Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πανο την δοκμασες??πως την βλεπεις?το bluetooth δουλευει??,,,,αν μπορεις βαλε το λινκ κατεβασματος απευθειας γιατι με το αλλο δεν γινεται δουλεια και το translate δεν αναγνωριζει την σελιδα σωστα.

 

Το Bluetooth δεν είχε ποτέ πρόβλημα μια χαρά την κάνει μετάφραση στην σελίδα. Προσοχή έχει η ρομ μόνο αγγλικά και κινέζικα οποίο θέλει δοκιμάσει

http://pan.baidu.com/s/1jGy6RcU

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δεν είχε ποτέ πρόβλημα μια χαρά την κάνει μετάφραση στην σελίδα. Προσοχή έχει η ρομ μόνο αγγλικά και κινέζικα οποίο θέλει δοκιμάσει

http://pan.baidu.com/s/1jGy6RcU

δηλαδη πανο η lollipop η official απο το needrom την δοκιμασες και δεν εχει θεμα το bluetooth???....και δεν μου λες για να περασω την ρομ απο το needrom πρεπει να κλεισω το ροοτ απο τις ρυθμισεις η οχι??επισης εγω δεν εχω περασει custom recovery στο κινητο το εχω οπως μου ηρθε με την s3sw αρα πρεπει να πατησω firmware download only και να τσεκαρω τιποτα κουτακια??
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πανο η lollipop η official απο το needrom την δοκιμασες και δεν εχει θεμα το bluetooth???....και δεν μου λες για να περασω την ρομ απο το needrom πρεπει να κλεισω το ροοτ απο τις ρυθμισεις η οχι??επισης εγω δεν εχω περασει custom recovery στο κινητο το εχω οπως μου ηρθε με την s3sw αρα πρεπει να πατησω firmware download only και να τσεκαρω τιποτα κουτακια??

 

Το πρόβλημα με τά Bluetooth είναι ότι όταν το συνδεεις με κάποιο handsfree δεν υπάρχει ήχος. Όχι θα πατήσεις firmware update. Και θα τσεκάρεις εκεί στο Flash Tool το DA.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα για μένα, ότι το μικρόφωνο στο bluetooth δε δουλεύει μέχρι στιγμής σε κανένα lollipop.

 

βρίσκω ένα lucky cat στις εφαρμογές....αυτό είναι?

 

Δεν είμαι σίγουρος... Δες αν τρέχει στο task manager, κι αν ναι τότε στείλτω όπως είναι!

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται πολύ με αυτήν τη ρομ 64 βαθμούς σταθερά και η στάνταρ μνήμη μετά την πρώτη εκκίνηση είναι 1,87 πολύ λίγη. Οπότε την αλλαξα και εβαλα την προηγούμενη. Δεν έμεινα ικανοποιημένος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην νοβα Go και εγώ έχω φουλ το πακέτο με multiview vdsl και όλα τα special αλλά στο lg g pad 8.0 lte v490 παίζει μια χαρά το novago μου ακόμα και μετάδοση οθόνη στην σμαρτ tv μου αρκεί να μην είναι ροοτ η συσκευή. Τίποτα άλλο.

 

Το rout στην συσκευη ειναι απεργοποιημενο και οταν μπαινω στην εφαρμογη, οποιο καναλι και να βαλω μου γραφει service unavailable ... δεν ξερω τι αλλο να κοιταξω..:wacko:

Looking for someone like me???:shifty:
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και μένα σήμερα το κινητό από to2c και δεν μου βάλανε google play ... Τα νεύρα μου!!

Έχει Rom αυτήν εδώ: S3S 20150507-083407

είναι η τελευταία? κάνει ΟΤΑ αυτή? είναι σταθερή?

θα πάω 1ο ποστ για gaps ...ισχύουν οι οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγώ αυτή έχω βάλει αλλά η χαζομάρα είναι ότι δεν υποστηρίζει 2 sim όπως λες οπότε ψάχνω άλλη....

 

Chomp sms!!

Υποστήριξη 2 σιμ, με αρκετές επιλογές παραμετροποίησης.

