Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα στο ebay (πάτα στην αναζήτηση jiayu S3). Εγώ βρήκα μία θήκη που είναι σαν πορτοφόλι και μάλλον θα την πάρω.

έχεις πρόχειρο λινκ ? στο aliexpress που κοιτούσα όλοι τις 5 ίδιες έχουν...

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε stavros8691για την απάντηση και τη βοήθειά σου! Θα εγκαταστήσω τα flashtools και θα προσπαθήσω να φλασαρω τη rom από την αρχή, ειδάλλως θα προβω σε factory reset!

Μία σημείωση: *Μην* επιχειρήσεις ξανά να το κάνεις root με κάποιο πρόγραμμα.

Το τηλέφωνο έρχεται ήδη rooted.

Απλώς πας στις ρυθμίσεις (ασφαλείας) και ενεργοποιείς το root!

 

καλησπέρα σε όλους, περιμένω να παραλάβω το εν λόγω κινητό κ εγώ μέσα στις επόμενες μέρες; αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν βρίσκω θήκες!! (τύπου wallet case). Από όσους το έχουν ήδη ταιριάζει σε διαστάσεις με κάποιο άλλο κινητό ? θα μπορούσα δλδ να πάρω μία άλλη θήκη χωρίς πρόβλημα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

G

Όπως έγραφα και σε παλιότερο post, δεν το έχω πολυ-ψάξει με τις θήκες τύπου wallet, δες όμως και αυτήν που ανέφερα εκεί (στο παλιότερο post εννοώ) μήπως σου κάνει.

Γενικότερα, τα "μαγαζιά" έχουν κάμποσες θήκες, δεν είμαι σίγουρος όμως αν είναι αυτό που θέλεις. Π.χ.:

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=jiayu+s3+case

http://www.gearbest.com/jiayu-s3-case-_gear/

http://www.coolicool.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjEzOiJqaWF5dSBzMyBjYXNlIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfZW5jb2RlX3RpbWUiO2k6MTQzMjUwMzA1MTt9

 

Επίσης, αν ενδιαφέρεσαι για θήκη που να κάνει στο περίπου στο τηλέφωνο (εννοώ να μη σε ενδιαφέρει αν θα ταιριάζουν π.χ. οι τρύπες για κουμπιά, βύσματα κλπ - και βεβαίως όχι κάτι που θα εφαρμόζει *ακριβώς* στο τηλέφωνο), συσκευές με παρεμφερείς διαστάσεις (και σαφώς πιο διαδεδομένες από το δικό μας - άρα και με πολύ περισσότερα αξεσουάρ διαθέσιμα) είναι το iPhone 6 Plus και τα διάφορα Note (I, II, III, IV) της Samsung.

 

Εγώ π.χ. έχω πάρει 2 σαν τις παρακάτω - και οι 2 για iPhone 6 Plus:

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Skin-Case-Cover-Pouch-Sleeve-Pocket-Bag-for-iPhone-6-4-7-5-5-Plus-/201253666414

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Black-Belt-Clip-Holster-Pouch-Case-Cover-For-iPhone-6-Plus-5-5-inch-/311156506913

και οι οποίες ταιριάξανε στο S3 μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

έχεις πρόχειρο λινκ ? στο aliexpress που κοιτούσα όλοι τις 5 ίδιες έχουν...

 

Αυτήν μου άρεσε εμένα, έχει και θήκες για κάρτες:

http://www.ebay.com/itm/Smartphone-Etui-Portmanee-Tasche-fur-Jiayu-S3-Advanced-/361217969673?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item541a44ce09

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου το χω αρκετές μέρες . Το advance με 3G ram. Είχε ένα πρόβλημα να συνδεθεί στο ιντερνετ αλλά συνδεόταν. Τώρα δεν συνδέεται. Ούτε με wifi ούτε μέσω κινητής. Καμμιά ιδέα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα μια ερώτηση.

Παρέλαβα σήμερα το τηλ και αναρωτιέμαι αν πρεπει να του αλλάξω Ρομ η όχι.

Σκεφτόμουν να βάλω αυτή απο το needrom...

Μια βοήθεια απο του κατόχους θα ηταν πολύ πολύ πολύτιμη

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Μόλις παρήγγειλα και γω το advance από το Vickmall.

