούτε για το Nougat, ούτε φυσικά για το Android O, καθώς στο λειτουργικό υπήρξαν πολλές εσωτερικές αλλάγες σε σχέση με το Lollipop. Η αλήθεια είναι πως όσο περνάνε τα χρόνια το Xposed χρειάζεται όλο και λιγότερο, μιας και η Google έχει προσθέσει στο stock Android τα περισσότερα features που έβαζε ο κόσμος μέσω Xposed (όπως το ποσοστό τοις εκατό για τη μπαταρία, το manager για τα permissions, και άλλα). Παρόλα αυτά, ακόμα υπάρχουν κάποια βολικά ψιλοπραγματάκια του Xposed που κάνουν τη ζωή ευκολότερη.

 

Κάποια από τα Xposed modules που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά είναι το Amplify και το Greenify, το ένα για καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, το άλλο για διαχείριση των background processes, το CustomShare για να εξαφανίζω από το share menu τα apps που δεν χρησιμοποιώ για κοινοποιήσεις, το Settings Editor που μπορώ να επιλέγω ποια settings θα εμφανίζομαι στις ρυθμίσεις του συστήματος, το Twitter Adfree για να μην έχω διαφημίσεις στο Twitter (το AdAway δεν κρύβει τις διαφημίσεις του Twitter), το XInsta για να μπορώ να κατεβάζω φωτογραφίες από το Instagram, καθώς και τα YouTube AdAway και YouTube Background Playback, το πρώτο για να αφαιρεί όλες τις διαφημίσεις του YouTube, το δεύτερο για να μπορώ να βάζουν να παίζουν τα βίντεο του YouTube στο background χωρίς να κλείνει η εφαρμογή.

Αυτά τα ολίγα ως παραδείγματα όσων μπορείς να κάνεις με το Xposed.

 

Τίποτα από αυτά δεν είναι "to die for", και κάποια έχουν αντικατασταθεί από άλλες εφαρμογές ή workarounds στις εκδόσεις του Android που δεν έχουν Xposed ακόμα (Nougat και O), αλλά προς το παρόν θέλω να τα έχω έτσι όπως θέλω να τα έχω, και αυτό είναι και το νόημα της ευελιξίας του Android στο κάτω κάτω. Θα ήθελα ένα Marshmallow ROM για να παίρνει και Xposed και Magisk, γι'αυτό και ρώταγα για το LineageOS 13 και όχι για το 14.

 

Ποιο κατατοπιστικος ... δεν γινεται

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατατοπιστικος ... δεν γινεται

:thanks:

πραγματικά. Ευχαριστούμε πολύ, φίλος.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Με 7.1.2 μου κανει το εξεις κουλο, εχω sim1 - wind και sim2 - cosmote, με καλουν στην sim2 και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε να με καλεσαν στην sim1, καλω εγω απο sim1- wind και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε οτι η κληση εγινε απο sim2- cosmote. Απενεργοποιω την sim2 - cosmote κανω κληση απο sim1 - wind και καταφραφετε ως να εγινε απο sim2 - cosmote :dizzy: Να τα ξαναπω?:lol: :lol: :lol:

 

Γενικα μιλωντας παντος, ειμαι ευχαριστημενος απο την rom και νομιζω κανει και καλητερη διαχειριση μπαταριας (εχω ακομα τη μαμα), στο reboot αργει να συνδεθει η sim1 4G wind (στα πρωτα bootαρισματα που ηταν ρυθμισμενο στο 3G δεν ειχε θεμα) και πανω απο τις μπαρες της sim2 cosmote εχει μονιμος ενα x :confused:

 

:thanks: στο sokolataki onse again για τον οδηγο

Link to comment
Share on other sites

Με 7.1.2 μου κανει το εξεις κουλο, εχω sim1 - wind και sim2 - cosmote, με καλουν στην sim2 και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε να με καλεσαν στην sim1, καλω εγω απο sim1- wind και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε οτι η κληση εγινε απο sim2- cosmote. Απενεργοποιω την sim2 - cosmote κανω κληση απο sim1 - wind και καταφραφετε ως να εγινε απο sim2 - cosmote :dizzy: Να τα ξαναπω?:lol: :lol: :lol:

