Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω εάν κανένας έχει αγοράσει θήκη active να μπορείς να απαντήσεις και με κλειστή την θήκη, γιατί όσο και εάν ψάχνω δεν έχω βρει.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για το playstore, απλά σε κάθε παραγγελία σας θα λέτε στους Κινέζους ότι θέλετε το τηλέφωνό να φοράει τη multylang να απεγκαταστησουν τα κινέζικα apks και να βάλουν το playstore. Πολλοί το κάνουν χωρίς να το ζητήσετε, όταν βλέπουν παραγγελία από Ευρώπη, αλλά καμιά φορά το ξεχνάνε.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Multilang είναι και οι δύο ROM που κυκλοφορούν, η W είναι αυτήν που έχει και προεγκατεστημένο το Play store. Πχ S3S και S3SW.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η lolipop 5.1 θα πάρουμε παιδιά είναι Preview Version 44+ benchmark βγάζει

 

Είναι μόνο για 2Gb ram κ είναι πιθανόν με πολλά bugs. Θα περιμένω λίγο ακόμα να γίνει λίγο πιο stable και για 3Gbram. Πιστεύω να μην αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..σημερα παρελλαβα απο vickmall. Το κινητο μιυ φαινεται πολυ καλο...θελω να ρωτησω αν εχουμε τη δυνατοτητα να κανουμε φακελους στην αρχικη..

 

 

ναι φυσικά μπορείς...σε όλα τα Android

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιος που να μπορει να απαντησει παρακαλω?Τι θα μου προτεινατε?

 

Για να σου απαντήσει κάποιος θα πρέπει να έχει και τα 2 τηλέφωνα.

Πόσο πιθανό το βρίσκεις αυτό;

 

Επίσης για να βρίσκεσαι σε τόπικ σχετικό με το Jiayu S3 λογικά όλοι μας διαλέξαμε (για διάφορους λόγους) το S3 σε σχέση με τον ανταγωνισμό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα παρελαβα κ εγω απο vichmall

ολλα καλα μεχρι τωρα αν κ δεν εχω βαλει καρτα σιμ να τσεκαρω κ τον ηχο

αυτο που με προβληματιζει μεχρι τωρα ειναι οτι η οθωνη τρεμοπεζει στο φουλ υπαρχει καπια ρηθμηση η εχει πρωβλημα η οθωνη?

στην αυτοματη φωτηνοτιτα δεν το παρατηρω αλλα μ φενετε αρκετα σκοτινο στο αυτοματο

οποτε αν φτιαχνει καπος αυτο παρακαλω πειτε μου πως

Edited by odisseass
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Παρέλαβα πριν 2 μέρες και το κινητό είναι πολύ καλό. Ένα πρόβλημα έχω, δεν μπορώ να συνδεθώ στο ίντερνετ μέσω της χρήσης δεδομένων της vodafone που έχω για πάροχο. Έκανα χθες αντικατάσταση της κάρτας ώστε να γίνει micro, αλλά δεν κατάφερα ακόμα να χρησιμοποιήσω τα δεδομένα για το ίντερνετ. Μπορείτε να βοηθήσετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Από τις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει την κάρτα της Vodafone να λαμβάνει δεδομένα; τσέκαρε ρυθμίσεις>διαχείριση κάρτας SIM>σύνδεση δεδομένων και επέλεξε την κάρτα που θέλεις . στο ίδιο μενού μπορείς να επιλέξεις ποια κάρτα θα είναι για κλήσεις ή μηνύματα ή αν θέλεις κάθε φορά να σε ρωτάει ποια θα χρησιμοποιήσεις. Επίσης κοίτα και στο ρυθμίσεις >Quick>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και εκεί κάνε τις ανάλογες επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μου εγώ την έβαλα και το κινητό είναι σαν να έχει λάδι πάνω του, γλιστράει πολύ καλά!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φαίνεται ότι έχει να κάνει με τη μάρκα του tempered. Ποια είχες πάρει εσύ?

