Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια ρομ σε νουγκατ χωρις προβληματα να την φλασαρω?

 

Στάλθηκε από το YOGA Tablet 2-1050F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η τελευταία έκδοση από MAD Team, madOS 7.1.2

όλα δείχνουν οτι θα αφήσει εποχή....

 

πληροφορίες στο φορουμ του xda Και στο facebook των MADteam

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία έκδοση από MAD Team, madOS 7.1.2

όλα δείχνουν οτι θα αφήσει εποχή....

 

πληροφορίες στο φορουμ του xda Και στο facebook των MADteam

 

Το μοναδικό λάθος που έχω εντοπίσει σ αυτή τη ρομ είναι το εξής

Έχω ενεργοποιήσει στα mados extra την αυτόματη ενεργοποίηση - απενεργοποίηση του τηλεφώνου για κάποιες βραδυνές ώρες . Πάντα το βάζω για φόρτιση όταν πηγαίνω για ύπνο . Όταν λοιπόν κάποια στιγμή ξυπνήσω και θελήσω να δω το ποσοστό της φόρτισης ( τις ώρες που είναι απενεργοποιημένο ) τότε το τηλέφωνο παραμένει κλειστό και δεν ανοίγει την προκαθορισμένη ώρα . Ούτε και το ξυπνητήρι καταφέρνει να το ενεργοποιήσει και με αφήνει να κοιμάμαι του καλού καιρού :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό λάθος που έχω εντοπίσει σ αυτή τη ρομ είναι το εξής

Έχω ενεργοποιήσει στα mados extra την αυτόματη ενεργοποίηση - απενεργοποίηση του τηλεφώνου για κάποιες βραδυνές ώρες . Πάντα το βάζω για φόρτιση όταν πηγαίνω για ύπνο . Όταν λοιπόν κάποια στιγμή ξυπνήσω και θελήσω να δω το ποσοστό της φόρτισης ( τις ώρες που είναι απενεργοποιημένο ) τότε το τηλέφωνο παραμένει κλειστό και δεν ανοίγει την προκαθορισμένη ώρα . Ούτε και το ξυπνητήρι καταφέρνει να το ενεργοποιήσει και με αφήνει να κοιμάμαι του καλού καιρού :lol: :lol:

για σένα το κάνει βρε... για να ξεκουραστείς. :lol:

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

οι ελλείψεις που έχω δει εγώ είναι οι εξής

 

- Όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι (στις πρώτες ROM χτυπούσε)

- Το Home button, δεν κάνει την δουλειά του Home. Δεν σε πηγαίνει δηλ στην αρχική οθόνη (ούτε μπορείς να ορίσεις αρχική οθόνη)

- Οι εφαρμογές που είναι εκτός google play, (δηλ όταν τις έχεις σαν .apk και πας να τις εγκαταστήσεις) μερικές φορές δεν εγκαθιστούνται

- Δεν έχει λειτουργία Panorama, στην κάμερα

Link to comment
Share on other sites

για σένα το κάνει βρε... για να ξεκουραστείς. :lol:

Επιτέλους !! Μία ρομ με κατανόηση και συμπόνια :lol: :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι ελλείψεις που έχω δει εγώ είναι οι εξής

 

- Όταν είναι απενεργοποιημένο το κινητό, δεν χτυπάει το ξυπνητήρι (στις πρώτες ROM χτυπούσε)

- Το Home button, δεν κάνει την δουλειά του Home. Δεν σε πηγαίνει δηλ στην αρχική οθόνη (ούτε μπορείς να ορίσεις αρχική οθόνη)

- Οι εφαρμογές που είναι εκτός google play, (δηλ όταν τις έχεις σαν .apk και πας να τις εγκαταστήσεις) μερικές φορές δεν εγκαθιστούνται

- Δεν έχει λειτουργία Panorama, στην κάμερα

Το Home button μπορείς να το ρυθμίσεις απο τις ρυθμίσεις - mados extra - ρυθμίσεις πλήκτρων

Εάν ανοίξεις την κάμερα και σύρεις το δάχτυλο απο αριστερά προς τα δεξιά θα σου βγάλει επιλογές . Μέσα σ αυτές είναι και η επιλογή "πανόραμα"

 

Σόρυ για την κάμερα . Έχεις δίκιο . Όταν έκανα εγκατάσταση , μπήκε αυτόματα και η google camera που είχα στις προηγούμενες ρομς

Edited by george26
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω xtreme rom 2.54 πάνω στο τηλέφωνο και θέλω να περάσω την 7.1.2.

