Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά για τη χρήση που το θες (μόνο data από τη 2η sim), θα είσαι μια χαρά.

Απλώς το συγκεκριμένο (αλλά και οι πιο πολλές από τις 'τρίτες' εφαρμογές, δυστυχώς) δε σου επιτρέπουν να επιλέξεις από πού θα στείλεις μήνυμα, από τη sim1 ή τη sim2 - με άλλα λόγια, θα στέλνεις μόνο από την 1η sim, όπως είσαι και τώρα.

Δεν έχω παίξει ο ίδιος ποτέ με 2 sim (αν και είχα δίκαρτα τηλέφωνα από χρόνια - ας είναι καλά οι Κινέζοι! :-) αλλά φαντάζομαι ότι από όποια από τις 2 sim και να έρθει μήνυμα, θα το δεις κανονικά, απλώς εσύ θα μπορείς να στείλεις μόνο από τη μία (ας μας το επιβεβαιώσει όμως και κάποιος που ξέρει από... 2 sim (όπως λέμε... από βέσπα!)

 

Διαλέξεις κανονικότητα ποια κάρτα θα έχει τις κλήσεις, τα sms και τα data, από τις ρυθμίσεις κάρτας sim. Μπορείς να διαλέξεις είτε κάποια από τις δύο κάρτες σαν προεπιλογή, ή να σε ρωτάει κάθε φορά. Ακόμα και να έχεις διαλέξει μια κάρτα σαν προεπιλογή, μπορείς την ώρα που είσαι μέσα στον dialer ή στα sms, να κατεβάσεις την μπάρα και να κανείς επιτόπου αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Το Fullscreen Caller Image δεν με ενδιαφερει να σου πω και γι αυτο δεν το παρατήρησα.

Αυτο που με ενδιαφέρει και το παρατήρησα σημερα ειναι οτι το σήμα του 4G δεν εμφανίζετε σε σχέση με την αλλη ρομ που ειχα ,λεω παντα για τον ιδιο χωρο που βρίσκομαι.

http://s17.postimg.org/n4p48her3/Screenshot_2015_07_16_15_48_32.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο του ακουστικού έχουμε κάνα γιατροσοφι μπας και ακούσουμε λίγο πιο δυνατά τον συνομιλητή μας και δε χρειάζεται να πιέζουμε το τηλ στο αυτί μας ;;;
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στην ειδοποίηση που εμφανίζεται στη lockscreen, το πράσινο εικονίδιο με το μήνυμα που αν το σύρεις πάνω στο "κουμπί" ξεκλειδώματος υποτίθεται θα σου ανοίξει την εφαρμογή μηνυμάτων για να δεις το νέο μήνυμα.

 

Μετά από πραγματικά πολλές δοκιμές που έχω κάνει (μαζί με διάφορα... ψιλο-διεστραμμένα γιατροσόφια), μπορώ να πω ότι αυτό δε συνεργάζεται με τίποτα με "τρίτες" εφαρμογές μηνυμάτων.

Μόνο αν βρεις κάποια εφαρμογή με όμοια υπογραφή με τη 'μαμίσια' εφαρμογή μηνυμάτων και αντικαταστήσεις με αυτήν τη 'μαμίσια' θα δουλέψει.

 

Η καλύτερη τέτοια που έχω βρει (επίσης μετά από πολύ ψάξιμο) που να υποστηρίζει σωστά και Ελληνικά με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα είναι αυτή που αναφέρω εδώ, μαζί με οδηγίες για την εγκατάστασή της.

Μόνο μειονέκτημα (προφανώς σοβαρό για κάποιους) είναι ότι δεν υποστηρίζει 2 sim...

 

Προτού κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή για τα μηνύματα έβαλα το "Διαχειριστής αρχείων ΕS" αλλά βρίσκει ένα φάκελο system που είναι στην sdcard1 και έχει φάκελο PIM με περιεχόμενο τις επαφές μου σε αρχεία vcf. Κάνω κάτι λάθος;

 

Το βρήκα. Προχωράω στην διαδικασία.