 

Μια που είχε μέσα στο κινητό γράφει giayu, μπορεί να είναι και γνήσια από την εταιρία!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάνε για το playstore, απλά σε κάθε παραγγελία σας θα λέτε στους Κινέζους ότι θέλετε το τηλέφωνό να φοράει τη multylang να απεγκαταστησουν τα κινέζικα apks και να βάλουν το playstore. Πολλοί το κάνουν χωρίς να το ζητήσετε, όταν βλέπουν παραγγελία από Ευρώπη, αλλά καμιά φορά το ξεχνάνε.

 

Όταν λές ''θα λέτε τους Κινέζους'' τί εννοείς να κάνουμε τηλεφωνική παραγγελία η το γράφουμε κάπου όταν παραγγέλνουμε

ηλεκτρονικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια θήκη για την ζώνη λόγο καλοκαιριού αλλά δεν βρίσκω τίποτα Η δεν ξέρω πως να την αναζητήσω!!!!!

Ξέρει Η έχει κανένας θήκη ζώνης για 5,5 ίντσες τηλέφωνο;;;;;;

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Όταν λές ''θα λέτε τους Κινέζους'' τί εννοείς να κάνουμε τηλεφωνική παραγγελία η το γράφουμε κάπου όταν παραγγέλνουμε

ηλεκτρονικά;

 

Πήγαινε στο site του Vickmall στη σελίδα του Jiayu s3 και κατέβα μέχρι κάτω να φτάσεις στα σχόλια και θα καταλάβεις τι εννοεί οτι τους το λέμε στην παραγγελία

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ψάχνω μια θήκη για την ζώνη λόγο καλοκαιριού αλλά δεν βρίσκω τίποτα Η δεν ξέρω πως να την αναζητήσω!!!!!

Ξέρει Η έχει κανένας θήκη ζώνης για 5,5 ίντσες τηλέφωνο;;;;;;

κάτι τέτοιο

http://www.aliexpress.com/item/Belt-Clip-Loop-Hip-Holster-Leather-Flip-Pouch-Case-Cover-For-Jiayu-S3-case/32355938716.html

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει την κάρτα της Vodafone να λαμβάνει δεδομένα; τσέκαρε ρυθμίσεις>διαχείριση κάρτας SIM>σύνδεση δεδομένων και επέλεξε την κάρτα που θέλεις . στο ίδιο μενού μπορείς να επιλέξεις ποια κάρτα θα είναι για κλήσεις ή μηνύματα ή αν θέλεις κάθε φορά να σε ρωτάει ποια θα χρησιμοποιήσεις. Επίσης κοίτα και στο ρυθμίσεις >Quick>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και εκεί κάνε τις ανάλογες επιλογές

 

Τελικά το έκανα φίλε. Μια ρύθμιση ήθελε από το APN. Σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια θήκη για την ζώνη λόγο καλοκαιριού αλλά δεν βρίσκω τίποτα Η δεν ξέρω πως να την αναζητήσω!!!!!

Ξέρει Η έχει κανένας θήκη ζώνης για 5,5 ίντσες τηλέφωνο;;;;;;

 

Εγω βολευτηκα με μια "vertical" vertical Flip Belt Clip Holster PU Leather Pouch Case Cover For iPhone 6 Plus

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=vertical+Flip+Belt+Clip+Holster+PU+Leather+Pouch+Case+Cover+For+iPhone+6+Plus&_sacat=0

Μπορεις να το παραλειψεις για πιο πολλες επιλογες, βαλε ομως ενα πιο γνωστο μοντελο απ'το S3 για να σου γυρισει πιο πολλα αποτελεσματα. Noμιζω και για Note 4 μας κανει

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα αυτήν http://www.aliexpress.com/item/Holster-Clip-Belt-Leather-case-cover-for-Jiayu-S3/32287741012.html σε οριζόντια διάταξη.

Το χωρά με την soft case, και είναι πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Lollipop στο επίσημο φόρουμ; http://bbs.ejiayu.com/forum-27-1.html

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά μπορείς...σε όλα τα Android

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για να σου απαντήσει κάποιος θα πρέπει να έχει και τα 2 τηλέφωνα.

Πόσο πιθανό το βρίσκεις αυτό;

 

Επίσης για να βρίσκεσαι σε τόπικ σχετικό με το Jiayu S3 λογικά όλοι μας διαλέξαμε (για διάφορους λόγους) το S3 σε σχέση με τον ανταγωνισμό

Δεν είναι επιχείρημα αυτό που μου λες γιατί μπορεί μαζί με τους ευχαριστημένους χρήστες του εν λόγω τηλ να βρίσκονται και άλλοι τόσοι δυσαρεστημένοι και εγώ θέλω να τους ακούσω και αυτους.