 

Γενικα μιλωντας παντος, ειμαι ευχαριστημενος απο την rom και νομιζω κανει και καλητερη διαχειριση μπαταριας (εχω ακομα τη μαμα), στο reboot αργει να συνδεθει η sim1 4G wind (στα πρωτα bootαρισματα που ηταν ρυθμισμενο στο 3G δεν ειχε θεμα) και πανω απο τις μπαρες της sim2 cosmote εχει μονιμος ενα x :confused:

 

:thanks: στο sokolataki onse again για τον οδηγο

 

το Χ στην ΣΙΜ που δεν έχει ενεργά τα δεδομένα, είναι λογικό στην έκδοση 7 Android....

όσο αφορά τις ΣΙΜ που δείχνουν λάθος γραμμή στις κλήσεις το είχα και εγώ το φαινόμενο (ειδικά μετά την έκδοση 7) με εξωτερικό dialer που χρησιμοποιώ (στην δική μου περίπτωση True Dialer) αλλά έχει στις επιλογές να ενεργοποιήσεις τη διόρθωση να μην εμφανίζεται η ΣΙΜ1 ως ΣΙΜ2 και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Με 7.1.2 μου κανει το εξεις κουλο, εχω sim1 - wind και sim2 - cosmote, με καλουν στην sim2 και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε να με καλεσαν στην sim1, καλω εγω απο sim1- wind και στο αρχειο κλεισεων εμφανιζετε οτι η κληση εγινε απο sim2- cosmote. Απενεργοποιω την sim2 - cosmote κανω κληση απο sim1 - wind και καταφραφετε ως να εγινε απο sim2 - cosmote :dizzy: Να τα ξαναπω?:lol: :lol: :lol:

 

Γενικα μιλωντας παντος, ειμαι ευχαριστημενος απο την rom και νομιζω κανει και καλητερη διαχειριση μπαταριας (εχω ακομα τη μαμα), στο reboot αργει να συνδεθει η sim1 4G wind (στα πρωτα bootαρισματα που ηταν ρυθμισμενο στο 3G δεν ειχε θεμα) και πανω απο τις μπαρες της sim2 cosmote εχει μονιμος ενα x :confused:

 

:thanks: στο sokolataki onse again για τον οδηγο

 

εγω δεν εχω αυτο το προβλημα και χρησιμοποιω τισ 2 μου καρτες wind cosmote ακριβως οπως και εσυ

οσο αφορα το χ ειναι επειδη δεν εχεις ενεργα τα δεδομενα αυτο ειναι χαρακτηριστικο του nougat

οσο αφορα τη μπαταρια για μενα εχει πολυ καλυτερη διαχειριση απο ολες τις αλλες ρομ και πιστεψε με εχω δοκιμασει ολες τις ρομ που υπαρχουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Xposed είναι ένα εργαλείο για να προσθέτεις στο Android δυνατότητες που δεν σου προσφέρει το λειτουργικό από μόνο του.

Ειδικά όταν χρησιμοποιείς ένα ROM που είναι stock, ή κοντά σε stock, που δεν έχουν ιδιαίτερες επιλογές για customization.

