Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kostasgtc13 Έχεις δίκιο φίλε μου!! 41.000+

Είχα thl w8s advance ...καμία σχέση.. ξετρυπάει σε όλα και ιδίως gps!!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα .

Και γι’ αυτούς που περιμένουν δείτε παρακάτω πως έφτασε το πακέτο μέσω PostNL από vickmall.com. Το έχουν δει το έργο οι PostNL και συσκευάζουν έξυπνα....

 

2015-05-21 13:14 M.D. ILIOU, ITEM DELIVERED

2015-05-21 08:26 M.D. ILIOU, ITEM TO BE DELIVERED

2015-05-21 07:13 M.D. ILIOU, ITEM ARR M.D. ILIOU

2015-05-21 00:00 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2015-05-20 05:19 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-05-13 13:37 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

2015-05-20 08:19 The item has been processed in the country of destination

2015-05-18 16:54 The item has arrived in the country of destination

2015-05-15 11:46 The item is on transport to the country of destination

2015-05-13 13:37 The item is at the PostNL sorting center

2015-05-08 03:40 The item is pre-advised

 

13 μέρες έκανε να έρθει από τότε που το παραγγειλες;

 

..ναι και το έφερε ο ταχυδρόμος.

phone JIAYU S3(ADVANCE) :D
Link to comment
Share on other sites

..ναι και το έφερε ο ταχυδρόμος.

 

Ρεκόρ το Promotion πήρες με την δεύτερη μπαταρία και τον φορτιστή τοίχου;

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Ρεκόρ το Promotion πήρες με την δεύτερη μπαταρία και τον φορτιστή τοίχου;

ναι με όλα τα καλούδια..+ Original Tempered Glass (κάνει δουλειά).

όλα μαζί στα 197€

Edited by dimian
ορθογραφικό
phone JIAYU S3(ADVANCE) :D
Link to comment
Share on other sites

Guest Mpimperdos
Το βημα 1/2/3 δεν γινετε να το κανει στο S3 γιατι δεν υπαρχει σαν επιλογη το Engineer mode (MTK) μονο το Engineer mode (Android) εχει. Πρεπει να κανει αυτο που εγραψα ποιο πανω για να μπει σε Engineer mode (MTK) κατευθειαν και να συνεχιση απο το 4 και κατω.

 

Θα μπορουσες να μου δωσεις ενα παραδειγμα? Δεν το πολυ καταλαβαινω τι παει να πει με αυτο. “AT+” just type there “AT +EGMR=1,7,”IMEI_1?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια υστερα απο 25 μερες το πηρα και γω στα χερια μου απο vickmall με SG post ολα πολυ καλα αν και η ζελατινη που δωσαν ως δωρο ηταν πολυ μαπα αλλα δεν περιμενα και κατι καλυτερο.... η γενικη εντυπωση απο το μαγαζι ηταν πολυ καλη. Στα του κινητου τωρα αψογο σχεδον σε ολα του value for money τρελο και για οσους καταφερουν μην το χαλασουν θα εχουν να λενε σε οσους δεν την ξερουν την εταιρια ποσο ωραιο και γρηγορο κινητο εχουν με μια απο τις καλυτερες οθονες που εχω δει σε συσκευη και ολα αυτα με 190 ευρω!:p:p ολα του πολυ καλα λοιπον να μην επαναλαυμβανω ολα αυτα που εχουν χιλιουποθει μονο ενα θεματακι με την ζεστη του τηλεφωνου εχω αλλα γενικα δεν μου δημιουργει θεμα προς το παρον.

 

Εχω μια ερωτηση - εκλληση για βοηθεια σε οποιν μπορει παρακαλω. ΔΙαβασα τον οδηγο για τα mediatek γιατι θελω να αυξησω τον ηχo οταν ακουω μουσικη απο τα ακουστικα (headset) στο κινητο πχ οταν ειμαι στο δρομο κτλπ. δεν μπορεσα με τιποτα μετα το κατεβασμα του uncle bla bla εφαρμογης να μπω στις ρυθμησεις . Υπαρχει καποιος να με κατευθυνει για τη συγκεριμενη παραμετρο που ζητησα? :happy::happy: εναν μινι οδηγω ? μιας και η εφαρμογη δεν με πεταει στο engeeniring mode αλλα ουτε και το κολπακι με τον dialer λειτουργει καθως μολις το βαζω δεν κανει τιποτα! ευχαριστω εκ των προτερων με οποιων μπει στο κοπο να ασχολιθει.:):)

 

με την εφαρμογή ΜΤΚ Εngineering Απο το PLAY STORE υπάρχει η καρτέλα engeeniring mode

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

τέλη του μήνα ή αρχή του άλλου μάλλον και θα πάρει κατευθείαν 5.1

 

http://112.95.238.153/forum.php?mod=viewthread&tid=1263575&extra=page%3D1&mobile=2

