Jump to content

Επιλογή κινητού μέχρι 200 ευρώ


frygania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας!

Είμαι κάτοχος εδώ κ δυομισι χρόνια ενός htc One V, το οποιο σαν ανάλυση οθόνης κ κάμερα είναι σουπερ μπορω να πω.

Δεν αντέχω όμως άλλο πλεον τα κολλήματα που τρώει ενώ κάνω κάθε τρεις και λίγο επαναφορά συστήματος.

Λέω μήπως τελικά προβώ στην αγορά ενός νέου κινητού, το πολύ αξίας εως 200ε.

Εχω χαθεί μέσα σε όλη αυτή τη πληθώρα κινητών στα μαγαζιά κι έχω μπερδευτεί....

Θέλω ένα κινητό να ΜΗΝ κολλάει, να λαμβάνω απροβλημάτιστα κάθε sms που μου στέλνουν. Γενικώς το χρησιμοποιώ wi-fi φαση, πολύ viber, κανα παιχνιδάκι, emailing, facebook, ταινίες online. Aυτές είναι οι βασικές μου χρήσεις πέρα από την επικοινωνία.

Σκέφτηκα μάλιστα μήπως έπαιρνα κανα tablet 3G και έβγαζα μια δεύτερη κάρτα sim με το ίδιο νούμερο...

Εαν τελικά καταλήξω σε κινητό, προτείνετε κάποιο;

Κοιτούσα για Galaxy Grand Neo ds, από ότι διάβαζα όμως εδώ μέσα, κολλάει η συσκευή αυτή και φοβήθηκα ενώ είναι προσιτή η τιμή της ειδικά σε σκρουτζομάγαζο. Επειδή όμως είναι αδύνατον να διαβάσω όλα αυτά που λέγονται για καθε μια απο τις συσκευές, θα εκτιμούσα κάποια γνώμη εδώ.

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Είμαι κάτοχος εδώ κ δυομισι χρόνια ενός htc One V, το οποιο σαν ανάλυση οθόνης κ κάμερα είναι σουπερ μπορω να πω.

Δεν αντέχω όμως άλλο πλεον τα κολλήματα που τρώει ενώ κάνω κάθε τρεις και λίγο επαναφορά συστήματος.

Λέω μήπως τελικά προβώ στην αγορά ενός νέου κινητού, το πολύ αξίας εως 200ε.

Εχω χαθεί μέσα σε όλη αυτή τη πληθώρα κινητών στα μαγαζιά κι έχω μπερδευτεί....

Θέλω ένα κινητό να ΜΗΝ κολλάει, να λαμβάνω απροβλημάτιστα κάθε sms που μου στέλνουν. Γενικώς το χρησιμοποιώ wi-fi φαση, πολύ viber, κανα παιχνιδάκι, emailing, facebook, ταινίες online. Aυτές είναι οι βασικές μου χρήσεις πέρα από την επικοινωνία.

Σκέφτηκα μάλιστα μήπως έπαιρνα κανα tablet 3G και έβγαζα μια δεύτερη κάρτα sim με το ίδιο νούμερο...

Εαν τελικά καταλήξω σε κινητό, προτείνετε κάποιο;

Κοιτούσα για Galaxy Grand Neo ds, από ότι διάβαζα όμως εδώ μέσα, κολλάει η συσκευή αυτή και φοβήθηκα ενώ είναι προσιτή η τιμή της ειδικά σε σκρουτζομάγαζο. Επειδή όμως είναι αδύνατον να διαβάσω όλα αυτά που λέγονται για καθε μια απο τις συσκευές, θα εκτιμούσα κάποια γνώμη εδώ.

