Jump to content

[Επίσημο] Motorola E1000


Jazzedout
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ cicilianos

 

Αν σε ενδιαφερει ακομα, η motorola περναει το ελληνικο λογισμικο.Κοστιζει 22 ευρω.

Το οποίο στέλνει μηνύματα των 70 χαρακτήρων.

Ερώτηση. Υπάρχει Generic firmware για το Ε1000 με υποστήριξη των Ελληνικών και την εμφάνιση του μενού για το agps;

Εδώ υπάρχει μονο της ΤΙΜ, το οποίο είναι σχεδόν generic.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να πει τι αντοχές έχει η μπαταρία του κινητού αυτού και με τι χρήση

Ευχαριστώ

Με αρκετή χρήση ακουστικού bluetooth, σύνδεση με τον Η/Υ και 1,5 ώρες ομιλίας (μεσα σ'αυτές υπάρχουν και video κλήσεις), βγάζει 2 ημέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετή χρήση ακουστικού bluetooth, σύνδεση με τον Η/Υ και 1,5 ώρες ομιλίας (μεσα σ'αυτές υπάρχουν και video κλήσεις), βγάζει 2 ημέρες.

Ετσι όπως τα λες ακούγεται πολύ ικανοποιητικά.Δηλαδή εγώ που κάνω μικρότερη χρήση θα επαρκεί για περίπου τρεις ημέρες.

Πάντως ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο κυκλοφορει κανονικα στην Ελλαδα?

Το φερνουν μονο σε καταστηματα ΤΙΜ ή μπορει να το εχει και τιποτα Γερμανος-Πλαισιο?

 

Δεν το βρισκω πουθενα!

Τιμη???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κηνιτο κυκλοφορει κανονικα στην Ελλαδα?

Το φερνουν μονο σε καταστηματα ΤΙΜ ή μπορει να το εχει και τιποτα Γερμανος-Πλαισιο?

 

Δεν το βρισκω πουθενα!

Τιμη???

Μόνο στα καταστήματα της ΤΙΜ με τιμή 340 ΕΥΡΩ σκέτη συσκευή (χωρίς σύνδεση).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
lipon fili mou!

 

1-alagi glosas..... prepi na balete agklika (ine bug tou fw se alles gloses den to epitrepi)

2-pate sto folder pou exete tis ikones sas

3-prepi na dimiourgisete mia nea katigoria

4-amesos meta tin dimiourgia to sbinete

5-amesos meta bazis tin glosa pou ixes prin

6-tha exete perissotera mega tora stin mnimi sas

 

 

prepi na po oti douleui me tin flex no-brand pou exo.. ke to kinito ine tis 3 italias, prepi na doulebi se ola ta kinita,,, dokimaste ke pite mou!

 

prepi na balete agkliki glosa giati mono me autin sas dinete i eukeria na kanete create new categories! tha ine ena idos bug tou FW!

 

 

kali epitixia!

 

Το δοκίμασα και όντως έπιασε, αλλά με κάπως ανορθόδοξο τρόπο...

Συγκεκριμένα, ενώ η μνήμη του κινητού ήταν σχεδόν γεμάτη, αφού έκανα το κολπάκι αυτό στην "κατάσταση τηλεφώνου- μνήνη τηλεφώνου" μου έδειξε πως έχω διαθέσιμα άλλα 18ΜΒ (!)- αλλά από τα 18 ήδη υπάρχοντα. Σαν να ήταν εντελώς άδειο με άλλα λόγια.

Εν τούτοις τα προηγούμενα δεδομένα παρέμειναν, ενώ ταυτόχρονα προστέθετα και άλλα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προφανώς για κάποιο λόγο δε μου δείχνει πως έχω διαθέσιμα 32ΜΒ, αλλά έτσι φαίνεται να είναι και ελπίζω να συνεχίσει...

Ούτως ή άλλως όμως, ΠΩΣ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΤΑ +18ΜΒ???

 

Ως προς το κινητό, παρόλο που είχα σχεδόν πάρει όρκο να μην αγοράσω ποτέ ξανά motorola, οφείλω να παραδεχτώ πως είναι πολύ καλό, και παραδόξως εντελώς bug-free! Καμία σχέση με το Ε398...

Επίσης, η ρύθμιση των συνθηκών φωτισμού είναι απαραίτητη για την αξιοποίηση της κάμερας, καθώς το αυτόματο δε φαίνεται να προσαρμόζεται και τόσο καλά. Η βελτίωση ήταν εξαιρετική με το που το συνειδητοποίησα.

Οι 70 χαρακτήρες είναι μεγάλο turn-off, αλλά συγχωρείται μιας που σπανιότατα γράφω μηνύματα...

Link to comment
Share on other sites

@ cicilianos

 

Αν σε ενδιαφερει ακομα, η motorola περναει το ελληνικο λογισμικο.Κοστιζει 22 ευρω.

 

Stin Thessaloniki to pernaei i motorola me 15 i 18 Euro kai an einai kapoios filos mporo na to pesaso dorean .

Filika

 

gsavv723

Link to comment
Share on other sites

Ποιο fw; Αυτό της ΤΙΜ; Αν έχεις κάτι άλλο πες μας. Μπορείς να μας το στείλεις και να μας πεις πως να το περάσουμε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα!

1) Μπορώ να γράφω ελληνικά σμσ με 160 χαρακτήρες με την νεότερη

αναβάθμιση;

2) Η ποιότητα των mp3 από ακουστικά και ηχεία πως είναι;

 

Ευχαριστώ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το Ε1000.

