Jump to content

Sony Smartwatch 3


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω αγοράσει το συγκεκριμένο smartwatch, και στο about μου γράφει πως το software version ειναι 4.4W.2 και το android wear:1.0.1.1537183. ΑΠό ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά παλιό. Για το update κάνει μόνο του ή θα πρέπει να το περάσω manual? Στο system updates γράφει πάντως {Public}Incremental OTA from KNX01V to LWX49K. . Αλλά δεν μ επιτρέπει να επιλέξω κάτι ή δεν φαίνεται να κάνει κάτι download.

 

Επίσης στα Settings, δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει επιλογή για GPS ή WiFI setting., Αυτά ενεργοποιούνται όταν θα γίνει κάποιο update?

 

Τις εφαρμογές που έχω στο κινητό, πως φαίνονται στο ρολόι? Για παράδειγμα το maps, δεν θα έπρεπε να φαίνεται στο Start?

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια..

Edited by gvuser
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα αγορασα τον εν λογο ρολοι δυστηχως ομως αγγλικα δεν ξερω κ μου ειναι αχρηστο.μηπως ξερεις καποιος αν μπαινουν τα ελληνικα η αν εχει καποια επιλογη που μου εχει διαφυγει?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει ελληνικά στο μενού. Διαβάζει όμως ελληνικά στις επαφές, στα μηνύματα κλπ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.να ρωτησω κ κατι αλλο?δεν μπορουμε να βαλουμε εφαρμογες οπως ειναι το tabata timer η καποια εφαρμογη για γυμναστηριο του τυπου συγκεκριμενα διαλλειματα?η να υπαρχει καποιο χρονομετρο που να μετραει κ γυρους?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.να ρωτησω κ κατι αλλο?δεν μπορουμε να βαλουμε εφαρμογες οπως ειναι το tabata timer η καποια εφαρμογη για γυμναστηριο του τυπου συγκεκριμενα διαλλειματα?η να υπαρχει καποιο χρονομετρο που να μετραει κ γυρους?

 

για να μη χάνεσαι μέσα σε ολόκληρο το Play store ψάχνοντας εφαρμογές που να δουλεύουν και στο ρολόι θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το Wear Store και από εκεί να κάνεις αναζήτηση για αυτό που σε ενδιαφέρει. η εφαρμογή θα σε οδηγήσει μετά στο play store για να κατεβάσεις αυτό που θέλεις. αν λοιπόν μέσα στο wear store κάνεις αναζήτηση για tabata, hiit κτλ θα δεις ότι θα σου βρει αρκετές εφαρμογές για να δοκιμάσεις. π.χ. αυτή

μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω περισσότερο, αλλά δυστυχώς με το gym, fit κτλ δεν το έχω καθόλου:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος , να μου πει αν το Sony sw3 λειτουργεί με iPhone.

Θέλω να το κάνω δώρο στη γυναίκα μου αλλά δεν ξέρω αν θα συνεργάζεται με το ios .

 

Ευχαριστώ πολύ για τυχόν απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι αγορά ρολογιού και το έν λόγω με ψήνει πολύ. Τί λέτε αξίζει; εχει καμια εφαρμογή καταγραφής ύπνου και ξυπνητηριού με δόνηση; επίσης το NFC χρησιμεύει μόνο για pairing με το κινητό;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, το αγόρασα και εγώ χθες και διαπίστωσα πως δεν έχει Ελληνικά, κάτι το οποίο δεν με πειράζει όμως. Αυτό που παρατήρησα και δεν μπόρεσα να βρω λύση είναι πως στέλνω στο viber σε μία επαφή. Απαντάω κανονικά μιλώντας όταν μου στείλουν αλλά όταν πάω στην επαφή να στείλω εγώ φορτώνει κάμποσο και γράφει can't reach google at the moment. Σας τυχαίνει και εσάς?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ρολόι αυτό δεν εχει ελληνικά μέσα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό μενού όχι δεν έχει. Αλλά τους διαβάζει κανονικά τους χαρακτήρες και η φωνητική απάντηση σε μηνύματα το ίδιο
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

εχω να ασχοληθω με εξυπνο ρολοι,απο τα 1α που ειχαν βγει....