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

moto g 2014, lg g2 mini/l90 & lumia 535, 735

Link to comment
Share on other sites

τα παραπάνω κινητά είναι με 4,7" οθόνη, 1GB ram (που στην πράξη είναι 700mb!!) και 540χ960 pixels ανάλυση όταν,

με το φθηνότερο όλων κινέζικο (lenovo a806) έχεις μάρκα αξιοπιστότατη και δοκιμασμένη, 4G οχταπύρηνο 1.7Ghz 5.0"HD IPS 2G RAM 16GB ROM 13.0MP Camera αναλυση οθόνης 1280χ720 κλπ κλπ?:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

τα παραπάνω κινητά είναι με 4,7" οθόνη, 1GB ram (που στην πράξη είναι 700mb!!) και 540χ960 pixels ανάλυση όταν,

με το φθηνότερο όλων κινέζικο (lenovo a806) έχεις μάρκα αξιοπιστότατη και δοκιμασμένη, 4G οχταπύρηνο 1.7Ghz 5.0"HD IPS 2G RAM 16GB ROM 13.0MP Camera αναλυση οθόνης 1280χ720 κλπ κλπ?:confused: :confused:

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα τo moto g έχει μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που λες και σίγουρες αναβαθμίσεις. Tα lumia το ένα έχει 5 άρα αλλά χαμηλή ανάλυση και το άλλο μεγαλύτερη αλλά μικρότερο μέγεθος. Παρόλο αυτά και τα 2 θα έχουν σίγουρες αναβαθμίσεις.

 

Το lenovo έχει σίγουρα καλύτερο hw αλλά εγγύηση δεν ξέρω αν θα έχει Ελλάδα (αν ισχύσει όπως με άλλες συσκευές που προορίζονταν για χώρες εκτός ΕΕ). Τα ίδια και για το meizu. Το JIAYU το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα έχει. Και εγγύηση έχουν ένα έτος.

 

Συνεπώς μιας και εγώ σκεφτόμουν την Κίνα τα ζύγισα και για αυτό επέλεξα (ιδίως από την στιγμή που δεν ήταν για μένα) να μην μπλέξω με αποστολές και σε περίπτωση κολλήματος να τρέχω και το κυριότερο δεν είχα διάθεση να περιμένω 20μέρες. Αυτό αν το πας με ταχυδρομείο και όχι με courier και τρέχεις και δεν φτάνεις...Ο καθένας τα ζυγίζει και αποφασίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να μην πάρεις κινεζιές γιατί δεν έχω χρόνο να κάνω εκτενή ανάλυση των δεκάδων λόγων για τους οποίους θα βαράς στο κεφάλι σου σε όποιο ντουβάρι βρείς μπροστά σου...αλλά θα είναι πλέον αργά!!! ;)

 

αν μπορεις βρες λιγο χρονο φιλε μου και κανε μια εκτενη αναλυση των λογων των οποιων θα βαραει καποιος το κεφαλι του στον τοιχο αν παρει καποιος κινεζια!

 

επειδη ψαχνομαι και εγω για κινεζια,μην την πατησω...ισως ξερεις κατι παραπανω και μπορεις να βοηθησεις!!καλο ειναι να αιτιολογουμε κατι μιας και στα φορουμ ο καθενας επηρεαζεται πολυ ευκολα!!!

 

την εχω πατησει καποιες φορες με samsung,sony και lg.αλλες φορες βρηκα ακρη,αλλες οχι.

το να δωσεις 150 ευρω για κινητο απο κινα,δεν νομιζω να ερθει και το τελος του κοσμου...τουλαχιστον θα παρεις κινητο αντοιστιχο της ταξης των 400-500 ευρω στην ελλαδα.γιατι???αξιζει αυτη η διαφορα για το ''αν'' θα σου χαλασει και γλυτωσεις λιγοτερη ταλαιπωρια με το να το στειλεις κινα?

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλοι ανθρωποι εδω μεσα που εχουν παρει κινεζιες και εχουν χαραμισει πολυ χρονο για να γραψουν αρκετα πραγματακια σχετικα με τα κινεζικα κινητα.ετσι με την κριση μου με εχουν καλυψει σε πολλα θεματα...οποτε πολυ πιθανο να παρω κινεζια.