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο του ακουστικού έχουμε κάνα γιατροσοφι μπας και ακούσουμε λίγο πιο δυνατά τον συνομιλητή μας και δε χρειάζεται να πιέζουμε το τηλ στο αυτί μας ;;;

Χρειάζεται όντως.

Δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία με την messaging εφαρμογή από Cyanogenmod αλλά δεν είδα διαφορά. Όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) και κάποιος σου τηλεφωνεί, κανονικά όταν ενεργοποιήσεις τη συσκευή πάλι θα πρέπει να έρθει μήνυμα ότι κάποιος προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί σου ενώ το είχες κλειστό. Με καμία εφαρμογή δεν έρχεται μήνυμα ενημέρωσης ότι δέχτηκες κλήση και όπως και οι άλλες εφαρμογές δεν έχει τόνους. Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα lollipop και όλες οι εφαρμογές που είχα αγοράσει ζητάνε πάλι πληρωμή... ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό;

 

edit: αργότερα τις έδειξε αγορασμένες, οκ

Edited by ThanKanellop
Link to comment
Share on other sites

Το Fullscreen Caller Image δεν με ενδιαφερει να σου πω και γι αυτο δεν το παρατήρησα.

Αυτο που με ενδιαφέρει και το παρατήρησα σημερα ειναι οτι το σήμα του 4G δεν εμφανίζετε σε σχέση με την αλλη ρομ που ειχα ,λεω παντα για τον ιδιο χωρο που βρίσκομαι.

http://s17.postimg.org/n4p48her3/Screenshot_2015_07_16_15_48_32.png

Σωστός, έχουν απενεργοποιήσει το λεκτικό 4G, 3G, Ε, κτλ. Με το Gravitybox προσπάθησα να το ενεργοποιήσω, αλλά δεν το πήρε. Για μένα δεν με πειράζει και τόσο.

 

Έτσι κι αλλιώς προσωρινό θα είναι μέχρι να βγει official η lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Το Fullscreen Caller Image δεν με ενδιαφερει να σου πω και γι αυτο δεν το παρατήρησα.

Αυτο που με ενδιαφέρει και το παρατήρησα σημερα ειναι οτι το σήμα του 4G δεν εμφανίζετε σε σχέση με την αλλη ρομ που ειχα ,λεω παντα για τον ιδιο χωρο που βρίσκομαι.

http://s17.postimg.org/n4p48her3/Screenshot_2015_07_16_15_48_32.png

 

παρατήρησα οτι οταν απενεργοποιώ το wifi ,εμφανίζετε κανονικά 4G.οποτε κομπλε.....

http://s21.postimg.org/4o1opp3nb/Screenshot_2015_07_16_19_35_06.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει οτα και εμενα απο εκει μου ηρθε με αυτην την ρομ και δουλευει μπαλα...οποτε περιμενε να βγει η τελικη λολιποπ να την περασεις.

οταν λες, "δουλεύει μπάλα", εννοείς είσαι ή δεν είσαι ευχαριστημένος?

εγώ προς το παρόν, δεν έχω παράπονο!

Ελπίζω η τελική lollipop να βγει και σε μορφή τέτοια να περνιέται με CWM ή TWRP ...γιατί με flash tools το φοβάμαι μη φάει κανένα κόλλημα!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία με την messaging εφαρμογή από Cyanogenmod αλλά δεν είδα διαφορά. Όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) και κάποιος σου τηλεφωνεί, κανονικά όταν ενεργοποιήσεις τη συσκευή πάλι θα πρέπει να έρθει μήνυμα ότι κάποιος προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί σου ενώ το είχες κλειστό. Με καμία εφαρμογή δεν έρχεται μήνυμα ενημέρωσης ότι δέχτηκες κλήση και όπως και οι άλλες εφαρμογές δεν έχει τόνους.

 

Βρε συ αυτό που ζητάς είναι υπηρεσία που σου την παρέχει ο κάθε πάροχος...

