Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε από το needrom την τελευταία ρομ φλασαρετην, βάλε ξανά το playstore και θα στρωσει. Μπορει επίσης., στο needrom.com έχει και OTA Update καυεβαζεις την ρομ, την βάζεις στην καρτα sd την φλασαρης και στρώνει.

 

φιλε μου εκανα ota update και οταν ονοιξε το κινητο το play store ειχε παλι το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιου ui από jiayu s3 advanced πολύ ωραίο πολύ όμορφο τελειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου εκανα ota update και οταν ονοιξε το κινητο το play store ειχε παλι το ιδιο προβλημα.

 

Κανε φλας από την αρχή τότε

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι γίνετε με το θέμα τον κλήσεων ο ήχος όντως εχει θέμα? έχω αγχωθει λιγο με το σιγεκριμενο θέμα μιας κ απο οτι καταλαβαίνω ειναι κ το μοναδικό θεμα το οπιο ειναι ουσιαστικο

Τελικά βρήκα τι παίζει είναι το noise reduction pου μας ξενιζει στο αυτι. Αν πατήσεις κλήσεις(το εικονίδιο των κλησεων) Και μετά επιλογές (το αριστερό capacity button) ανοίγει μενού. Εκεί επιλέγεις settings > other settings > noise reduction και το βγάζει.. Δεν έχει σχέση με 3g η ότι άλλο που λέει ο φίλος παραπάνω.. Είναι απλώς κακο dsp και είναι software issue.

 

Παρένθεση ο μούφα φόρτισης που έχει μέσα ή συσκευασία (δεν λέει πουθενά πάνω του, jiayu) κάηκε στη πρώτη φόρτιση.

Απαράδεκτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καινούργιου ui από jiayu s3 advanced πολύ ωραίο πολύ όμορφο τελειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κανε φλας από την αρχή τότε

Αυτό λες;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59537974&postcount=666

Edited by wxkin
Link to comment
Share on other sites

Σαν το MIUI 6 της Xiaomi φέρνει πολύ. Ομολογώ πως το είχα δει το UI αυτό εδώ http://www.to2c.com/jiayu-s3-3gb-ram-16gb-rom.html στις φωτογραφίες του λευκού αλλά δεν ήξερα πως θα έβγαινε.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τι παίζει είναι το noise reduction pου μας ξενιζει στο αυτι. Αν πατήσεις κλήσεις(το εικονίδιο των κλησεων) Και μετά επιλογές (το αριστερό capacity button) ανοίγει μενού. Εκεί επιλέγεις settings > other settings > noise reduction και το βγάζει.. Δεν έχει σχέση με 3g η ότι άλλο που λέει ο φίλος παραπάνω.. Είναι απλώς κακο dsp και είναι software issue.

 

Παρένθεση ο μούφα φόρτισης που έχει μέσα ή συσκευασία (δεν λέει πουθενά πάνω του, jiayu) κάηκε στη πρώτη φόρτιση.

Απαράδεκτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό λες;

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59537974&postcount=666

 

Εγω το είδα στην επίσημη σελίδα τις jiayu είναι στα κινεζικα η σελίδα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση ο μούφα φόρτισης που έχει μέσα ή συσκευασία (δεν λέει πουθενά πάνω του, jiayu) κάηκε στη πρώτη φόρτιση.

Απαράδεκτο.

 

Εμένα δε φορτίζει πλέον με τον φορτιστή του. Μεγάλη μούφα. Ευτιχώς έχω άλλον.

Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε όσοι πάρουν το S3 τώρα πιστεύω ότι αυτό http://www.vickmall.com/promotion-jiayu-s3-ram-3gb-rom-16gb-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-with-second-battery-wall-charger-as-gift.html είναι μονόδρομος...

Edit: Η ρομ αυτή εδώ είναι http://www.needrom.com/download/cooee-rom-v1-tf/;

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!εχω κάρτα που γραφει 3G, πρεπει να παω να την αλλάξω να εχω 4G?