Πιστεύω θα σας καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

Chomp sms!!

Υποστήριξη 2 σιμ, με αρκετές επιλογές παραμετροποίησης.

Πιστεύω θα σας καλύψει.

 

Καλό κι αυτό ναι....λίγο πριν όμως είχα βάλει το Go SMS Pro και μου φαίνεται μάλλον καλύτερο...

και τα 2 καλά είναι πάντως κάνουν την δουλειά τους

Edited by freemind11
Link to comment
Share on other sites

Σαλλλλονικιός είσαι ρε μούτρο? ;)

 

Λιγο ποιο πανω απο θεσσαλονικη

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και μένα σήμερα το κινητό από to2c και δεν μου βάλανε google play ... Τα νεύρα μου!!

Έχει Rom αυτήν εδώ: S3S 20150507-083407

είναι η τελευταία? κάνει ΟΤΑ αυτή? είναι σταθερή?

θα πάω 1ο ποστ για gaps ...ισχύουν οι οδηγίες?

 

φυσικά...

πήγαινε κατευθείαν στη 2η επιλογή minigapps ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πρωί ήρθε το κινητό και έχω θέμα φοβερό με τον ήχο. Έχω το "μείωση θορύβου μέσω διπλού μικροφώνου" off. Το BesAudEnh on, το BesLoudness on και το BesSurround off. Ότι άλλη επιλογή και να έκανα ακούγετε η ηχογράφηση ή το βίντεο που τραβάω χάλια. Ίσα ίσα που ακούγετε η φωνή μου και ακούγετε ένας θόρυβος πάρα πολύ δυνατός σαν φύσημα αέρα, σαν παράσιτα. Λίγη βοήθεια θα ήταν δεκτή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία!!! οταν σε καλεί κάποιος και η οθόνη είναι ξεκλειδωτη γτ δεν εμφανίζεται όπως οταν είναι κλειστή και μου το βγάζει σαν ειδοποιηση???
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και μένα σήμερα το κινητό από to2c και δεν μου βάλανε google play ... Τα νεύρα μου!!

Έχει Rom αυτήν εδώ: S3S 20150507-083407

είναι η τελευταία? κάνει ΟΤΑ αυτή? είναι σταθερή?

θα πάω 1ο ποστ για gaps ...ισχύουν οι οδηγίες?

 

φυσικά...

πήγαινε κατευθείαν στη 2η επιλογή minigapps ;)

 

Στον οδηγό εγκατάστασης TWRP Recovery να ακολουθήσω το βήμα 1 ή 4?

ποιο είναι ευκολότερο?

Στο JiaYu.es Application βρίσκω εκεί μέσα το TWRP Recovery?

τα παραθέτω παρακάτω:

 

με την βοήθεια του JiaYu.es Application.

 

1. Το link παραπέμπει στην νεότερη έκδοση κατά την γραφή του οδηγού (1.14), θα χρειαστεί να την κατεβάσετε από το κινητό σας, ή αν την κατεβάσατε μέσω υπολογιστή , να αντιγράψετε το .apk στο κινητό και να εγκαταστήσετε την εφαρμογή, είναι κατα 99% μεταφρασμένη στα αγγλικά και μπορείτε να περιηγηθείτε και να προσθέσετε στο κινητό σας, ότι εσείς χρειάζεστε. (προσωπικά δεν δοκίμασα κάτι άλλο).

 

4.πάρχει άλλη μία επιλογή, μέσω του Mobile Uncle Tools.

Ανοίγουμε το Mobileuncle MTK Tools (Φυσικά αν ζητηθεί του δίνουμε root δικαιώματα). Επιλέγουμε το Recovey update (Σε μένα η 5η επιλογή από πάνω προς τα κάτω).

Επιλέγουμε το αρχείο recovery.img (που αντιγράψαμε στη κάρτα sd νωρίτερα)

Περιμένουμε λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό εγκατάστασης TWRP Recovery να ακολουθήσω το βήμα 1 ή 4?

ποιο είναι ευκολότερο?