Πάρε την εταιρία σου και απλά πες τους να το ενεργοποιήσουν....

Και μετά θα έρχεται με οποιαδηποτε εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Κινητό άλλαξα. Δεν έκανα κάτι άλλο. Έβγαλα την sim από το ένα κινητό και την έβαλα στο άλλο. Μάλλον θα πρέπει να είναι θέμα ρύθμισης του κινητού. Εσύ, όταν είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) το κινητό και σε πάρουν τηλέφωνο, όταν θα το ενεργοποιήσεις θα σου έρθει μήνυμα ότι είχες κλήση; Και μπορείς να γράφεις με τόνους στα μηνύματα; Γιατί αν η απάντηση είναι ναι και στα δύο θέματα τότε κάποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την διαδικασία με την messaging εφαρμογή από Cyanogenmod αλλά δεν είδα διαφορά. Όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) και κάποιος σου τηλεφωνεί, κανονικά όταν ενεργοποιήσεις τη συσκευή πάλι θα πρέπει να έρθει μήνυμα ότι κάποιος προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί σου ενώ το είχες κλειστό. Με καμία εφαρμογή δεν έρχεται μήνυμα ενημέρωσης ότι δέχτηκες κλήση και όπως και οι άλλες εφαρμογές δεν έχει τόνους.

Βρε συ αυτό που ζητάς είναι υπηρεσία που σου την παρέχει ο κάθε πάροχος...

Πάρε την εταιρία σου και απλά πες τους να το ενεργοποιήσουν....

Και μετά θα έρχεται με οποιαδηποτε εφαρμογή!

Όντως έτσι είναι! Κι εγώ δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό που έψαχνες και σε πήρα στο λαιμό μου...

Τουλάχιστον απέκτησες εφαρμογή μηνυμάτων που χειρίζεται σωστά τα Ελληνικά (160 χαρ./μήνυμα) και συνεργάζεται σωστά με το sms notification στην lock screen :p

 

Κινητό άλλαξα. Δεν έκανα κάτι άλλο. Έβγαλα την sim από το ένα κινητό και την έβαλα στο άλλο. Μάλλον θα πρέπει να είναι θέμα ρύθμισης του κινητού. Εσύ, όταν είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) το κινητό και σε πάρουν τηλέφωνο, όταν θα το ενεργοποιήσεις θα σου έρθει μήνυμα ότι είχες κλήση; Και μπορείς να γράφεις με τόνους στα μηνύματα; Γιατί αν η απάντηση είναι ναι και στα δύο θέματα τότε κάποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω.

Και όμως είναι υπηρεσία που σου παρέχει το δίκτυο και όχι το κινητό. Βέβαια αν όντως την είχες με το προηγούμενο τηλέφωνο και τώρα όχι, αυτό είναι πράγματι περίεργο...

Κάνε μια δοκιμή να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών του παρόχου αν η υπηρεσία είναι ακόμα ενεργή στη συνδρομή σου (θα μου πεις γιατί να μην είναι βέβαια, αλλά... ... ...)

 

Για τους τόνους στα μηνύματα, υποθέτω ότι εννοείς να γράφεις με μικρά και όχι κεφαλαία; Σε αυτήν την περίπτωση, θα έχεις μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα, καθώς θα χρησιμοποιείται το unicode character set και θα 'καταναλώνει' 2 bytes ανά χαρακτήρα.

Τα μηνύματα με μόνο κεφαλαία (ΔΕΝ είναι το ίδιο με το να πατήσεις το Caps lock στο πληκτρολόγιο) χρησιμοποιούν το GSM 03.38 character set που περιέχει λατινικά και 'εθνικά' σύμβολα (βλ. και Ελληνικά) χρησιμοποιώντας μόνο 1 byte/χαρ., αλλά υποστηρίζει μόνο κεφαλαία...