Δεν εχω ακομα την συσκευη στα χέρια μου....ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Παρέλαβα χτες το S3 me ta 3G RAM. Το μόνο πρόβλημα ότι δεν κάνει σύνδεση ιντερνετ και δεν δουλευει το playstore. Συνδέεται για λίγο και κόβεται είτε από wfi είτε από δεδομένα. Τούκανα σήμερα και update που ζήτησε.. το προβλημα παραμένει...Ιδέες; Επίσης κατα λάθος έσβησα το κινέζικο πρόγραμμα gps που είχε..Ποιο μπορώ να βάλω;;;

Edited by panths1968
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγω περιμένω απο 25/03/15!!! επικοινώνησα σημερα και με το τελωνειο και με τα ΕΛΤΑ και μου είπαν οτι υπάρχει μεγάλη καθυστέρηση σε ενδιάμεσες χώρες!!! και οτι πιστευει οτι μεχρι την παρασκευή θα έρθει η παραγγελία!!! Αντε να δουμε!!!

 

Επιτέλους μετα απο παρα πολλες μερες αναμονής σημερα μπηκε Ελλαδα!!!!!! το περιμενω απο βδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!εχω κάρτα που γραφει 3G, πρεπει να παω να την αλλάξω να εχω 4G?

Δεν εχω ακομα την συσκευη στα χέρια μου....ευχαριστω!!!

Ναι και να ενεργοποιησεις το 4G απο τον παροχο σου. π.χ. cosmote

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση ο μούφα φόρτισης που έχει μέσα ή συσκευασία (δεν λέει πουθενά πάνω του, jiayu) κάηκε στη πρώτη φόρτιση.

Απαράδεκτο.

 

Εμένα δε φορτίζει πλέον με τον φορτιστή του. Μεγάλη μούφα. Ευτιχώς έχω άλλον.

 

εδω και εναμιση μηνα που εχω το τηλ. ειναι μια χαρα ο φορτιστης μου, γραφει επανω Jiayu δειτε και φωτο ειναι αγορασμενο απο vickmall το τηλ.

δειτε και την διαρκεια της μπαταριας μου με πολυ λιγη χρηση του τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσενα γραφει jiayu ο φορτιστης επειδη δεν ειναι ευρωπαϊκος. Εμενα που ριναι ευρωπαϊκος (οπως λογικα και των υπολοιπων)δεν γραφει jiayu και στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

1. Σε σχέση με τους φορτιστές, αναφέρω και εγώ ότι ο original της Jiayu από το Geek δεν έχει κανένα πρόβλημα (αυτός που σήκωσε σε φωτό και ο gk33

 

2. Το μόνο που έχει αναφερθεί σε σχέση με τον ήχο στις κλήσεις, είναι ότι σε κάποιες παλιές εκδόσεις του λογισμικού υπήρχε echo που λύθηκε με τα επόμενα ΟΤΑ, και σε ξένα φόρουμ έχει αναφερθεί ότι κάποιες camera apps (non stock) πειράζουν το δεύτερο μικρόφωνο του noise reduction το οποίο μετά δεν επανέρχεται σωστά στις κλήσεις. Προσωπικά (είμαι με S3W 25/3) δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον ήχο. Ισως αυτό που λέει και ο wxkin βέβαια να έχει βάση

 

3. Μια ερώτηση για τους έμπειρους...:O Κάτι πατήθηκε κατα λάθος ενώ τραβούσα φωτογραφία (νομίζω), και σαν αποτέλεσμα εμφανίστηκε ένα λουκέτο στην οθόνη για 2 δευτερόλεπτα και μετά το κινητό δεν λειτουργούσε σε landscape σε κανένα πρόγραμμα (κάμερα, ιντερνετ κτλ). Όταν το γυρνάω οριζόντια σκοτεινιάζει η οθόνη κατά 95% (ίσα που φαίνεται ότι δεν είναι εντελώς κλειστή). Το ξαναγυρίζω κάθετα και αμέσως το φως επανέρχεται πλήρως!!:wacko: Καμιά ιδέα γιατί δεν μου έχει ξανατύχει???

Link to comment
Share on other sites

εδω και εναμιση μηνα που εχω το τηλ. ειναι μια χαρα ο φορτιστης μου, γραφει επανω Jiayu δειτε και φωτο ειναι αγορασμενο απο vickmall το τηλ.