Ποιος μπορεί και έχει όρεξη να βοηθήσει ; Κερνάω φυσικά εκεί που θα βγούμε

Link to comment
Share on other sites

 

Το Home button μπορείς να το ρυθμίσεις απο τις ρυθμίσεις - mados extra - ρυθμίσεις πλήκτρων

Εάν ανοίξεις την κάμερα και σύρεις το δάχτυλο απο αριστερά προς τα δεξιά θα σου βγάλει επιλογές . Μέσα σ αυτές είναι και η επιλογή "πανόραμα"

 

Σόρυ για την κάμερα . Έχεις δίκιο . Όταν έκανα εγκατάσταση , μπήκε αυτόματα και η google camera που είχα στις προηγούμενες ρομς

 

Ναι ρυθμίζεται το Home αλλά για το τι θα κάνει με παρατεταμένο πάτημα ή με διπλό πάτημα

Αλλά αυτό που κάνει by default να το πατάς και να πηγαίνει σε μία οθόνη που την έχεις ορίσει ως Home δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω xtreme rom 2.54 πάνω στο τηλέφωνο και θέλω να περάσω την 7.1.2.

Ποιος μπορεί και έχει όρεξη να βοηθήσει ; Κερνάω φυσικά εκεί που θα βγούμε

 

ειναι απλο καντο μονος σου και κερασε ενα τοστ καποιον που πειναει

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ RC5 ΣΕ WINDOWS 7 και 8 και 10

 

1) Κατεβαζουμε τον driver

https://drive.google.com/file/d/0BwJNFhseA4WwRDNvbjEwZkZkVms/view?usp=drivesdk

 

2) ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΠΗ ΨΗΦΙΑΚΉΣ ΥΠΟΓΡΑΦΉΣ

για windows 8 η 10, αν ειστε σε windows 7 αγνοηστε αυτο το βημα

 

παταμε restart στον υπολογιστη μας εχοντας πατημενο το κουμπι shift

οταν επανεκκινησει επιλεγουμε

troubleshoot->advanced options->startup settings-> restart

στην επομενη οθονη που θα μας εμφανισει παταμε το F7

αυτο ηταν. Αν θελετε να το δειτε και σε εικονες ριξτε μια ματια εδω

http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

 

3) Κάνουμε εγκατάσταση πάτωντας το installdriver και Παταμε ΝΑΙ στην ειδοποίηση που θα μας βγάλει

 

4) Μετά κατεβάζουμε το spflash tool http://spflashtool.com/

 

 

 

5) Κατεβάζουμε την ρομ από το needrom http://www.needrom.com/download/jiayu_s3_5-1-1/

 

6) ξεζιπαρουμε τη rom

7) Ανοιγουμε το spflash tool παταμε load scarter file παμε στη ρομ που κατεβασαμε και επιλεγουμε το scarter file της ρομ

 

8) Κλείνουμε το κινητό βγάζουμε μπαταρία και ξανά βάζουμε χωρίς να το ανοιξουμε

9) Αν είμαστε σε ίδιο είδος λογισμικού π .χ lollipop σε lollipop τοτε διαλεγουμε download only

 

Αν αλλαζουμε ειδος λογισμικου π.χ kitkat σε lolipop διαλεγουμε firmware update

10) Έπειτα παταμε το κουμπί download και συνδεουμε το κινητο

περιμένουμε να τελείωσε το πρόγραμμα θα μας βγάλει ένα ok με ενα τικ

 

11) Αποσυνδεουμε το κινητό και το ανοίγουμε κανονικά περιμένουμε 5 λεπτά και είμαστε εντάξει.