Τα κινητά που πωλούνται (επίσημα) στην Ελλάδα έχουν customised / localised εφαρμογή μηνυμάτων από την εκάστοτε αντιπροσωπεία που υποστηρίζει αυτήν ακριβώς τη λειτουργία (και η CM εφαρμογή που εγκατέστησες την υποστηρίζει επίσης ενεργοποιώντας την επιλογή "strip unicode").

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Όλα καλά. Αλλά και με το chomp sms είχα 160 χαρακτήρες και ενημέρωση στην lock screen. Πείτε μου όμως για τα δύο θεματάκια που έχω: α)τόνοι και β)ενημέρωση με sms όταν ανοίξω το κινητό που ήταν σβηστό αφού μου είχαν τηλεφωνήσει κατά την διάρκεια που ήταν κλειστό.

 

Να είστε καλά. Άρα καταλαβαίνω ότι για τις ειδοποιήσεις εγώ έχω το θέμα.

Edited by lazaros11
Link to comment
Share on other sites

Να και νεώτερα για την τύχη της Jiayu:

http://www.gizchina.com/2015/07/16/jiayu-restructuring-to-become-new-jiayu/

 

Ας ελπίσουμε η "New Jiayu" να μας προκύψει πιο εύρωστη και να μακροημερεύσει...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την sim στο παλιό κινητό και έχω το ίδιο θέμα με τις ειδοποιήσεις όταν είναι κλειστό το κινητό. Τι φταίει δεν ξέρω. Την sim την έκοψα σε κατάστημα "Γερμανός" και την έβαλα στο καινούργιο κινητό. Δεν έκανα τίποτα άλλο. Άρα επικοινωνία με τον πάροχο μήπως λυθεί το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κινητό 3 βδομάδες περίπου... Ότι και να πω είναι λίγο... Το κινητό πετάει, σηκώνει τα πάντα... Από ομορφιά κουκλί, ιδικά με την θήκη (σε σκούρο μπλε δερμάτινη υφή) δείχνει ακόμη πιο πολύ... Το προτείνω σε όποιον έχει αμφιβολίες

ΥΓ : την θήκη αν σκοπεύετε να την πάρετε προτιμήστε eBay την βρήκα πιο φτηνά εκεί :-P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το κινητό 3 βδομάδες περίπου... Ότι και να πω είναι λίγο... Το κινητό πετάει, σηκώνει τα πάντα... Από ομορφιά κουκλί, ιδικά με την θήκη (σε σκούρο μπλε δερμάτινη υφή) δείχνει ακόμη πιο πολύ... Το προτείνω σε όποιον έχει αμφιβολίες

ΥΓ : την θήκη αν σκοπεύετε να την πάρετε προτιμήστε eBay την βρήκα πιο φτηνά εκεί :-P

Με γειές! :)

 

Για πες, ποια θήκη εννοείς; Αυτήν τύπου booklet που βλέπω τελευταία στα (κινεζο)μάγαζα να διαφημίζουν παρέα με το S3;

Αν έχεις πρόχειρο και κανένα link από σχετικό Ebay listing...

 

Έχει βρει κανείς θήκη με 'ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις (ή και να βγάζει ρολογάκια και τέτοια σε παράθυρο της θήκης, όπως έχουν άλλα τηλέφωνα της κατηγορίας);

 

Δεν έχω δει κάπου αν το S3 μπορεί να υποστηρίξει τη σχετική λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες, "δουλεύει μπάλα", εννοείς είσαι ή δεν είσαι ευχαριστημένος?

εγώ προς το παρόν, δεν έχω παράπονο!

Ελπίζω η τελική lollipop να βγει και σε μορφή τέτοια να περνιέται με CWM ή TWRP ...γιατί με flash tools το φοβάμαι μη φάει κανένα κόλλημα!