 

η ''φτηνια τρωει τον παρα''ειναι μια παροιμια γνωστη αλλα παλια...πλεον οι κινεζοι σε τεχνογνωσια εχουν ανεβει πολλα σκαλια!!δεν νομιζω να εχει κανενας αντιρρηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει όντως πολύ τα πράγματα και οι εποχές.

Και σε τέτοιες δύσκολες εποχές, μου κάνει εντύπωση που αγοράζονται smartphones των 600 ευρώ...:blink:

Με τα 200 και κάτι για το lenovo vibe x2 ή ακόμα και το παλιοτερο τέρας xiaomi mi3 (μην αριθμήσω καμιά δεκαριά κινέζικες ποιοτικές συσκευές ακόμα), κάνεις πλάκα χαλαρά στα 600ρικα!

Link to comment
Share on other sites

Τη δουλεια σου ομως την κανεις με το κια σου σωστα?

Δε θα πουλουσες οτι εχεις κ δεν εχεις για την 600ρα σωστα?

Ουτε θα εβαζες 752 δοσεις για την 600ρα σωστα?

Το ιδιο πραγμα λεμε, μια χαρα (και παραπανω) την κανεις τη δουλεια σου με 150ρα κινεζια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα χα χα χα χα.

Σε καταλαβαινω...εσυ δε με καταλαβαινεις.

Μιλας για κια του 1990 απ οτι καταλαβαινω και οχι το τελευταιο μαματο που δειχνει η διαφημιση! Οι εποχες αλλαξαν και η κια προοδευσε αρκετα, δε συμφωνεις?

Οποτε επανερχομαι και λεω οτι με το τελευταιο κια της διαφημισης δεν εχεις αναγκη την 600ρα μερσεντα γιατι ουτε να την αγορασεις μπορεις, ουτε την εχεις αναγκη.

Ασε που δεν ειναι και για τα κυβικα σου ;).

Συμπερασμα που βγαινει απ τα ανωτερω π.χ.: lenovo Α806 και εισαι αρχηγος.

Γιατι πολυ εχουμε ξεφυγει... (σαν νοοτροπία, μην το παρεξηγήσεις...εννοώ είμαστε αχόρταγοι και αχάριστοι)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου για την huwaei και την xiaomi και γι αυτά που λες, αλλά τη lenovo δεν τη λες καρακινεζιά.

"Δεδομένα και μελέτες αναλυτών αποκαλύπτουν πως η τρίτη μεγαλύτερη κατασκευάστρια στον κόσμο είναι η Lenovo".

Σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις, αλλά μπορείς με 140 ευρώ να έχεις αξιοπρεπέστατη "Κινεζιά" όπως για παράδειγμα το Lenovo A806 και να κάνεις τη δουλειά σου, όπως την εννοεί την Κινεζιά ο καθένας. Για ποιό λόγο να δώσεις πάνω από 140 ευρώ για κινητό?

Και μένα μ αρέσει το vibe x2 και το xiaomi mi3 και το meizu mx4 (αυτό το λες καρακινεζιά?:blink:), αλλά κατέληξα ότι δεν υπάρχει λόγος να ξεφύγεις πάνω από τα 200 ευρώ. Βέβαια όλα σχετικά είναι ανάλογα με το λιλι που διαθέτεις.

Ο άνθρωπος είναι άπληστο και αχόρταγο ζώο....;)

Όπως έβαλες και συ την προυπόθεση, ΟΤΑΝ κερδίσεις πολλά λεφτά θα πάρεις καλό γιαπωνέζικο, μέχρι τότε όμως μια χαρά μπορείς να την βγάλεις και με την κινεζιά.

Bλέπω καλά, το ascend p7 ξεκινάει από 260 ευρώ στο σκρουτζ και στα κινεζομάγαζα έχει $360?? Πρόκεται για την ίδια συσκευή? :confused:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτή την ανάλυση εγώ τώρα τι να πω? :X :lol:

Όχι ότι δεν τα χω διαβάσει κατά καιρούς όλα αυτά που συγκεντρωτικά, συμπυκνωμένα, επιστημονικά και πολύ σωστά γράφεις.