οριστε και ενα βιντεακι αλανια

 

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ 7.1.1 και 7.1.2 ΑΠΟ M.A.D TEAM

 

ΒΗΜΑ 1

ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ KITKAT 4.4 TOTE AKΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΡΩΤΑ ΣΕ RC5

ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ RC5 H ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ LOLLIPOP (ANDROID 5.1) H ANDROID 6 ROM AKOΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

 

ΒΗΜΑ 2

για 7.1.1 ΚΑΙ 7.1.2

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ TWRP 3.1.1 ΑΠΟ ΕΔΩ

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195902349

ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

ΒΗΜΑ 3

 

ΓΙΑ 7.1.1

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ 7.1.1 ΤΗΣ M.A.D TEAM ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

http://www.mediafire.com/file/k2w44zq9j0827xs/jiayu_s3-7.1.1-20161212-user.zip

 

ΓΙΑ 7.1.2

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ 7.1.2 ΤΗΣ M.A.D TEAM ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SD ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ

 

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

με ονομα madOS_7.1.2_s3_h560_20170605.zip

 

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ GAPPS ΑΠΟ ΕΔΩ http://opengapps.org/ ΔΙΑΛΕΓΟΝΤΑΣ ARM64, 7.1 , PICO

 

KATEΒΑΖΟΥΜΕ TO SUPERSU ΑΠΟ EΔΩ

https://download.chainfire.eu/1019/SuperSU/SR2-SuperSU-v2.79-SR2-20170103215521.zip

 

ΒΗΜΑ 4

ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ FLASHIFY ΑΠΟ ΤΟ PLAYSTORE

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el

 

BHMA 5

ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ FLASHIFY ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ROOT KAI ΠΑΤΑΜΕ

RECOVERY IMAGE -> CHOOSE A FILE -> EΠΕΙΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΗ TWRP ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ recovery.IMG KAI ΠΑΤΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ

RECOVERY MODE ΠΑΤΗΣΤΕ ΟΚ ΤΟ ΤΗΛ ΘΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ RECOVERY

 

BHMA 6

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΣΕ RECOVERY ΠΑΜΕ

 

1. WIPE -> ADVANCE WIPE -> ΤΙΚΑΡΟΥΜΕ DALVINK/ART CACHE CACHE SYSTEM DATA ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ SWIPE TO WIPE ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΤΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ BACKUP ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ

 

AΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΤΙΑΞΤΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ

 

2 ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ MOUNT ΚΑΙ ΞΕΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ SYSTEM

 

3 ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ INSTALL BΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΗΝ ΡΟΜ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 7.1.1 Η 7.1.2 ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ SWIPE TO INSTALL ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΑΤΑΜΕ REBOOT-> RECOVERY

ΤΟ ΤΗΛ ΘΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙ ΣΕ RECOVERY MODE

 

 

4 ΠΑΜΕ INSTALL ΚΑΙ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΤΑ GAPPS KAI TO SUPERSU ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜ ΧΩΡΙΣ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΕ RECOVERY ΑΝΑΜΕΣΑ

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΝΟΥΜΕ REBOOT-> SYSTEM ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΣ ΡΟΜ

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ίδια διαδικασία είναι σαν να είχε την rc5 πχ από mad?

 

ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ RC5 H ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ LOLLIPOP (ANDROID 5.1) H ANDROID 6 ROM AKOΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Είμαι ενας ευτυχής κάτοχος ενος s3 εδώ και δύο χρόνια. Τον τελευταίο καιρό όμως μου κάνει ορισμένα "νερά"...

Είχα κολλήσει κάποιους ιους οι οποιοι κατάφερα μονο με επανεγκατασταση της ROM να τους ξηλωσω. Μετα την επανεγκατασταση ολα οκ εκτος απο κατι προβληματα με κολλήματα που έμειναν. Συγκεκριμένα πολλές φορές το κινητό κολλάει δείχνοντας μαυρη οθόνη και μετα πο λίγο κάνει restart απο μόνο του. Συνήθως αυτό συμβαίνει μετά απο κλήση...