 

Εγώ έχω αλλάξει 200 ρομ με φλας λολλιποπ και κιτ κατ άμα ξες τι κάνεις τότε μην φοβάσαι τίποτα. Και το κινητο είναι αξεπέραστο δουλεύουν όλα άψογα με την τελευταία ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινητό άλλαξα. Δεν έκανα κάτι άλλο. Έβγαλα την sim από το ένα κινητό και την έβαλα στο άλλο. Μάλλον θα πρέπει να είναι θέμα ρύθμισης του κινητού. Εσύ, όταν είναι απενεργοποιημένο (σβηστό) το κινητό και σε πάρουν τηλέφωνο, όταν θα το ενεργοποιήσεις θα σου έρθει μήνυμα ότι είχες κλήση; Και μπορείς να γράφεις με τόνους στα μηνύματα; Γιατί αν η απάντηση είναι ναι και στα δύο θέματα τότε κάποια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω.

 

Λάθος είσαι 100% ο παροχος σε παρέχει αυτήν την υπηρεσία. Εγώ δεν άλλαξα κάτι όταν έβαλα την κάρτα σιμ στο jiayu.αλλα κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτούς να δεις τι γίνεται.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει 200 ρομ με φλας λολλιποπ και κιτ κατ άμα ξες τι κάνεις τότε μην φοβάσαι τίποτα. Και το κινητο είναι αξεπέραστο δουλεύουν όλα άψογα με την τελευταία ρομ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λάθος είσαι 100% ο παροχος σε παρέχει αυτήν την υπηρεσία. Εγώ δεν άλλαξα κάτι όταν έβαλα την κάρτα σιμ στο jiayu.αλλα κάνε ένα τηλέφωνο σε αυτούς να δεις τι γίνεται.

 

Έχεις δίκιο. Πήρα τηλέφωνο στην Cosmote και το θέμα διορθώθηκε. Ευχαριστώ. Να είστε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με γειές! :)

 

 

 

Έχει βρει κανείς θήκη με 'ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις (ή και να βγάζει ρολογάκια και τέτοια σε παράθυρο της θήκης, όπως έχουν άλλα τηλέφωνα της κατηγορίας);

 

Δεν έχω δει κάπου αν το S3 μπορεί να υποστηρίξει τη σχετική λειτουργία...

 

 

Για το πρώτο που ρωτάς ('ενεργό' πορτάκι/κάλυμμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις) εγώ έχω αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Brand-New-Protective-PU-Leather-Hard-Case-Cover-Shell-for-JIAYU-S3---Black-344309.html σε μαύρο ναι ανοίγει αυτόματα με το που ανοίγεις το πορτάκι στην αρχή που είναι καινούρια η θήκη θα σου την ''σπάει'' λιγο γιατί δεν θα κλίνει καλά όμως μετά από μερικές μέρες στρώνει και είναι perfect.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με γειές! :)

 

 

 

Έχει βρει κανείς θήκη με 'ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις (ή και να βγάζει ρολογάκια και τέτοια σε παράθυρο της θήκης, όπως έχουν άλλα τηλέφωνα της κατηγορίας);

 

Δεν έχω δει κάπου αν το S3 μπορεί να υποστηρίξει τη σχετική λειτουργία...

 

 

Για το πρώτο που ρωτάς ('ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις) εγώ έχω αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Brand-New-Protective-PU-Leather-Hard-Case-Cover-Shell-for-JIAYU-S3---Black-344309.html σε μαυρο ναι ανοίγει αυτόματα με το που ανοίγεις το πορτάκι στην αρχή που είναι καινούρια η θήκη θα σου την ''σπάει'' λιγο γιατί δεν θα κλίνει9 καλά όμως μετά απο μερικές μέρες στρώνει και είναι perfect.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο που ρωτάς ('ενεργό' πορτάκι/κάλυμμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις) εγώ έχω αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Brand-New-Protective-PU-Leather-Hard-Case-Cover-Shell-for-JIAYU-S3---Black-344309.html σε μαύρο ναι ανοίγει αυτόματα με το που ανοίγεις το πορτάκι στην αρχή που είναι καινούρια η θήκη θα σου την ''σπάει'' λιγο γιατί δεν θα κλίνει καλά όμως μετά από μερικές μέρες στρώνει και είναι perfect.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Για το πρώτο που ρωτάς ('ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις) εγώ έχω αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Brand-New-Protective-PU-Leather-Hard-Case-Cover-Shell-for-JIAYU-S3---Black-344309.html σε μαυρο ναι ανοίγει αυτόματα με το που ανοίγεις το πορτάκι στην αρχή που είναι καινούρια η θήκη θα σου την ''σπάει'' λιγο γιατί δεν θα κλίνει9 καλά όμως μετά απο μερικές μέρες στρώνει και είναι perfect.