Η φιλοσοφία λοιπόν είναι καλύτερα 250 παρά 150 για κινέζο! :cry:

Δε με βρίσκεις και πολύ αντίθετο με αυτό γενικά (ότι πληρώνεις παίρνεις), αλλά μου γκρέμισες την ψευδαίσθηση ότι με 140 ευρώ θα έπαιρνα μια "οκ" κινεζιά. Που και πάλι πολλά είναι...:lol:

Και δυστυχώς δεν είμαστε για πάνω από 140 για κινητό. Δυστυχώς το prioritizing δεν το επιτρέπει!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στράγγισε την τσέπη σου και δώσε 170 για ένα Moto G 2014 από εδώ με απόδειξη, διετή εγγύηση, σέρβις και στοιχειώδη μεταπωλητική αξία. Eίναι εξαιρετικά καλοστημένο και στο hardware και στο software. Eίναι απόλυτα εξευρωπαϊσμένο και είναι σε όλα πάνω από τον μέσο όρο! Φυσικά δεν περιμένεις αστραπιαία συμπεριφορά από τον Snapdragon 400 και το 1 ΜΒ RAM αλλά το εργαλείο πάει πολύ καλύτερα με την 5.0.2 (που δεν φοράει ούτε το Nexus 5) από ότι υποδεικνύουν τα παραπάνω. Mόνο για την 5.0.2 και πολύ σύντομα την 5.1 αξίζει όσο πολύ ακριβότερες συσκευές. Είναι άλλο λειτουργικό, πολύ πιό σύγχρονο, σε πάρα πολλούς τομείς. Αν δεν το ζήσεις ο ίδιος για αρκετές ημέρες δεν μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ.

 

Μια παρενθεση , συγγνωμη που διακοπτω :P , πηρα στο κοπελα μου το moto g 2014 πριν κανα μηνα και εχω δυο ερωτησεις (σε βλεπω ενημερωμενο και θελω να ακουσω μια ακομη 'εμπειρη' αποψη : 1) lg g3 s ή moto g 2014? θα μου πεις τι ρωταω αφου εχω ηδη αγορασει το μοτο .. ειναι κυριως λογω περιεργειας.. και λιγοτερο λογω της αθλιας κατ'εμε αυτονομιας του σε αντιθεση με το g3s .. να ξερω να εχω τυψεις που πηρα μοτο αντι για g3s ή κακως μπαινω σε 'κακες' σκεψεις? και 2) Ακουω και διαβαζω συνεχεια για θεματα που εχει το γλειφιτζουρι.. λαγκ και αλλες τετοιες ιστοριες... και θελω επιτελους μια τελικη -με σωστα και αντικειμενικα επιχειρηματα - αποψη... να κανω αναβαθμιση ή να μην κανω? Ελπιζω να μην κουρασα με την πολυλογια μου.. ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της Lollipop και της διπλής κάρτας το Moto G έχει πλέον σαφή πλεονεκτήματα. Αν είναι σωστά στημένο με την 5.0.2 και δεν έχει κλικαριστεί οποιαδήποτε διαφήμιση έχει εμφανιστεί στο Play, τότε η μπαταρία του θα είναι ικανοποιητικότατη (χειρότερη όμως από του G3 S) και δεν θα πρέπει να έχει λαγκάρισμα (ακόμη και σε σχέση με ισχυρότερες συσκυές). Όποιος έχει προβλήματα είναι δημιουργία/ατυχία προσωπική του και δεν φταίει ούτε η Motorola, ούτε η Lollipop. To δικό μου πετούσε! Το G3 S έχει βέβαια 4G και για τους τρελαμένους (ειδικά συνδρομητές Cosmote) αυτό είναι πλέον ένα αδιαμφισβήτητο ατού...αλλά αυτοί συνήθως δεν είναι κοπέλες!:p