1.Αν το αγοράσω απο την ΤΙΜ και βάλω κάρτα ΚΟΣΜΟΤΕ θα δουλέυει κανονικά?

2.Θα μπορώ να κάνω Βιντεο-κλήση με την Κοσμοτε μιας και το κινιτό δεν είναι ι-μόουντ??

3.Πόσο περίπου κοστίζει?

4.Μόνο η ΤΙΜ το έχει??

5.Το λογισμικό του κινιτού είναι της ΤΙΜ???Αν ναι, μπορώ να το αλλάξω και να βάλω το κανονικό του??

 

Φιλικά

The One And Only

L3g3nD

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το Ε1000.

1.Αν το αγοράσω απο την ΤΙΜ και βάλω κάρτα ΚΟΣΜΟΤΕ θα δουλέυει κανονικά?

2.Θα μπορώ να κάνω Βιντεο-κλήση με την Κοσμοτε μιας και το κινιτό δεν είναι ι-μόουντ??

3.Πόσο περίπου κοστίζει?

4.Μόνο η ΤΙΜ το έχει??

5.Το λογισμικό του κινιτού είναι της ΤΙΜ???Αν ναι, μπορώ να το αλλάξω και να βάλω το κανονικό του??

 

Φιλικά

The One And Only

L3g3nD

1. Ναι

2. Ναι

3. 340 Ευρώ

4. Ναι

5. Όχι είναι Generic

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα!

1) Μπορώ να γράφω ελληνικά σμσ με 160 χαρακτήρες με την νεότερη

αναβάθμιση;

2) Η ποιότητα των mp3 από ακουστικά και ηχεία πως είναι;

 

Ευχαριστώ!

:)

 

Καμιά απάντηση εδώ;

Γιατί βιάζομαι θέλω να πάω διακοπές

και πρέπει να μου πείτε πως είναι για

να δω αν θα το πάρω!

 

Ευχαριστώ παιδιά!

 

EDIT: Διάβασα όλο το thread και είδα τα θετικά σχόλια για το mp3 player

της συσκευής και τα 2 ηχεία.

Τώρα το ερώτημα με τους 160 χαρακτήρες παραμένει αναπάντητο...

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο fw; Αυτό της ΤΙΜ; Αν έχεις κάτι άλλο πες μας. Μπορείς να μας το στείλεις και να μας πεις πως να το περάσουμε;

 

Exei mesa to flex tis 3 apla tou perasa ellinika .

To perasa me to mssbox .

Then einai official programma gia na mporesete na to perasete :(

Filika

 

gsavv723

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω αν έχετε υπόψη σας κανένα Μp3 player, γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα μου να πηγαίνω κάθε φορά στα sounds και να βάζω τραγούδι να παίζει και μόλις τελειώνει να σταματάει να παίζει το κινητό από την στιγμή που έχει ακόμη άλλα 50 τραγούδια !!

Το κινητό επειδή είναι από την Κύπρο δεν είναι της ΤΙΜ ή τις 3 ... Γι' αυτό δεν έχει κανένα προεγκατεστημένο πρόγραμμα...

Βρήκα φυσικά ένα ... το Digital Audio Player που είναι JAR εφαρμογή αλλά παρόλο που έχω αρκετά τραγούδια μου λέει να φορτώσω στο κινητό γιατί δεν υπάρχουν !!

Μπορεί φυσικά να πρέπει να τα βάλω σε κάποιο direction διαφορετικό από αυτό που τα έχω !!

Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει ... τον παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί εδώ και τέσσερις μήνες βασανίζομαι ...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !

:blink: :blink:

siemens' lover

http://i27.photobucket.com/albums/c151/nicholas_elia/benqsiemens.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω και εγώ κάτι: πήρα την σουίτα bluetooth handset manager . Σε αντίθεση με ότι γράφεται δεν είναι δυνατή η μεταφορά SMS από το κινητό στο PC. Γνωρίζει κανείς τίποτα; Η άλλη σουίτα mobiletools το επιτρέπει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα ρώτησα στην ΤΙΜ στον Βόλο για το Ε1000 και μου είπαν τιμή 342 Euros. H τιμή θα είναι η ίδια σε οποιοδήποτε κατάστημα TIM. Καμιά ιδέα αν μπορώ να το βρω κάπου φθηνότερα?

 

Και μια ακόμη ερώτηση.

Με το E1000 τι αρχεία video μπορώ να αναπαράγω (π.χ.wmv)? Και αυτά πράγματι μπορούν να καλύπτουν όλη την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε εφαρμογή java.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry για την ενόχληση και πάλι, αλλά έχω μπεί σε σκέψεις σχετικά με την τιμή της συσκευής.

Δεν νομίζεται οτι έιναι λιγο ακριβή στα 340 EURO δεδομένου του χρονικού διαστήματος που το κινητό βρίσκεται στην αγορά.

Μήπως αυτή στην ΤΙΜ εκμεταλλεύονται το γεγονός της αποκλειστικότητας?

Είμαι σε μεγάλο δίλλημα σχετικά με το αν αξίζει ή αν πρέπει να περιμένω για κανά νεο μοντέλο της ΜΟΤΟ.

Αν κανείς το αγόρασε πρόσφατα σε άλλη τιμή let me know please.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθε επιδοτηση €240 απο την ΤΙΜ και το πηρα δωρεαν μιας και ειμαι στο παγιο ΤΙΜ 190.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...