Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τσεκαρα τωρα με το δικο μου... δουλευει κανονικα. Εχω αυτην http://www.needrom.com/download/rom-xtreme-rom-tf/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λήξη συναγερμού. Είχε πρόβλημα η κεραία. Την έκαναν restart και έστρωσε τώρα... Λέω κι εγώ έτσι στα ξεκούδουνα το κινητάκι τρελάθηκε;
Link to comment
Share on other sites

@ Z3RatuL:

Η συμπεριφορά που είχες ως τώρα είναι φυσιολογική, καθώς το 4G αφορά μόνο μετάδοση δεδομένων, οπότε για ομιλία όντως θα γύριζε σε 3G (ή 2G, αν δεν είχε καλή κάλυψη 3G).

 

Αυτό όμως με το να μη θέλει με τίποτα να συνδεθεί σε 3G - και μάλιστα και μετά από flashαρίσματα, restores κλπ είναι όντως περίεργο...!

 

Για δοκίμασε να ρωτήσεις και τη Vodafone, μήπως έχει γίνει τίποτα περίεργο με το προφίλ της συνδρομής σου στο δίκτυό τους...

 

Edit:

Τώρα είδα το post σου. Όλα καλά λοιπόν!

(τελικά ήταν όντως πρόβλημα της vodafone; Πάω να παίξω ένα τζόκερ! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

όποιος βάλει αυτή τη rom επειδή διάβασα για camera fixes

http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

να μας πει αν επιτέλους η κάμερα σε πλήρη οθόνη πήγε στα 13mp και όχι 9,5

που θα ναι ο μόνος λόγος για να το κάνω αναβάθμιση.

έχω την xtreme

Link to comment
Share on other sites

όποιος βάλει αυτή τη rom επειδή διάβασα για camera fixes

http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/

να μας πει αν επιτέλους η κάμερα σε πλήρη οθόνη πήγε στα 13mp και όχι 9,5

που θα ναι ο μόνος λόγος για να το κάνω αναβάθμιση.

έχω την xtreme

 

ναι ισχύει αλλα δεν εχει gaps και δεν ειναι root. Δεν εβγαλα ακρη ,οποτε ξανα γυρισα στην xtreme.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα Root και Minigapps μπαίνουν όπως και στην πρώτη Lolipop, φλασάρεις την Lolipop custom recovery και μετά από αυτήν περνάς root και gapps.

 

Για την ώρα μιά χαρά φαίνεται, δεν βρίσκω κουσούρι. Θα την δουλέψω αύριο όλη μέρα και θα δω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ισχύει, η camera πλέον είναι στα 13mpx. Root και gapps δεν έχει, αλλά με το γνωστό τρόπο που είπε ο @Asterisd όλα δουλεύουν ρολόι. Είμαι μ' αυτή την έκδοση και μέχρι στιγμής όλα ΟΚ. Πρέπει βέβαια να τη δουλέψουμε να δούμε κάνα bug εφόσον υπάρχει. Που θα υπάρχει σχεδόν σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Τα Root και Minigapps μπαίνουν όπως και στην πρώτη Lolipop, φλασάρεις την Lolipop custom recovery και μετά από αυτήν περνάς root και gapps.

 

Για την ώρα μιά χαρά φαίνεται, δεν βρίσκω κουσούρι. Θα την δουλέψω αύριο όλη μέρα και θα δω τι γίνεται...

 

επειδη την πρωτη δεν την πέρασα και δεν γνωριζω τον τροπο , μπορει καποιος να με βοηθήσει? τα link στο needrom έχουν σβηστεί....

-----------------------------------------------------------------

...Ακυρο παιδια,τελικα τα καταφερα!!

Edited by tsiaras
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το κινητό δουλεύει κανείς novago και otetvgo και με ποια ρομ?