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μέρες παρέλαβα και εγώ τη συσκευή έκανε περίπου τρεις εβδομάδες να έρθει (παραγγελία απο Vickmall). Το κινητό είναι τέρας σε σχέση με τα χρήματα που κοστιζει, δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα με τον ήχο όπως ανέφεραν μερικοί κάτοχοι ( η έκδοση λογισμικού είναι s3sw 20150314 - 141844 ). Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν και οι δύο κάρτες έχουν 3G/4G; Στην αρχή είχα βάλει μια κάρτα cosmote (What's up) στην υποδοχή sim 2 και έδειχνε ότι είχε 3G σήμα και έπιανε και καλή ταχύτητα μετά πήγα στην Wind και άλλαξα την κάρτα μου για η΄ταν παλιά (TIM) και μου έδωσαν μία νέα sim micro και έχω βάλει την cosmote στην υποδοχή 1 και την wind στην υποδοχή 2. Από την cosmote έχω σήμα 3G/4G και δουλεύει κανονικά στην δεύτερη κάρτα όμως μου βγάζει μόνο G και δεν πιάνει τίποτε άλλο σε περιοχή που σίγουρα έχει 3G, ενώ πριν που στην ίδια υποδοχή είχα την cosmote είχε σήμα 3G. Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω το 3G στην κάρτα της Wind γιατί είναι καινούργια ή κάτι άλλο συμβαίνει; μπορεί κάποιος να δοκιμάσει αν και οι δύο υποδοχές έχουν 3G/4G.

 

Νομίζω πως μπορούν και οι δύο να δουλέψουν σε 3g/4g αλλά όχι ταυτόχρονα!!! όταν έχεις 3g/4g στην μία κάρτα στην άλλη έχεις 2g

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου δωσεις ενα παραδειγμα? Δεν το πολυ καταλαβαινω τι παει να πει με αυτο. “AT+” just type there “AT +EGMR=1,7,”IMEI_1?

 

 

“AT+κενοEGMR=1,7,”βάζεις το imei"

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορούν και οι δύο να δουλέψουν σε 3g/4g αλλά όχι ταυτόχρονα!!! όταν έχεις 3g/4g στην μία κάρτα στην άλλη έχεις 2g

όταν επιλέγω στην cosmote για μετάδοση δεδομένων δουλεύει μια χαρά και έχω 4g όταν όμως επιλέγω να μου δίνει δεδομένα η κάρτα της Wind τότε παρόλο που δεν δίνει δεδομένα η κάρτα της cosmote η κάρτα της wind δεν πάει πάνω από G και αυτό σε περιοχή που είμαι σίγουρος ότι υπάρχει σήμα 3G wind. Δεν ξέρω μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στην κάρτα wind ή αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το 3G στην κάρτα επειδή είναι καινούργια. Δεν μπορώ να βρω και πληροφορίες για το πώς να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 3G στην Wind.

Link to comment
Share on other sites

2. Η μπαταρια με αρκετη χρηση(wifi-ψηλη φωτεινοτητα-παιχνιδια) κραταει ανετα απο το πρωι μεχρι το βραδυ.

3. Παρολο που καποιοι λενε οτι εχει θεμα το ηχειο εμενα μου φαινεται αρκετα δυνατο. Ισως να ηταν προβλημα της ROM και τωρα να το διορθωσανε.

4. 5.5" με 1080p. Εννοειται πς ειναι ευαναγνωστη. Δεν νομιζω να βρεις καποιο προβλημα στην αναγνωση αρθρων.

6. Εδω υπαρχει παλι θεμα. Αλλοι λενε οτι εχει θεματα κι αλλοι οτι ειναι μια χαρα. Εμενα προσωπικα δουλευουν ολα κανονικα. Δεν εχω κανενα προβλημα στις κλησεις μου. Το ηχειο δεν το εχω στο full (μου φαινεται ιδιαιτερα δυνατο) και δεν εχω ακουσει καποιο παραπονο απο αλλους για το μικροφωνο μου. Ολοι μου λενε οτι ακουγομαι μια χαρα. Παρολα αυτα πιστευω πως ειναι να σου τυχει καλο :/

 

Ελπιζω να βοηθησα!

 

παρα πολυ βοηθησες!σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εγινε φιλε μου, ευχαριστω παρα πολυ :)

 

Θα κάνεις και το 1.10 έτσι γιατί Έχεις δύο υποδοχές σιμ και μετά θα κάνεις backup το imei με το MTK Tools να τα έχεις στην καρτα sd γιατι κάθε φορά που κάνεις Update σε καινούργια ρομ πάλι πρέπει να βάζεις χειροκίνητα το imei.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα?

 

φιλε μου panos314 σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σου και την βοηθεια σου!ολα λειτουργουν τελεια προς το παρων.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου panos314 σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο σου και την βοηθεια σου!ολα λειτουργουν τελεια προς το παρων.