Κάποια ιδέα ή κάποιο παρόμοιο πρόβλημα που κάποιος αντιμετώπισε...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Είμαι ενας ευτυχής κάτοχος ενος s3 εδώ και δύο χρόνια. Τον τελευταίο καιρό όμως μου κάνει ορισμένα "νερά"...

Είχα κολλήσει κάποιους ιους οι οποιοι κατάφερα μονο με επανεγκατασταση της ROM να τους ξηλωσω. Μετα την επανεγκατασταση ολα οκ εκτος απο κατι προβληματα με κολλήματα που έμειναν. Συγκεκριμένα πολλές φορές το κινητό κολλάει δείχνοντας μαυρη οθόνη και μετα πο λίγο κάνει restart απο μόνο του. Συνήθως αυτό συμβαίνει μετά απο κλήση...

Κάποια ιδέα ή κάποιο παρόμοιο πρόβλημα που κάποιος αντιμετώπισε...

Ευχαριστώ

Προφανώς είσαι με 4.4.4 kitkat

Αναβάθμιση θέλει είτε σε rc5 ειτε 7.1.2

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι με 4.4.4 kitkat

Αναβάθμιση θέλει είτε σε rc5 ειτε 7.1.2

 

Πράγματι εχω 4.4.4 kitkat. Επίσης ένα ακόμα πρόβλημα που έχω είναι με την λάθος ένδειξη της μπαταρίας μετά απο restart. Δηλαδή πριν την επαννεκίνηση έχω ένα Α ποσοστό μπαταρίας και μετά πέφτει σε χαμηλότερο επίπεδο. Είναι σίγουρα λάθος το χαμηλότερο γιατί έχω τύχει με 1% μπαταρία να δουλεύω το κινητό για κανα 15λεπτο.(Δεν έχω και την καλύτερη μπαταρία). Η ερώτηση μου είναι λοιπόν, είναι πιθανό πρόβλημα software και πιθανό να διορθωθεί αν βάλω rom ή είναι hardware?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εχω 4.4.4 kitkat. Επίσης ένα ακόμα πρόβλημα που έχω είναι με την λάθος ένδειξη της μπαταρίας μετά απο restart. Δηλαδή πριν την επαννεκίνηση έχω ένα Α ποσοστό μπαταρίας και μετά πέφτει σε χαμηλότερο επίπεδο. Είναι σίγουρα λάθος το χαμηλότερο γιατί έχω τύχει με 1% μπαταρία να δουλεύω το κινητό για κανα 15λεπτο.(Δεν έχω και την καλύτερη μπαταρία). Η ερώτηση μου είναι λοιπόν, είναι πιθανό πρόβλημα software και πιθανό να διορθωθεί αν βάλω rom ή είναι hardware?

 

Άλλαξε λογισμικο και βλέπεις δεν είναι τίποτα εύκολο είναι

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι πάντως να έχει θέμα η μπαταρία σου ή να χρειάζεται (μετά την αναβάθμιση λογισμικού) κάποιο calibration.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εχω 4.4.4 kitkat. Επίσης ένα ακόμα πρόβλημα που έχω είναι με την λάθος ένδειξη της μπαταρίας μετά απο restart. Δηλαδή πριν την επαννεκίνηση έχω ένα Α ποσοστό μπαταρίας και μετά πέφτει σε χαμηλότερο επίπεδο. Είναι σίγουρα λάθος το χαμηλότερο γιατί έχω τύχει με 1% μπαταρία να δουλεύω το κινητό για κανα 15λεπτο.(Δεν έχω και την καλύτερη μπαταρία). Η ερώτηση μου είναι λοιπόν, είναι πιθανό πρόβλημα software και πιθανό να διορθωθεί αν βάλω rom ή είναι hardware?