Για να το εγκαταστήσεις χρειάζεσαι root φυσικά, και κάποιο recovery τύπου TWRP, και επειδή έχει τη δυνατότητα να παρεμβένει σε πολλά σημεία του Android (σχεδόν στα πάντα), δεν έχει βγει ακόμα Xposed ούτε για το Nougat, ούτε φυσικά για το Android O, καθώς στο λειτουργικό υπήρξαν πολλές εσωτερικές αλλάγες σε σχέση με το Lollipop. Η αλήθεια είναι πως όσο περνάνε τα χρόνια το Xposed χρειάζεται όλο και λιγότερο, μιας και η Google έχει προσθέσει στο stock Android τα περισσότερα features που έβαζε ο κόσμος μέσω Xposed (όπως το ποσοστό τοις εκατό για τη μπαταρία, το manager για τα permissions, και άλλα). Παρόλα αυτά, ακόμα υπάρχουν κάποια βολικά ψιλοπραγματάκια του Xposed που κάνουν τη ζωή ευκολότερη.

 

Κάποια από τα Xposed modules που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά είναι το Amplify και το Greenify, το ένα για καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, το άλλο για διαχείριση των background processes, το CustomShare για να εξαφανίζω από το share menu τα apps που δεν χρησιμοποιώ για κοινοποιήσεις, το Settings Editor που μπορώ να επιλέγω ποια settings θα εμφανίζομαι στις ρυθμίσεις του συστήματος, το Twitter Adfree για να μην έχω διαφημίσεις στο Twitter (το AdAway δεν κρύβει τις διαφημίσεις του Twitter), το XInsta για να μπορώ να κατεβάζω φωτογραφίες από το Instagram, καθώς και τα YouTube AdAway και YouTube Background Playback, το πρώτο για να αφαιρεί όλες τις διαφημίσεις του YouTube, το δεύτερο για να μπορώ να βάζουν να παίζουν τα βίντεο του YouTube στο background χωρίς να κλείνει η εφαρμογή.

Αυτά τα ολίγα ως παραδείγματα όσων μπορείς να κάνεις με το Xposed.

 

Τίποτα από αυτά δεν είναι "to die for", και κάποια έχουν αντικατασταθεί από άλλες εφαρμογές ή workarounds στις εκδόσεις του Android που δεν έχουν Xposed ακόμα (Nougat και O), αλλά προς το παρόν θέλω να τα έχω έτσι όπως θέλω να τα έχω, και αυτό είναι και το νόημα της ευελιξίας του Android στο κάτω κάτω. Θα ήθελα ένα Marshmallow ROM για να παίρνει και Xposed και Magisk, γι'αυτό και ρώταγα για το LineageOS 13 και όχι για το 14.

να ενημερωσω οτι εχει γινει μια προσπαθεια για xposed σε nougat γινετε κανονικα η εγκατασταση αλλα εχει ακομα τα προβληματα του κρασαρουν αρκετεσ εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ RC5 ΣΕ WINDOWS 7 και 8 και 10

 

1) Κατεβαζουμε τον driver

https://drive.google.com/file/d/0BwJNFhseA4WwRDNvbjEwZkZkVms/view?usp=drivesdk

 

2) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΠΗ ΨΗΦΙΑΚΉΣ ΥΠΟΓΡΑΦΉΣ

για windows 8 η 10, αν ειστε σε windows 7 αγνοηστε αυτο το βημα

 

παταμε restart στον υπολογιστη μας εχοντας πατημενο το κουμπι shift

οταν επανεκκινησει επιλεγουμε

troubleshoot->advanced options->startup settings-> restart

στην επομενη οθονη που θα μας εμφανισει παταμε το F7

αυτο ηταν. Αν θελετε να το δειτε και σε εικονες ριξτε μια ματια εδω

http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

 

3) Κάνουμε εγκατάσταση πάτωντας το installdriver και Παταμε ΝΑΙ στην ειδοποίηση που θα μας βγάλει

 

4) Μετά κατεβάζουμε το spflash tool http://spflashtool.com/

 

 

 

5) Κατεβάζουμε την ρομ από το needrom http://www.needrom.com/download/jiayu_s3_5-1-1/

 

6) ξεζιπαρουμε τη rom

7) Ανοιγουμε το spflash tool παταμε load scarter file παμε στη ρομ που κατεβασαμε και επιλεγουμε το scarter file της ρομ

 