 

Τίποτα δεν κάνει. Όλοι πρέπει να βοηθαμε όσο μπορούμε και όσο εκεί που ξέρουμε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε μου εγώ την έβαλα και το κινητό είναι σαν να έχει λάδι πάνω του, γλιστράει πολύ καλά!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φαίνεται ότι έχει να κάνει με τη μάρκα του tempered. Ποια είχες πάρει εσύ?

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ότι έχει να κάνει με τη μάρκα του tempered. Ποια είχες πάρει εσύ?

 

Δεν νομιζω να εχει διαφορετικες μαρκες για το κινητο μας. Εμενα παντως οταν ειναι τελειως στεγνα τα δαχτυλα μιυ ειναι κομπλε. Αμα ειναι λιγο υγρα κολλανε λιγο στην μεμβρανη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει διαφορετικες μαρκες για το κινητο μας. Εμενα παντως οταν ειναι τελειως στεγνα τα δαχτυλα μιυ ειναι κομπλε. Αμα ειναι λιγο υγρα κολλανε λιγο στην μεμβρανη.

 

Επειδή έβαλα πρόσφατα σε ένα lg tablet αλλά και σε ένα άλλο κινητό, ήταν πολύ διαφορετικές μεταξύ τους. Και σαν συσκευασία αλλά και σαν αίσθηση. Φαντάζομαι ότι θα φτιάχνονται από πολλούς no-name κινέζους αλλά και κάποιες λίγες θα γίνονται από πιο εξειδικευμένες εταιρίες. Δεν το έψαξα και πολύ και εγώ. Περιμένω πάντως αυτή να μου έρθει: http://www.banggood.com/Original-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-JIAYU-S3-p-971356.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβαλα πρόσφατα σε ένα lg tablet αλλά και σε ένα άλλο κινητό, ήταν πολύ διαφορετικές μεταξύ τους. Και σαν συσκευασία αλλά και σαν αίσθηση. Φαντάζομαι ότι θα φτιάχνονται από πολλούς no-name κινέζους αλλά και κάποιες λίγες θα γίνονται από πιο εξειδικευμένες εταιρίες. Δεν το έψαξα και πολύ και εγώ. Περιμένω πάντως αυτή να μου έρθει: http://www.banggood.com/Original-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-JIAYU-S3-p-971356.html

 

Αυτην εχω κι εγω. Μπορει να ειναι προσωπικο το προβλημα κι εσενα να σου φανει οκ. Δεν εχω ξαμαχρησιμοποιησει tempered glass για να ξερω πως ειναι απο αλλες εταιριες. Λογικα θα εχει καποια διαφορα στην ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την έκδοση S3SW 20150213-171816!! και μου λέει οτι το σύστημα είναι ενημερωμένο!!

Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση ή απλα δεν κάνει update???

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογή ΜΤΚ Εngineering Απο το PLAY STORE υπάρχει η καρτέλα engeeniring mode

 

Φιλε μου δοκιμασα και με την δικια σου μεθοδο αλλα και με κανα δυο αλλων παιδιων απο δω αλλα δυστυχως ενω ολα τα βηματα γινονται σωστα και ενω ειμαι Rooted απο vickmall αλλα και η εφαρμογη ζηταει αδεια superuser οτι αποθυκευση παραμετρων καΙ να κανω μετα το restart δεν τις κραταει και παει παλι στο 0 :(:( καμια ιδεα κανεις? το παθαινει αλλος με το Jiayu αυτο ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

όταν επιλέγω στην cosmote για μετάδοση δεδομένων δουλεύει μια χαρά και έχω 4g όταν όμως επιλέγω να μου δίνει δεδομένα η κάρτα της Wind τότε παρόλο που δεν δίνει δεδομένα η κάρτα της cosmote η κάρτα της wind δεν πάει πάνω από G και αυτό σε περιοχή που είμαι σίγουρος ότι υπάρχει σήμα 3G wind. Δεν ξέρω μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στην κάρτα wind ή αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το 3G στην κάρτα επειδή είναι καινούργια. Δεν μπορώ να βρω και πληροφορίες για το πώς να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 3G στην Wind.

 

Πας στις ρυθμίσεις, (Quick) Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και στην καρτέλα Υπηρεσία 4g/3g επιλέγεις την άλλη σου κάρτα!!

JIAYU S3 Advanced

LG Optimus G E975

Samsung GT-I9000 Galaxy S

"ΓΙΩΡΓΟΣ"

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις, (Quick) Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και στην καρτέλα Υπηρεσία 4g/3g επιλέγεις την άλλη σου κάρτα!!

 

Ευχαριστώ πολύ :D . Είμαι ακόμη αρχάριος με τα δίκαρτα κινητά και τις ρυθμίσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς προβλήματα με το Viber; Οταν κανω κλήση μεσω vaiber ο ήχος ακούγεται απο το μεγάφωνο και δεν με αφήνει να επιλέξω το ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...