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ.Έχετε καμιά ιδέα

πόσο καιρό κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Μόλις παρήγγειλα και γω το advance από το Vickmall.

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ.Έχετε καμιά ιδέα

πόσο καιρό κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Ευχαριστώ :)

 

15-20 ημέρες....μπορεί βέβαια να σου έρθει και λίγο νωρίτερα μπορεί και λίγο αργότερα, αλλά μέσο όρο τόσο περίπου

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Μόλις παρήγγειλα και γω το advance από το Vickmall.

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ.Έχετε καμιά ιδέα

πόσο καιρό κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Ευχαριστώ :)

 

To παρήγγειλα στις 15 Μαιου από Vickmall και σήμερα φάνηκε Αθήνα. Ελπίζω να μην περιμένεις πολύ.

Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα στις 15 Μαιου από Vickmall και σήμερα φάνηκε Αθήνα. Ελπίζω να μην περιμένεις πολύ.

Το εχω παραγγείλει 20 Απριλιου απο vickmall.Πως βλεπω ποτε μπηκε Αθηνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τελευταίο στάδιο ώστε να πατήσω το κουμπί για να το παραγγείλω όμως

έχω δύο απορίες η μία είναι αν υποστηρίζει Ελληνικά (στο UI και το πληκτρολόγιο)

και αν εμπεριέχει το playstore πως θα το διευκρινίσω εφόσον θα το παραγγείλω

απο Κίνα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τελευταίο στάδιο ώστε να πατήσω το κουμπί για να το παραγγείλω όμως

έχω δύο απορίες η μία είναι αν υποστηρίζει Ελληνικά (στο UI και το πληκτρολόγιο)

και αν εμπεριέχει το playstore πως θα το διευκρινίσω εφόσον θα το παραγγείλω

απο Κίνα; Ευχαριστώ.

 

Το κινητο υποστηριζει ελληνικα και στο ui και συο πληκτρολογιο. Τωρα σχετικα με το play store. Τα περισσοτερα καταστηματα το εχουν προεγκατεστημενο. Παρολα αυτα υπαρχουν περιπτωσεις που δεν ειναι εγκατεστημενο ή δεν μπορει ο χρηστης να κανει συγχρονισμο με τον λογαριασμο Google που διαθετει. Και για τα δυο υπαρχουν πλεον λυσεις οποτε δεν θα ανυσηχουσα. Εμενα ολα ηταν κομπλε απο οταν ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

απλά θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάτι σχετικό με τα τηλέφωνά μας... και για όσους το έχουν με τα ιντερνετο-μάγαζα :)

μόλις μου ήρθε μια ειδοποίηση μέσω AliExpress για τρελό promotion σε κάρτες μνήμης,

για όποιον ενδιαφέρεται, ρίξτε μία ματιά εδώ: LD SMART MICRO SD

Link to comment
Share on other sites

Xantzi ευχαριστώ για την απάντηση όμως θέλω να μου διευκρινίσετε και κάτι ακόμη

αυτήν την στιγμή μιλάω με έναν φίλο μου στο viber και προσπαθεί να με πείσει

να μην προβώ στην αγορά του κινητού αυτού όχι για το ότι τα χαρακτηριστικά

του κινητού δεν είναι καλά, απλά μου λέει πως δεν θα έχει υποστήριξη σε νέα updates

και δεν θα αναβαθμίζεται και αν αναβαθμίζεται θα έχουν προβλήματα οι εφαρμογές.:(

Link to comment
Share on other sites

Xantzi ευχαριστώ για την απάντηση όμως θέλω να μου διευκρινίσετε και κάτι ακόμη

αυτήν την στιγμή μιλάω με έναν φίλο μου στο viber και προσπαθεί να με πείσει

να μην προβώ στην αγορά του κινητού αυτού όχι για το ότι τα χαρακτηριστικά

του κινητού δεν είναι καλά, απλά μου λέει πως δεν θα έχει υποστήριξη σε νέα updates

και δεν θα αναβαθμίζεται και αν αναβαθμίζεται θα έχουν προβλήματα οι εφαρμογές.:(

 