Στο JiaYu.es Application βρίσκω εκεί μέσα το TWRP Recovery?

τα παραθέτω παρακάτω:

 

με την βοήθεια του JiaYu.es Application.

 

1. Το link παραπέμπει στην νεότερη έκδοση κατά την γραφή του οδηγού (1.14), θα χρειαστεί να την κατεβάσετε από το κινητό σας, ή αν την κατεβάσατε μέσω υπολογιστή , να αντιγράψετε το .apk στο κινητό και να εγκαταστήσετε την εφαρμογή, είναι κατα 99% μεταφρασμένη στα αγγλικά και μπορείτε να περιηγηθείτε και να προσθέσετε στο κινητό σας, ότι εσείς χρειάζεστε. (προσωπικά δεν δοκίμασα κάτι άλλο).

 

4.πάρχει άλλη μία επιλογή, μέσω του Mobile Uncle Tools.

Ανοίγουμε το Mobileuncle MTK Tools (Φυσικά αν ζητηθεί του δίνουμε root δικαιώματα). Επιλέγουμε το Recovey update (Σε μένα η 5η επιλογή από πάνω προς τα κάτω).

Επιλέγουμε το αρχείο recovery.img (που αντιγράψαμε στη κάρτα sd νωρίτερα)

Περιμένουμε λιγάκι...

Εγώ το 4 έκανα πάντως και όλα μια χαρά και γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τόσοι έχετε το κινητό, κανείς δεν μπαίνει στον κόπο να μου απαντήσει??!!!????

 

Το SAR είναι εξαιρετικά χαμηλό 0.38 w/kg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 4 έκανα πάντως και όλα μια χαρά και γρήγορα

 

Το TWRP που κατέβασα είναι rar αρχείο συμπιεσμένο! το αποσυμπιέζω και επιλέγω το αρχείο που είναι μέσα το σκέτο recovery?

:!: το αποσυμπίεσα το έβαλα στην SD και το επέλεξα μέσα από το Uncle Tools να μπει σε recovery, αλλά μετά από 3-5 λεπτά κάνει απλά επανεκκίνηση :!: SOS SOS

 

Μετά αφού βάλω το TWRP, το αρχείο των Gapps το βάζω συμπιεσμένο?

Και ας πούμε ότι τα έβαλα, πρέπει να ακολουθήσω και να βάλω αυτά που λέει ως Add-Ons??? ή δεν χρειάζονται?

Download Add-Ons:

 

Download AOSP Browser Sync 2015-04-12 (12 MB)

 

Download AOSP Calendar Sync 2015-04-12 (12 MB)

 

Download Bloatware Removal Script 2015-04-12 (12 MB)

 

Download Facelock 2015-04-12 (12 MB)

 

Download Google App 2015-04-12 (127 KB)

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα για μένα, ότι το μικρόφωνο στο bluetooth δε δουλεύει μέχρι στιγμής σε κανένα lollipop.

 

 

 

Δεν είμαι σίγουρος... Δες αν τρέχει στο task manager, κι αν ναι τότε στείλτω όπως είναι!

 

 

Το Bluetooth handsfree διορθώθηκε όλα κομπλέ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε τις άφοβα. Οσο για τις sim μήπως φλασαρες καινούργια rom και εσβησες καταλάθος τα imei;

Όχι δεν πείραξα τίποτα! Το μόνο που έκανα ήταν να βάλω την εφαρμογή MOBILE Uncle tools και την recovery.img τουTWRP στην SD αλλά ούτε αυτό δεν γίνεται, να μπει δηλαδή σε recovery μέσα από Uncle tools!

 

Τι πληκτρολογω για να δω το ΙΜΕΙ στα jiayu s3;; (το βρήκα και μου λέει ΜΗ ΕΓΚΥΡΟ ΙΜΕΙ - τι κάνω?)

 

Πως μπαίνω σε engeneer mode με τον dialer? δεν δουλεύει το *#*#3646633#*#*

. ...γιατί με Uncle tools δεν μπαίνω για να διορθώσω το ΙΜΕΙ

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...