 

το πρόβλημα είναι σίγουρα ΚΑΙ στην μπαταρία. Η οποία με τον καιρό έχει γεράσει και αυτή. Συμβουλή μου είναι, τσίμπα μία μπαταρία, από AliXpress, κάποτε ήταν η ΚonPson της μόδας αλλά τώρα βλέπω κυκλοφορούν πολλές παρόμοιες, (αυτές με λευκό και σκούρο μπλέ χρώμα).

 

'Οσο αφπρά την ROM όμως να ξανα πούμε ότι μετά από δυο χρόνια, το να μπει κάποιος στη διαδικασία να την αναβαθμίσει, δεν είναι μόνο θέμα, οπτικό, λειτουργικό ή και prestige, αλλά και θέμα ασφαλείας. Οι νέες εκδόσεις μας προστατεύουν και από τυχόν κακόβουλα λογισμικά.

Ειδικότερα που πλέον η τελευταία 7.1.2 από MADTeam δείχνει να είναι σχεδόν αψεγάδιαστη, αξίζει να ακολουθήσεις τον οδηγό από το @sokolataki μας και να κάνεις την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ετοιμάζομαι να περάσω από την RC5 στην 7.1.2 από madOS και με προβληματίζει (όπως πάντα) η επαναφορά ρυθμίσεων κάποιων εφαρμογών και τα δεδομένα αυτών.

 

Γνωρίζει-έχει δοκιμάσει κάποιος αν με την εφαρμογή Titanium Backup (την free) επανέρχονται τα δεδομένα των εφαρμογών όπως VIBER, True Phone, Nova Launcher και τα sms ?

 

ή έστω κάποια άλλη εφαρμογή ???

Link to comment
Share on other sites

Το viber και ο nova έχουν δικό τους backup & restore. Για τα sms και το call history, κατέβασε το πολύ καλό sms backup & restore της Carbonite. Δωρεάν από play store. Για το άλλο που γράφεις, δεν ξέρω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

είδα ότι με την καινούρια ROM από MAD το NovaGo παίζει κανονικότατα

ενώ πριν δεν έπαιζε

 

δεν ξέρω αν είναι θέμα της καινούριας ROM ή απλά το έχουν φτιάξει από την Nova και πλέον παίζει και στις υπόλοιπες συσκευές

 

μπορεί να με ενημερώσει κάποιος που δεν έχει βάλει την 7, αν παίζει το NovaGo σε αυτόν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα και εγώ την 7.1.2. Είστε φοβεροί με τους οδηγούς! Για να τα καταφέρνω εγώ, μπορεί να τα καταφέρει ο καθένας! Ευχαριστώ για όλα! Όλα πήγαιναν τέλεια με την καινούρια ρομ και μ αρεσε παρα πολυ η νουγκατ μεχρι που μερα με τη μερα παρατηρω οτι το κινητο κολλαει ολο και συχνοτερα. Ανοιγω δλδ εφαρμογες και μου πεταει μήνυμα " η λειτουργια της εφαρμογης Android System Webview διακοπηκε." Πρεπει να κανω επανεκκινηση μπας και ξεκολλησει η εκαστοτε εφαρμογη αλλα κ αυτο δεν ειναι σιγουρο οτι θα πιασει. Ξερεις κανεις τι φταιει? ή τι μπορω να κανω?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει όλα τα απαραίτητα wipes που έλεγε και ο οδηγός από τον Sokolataki ?

Δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση της ROM με τα απαραίτητα wipes, και μετά Gapps, πριν κάνει reboot το τηλέφωνο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση! Εκανα ακριβως ο, τι ελεγε ο οδηγός! Δε μπορουσα να ρισκάρω να παραλείψω το παραμικρό, γιατι ειμαι άσχετη κ δε με έπαιρνε να κανω πειράματα μονη μου.. Να ξανακάνω δλδ τα βηματα που λεει στην πρωτη σελιδα, σα να περνάω την 7.1.2 για πρωτη φορα?
Link to comment
Share on other sites

Από τον οδηγό εδώ, προχωράς από το βήμα 6 και μετά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7233499#post7233499

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...