δειτε και την διαρκεια της μπαταριας μου με πολυ λιγη χρηση του τηλ.

 

Ο φορτιστης ειναι μια χαρα και το jiayu γραφει και φορτιζει μια χαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα το καινουργιο UI ομοροφο, αλλα εκανα μερικες τροποποιησης στα μετρα μου.τωρα ειναι μια χαρα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης ειναι μια χαρα και το jiayu γραφει και φορτιζει μια χαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα το καινουργιο UI ομοροφο, αλλα εκανα μερικες τροποποιησης στα μετρα μου.τωρα ειναι μια χαρα.

 

H κάμερα πως είναι? Είδες κάποια διαφορά? Γενικότερα, κράτα μας ενήμερους για τυχόν bugs

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα πως είναι? Είδες κάποια διαφορά? Γενικότερα, κράτα μας ενήμερους για τυχόν bugs

 

Ωραιο ui ελαφρη γρήγορο. Δεν μου άρεσε επάνω που έχει τις κυψελες κινητής τηλεφωνίας, που δεν δείχνει το provider, ακόμα ο dealer και η επαφές δεν ήταν ελληνικά, είναι στα κινεζικα, και χρειάστηκε να βάλω δικό μου dealer και επαφές. Μόνο τα μηνύματα είναι ελληνικά. Την καμερα την συμαζευψαν πάρα πολύ λίγο καλύτερα η λήψης βίντεο και φωτογραφίες. Θα το ψάξω και άλλο και θα ενημερώσω.

Έχει κινεζικες εφαρμογές που δεν γίνονται απεγκατασταση και χρειάστηκε να της απενεργοποιησω.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβσ και εγώ το advanced. Το πρόβλημσ που έχω είναι οτι ενώ εχω κλειστο το data, με χρεώνει με data.

Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Φίλε μου είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και δεν κατάφερα να το λύσω. Στη μία από τις δύο κάρτες μου έπαιρνε σχεδόν κάθε μέρα data και με χρέωνε. Δοκίμασα όλα τα κλειδώματα αλλά αυτό συνέχιζε. Τελικά έκοψα τα δεδομένα από τον πάροχο και ησύχασα :lol:. Τώρα παίρνει μόνο από την σιμ που έχω για αυτό το σκοπό. Νομίζω ότι είναι bug της ROM

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και δεν κατάφερα να το λύσω. Στη μία από τις δύο κάρτες μου έπαιρνε σχεδόν κάθε μέρα data και με χρέωνε. Δοκίμασα όλα τα κλειδώματα αλλά αυτό συνέχιζε. Τελικά έκοψα τα δεδομένα από τον πάροχο και ησύχασα :lol:. Τώρα παίρνει μόνο από την σιμ που έχω για αυτό το σκοπό. Νομίζω ότι είναι bug της ROM

Τελικά και εγω το ίδιο έκανα. Σε ποια εταιρία ηταν η sim που σου εκανε το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και εγω το ίδιο έκανα. Σε ποια εταιρία ηταν η sim που σου εκανε το πρόβλημα;

 

στη wind είναι, F2G. Τις είχα αλλάξει και θέση μήπως έπαιζε κάποιο ρόλο αλλά δεν είχε σταματήσει. Στο νήμα των καρτοκινητών της wind εδώ πάντως, έχει πέσει αρκετή γκρίνια για ακριβώς το ίδιο πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και δεν κατάφερα να το λύσω. Στη μία από τις δύο κάρτες μου έπαιρνε σχεδόν κάθε μέρα data και με χρέωνε. Δοκίμασα όλα τα κλειδώματα αλλά αυτό συνέχιζε. Τελικά έκοψα τα δεδομένα από τον πάροχο και ησύχασα :lol:. Τώρα παίρνει μόνο από την σιμ που έχω για αυτό το σκοπό. Νομίζω ότι είναι bug της ROM

Βάλτε aosp ρομ να σωθειτε...

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε aosp ρομ να σωθειτε...

 

στην AOSP έχεις καθόλου θέμα με το σήμα wifi? Ακουσα ότι είναι κάπως μειωμένο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...