όταν στην κατάταξη των benchmark είναι σχεδόν μαζί με το s5 GALAXY που κάνει ένα σκασμό λεφτά. Μια χαρά είναι performence του. Και ο φίλο είναι ποιο άσχετος από ποτέ. Και ναι σε λίγο θα πάρουμε και την λολιποπ και ναι παίζουν όλες η εφαρμογές μου. Από Facebook μέχρι και τι δεν του έχω βάλει επάνω ούτε κόλλησε ποτέ ούτε τίποτα. Έτσι να πεις τον φίλο σου τον ξερολα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

όταν στην κατάταξη των benchmark είναι σχεδόν μαζί με το s5 GALAXY που κάνει ένα σκασμό λεφτά. Μια χαρά είναι performence του. Και ο φίλο είναι ποιο άσχετος από ποτέ. Και ναι σε λίγο θα πάρουμε και την λολιποπ και ναι παίζουν όλες η εφαρμογές μου. Από Facebook μέχρι και τι δεν του έχω βάλει επάνω ούτε κόλλησε ποτέ ούτε τίποτα. Έτσι να πεις τον φίλο σου τον ξερολα.

 

Με κάλυψες θα το παραγγείλω ευχαριστώ.:D

Link to comment
Share on other sites

....απλά μου λέει πως δεν θα έχει υποστήριξη σε νέα updates και δεν θα αναβαθμίζεται και αν αναβαθμίζεται θα έχουν προβλήματα οι εφαρμογές.:(

 

απορώ μερικές φορές με την έννοια του "φίλου"... δηλαδή επειδή αυτός υποθέτω έσκασε ενα σωρό λεφτά για να πάρει κάποιο επώνυμο,

πρέπει να τον ακολουθήσεις και εσύ, που προφανώς πας να φερθείς πιο έξυπνα, ή δεν του πέτυχε η "κινεζιά" οπότε να πάρεις και εσύ

την ίδια;

επειδή κάποιο παρακολουθούμε και ξένα φόρουμ, άμα θέλει ο "φίλος" σου ας διαβάσει πως τα παιδιά της JiaYu.es και JiaYu.de ήδη έχουν εμφανίσει στο διαδίκτυο, το Lollipop σε βίντεο και τονίζουν συνέχεια ότι στόχος τους είναι εντός καλοκαιριού να πάρουμε απευθείας 5.1 !!

 

υ/γ: βλέπω πως ήδη πήρες απόφαση για αγορά, απλά θέλησα να δημοσιοποιήσω "ξανά" την πληροφορία περί Lollipop. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

απορώ μερικές φορές με την έννοια του "φίλου"... δηλαδή επειδή αυτός υποθέτω έσκασε ενα σωρό λεφτά για να πάρει κάποιο επώνυμο,

πρέπει να τον ακολουθήσεις και εσύ, που προφανώς πας να φερθείς πιο έξυπνα, ή δεν του πέτυχε η "κινεζιά" οπότε να πάρεις και εσύ

την ίδια;

επειδή κάποιο παρακολουθούμε και ξένα φόρουμ, άμα θέλει ο "φίλος" σου ας διαβάσει πως τα παιδιά της JiaYu.es και JiaYu.de ήδη έχουν εμφανίσει στο διαδίκτυο, το Lollipop σε βίντεο και τονίζουν συνέχεια ότι στόχος τους είναι εντός καλοκαιριού να πάρουμε απευθείας 5.1 !!

 

υ/γ: βλέπω πως ήδη πήρες απόφαση για αγορά, απλά θέλησα να δημοσιοποιήσω "ξανά" την πληροφορία περί Lollipop. :rolleyes:

 

Πες τα Χρυσόστομε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Το τρακινγκ ναμπερ που μα δινουν τα φιλαρακια μας οι κινεζοι δεν το ελεγχουμε στο elta.gr?γιατι εγω το κοιταξα και δεν μου το εμφανιζει αλλα αντιθετα μου το εμφανιζει στο ελτα κουριερ. τους ειχα πει να μου το στιελουν ξερετε με το αργο το συστημενο απλα. μηπως παιχτηκε τπτ και το στελνουν με κανα κουριερ? απο σιγκαπουρη εφυγε
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία απο geekbuying υπολογίζω σε κανα 20ημερο να το έχω,