Όσο για το πρώτο σαφώς και δεν είναι τόσο πιθανό να έχει και τα δύο τηλέφωνα αλλά είναι όμως πολύ πιθανό να έχει δοκιμάσει και τα δύο.

Τέλος πάντων εσύ με τη σειρά σου θα μου πρότεινες να προβώ στην αγορά του λόγω των θετικών του ή όχι λόγω των αρνητικών του.

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο site του Vickmall στη σελίδα του Jiayu s3 και κατέβα μέχρι κάτω να φτάσεις στα σχόλια και θα καταλάβεις τι εννοεί οτι τους το λέμε στην παραγγελία

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάτι τέτοιο

http://www.aliexpress.com/item/Belt-Clip-Loop-Hip-Holster-Leather-Flip-Pouch-Case-Cover-For-Jiayu-S3-case/32355938716.html

αυτά είναι ελληναράδικες χαζομάρες... πηγαίνουμε να δούμε κανένα σχόλιο για τις εντυπώσεις για το κινητό και αντί αυτού βλέπουμε δεκάδες σχόλια ΜΟΝΟ από Έλληνες που έχουν απαιτήσεις!!! φαντάζομαι οι υπόλοιποι λαοί που δεν το κάνουν, παίρνουν σκάρτα κινητά ε; εγώ πάντως έχω πάρει καμιά δεκαπενταριά κινητά για μένα και φίλους, χωρίς να αφήσω ποτέ σχόλιο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα!!! (δεν είναι προσωπική η απάντηση, το μυνημά σου ήταν απλά η αφορμή)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Στο antutu μου εβγαλε 34656… γτ τοσο λιγο? Και κατι ακομα το οταν μπαινω στις πληροφοριες τηλεφωνου και παταω πανω στο android συνεχομενα δε μου βγαζει το kit. Kat. Το κινητο αγοραστηκε απο vickmall απο ευρωπη…
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Lollipop στο επίσημο φόρουμ; http://bbs.ejiayu.com/forum-27-1.html

 

Το ξέρω εγω το ανέφερα ποιο πανω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Στο antutu μου εβγαλε 34656… γτ τοσο λιγο? Και κατι ακομα το οταν μπαινω στις πληροφοριες τηλεφωνου και παταω πανω στο android συνεχομενα δε μου βγαζει το kit. Kat. Το κινητο αγοραστηκε απο vickmall απο ευρωπη…

 

Το antut εχει αναφερθει ξανα 3 περιπου σελιδες πιο πισω. Δοκιμασε να το τρεξεις οταν εχεις πολυ μπαταρια και το κινητο ειναι κρυο. Σχετικα με το easter egg της KitKat σε κανενος το τηλεφωνο δεν γινεται διοτι απλα δεν υπαρχει στην rom που μας δινει η jiayu.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....μετα απο επανακινηση μπηκε σε ενα μενου κατι σαν recovery mode.δεν εβγαλα ακρη ,ηταν ολα στα κινεζικα.γνωριζει καποιος τι εγινε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα παρελαβα κ εγω απο vichmall

ολλα καλα μεχρι τωρα αν κ δεν εχω βαλει καρτα σιμ να τσεκαρω κ τον ηχο

αυτο που με προβληματιζει μεχρι τωρα ειναι οτι η οθωνη τρεμοπεζει στο φουλ υπαρχει καπια ρηθμηση η εχει πρωβλημα η οθωνη?

στην αυτοματη φωτηνοτιτα δεν το παρατηρω αλλα μ φενετε αρκετα σκοτινο στο αυτοματο

οποτε αν φτιαχνει καπος αυτο παρακαλω πειτε μου πως

 

Κι εγω παρελαβα απο vickmall προβληματικη συσκευη και σταληκε πισω για full refund (αρνηθηκαν να στειλουν αλλη)... Ειχαμε χοντρο θεμα, πραγματικα απορω γιατι θεωρειται ως το πιο αξιοπιστο κινεζικο online store.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...