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου , με ικανοποιησες 100% :D Οχι τιποτα αλλο , μην εχω τυψεις που πηρα μοτο και οχι g3s :P αντε να βαλω και lollipop γιατι με εχει φαει η περιεργεια τοσες μερες.. στις φωτογραφιες και στα βιντεο φαινεται πανεμορφο... ελπιζω να ειναι το ιδιο (ή και καλυτερο στη πραξη οπως λες :D ) να σαι καλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω και εγώ να αγοράσω κινητό που να έχει ανάλυση οθόνης 1280επι720 και άνω 5'' και ως 200 ευρώ μόνο τα κινέζικα έχουν τόσο βρήκα το cubotx9 έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά σκέφτομαι να το αγοράσω από ελληνικό μαγαζί για να έχω και εγγύηση να αλλά κολλάω στο ότι είναι κινέζικο.
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν απευθύνονται στην ευρωπαϊκή αγορά και δεν είναι διαμορφωμένα για να λειτουργήσουν πλήρως/σωστά εδώ. Δεν θα τα έπαιρνα παρότι θεωρώ ότι η ΖΤΕ είναι ένα σκαλί πλανω από τις "κινεζιές" αλλά δεν είναι Huawei που με την Lenovo είναι (νομίζω) οι μόνες που έχουν (ορισμένα) μοντέλα που απευθύνονται απόλυτα προς εμάς. Βέβαια, θεωρώ ότι η Huawei εξακολουθεί να είναι ένα σκαλί πάνω από την Lenovo.

 

 

 

Aυτό το κατάστημα στην Θεσσαλονίκη έχει μια αξιόλογη ποικιλία (στοιχειωδώς αξιοπρεπών) κινέζικων και υποστηρίζει ότι αναλαμβάνει πλήρως το σέρβις τους και αν δεν μπορούν να το επισκευάσουν οι ίδιοι σου δίνουν καινούργιο. Οι τιμές τους είναι βέβαια αισθητά ακριβότερες από ότι στα κινεζομάγαζα αλλά παίρνεις απόδειξη/τιμολόγιο και έχεις σέρβις.

http://www.minya.gr

 

 

ευχαριστώ πολύ

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

@haki μεταξύ λοιπόν του Moto G 2014 στα 170 ευρώ που λες και του lenovo vibe x2 στα 210 ευρώ ποιο ψηφίζεις??
Link to comment
Share on other sites

@haki μεταξύ λοιπόν του Moto G 2014 στα 170 ευρώ που λες και του lenovo vibe x2 στα 210 ευρώ ποιο ψηφίζεις??
Το αγαπημένο σου κινητό,σταμάτησε να είναι "Κινεζιά" !!!!!!

Ήρθε και επίσημα(άρα τέλος το "κινεζιά") με λίιιιιιιιιγο τσιμπημένη τιμή........ Lenovo vibe x2.

Link to comment
Share on other sites

χα χα χα χα χα...σωστός σε όλα, ειδικά στο "λίιιιιιιιιγο τσιμπημένη τιμή".... :lol: :lol: :lol:

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα, αντί για 449 ευρώ από Ελλάδα, παίρνεις ένα με 210 ευρώ από Κίνα και άμα δε σου βγει καλό, έχεις τη δυνατότητα να πάρεις άλλο ένα απο κει με τα ίδια χρήματα και σου μένουν και 29 ευρώ να παίξεις και τζόκερ με....σύστημα!! :lol: :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tώρα μου δωσες μια και είδα τον ουρανό σφοντύλι.

(το μήνυμα σου επικό!)

Ποια συσκευή εννοείς παρέλαβα?

Η μόνη συσκευή που παρέλαβα είναι ένα umi zero για ένα γνωστό, που ευτυχώς δε σκαμπάζει, αλλιώς θα έκλαιγε με μαύρο δάκρυ!