Πηρα ενα,αλλα εχω μια απορια.....το WIFI γιατι να ειναι ανοιχτο....και να καταναλωνει μπαταρια....??? Δεν λαμβανει τα παντα απο ειδοποιησεις απο το κινητο τηλεφωνο....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε περίπτωση που δεν το έχεις συνδεδεμένο με το κινητό και θέλεις να έχεις τις ειδοποιήσεις. Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιημενο γιατί όντως τρώει πολύ μπαταρία!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Είναι σε περίπτωση που δεν το έχεις συνδεδεμένο με το κινητό και θέλεις να έχεις τις ειδοποιήσεις. Εγώ πάντως το έχω απενεργοποιημενο γιατί όντως τρώει πολύ μπαταρία!

 

Για αυτο καιεγω το απενεργοποιησα σκεφτομενος ετσι.....αφου τοκινητοτο εχουμε συνεχεια διπλα μας ειτεμεδεδομενα ειτε με wifi....

 

YG1. Υπαρχει εφαρμογη για το viber..η μετοπου εγινε pair με το κινητο μου εχει viber...???:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχεις τις ειδοποιήσεις από όπου μπορείς και να απαντήσεις, εφόσον το έχεις στο κινητό εγκατεστημένο. Για να γράψεις μήνυμα θα πρέπει να πας στην επαφή και να επιλέξεις να στείλεις με viber. Αλλά δεν το έχω καταφέρει στα Ελληνικά, μόνο όταν το είχα στα αγγλικά το κατάφερα! Αυτό για την νέα σύνταξη (να του μιλάς - όχι να γράφεις) γιατί στην απάντηση όταν σου στείλει κάποιος, μια χαρά καταλαβαίνει ελληνικά! Λίγο παράδοξο αλλά θα το καταλάβεις!
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το '' ok google" πως αφαιρείται με το πού ξυπνάει το ρολόι να μην το εμφανίζει....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταματάει να εμφανίζεται από μόνο του μετά από λίγες μέρες
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταματάει να εμφανίζεται από μόνο του μετά από λίγες μέρες

 

Εαν πεις 3 φορες google now..σταματαει να εμφανιζεται

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς με το iPhone;

Αν ναι, πώς είναι η εμπειρία χρήσης με εφαρμογές;

Μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές στο κινητό από Playstore και να έχω Notifications από το iPhone;;

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιεί κάποιος από εσάς με το iPhone;

Αν ναι, πώς είναι η εμπειρία χρήσης με εφαρμογές;

Μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές στο κινητό από Playstore και να έχω Notifications από το iPhone;;

 

Συνεργάζεται με το iphone...;

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν το προτείνω γενικά, αλλά ειδικά αφού δεν παίρνει Android Wear 2.0 αξίζει καν τον κόπο. Προβληματική εμπειρία χρήσης, αδυναμία εγκατάστασης εφαρμογών και τυχαία drains της μπαταρίας τόσο του ρολογιού όσο (σπανιότερα) και του κινητού. Εγώ περιμένω τα νέα Apple Watch και δεν ξανασχολούμαι με Android Wear στο iPhone.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω να ασχοληθω με εξυπνο ρολοι,απο τα 1α που ειχαν βγει....

Πηρα ενα,αλλα εχω μια απορια.....το WIFI γιατι να ειναι ανοιχτο....και να καταναλωνει μπαταρια....??? Δεν λαμβανει τα παντα απο ειδοποιησεις απο το κινητο τηλεφωνο....???

Όταν πέσει κάτω από 40% το απενεργοποιεί το WiFi αυτόματα. Έτσι κι αλλιώς η μπαταρία κρατά δύο τρεις μέρες οπότε είτε με ανοιχτό είτε με κλειστό WiFi δεν έχει και τόσο σημαντική διαφορα στην καταναλωση

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σταμάτησαν τα random battery drain πάντως! 3 μέρες πάντα βγάζει πλέον, πριν μπορεί και μισή μέρα ξαφνικά. Και δεν υπάρχει και λόγος βασικά..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Έχει προκύψει ένα θέμα τους τελευταίους μήνες με το Sony smartwatch 3.

Δε μετράει βήματα :(

Έψαξα και είδα πως και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα αλλά λύση δε βρήκα.

Προσωρινά διορθώνεται αν κάνουμε unpair και ξανά pair με το κινητό αλλά μετά από δυο τρεις μέρες ξανά σταματά και δε μετρά τα βήματα.

 

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...