 

otetvgo που χρησιμοποιώ δουλεύει κανονικά.Εχω την τελευταία απο needrom

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση είναι κι αυτή ευάλωτη στο Stagefright bug. Για να είστε εντάξει κατεβάστε αυτό και κάντε το εγκατάσταση μέσω του recovery σας (twrp, ή cwm της μαμάς):

 

https://mega.nz/#!eNJzCLYT!47hNOy-RM2X5LVJyLm3Rp4Y7W_WwDKOa3pySsuy9_zk

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξανε την καμερα επιτελους 13mp πληρης οθονη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση είναι κι αυτή ευάλωτη στο Stagefright bug. Για να είστε εντάξει κατεβάστε αυτό και κάντε το εγκατάσταση μέσω του recovery σας (twrp, ή cwm της μαμάς):

 

https://mega.nz/#!eNJzCLYT!47hNOy-RM2X5LVJyLm3Rp4Y7W_WwDKOa3pySsuy9_zk

....για εξηγήστε και σε εμας τους ασχετους τι ακριβως κανει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι διάφορα library αρχεία αν θυμάμαι καλά που αντικαθιστούν ήδη υπάρχοντα αρχεία για να διορθώσουν το γνωστό bug Stagefright: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=420377.

 

Για να κάνετε εγκατάσταση πηγαίνετε σε όποιο recovery έχετε και πατήστε install from zip, ή install (σε TWRP) και περάστε το zip που έχω δώσει εδώ. Μπαμ, έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

otetvgo που χρησιμοποιώ δουλεύει κανονικά.Εχω την τελευταία απο needrom

Φίλε μου παίζει live ή watch replay βλέπεις λογω root?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι lollipop με εχουν σπάσει τα νεύρα λέω θα γυρίσω πάλι στην 4.4. ποια προτείνετε?

Για να γυρίσω απο 5 στην 4.4 στο flashtools επιλέγω download only η firmware upgrade?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι lollipop με εχουν σπάσει τα νεύρα λέω θα γυρίσω πάλι στην 4.4. ποια προτείνετε?

Για να γυρίσω απο 5 στην 4.4 στο flashtools επιλέγω download only η firmware upgrade?

 

Εγώ έχω λολιποπ και είναι μια χαρά τι πρόβλημα υπάρχει ίδιος με την τελευταία μια χαρά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λολιποπ και είναι μια χαρά τι πρόβλημα υπάρχει ίδιος με την τελευταία μια χαρά.

Εσυ ποια lollipop έχεις? εγω την extreme και τα θέματα που έχει εκτος απο την κάμερα στην πλήρη προβολή είναι 9.5Μ μερικές

φορές όταν μιλάω ενω έχω full σήμα το χάνει και θέλειι κανα 5 λεπτο να το βρεί επίσης το gps δεν είναι τοσο ακριβές οσο με την 4.4.

Με την 4.4 δεν τα είχα αυτα τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποια lollipop έχεις? εγω την extreme και τα θέματα που έχει εκτος απο την κάμερα στην πλήρη προβολή είναι 9.5Μ μερικές

φορές όταν μιλάω ενω έχω full σήμα το χάνει και θέλειι κανα 5 λεπτο να το βρεί επίσης το gps δεν είναι τοσο ακριβές οσο με την 4.4.

Με την 4.4 δεν τα είχα αυτα τα προβλήματα

jiayu-s3-20150917-000958

 

Εγώ έχω αυτή και έχουν διωρθωση όλα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

jiayu-s3-20150917-000958

 

Εγώ έχω αυτή και έχουν διωρθωση όλα

Gapps με ποιον τροπο έβαλες?root το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Gapps με ποιον τροπο έβαλες?root το έκανες?

 

Ναι κομπλέ και ροοτ και gapps

Έβαλα το recovery μέσο του Flash Tool και μετά πέρασα τα gapps και το superuser 2.49 εκδοση

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλέ και ροοτ και gapps

Έβαλα το recovery μέσο του Flash Tool και μετά πέρασα τα gapps και το superuser 2.49 εκδοση

Μπορεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικος το πως εκανες root?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γίνεις λίγο πιο αναλυτικος το πως εκανες root?

 

Διαβασε στα προηγούμενα ποστ το λέει. Ακόμα και στην πρώτη σελίδα το λέει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε στα προηγούμενα ποστ το λέει. Ακόμα και στην πρώτη σελίδα το λέει.

Στο 4.4 το ξέρω το έχω κάνει.Λεω στο lollipop που δεν έχει επιλογη στην ασφάλεια να ενεργοποιησω το superuser

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...