8) Κλείνουμε το κινητό βγάζουμε μπαταρία και ξανά βάζουμε χωρίς να το ανοιξουμε

9) Αν είμαστε σε ίδιο είδος λογισμικού π .χ lollipop σε lollipop τοτε διαλεγουμε download only

 

Αν αλλαζουμε ειδος λογισμικου π.χ kitkat σε lolipop διαλεγουμε firmware update

10) Έπειτα παταμε το κουμπί download και συνδεουμε το κινητο

περιμένουμε να τελείωσε το πρόγραμμα θα μας βγάλει ένα ok με ενα τικ

 

11) Αποσυνδεουμε το κινητό και το ανοίγουμε κανονικά περιμένουμε 5 λεπτά και είμαστε εντάξει.

οριστε και ενα βιντεακι αλανια

 

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ 7.1.1 και 7.1.2 ΑΠΟ M.A.D TEAM

 

ΒΗΜΑ 1

ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ KITKAT 4.4 TOTE AKΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΡΩΤΑ ΣΕ RC5

ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ RC5 H ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ LOLLIPOP (ANDROID 5.1) H ANDROID 6 ROM AKOΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

 

ΒΗΜΑ 2

για 7.1.1 ΚΑΙ 7.1.2

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ TWRP 3.1.1 ΑΠΟ ΕΔΩ

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195902349

ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

ΒΗΜΑ 3

 

ΓΙΑ 7.1.1

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ 7.1.1 ΤΗΣ M.A.D TEAM ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

http://www.mediafire.com/file/k2w44zq9j0827xs/jiayu_s3-7.1.1-20161212-user.zip

 

ΓΙΑ 7.1.2

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ 7.1.2 ΤΗΣ M.A.D TEAM ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

με ονομα madOS_7.1.2_s3_h560_20170605.zip

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ GAPPS ΑΠΟ ΕΔΩ http://opengapps.org/ ΔΙΑΛΕΓΟΝΤΑΣ ARM64, 7.1 , PICO

 

KATEΒΑΖΟΥΜΕ TO SUPERSU ΑΠΟ EΔΩ

https://download.chainfire.eu/1019/SuperSU/SR2-SuperSU-v2.79-SR2-20170103215521.zip

 

ΒΗΜΑ 4

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ FLASHIFY ΑΠΟ ΤΟ PLAYSTORE

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el

 

BHMA 5

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ FLASHIFY ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ROOT KAI ΠΑΤΑΜΕ

RECOVERY IMAGE -> CHOOSE A FILE -> EΠΕΙΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΗ TWRP ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ recovery.IMG KAI ΠΑΤΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ

RECOVERY MODE ΠΑΤΗΣΤΕ ΟΚ ΤΟ ΤΗΛ ΘΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ RECOVERY

 

BHMA 6

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΣΕ RECOVERY ΠΑΜΕ

 

1. WIPE -> ADVANCE WIPE -> ΤΙΚΑΡΟΥΜΕ DALVINK/ART CACHE CACHE SYSTEM DATA ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ SWIPE TO WIPE ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΤΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ BACKUP ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ

 

AΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ

 

2 ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ MOUNT ΚΑΙ ΞΕΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ SYSTEM

 

3 ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ INSTALL BΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 7.1.1 Η 7.1.2 ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ SWIPE TO INSTALL ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΤΑΜΕ REBOOT-> RECOVERY

ΤΟ ΤΗΛ ΘΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕ RECOVERY MODE

 

 

4 ΠΑΜΕ INSTALL ΚΑΙ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΤΑ GAPPS KAI TO SUPERSU ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜ ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ RECOVERY ΑΝΑΜΕΣΑ

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΝΟΥΜΕ REBOOT-> SYSTEM ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΣ ΡΟΜ

 

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ROOT (ME MAGISK)

 

AN ΘΕΛΕΤΕ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟ SUPERSU ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΗΜΑ 6 ΥΠΟΒΗΜΑ 4 ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΤΟ MAGISK TO ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ SAFETYNETFIX ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΜΕΣΩ ΤΟΥ NFC