τώρα όσο αναφορά την συζήτηση με τον φίλο μου δε ήθελα να φανώ σκληρός

απέναντί του στο κάτω κάτω εγώ ζήτησα την γνώμη του και μου απάντησε ευγενέστατα

και ο ίδιος έχει κινητό Κινέζικο έχει το one plus one.;)

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Το τρακινγκ ναμπερ που μα δινουν τα φιλαρακια μας οι κινεζοι δεν το ελεγχουμε στο elta.gr?γιατι εγω το κοιταξα και δεν μου το εμφανιζει αλλα αντιθετα μου το εμφανιζει στο ελτα κουριερ. τους ειχα πει να μου το στιελουν ξερετε με το αργο το συστημενο απλα. μηπως παιχτηκε τπτ και το στελνουν με κανα κουριερ? απο σιγκαπουρη εφυγε

 

Δεν πρόκειται να δείξει στα ΕΛΤΑ πάνε στο 17track

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγινε η παραγγελία απο geekbuying υπολογίζω σε κανα 20ημερο να το έχω,

τώρα όσο αναφορά την συζήτηση με τον φίλο μου δε ήθελα να φανώ σκληρός

απέναντί του στο κάτω κάτω εγώ ζήτησα την γνώμη του και μου απάντησε ευγενέστατα

και ο ίδιος έχει κινητό Κινέζικο έχει το one plus one.;)

 

Ειναι πολυ καλό τηλέφωνο το oneplus one αλλά και αυτό υστερεί λίγο στα benchmark δεν τον χάλασε τον φίλο σου που θα τον πατάς στα αυτια. Καλοπροερετα το λεω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλό το τηλέφωνο αλλά βρήκα έναν πολύ καλό αντίπαλο.... ulefone Be Pro

https://www.fastcardtech.com/ulefone-Be-Pro-Android-Phone-Dark-Blue.html

Δεν είναι αντίπαλος το Be Pro, αλλά το UleFone Be Touch -> http://www.ftinokinito.gr/news/ulefone-be-touch-presell-began/

ftinokinito.gr
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραφα και σε παλιότερο post, δεν το έχω πολυ-ψάξει με τις θήκες τύπου wallet, δες όμως και αυτήν που ανέφερα εκεί (στο παλιότερο post εννοώ) μήπως σου κάνει.

Γενικότερα, τα "μαγαζιά" έχουν κάμποσες θήκες, δεν είμαι σίγουρος όμως αν είναι αυτό που θέλεις. Π.χ.:

http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=jiayu+s3+case

http://www.gearbest.com/jiayu-s3-case-_gear/

http://www.coolicool.com/goods/search/index?encode=YTo0OntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfY2F0ZWdvcnlfaWQiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjEzOiJqaWF5dSBzMyBjYXNlIjtzOjE4OiJzZWFyY2hfZW5jb2RlX3RpbWUiO2k6MTQzMjUwMzA1MTt9

 

Επίσης, αν ενδιαφέρεσαι για θήκη που να κάνει στο περίπου στο τηλέφωνο (εννοώ να μη σε ενδιαφέρει αν θα ταιριάζουν π.χ. οι τρύπες για κουμπιά, βύσματα κλπ - και βεβαίως όχι κάτι που θα εφαρμόζει *ακριβώς* στο τηλέφωνο), συσκευές με παρεμφερείς διαστάσεις (και σαφώς πιο διαδεδομένες από το δικό μας - άρα και με πολύ περισσότερα αξεσουάρ διαθέσιμα) είναι το iPhone 6 Plus και τα διάφορα Note (I, II, III, IV) της Samsung.

 

Εγώ π.χ. έχω πάρει 2 σαν τις παρακάτω - και οι 2 για iPhone 6 Plus:

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Skin-Case-Cover-Pouch-Sleeve-Pocket-Bag-for-iPhone-6-4-7-5-5-Plus-/201253666414

http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Black-Belt-Clip-Holster-Pouch-Case-Cover-For-iPhone-6-Plus-5-5-inch-/311156506913

και οι οποίες ταιριάξανε στο S3 μια χαρά!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτές έχω δει και εγώ πάνω κάτω διαθέσιμες για το μηχανάκι μας. Ίσως σε ακολουθήσω και πάω μια για Iphone 6 plus, μεγαλύτερη ποικιλία.

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...