Υπάρχει καμία με διαφάνεια στο πορτάκι να βλέπεις Και ποιος καλεί χωρίς να χρειάζεται να το ανοίξεις;

Link to comment
Share on other sites

Με γειές! :)

 

Για πες, ποια θήκη εννοείς; Αυτήν τύπου booklet που βλέπω τελευταία στα (κινεζο)μάγαζα να διαφημίζουν παρέα με το S3;

Αν έχεις πρόχειρο και κανένα link από σχετικό Ebay listing...

 

Έχει βρει κανείς θήκη με 'ενεργό' πορτάκι/κάλυμα, τουλάχιστον να αναβοσβήνει την οθόνη όπως την ανοίγεις / κλείνεις (ή και να βγάζει ρολογάκια και τέτοια σε παράθυρο της θήκης, όπως έχουν άλλα τηλέφωνα της κατηγορίας);

 

Δεν έχω δει κάπου αν το S3 μπορεί να υποστηρίξει τη σχετική λειτουργία...

 

http://m.ebay.com/itm/New-Folio-PU-Leather-Flip-Stand-Case-Cover-For-JIAYU-S3-Smartphone-LRZS-/141601235540?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Dee4e4f5b0c434e4a99a97b7984754b09%2526pid%253D100408%2526rk%253D1%2526rkt%253D20%2526sd%253D311315120310&_trksid=p2056116.c100408.m2460 αυτή έχω πάρει και όχι δεν κλείνει η οθόνη στο κινητό :-\ βέβαια δεν με πολύ ενοχλεί γιατί μετά από 30 δευτερόλεπτα κλείνει ουτοσιάλως... Ενεργές θήκες με ρολόγια και τέτοια δεν νομίζω να έχει βγάλει η jiayu για το S3 μακάρι να βγάλουν και να υποστηρίζονται από το λογισμικό :-D όσο για θήκες με διάφανο μπροστά έχουν βγει αλλά μόνο βλέπεις δεν νομίζω να πιάνει και η αφή επάνω

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ενδιαφέρουσα που βρίσκω μέχρι στιγμής είναι αυτή:

http://www.coolicool.com/high-quality-s-view-flip-cover-protective-leather-case-with-stand-for-jiayu-s3-smartphone-g-40176

Σε αντίθεση με όλες τις άλλες που έχω δει, δεν κολλάει με... αυτοκόλλητο στην πλάτη του κινητού, να αφήνει και τα πλαϊνά του εκτεθειμένα σε πτώσεις κλπ. Αντίθετα, έχει... "βρακάκι" ενσωματωμένο στο πίσω μέρος, το οποίο αγκαλιάζει (και ελπίζουμε προστατεύει) το κινητό. Θα είναι βέβαια λίγο πιο ογκώδης από τις άλλες, αλλά νομίζω το αξίζει...

Και έχει και παράθυρο, τη λέει και "s-view" στην περιγραφή, ενώ και η πρώτη φωτογραφία δείχνει ένα ρολόι να φαίνεται μέσα από το παράθυρο (αν βέβαια το κινητό μέσα είναι πραγματικό S3...). Δε λέει πάντως κάπου συγκεκριμένα ότι συνεργάζεται με το firmware του κινητού για το άνοιξε κλείσε...

Πάντως και μόνο λόγω καλύτερης προστασίας, νομίζω ότι είναι η πιο ενδιαφέρουσα ως τώρα.

Η επιγραφή μπροστά βέβαια είναι το λιγότερο αντιαισθητική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...