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MAGISK KAI SAFETYNET FIX

 

1 ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΧΕΙΑ

 

https://github.com/DeicPro/xiaomi-safetynet-fix/releases/download/v1.10.1/universal-safetynet-fix-v1.10.1.zip

 

tiny.cc/latestmagisk

 

 

2 ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ RECOVERY MODE (ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΤΗΛ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ POWER & VOLUME UP ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤO RECOVERY ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ VOLUME DOWN)

 

3 ΚΑΝΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΡΧΕΙΩΝ ΕΝΑ ΕΝΑ

 

4 ΚΑΝΤΕ REBOOT SYSTEM

Link to comment
Share on other sites

το Χ στην ΣΙΜ που δεν έχει ενεργά τα δεδομένα, είναι λογικό στην έκδοση 7 Android....

όσο αφορά τις ΣΙΜ που δείχνουν λάθος γραμμή στις κλήσεις το είχα και εγώ το φαινόμενο (ειδικά μετά την έκδοση 7) με εξωτερικό dialer που χρησιμοποιώ (στην δική μου περίπτωση True Dialer) αλλά έχει στις επιλογές να ενεργοποιήσεις τη διόρθωση να μην εμφανίζεται η ΣΙΜ1 ως ΣΙΜ2 και το αντίστροφο.

 

Αυτο για την διορθωση των sim που το βρισκουμε?

ΟΚ το βρηκα

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Περασα την MIUI και μπορω να πω μεχρι τωρα οτι το κινητο μεταμορφωθηκε σε Χιαομι, εστω και σαν μαιμου. Εχω ενα αλλο S3 και αν δω οτι παει καλα θα αφησω την Νουγκατ

http://www.needrom.com/download/miui-v8-6-06-17/

Ποιά MIUI rom πέρασες, (για ποιο μοντέλο), γιατί η κάθε έκδοση της MIUI, βγαίνει για συγκεκριμένο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την διορθωση των sim που το βρισκουμε?

ΟΚ το βρηκα

Πες μας και εμάς να το κάνουμε

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και εμάς να το κάνουμε

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω κι εγω το true phone μεσα απο αυτο γινετε.

Ρυθμισεις-->Διπλη ΣΙΜ-->Κατω κατω "Δεν λειτουργει" και τικαρεις το αντιστοιχο κουτακι

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγω το true phone μεσα απο αυτο γινετε.

Ρυθμισεις-->Διπλη ΣΙΜ-->Κατω κατω "Δεν λειτουργει" και τικαρεις το αντιστοιχο κουτακι

Αααα μάλιστα

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά MIUI rom πέρασες, (για ποιο μοντέλο), γιατί η κάθε έκδοση της MIUI, βγαίνει για συγκεκριμένο μοντέλο!

 

Αυτη που λεει ο συνδεσμος. Ειναι port rom

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει κέφι για να δοκιμάσει την νέα έκδοση των madOS , ας κάνει ένα backup και ας προετοιμαστεί...

 

λεπτομέριες δόθηκαν εδώ και φυσικά στο αντίστοιχο νήμα του xda forum

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

 

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να δωσω λιγη ενταση στο bluetooth μου γιατι ακουγεται αρκετα χαμηλα?

Εχω και την dolby atmos αλλα δεν ξερω αν μπορω να το κανω απο εκει.Να αναφερω πως εχω την 7.1.2

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει κέφι για να δοκιμάσει την νέα έκδοση των madOS , ας κάνει ένα backup και ας προετοιμαστεί...

 

λεπτομέριες δόθηκαν εδώ και φυσικά στο αντίστοιχο νήμα του xda forum

Πάλι καλά που είναι κι αυτοί και δουλεύουν πάνω στο κινητό μας ..

 

Θα κάνω το update σε λίγες μέρες από περιέργεια.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...