Εγώ ένα παλιο LG L9 II ελεεινό και τρισάθλιο έχω και παιδεύομαι.

Όλα τα παρακάτω (απολαυστικά γαρ) που γράφεις, για το vibe x2 είναι? :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Δε μου είχες πει για τα θέματα του A806, πράγμα που εμπέδωσα και ότι το x2 είναι άλλη κατηγορία, αν όχι τσάμπιονς λιγκ, μπορεί Primera División?

Λάθος κατάλαβα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

άχρηστο μου το βγαλες τελικά και αυτό! :mad: :lol: :p

Συγγνώμη, τώρα που το επεξεργάστηκα λίγο το πιασα...τι εννοείς στο εκ Κίνας Χ2?

Άλλη συσκευή είναι από το PUBLIC και άλλη από το VICKMALL?

Λύσε μου και μια απορία ακόμα.

Ποιά είναι ακριβώς τα "σκρουτζομάγαζα"?

Το public, πλαίσιο κ.λ.π. που συμπεριλαμβάνονται στη λίστα του skroutz δεν είναι σκρουτζομάγαζα?

Και το "σκρουτζομάγαζο" (που το ακούω λίγο υποτιμητικό) έχει συσκευή με διαφορετικές προδιαγραφές από κάποιο που δεν είναι "σκρουτζομάγαζο"?

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι μέχρι εδώ ήταν, αλλά δεν έχει πάτο το βαρέλι.

Όπως τα λες τα πράγματα ούτε τα Ξιαομι, ούτε τα Κουβαϊ, ούτε κανένας Κινέζος παίζει το 4G στη χώρα μας. Παίζει να προσαρμοστούν οι Κινέζοι στα επόμενα που θα βγάλουν? Μάλλον ε?

Wind δε θα πήγαινα ποτέ, οπότε αν είναι μόνο αυτή με το 800 που λες, δε πα στα διάλα....δεν πειράζει.

Το εξευρωπαϊσμένο πως το εννοείς, στη rom? Αν επιλέξεις συσκευή που υποστηρίζεται αρκετά με πολλές rom κλπ δεν είσαι εντάξει?

Αν μπορούσα να σου στείλω ηλεκτρονικά πιοτό, θα στελνα ευχαρίστως κανά δυο κούτες Σίβας γιατί σε βρήκα μπόσικο και ανταποκρίνεσαι, οπότε σε "εκμεταλλεύομαι" για να διερύνω τον πνευματικό μου ορίζοντα. Αξία, ανεκτίμητη! :p

Αν κοπανήσεις όμως κάμποσα ποτηράκια, τότε θα εκπέμπεις σε συχνότητα που δε θα σε πιάνω, οπότε άστο καλύτερα! :lol: :tease: :lol:

 

EDIT:To vibe x2 βλέπω το χει το 800 ρι....:p

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ για την σφήνα παιδιά, αλλά σαν απλός χρήστης, θέλω να πω ένα ευχαριστώ στον haki για τις πληροφορίες που δίνει εδώ στο φόρουμ.

Πραγματικά ξεμπέρδεψα κάποια πράγματα στο μυαλό μου σχετικά με την αγορά κινητών γενικότερα. Είμαστε τυχεροί που γράφουν τέτοια άτομα - όπως ο haki - και μας ανοίγουν τα μάτια.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε haki, μας εχεις ανατρεψει τα σχεδια οπως καταλαβες,μετα απο ερωτησεις εδω μεσα σε παραληπτες του huawei honor 6 αν ειναι 4G στην ελλαδα ολοι απαντουν θετικα,τελικα τι ισχυει?αξιζει να το παρω? μιας και το ποσο δεν ειναι διολου ευκαταφρονητο παιζει απο 270 εως 300,αλλα εχει απ΄οτι λεει τουλαχιστον αυτα που πραγματικα θελω dual sim active,4G,5΄΄ οθονη,κ.τ.λ τι λες να το παραγγειλω?

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...